Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
AirPods Max
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 23.12.2020 20:56:40
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:


Poleg tega je Spatial Audio čisto druga stvar kot navaden virtual surround, tako da ne vem kaj tebi igra thxslo ..

.


Praviš to je čisto druga stvar ...

kaj pa je to ta beseda "navaden" pri virtual surround ? .

btw..

Bom kar sam skopiral:
AirPods Max “use spatial audio with dynamic head tracking to place sounds virtually anywhere in a space — delivering an immersive, theater-like experience for content recorded in 5.1, 7.1, and Dolby Atmos

hočeš rečt da zarad senzorjev se ti dodatno prilagaja zvok .. to je dodatn applov šmorn... tehnologija da te kapič k dela samo preko iPhona/Ipada..

Glavna stvar pri vsem tem je da čimbolje konvertaš multi kanalen zvok na 2 driverja aka lev pa desn kanal in kle tekmeci med sabo tekmujejo .. In če si v tem slab ti teli dodatni applovi senzorji za dodaten "magic" ne pomagajo !! Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 23.12.2020 21:45:00
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Praviš to je čisto druga stvar ...

kaj pa je to ta beseda "navaden" pri virtual surround ? .

btw..

Bom kar sam skopiral:
AirPods Max “use spatial audio with dynamic head tracking to place sounds virtually anywhere in a space — delivering an immersive, theater-like experience for content recorded in 5.1, 7.1, and Dolby Atmos

hočeš rečt da zarad senzorjev se ti dodatno prilagaja zvok .. to je dodatn applov šmorn... tehnologija da te kapič k dela samo preko iPhona/Ipada..

Glavna stvar pri vsem tem je da čimbolje konvertaš multi kanalen zvok na 2 driverja aka lev pa desn kanal in kle tekmeci med sabo tekmujejo .. In če si v tem slab ti teli dodatni applovi senzorji za dodaten "magic" ne pomagajo !! Very Happy Very Happy


Ja, točno to. Zvok se prilagaja glede na tvojo pozicijo (slusalke) in pozicijo naprave (iPhone, iPad). Dela tudi na Airpods Pro. Če glavo obrneš levo je center zvoka premaknjen desno in je vedno točen glede na to kje je slika. Za tebe je šmorn, za koga drugega pa je izjemno kul nova tehnologija, ki ima izjemen efekt. Tudi pomembna stvar za VR in AR v prihodnosti. Ampak če ti praviš, da senzorji ne pomagajo pa je že tako?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 23.12.2020 21:51:02
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Ampak če ti praviš, da senzorji ne pomagajo pa je že tako?


nisi me razumel...

(osnova ) + (extension)
(konverzija multi kanala v 2 kanala) + (magic z senzorji)

= ce nimaš dobre osnove ti ne pomaga extension..

zdj pa veselo sprobavat vse tehnologije / osnove ki ji "audio" market liderji imajo zunaj .. Dolby H., DTS H... itd...

Kako že apple poimenuje svojo "osnovo"? se nikoli slišal zanjo lol..


Nazadnje urejal/a thxslo Sre 23. Dec 2020 22:00; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 23.12.2020 21:58:55
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
nisi me razumel...

(osnova ) + (extension)
(konverzija multi kanala v 2 kanal) + (senzorji)

= ce nimaš dobre osnove ti ne pomaga extension..

zdj pa veselo sprobavat vse tehnologije / osnove ki ji "audio" market liderji imajo zunaj .. Dolby H., DTS H... itd...


AppleTV in + uporabljata Dolby Atmos, ki se uporablja pri spatial audiu. Lahko kaki vir, da “osnova” ni ok, in zato tudi spatial audio ni ok? Koliko jaz vidim recenzije je zadeva odlična. Tako, da še vedno ne vem kaj hočeš povedati?

Citiram:
The opening of Gravity is recreated brilliantly by the AirPods Max. The placement of the various voices coming through the radio is brilliantly precise and convincing, there’s excellent weight to the dull thumps against the satellite and the heavy bass notes of the soundtrack, superb all-round clarity, and excellent dynamics as the peaceful scene turns threatening and then catastrophic. It’s easy to forget that you’re listening using headphones, such is the spaciousness of the delivery. It’s terrifically cinematic.

Iz https://www.whathifi.com/reviews/apple-airpods-max
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 23.12.2020 22:10:12
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:

AppleTV in + uporabljata Dolby Atmos, ki se uporablja pri spatial audiu. Lahko kaki vir, da “osnova” ni ok, in zato tudi spatial audio ni ok? Koliko jaz vidim recenzije je zadeva odlična. Tako, da še vedno ne vem kaj hočeš povedati?


Mislm nevem kaj omenjaš AppleTV... Ta applov spatial audio dela samo z iPhoni in iPadi .

Neki je shranjen zvok v nekem formatu neki je pa konverzija tega zvoka.. 2 razlicni tehnologiji

"kok je osnova dobra"... to vidiš ko primerjaš z drugimi tehnologijam ampak spet hočš rečt da če apple jutri da vn kosilnico bo tako dovršena ko neka firma k že 30 let dela top kosilnice ... lol ...

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 23.12.2020 22:21:42
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Mislm nevem kaj omenjaš AppleTV...
Neki je shranjen zvok v nekem formatu neki je pa konverzija tega zvoka.. 2 razlicni tehnologiji

Ta applov spatial audio dela samo z iPhoni in iPadi ..

"kok je osnova dobra"... to vidiš ko primerjaš z drugimi tehnologijam ampak spet hočš rečt da če apple jutri da vn kosilnico bo tako dovršena ko neka firma k že 50 let dela top kosilnice ... lol ...


Ja, dve različni (ampak povezani) tehnologiji. AppleTV omenjam, ker je ena izmed aplikacij, ki podpira spatial audio. In spatial audio pač pride v paketu z “osnovo” in je zaenkrat omejen na iPhone in iPad ja, lepo piše.

Ti pa očitno na pamet govoriš, da nekaj ni dobro, ker ne delajo tega že 50 let, ne pa na podlagi osebne izkušnje ali pa neke recenzije? Ali iz česa sklepaš?
Če Apple jutri da ven kosilnico in recenzije pravijo, da je kosilnica odlična, je zelo velika verjetnost da je kosilnica res odlična ja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 23.12.2020 22:35:01
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Ja, dve različni (ampak povezani) tehnologiji. AppleTV omenjam, ker je ena izmed aplikacij, ki podpira spatial audio. In spatial audio pač pride v paketu z “osnovo” in je zaenkrat omejen na iPhone in iPad ja, lepo piše.

Ti pa očitno na pamet govoriš, da nekaj ni dobro, ker ne delajo tega že 50 let, ne pa na podlagi osebne izkušnje ali pa neke recenzije? Ali iz česa sklepaš?
Če Apple jutri da ven kosilnico in recenzije pravijo, da je kosilnica odlična, je zelo velika verjetnost da je kosilnica res odlična ja.


mislm povej kaj hoces dosezt v zadne pol ure ?

mene prepricat da spremeni mnenje o bluetooth slušalkah .. dobre zadeve so pr kablih + večje impedance(Ω) in ne na AAC-ju.

Zdej sm omenil "PRE"-osnovo da je "osnova" lahko dobra ...

btw..vsak ima svoje mnenje,svoja ušesa,svoje želje.. .. jst pravm da za teh 650 eur jim mankajo samo še led lučke k je povsod trending da se vse neki svet.. Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 122
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 24.12.2020 00:17:08
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.youtube.com/watch?v=97gTzS9VFxo

_________________
lpS
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 24.12.2020 07:45:13
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
mislm povej kaj hoces dosezt v zadne pol ure ?

mene prepricat da spremeni mnenje o bluetooth slušalkah .. dobre zadeve so pr kablih + večje impedance(Ω) in ne na AAC-ju.

Zdej sm omenil "PRE"-osnovo da je "osnova" lahko dobra ...

btw..vsak ima svoje mnenje,svoja ušesa,svoje želje.. .. jst pravm da za teh 650 eur jim mankajo samo še led lučke k je povsod trending da se vse neki svet.. Very Happy


Aha OK, za večino smrtnikov je AAC dovolj, za nekatere pa so pozlačeni konektorji premalo Rolling Eyes Ja, vem da AAC ni losless kodek, preden se razjezis.
Ne vem zakaj bi jaz kaj hotel dosečt? Zanimalo me je od kod tvoje mnenje tako kot je? Mi je jasno.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 24.12.2020 12:45:42
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Aha OK, za večino smrtnikov je AAC dovolj, za nekatere pa so pozlačeni konektorji premalo Rolling Eyes Ja, vem da AAC ni losless kodek, preden se razjezis.
Ne vem zakaj bi jaz kaj hotel dosečt? Zanimalo me je od kod tvoje mnenje tako kot je? Mi je jasno.


Od kdaj pa navadni smrtniki kupujejo slusalke za 600+ eur ? verjetno mislis te k sm Apple firmo poznajo..

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 24.12.2020 13:36:48
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil jih bo tisti, ki jih bo želel imeti in mu denar ni problem. Niso to audiofilske slušalke. Naj pa tudi ne bi bile slabe. Če bi jaz kupoval over ear slušalke, bi sicer raje vzel Sony... ampak verjamem, da bo Apple tudi svoje drage slušalke prodajal brez večjih težav.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 24.12.2020 14:57:53
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Namesto kreganja in pregovaranja je mogoce ze kdo jih sprobal? jih kdo ima?
Jaz imam ze ves cas od Dr.Dre slusalke in so zakon od prvih do zadnjih in glede na to da je to sedaj ista firma so verjetno tudi tele max prov dobre... ampak vsake oci imajo svojega malarja.

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 12.01.2021 10:31:12
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jih ze kdo ima kak test?

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 06.07.2021 10:52:45
Aipod Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kdo kupil?
Kake izkušnje?
Kje kupiti črne oz. gray barvo, da ne bo tako drago kot pri nas?
Amazon.de nima zaloge za to barvo, so pa 499, kar je 70€ ceneje kot pri nas. Carina naj bi bila 0, davek pa tudi kolikor vem že plačan, tako da je to potem realna cena ali naj pričakujem še 22% davka?
Namreč od 1.7.2021 pošta daje vse pakete čez carino in potem tam nabijajo dodatna plačila... Angry

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 06.07.2021 11:06:54
Re: Aipod Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Znotraj EU ni carine.

Apple izdelki iz amazon.de se podražijo za 3%, ko naročaš v Slovenijo, ker ti pribije razliko med DE in SLO DDV.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 06.07.2021 11:19:14
Re: Aipod Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil.

+ kakovost zvoka
++ noise cancellation (v primerjavi z AirPods Pro)
+ dizajn

- teža (res so noro težke)
-- slabo prenosne
--- pritisk na glavo, po cca. 1 uri me je začela boleti glava


Vrnil.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1432
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 06.07.2021 11:56:31
Re: Aipod Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Kupil.

+ kakovost zvoka
++ noise cancellation (v primerjavi z AirPods Pro)
+ dizajn

- teža (res so noro težke)
-- slabo prenosne
--- pritisk na glavo, po cca. 1 uri me je začela boleti glava


Vrnil.


Kje si jih kupil, da si jih lahko vrnil?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 06.07.2021 11:58:23
Re: Aipod Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz imam AirPods Max. Kot pravi Jernej, bi tudi jaz pohvalil zvok, od katerega pa sem vendar pričakoval nekaj več. Pa da ne bo pomote: kot bivši lastnik AirPods Pro, je zvok OPAZNO boljši, predvsem bolj čist in posamezni inštrumenti so res lepo ločeni, saj zvok ni "zlepljen", če uporabim ta izraz, kljub temu pa se mi zdi, da bi bilo lahko boljše, ne vem... Sicer nisem slišal primerljivih slušalk, tako, da težko ocenim, imam pa občutek, da so na YouTube recenzije morda vseeno nekoliko pretirane oz. "prenapihnjene" v smislu, kako je zvok "oh in sploh". Je, ne rečem, ampak vseeno vsaj za moja učesa ni tako "vrhunski", čeprav se zavedam, da je to odvisno tudi od kvalitete posnetka. Jaz v glavnem uporabljam MP3, 320 Kbps.

Ostale funkcije delujejo odlično, predvsem Noice cancellation, ki je res opazno boljši kot pri AirPods Pro. Sicer imam rahle težave pri samodejnem preklapljanju med napravami, saj mi recimo na iMacu ne preklopi avtomatsko na slušalke, ampak moram ročno vklopiti, kar me malo moti. Prav tako mi ne deluje preklop iz telefona na iMaca, ampak moram spet vklopiti ročno. Primer: poslušam glasbo na iMacu, zvoni telefon in PREKLOPI na iPhone takoj, ko se oglasim, kar je super, ko pa končam klic, mi NE preklopi nazaj na Imaca, ampak je spet zvok samo iz zvočnikov na iMacu, tako, da moram ročno preklopiti nazaj na AirPods Max. To me malo moti, morda pa jaz česa ne znam dobro nastaviti, čeprav mislim, da ni nobene "fore" Smile

Glede teže drži, da so opazno težke, vendar pa kljub temu tako dobro zasnovane, da se to spet ne pozna toliko, vsaj jaz nimam takšnega občutka, pa jih imam včasih na glavi po uro ali dve.

Če imaš torej denar za nakup, ti verjetno ne bo žal, mislim, da so vseeno za odtenek precenjene. Priporočam pa nakup dodatkov za zaščito aluminijastih delov in zgornje mrežice. Jaz sem to nabavil, ker menim, da bom s tem ohranjal nepoškodovanost in s tem življenjsko dobo.

Jaz sem jih kupil preko Amazon.de in jih dobil v enem tednu, zanje pa sem plačal 611,00 EUR s poštnino.




_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 06.07.2021 12:01:38
Re: Aipod Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matr smo šli v k.. z cenami. Pou povprečne slovenske plače daš za slušalke. Včasih je tolk stal iphone

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 06.07.2021 12:03:27
Re: Aipod Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bunny22 je napisal/a:
Kje si jih kupil, da si jih lahko vrnil?


Verjetno preko spleta

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani