Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
AirPods Max
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 09.12.2020 17:45:12
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Aja, že tako ste začeli? Kam to vodi? Žrtvuješ ledvičko in vzameš novi telefon za 2000€?


No, kaj pa dramatiziraš. Če nisi dojel, je bil ciničen predlog za pritoževanje. IQ sobna temperatura? Verjetno ne, kot zunanja, a ne? Jaooo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.06.2019
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 09.12.2020 19:03:59
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Slušalke so relativno ugodne glede na to kaj so.

Konkurenca:

1200 usd
https://us.louisvuitton.com/eng-us/products/louis-vuitton-horizon-wireless-earphones-black-nvprod2090051v

600 usd
https://www.montblanc.com/en-us/headphones_cod19971654706731692.html
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1233
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 09.12.2020 19:42:13
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Načeloma bi si želel ceno tja do 500,00 EUR v nemškem Apple Storu, ampak verjetno cena res ni pretirana glede na to, da so AirPods Pro skoraj 300,00 EUR, pa so Max precej bolj konkreten kos izdelka, čeprav pa tudi drži, da je v AirPods Pro zapakirane kar nekaj tehnologije.

No, kdor si bo privoščil, si pač bo. Jaz bom ostal zaenkrat pri AirPods Pro, s katerimi sem zelo zadovoljen, edino na ušesa mi najbolj ne pašejo ne glede na velikost uporabljenih silikonskih vložkov. Navadni AirPods so bili kot uliti za moja ušesa in mi NIKOLI niso padla ven niti med fitnes vadbo, Pro pa skoraj za vsako figo in jih moram popravljati v ušesih. Design mi očitno ne paše najbolj, zato bi bil edino to morda razlog, da bi premislil o Max varianti, kjer pa teh problemov seveda ne bi bilo, tehnologija pa ista kot v AirPods Pro. Morda pa res, bomo še videli.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 09.12.2020 19:44:15
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Načeloma bi si želel ceno tja do 500,00 EUR v nemškem Apple Storu, ampak verjetno cena res ni pretirana glede na to, da so AirPods Pro skoraj 300,00 EUR, pa so Max precej bolj konkreten kos izdelka, čeprav pa tudi drži, da je v AirPods Pro zapakirane kar nekaj tehnologije.

No, kdor si bo privoščil, si pač bo. Jaz bom ostal zaenkrat pri AirPods Pro, s katerimi sem zelo zadovoljen, edino na ušesa mi najbolj ne pašejo ne glede na velikost uporabljenih silikonskih vložkov. Navadni AirPods so bili kot uliti za moja ušesa in mi NIKOLI niso padla ven niti med fitnes vadbo, Pro pa skoraj za vsako figo in jih moram popravljati v ušesih. Design mi očitno ne paše najbolj, zato bi bil edino to morda razlog, da bi premislil o Max varianti, kjer pa teh problemov seveda ne bi bilo, tehnologija pa ista kot v AirPods Pro. Morda pa res, bomo še videli.


Malo počakaj še. Pridejo novi Airpodsi, ki bodo po velikost enaki PRO, brez Active Noice Cancellation in posledično brez silikonskih vložkov (ušesni del bo več ali manj enak navadnim Airpodsom).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 09.12.2020 20:12:06
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iKst_2 je napisal/a:
Slušalke so relativno ugodne glede na to kaj so.

Konkurenca:

1200 usd
https://us.louisvuitton.com/eng-us/products/louis-vuitton-horizon-wireless-earphones-black-nvprod2090051v

600 usd
https://www.montblanc.com/en-us/headphones_cod19971654706731692.html


kje si pa ti nasel to primerjavo? to so “modni oblikovalci”
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.06.2019
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 09.12.2020 20:31:19
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja kaj pa misliš, da so Airpods max drugega kot fashion accessory Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 09.12.2020 21:13:26
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Very Happy
tu ti dam prav
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 10.12.2020 07:07:08
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Aja, že tako ste začeli? Kam to vodi? Žrtvuješ ledvičko in vzameš novi telefon za 2000€?


Nehaj, nimamo več ledvičk, telo jih ima omejeno število, te so prodane, zdaj moramo pač letno kolobarit med telefoni, ipadi, macbooki in slušalkami, a ne ? Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 22.12.2020 11:23:44
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
659,00 € v Sloveniji.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.06.2020
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 22.12.2020 23:56:47
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu so jih zaceli prodajati kar na vseh lokacijah, a samo v space gray in green barvi.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.01.2019
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 23.12.2020 13:38:45
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na hitro en krajsi review, ker sem pogledal ogromno njih na yt in se z njimi po tem, ko sem jih poskusil ne strinjam prevec.

1. Res so tezke in po pol ure nosenja me precej boli glava.
2. Nosim ocala in spominska pena se nic bolje ne prilega okvurju kot katera koli druga.
3. Zvok enak kot pri airpods pro. Tudi noice cancellation.
4. Spatial audio? Nic posebnega. Kul za filme, ampak popolnoma nepotrebno.
5. So res premium izdelek.
6. Crown se vrti precej bolj smooth kot na aw.
7. Ta mesh kjer prite slusalka v stih z glavo je ful elasticen. Me zanima koliko casa bo drzal obliko
8. Tako slusalke kot etui takoj zacneta pobirati prah in umazanijo.

En tak iskren opis tega kaj te slusalke so. Prevsem zbirateljski izdelek. Nekaj lepega, ampak kar se zvoka tice pa cisto isto kot ostale stvari na trgu.



Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 23.12.2020 16:10:38
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Short: .. te slušalke kupi nekdo k neve kam s kešom in jih ima zato da lahk reče da ma Applove slušalke..

Long:
- 650 eur pa še kabla ti ne dajo zravn.

- Dodatnih 35Eur za Ligthing v 3.5mm AUX kabel kateri je tipa TRS .. se pravi preko kabla pozabi na mikrofon na slušalkah! Lmao za 700Eur ne moreš uporabit mikrofona na slušalkah !


-Je mikrofon preko kabla sploh možen ??.. trenutno nisem nikjer zasledil TRRS kabla..

-Igrat špile prek bluetootha zato da maš mikrofon ?.. Gledam latency prek bluetootha gre lahk vse od 300 do 600ms za AAC kodek, odvisn od naprave s katerim so povezane !! . Pozabi Bluetooth kjer ti je Latency pomemben.

- Če prav razumem Lightning-To-Lightning kabel sploh ne obstaja in če jih želiš prklopt na Iphone preko kabla rabiš 2 kabla :
Iphone
-> kabel Lightning v AUX ženski (ta je TRRS aka 4 plug)
-> kabel AUX moški v Lightning (ta je samo TRS aka 3 plug)
Airpods Max

-Adaptive EQ .. upam da se to da izklopt k v živlen si nebi hotu da mi nekdo EQ sam šalta..

-Za 650 Eur slušalke podpirajo AAC bluetooth kodek. Logičn da druzga nebo ker Applove telefoni itak druzga ne znajo. MacOS El Capitan vem da je še podpiral aptX, v Sierri so se ga pa potihoma znebil .. bohnedaj da bi od takrat podprl kak nov kodek..

-meni že samo po slikah deljujejo težke slušalke. Uradna stran: 384.8 gramov .. A si resn za 1/3 težje kokr moje trenutne.

Še nekaj bučk skopiranih iz uradne strani:

1:
-AirPods Max can be used as Bluetooth headphones with Apple devices using earlier software and with non-Apple devices, but functionality is limited.

Seveda za 700 eur niso tok da bi napisal kaj ne dela na drugih napravah al pa 1 let starmu iOS-u.

2:
-Spatial audio works with movies, TV, and video in supported apps. Requires iPhone or iPad.

WTF ni AppleTVja, Mac-OSa ??.. kdo sploh gleda filme na iPhone/iPadu ki vklucuje audio 5.1 stream za ta virtual surround.. LoL... pa še to vidm da so podprl samo old skul Dolby Digital... !! Haha prodaja bučk..

Razlaga iz neta: Will AirPods Max spatial audio work with Apple TV 4K? The answer from Apple is no, because right now the feature is limited to iPhone and iPad, as the feature relies on the gyroscope and accelerometer in the latter iOS devices.
“Using the gyroscope and accelerometer in AirPods Max and iPhone or iPad, spatial audio tracks the motion of a user’s head as well as the device, compares the motion data, then remaps the sound field so it stays anchored to the device, even as the user’s head moves,” explains Apple.

Od kdaj se za virtual surround rabi Gyrote pa Accelometre .. haha .. samo Apple ve kako se da komplicirat in to tako da izdelek rata neuporaben.

------------------------------------
za 700 eur dobis dobis bolj uporabne slušalke+ zvočnike + zunanjo zvočno kartico za PC ... ne pa tale polovični izdelek!


Nazadnje urejal/a thxslo Sre 23. Dec 2020 16:28; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 23.12.2020 16:27:12
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmmm... zakaj bi za brezzicne slusalke rabil kablovje? A niso to BT slusalke?

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 23.12.2020 16:35:28
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Hmmmm... zakaj bi za brezzicne slusalke rabil kablovje? A niso to BT slusalke?


BT slušalke z AAC kodekom za 650 eur .. za musko poslušat kle se pa zadeva konča..
Polovični Bluetooth izdelek je rekel Android telefon, MacOS,AppletTV, pa še kaka druga naprava =)

Za 200 Eur dobiš bolše, bolj uporabne slušalke =)

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.06.2019
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 23.12.2020 16:49:37
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
za 700 eur dobis dobis bolj uporabne slušalke+ zvočnike + zunanjo zvočno kartico za PC ... ne pa tale polovični izdelek!


Sem že zadnjič napisal, da je tole modni dodatek, ki slučajno predvaja zvok.

Verjetno res dobiš boljše slušalke za 1/3 cene. Ampak po drugi strani za 100 eur dobiš hude delovne škornje s kovinsko kapico med tem, ko so Balenciaga copati 700.

IMHO je namen teh slušalk res vse prej kot to, da predvajajo zvok. Apple si je naredil dober PR, cena je taka, da se o njih veliko govori in vsak "influenser", ki nekaj da nase, bo skeširal teh 600 eur, da jih bo lahko ponosno razkazoval okrog in objavljal slike na svojih socialnih profilih = Free advertising. Oz. ne free, še zaslužili bodo Smile

Po drugi strani pa si Apple pripravlja teren, da bodo lahko bolj konkretno vstopili na trg over-ear slušalk in ponudili spodoben produkt za cca. $299 - $349. Dober price anchoring. Če prodajaš slušalke A za 600, so tiste za 300 kar naenkrat videti ugodne.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1439
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 23.12.2020 17:29:01
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi za glasbo poslusat bodo boljse sony wh1000mx3?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 23.12.2020 18:44:37
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iKst_2 je napisal/a:

Sem že zadnjič napisal, da je tole modni dodatek, ki slučajno predvaja zvok.

100% Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 242
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 23.12.2020 20:07:25
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drgac prve recenzije imajo zlo dobre, tako zvok kot NC in transparency naj bi bil vrhunski. Edina zadeva ob katero so se vsi (z razlogom) spotaknl je cena Very Happy

_________________
MBP 2.4 GHz Intel Core i7, 8GB 1333 MHz DDR3, 256 GB SSD, iPhone 4S 64GB, Ipad 3 WiFi 32gb
http://www.v2cigarete.si
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 23.12.2020 20:09:18
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bunny22 je napisal/a:
Se pravi za glasbo poslusat bodo boljse sony wh1000mx3?


Ene 2x boljše ja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 23.12.2020 20:27:06
Re: AirPods Max
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.whathifi.com/reviews/apple-airpods-max

Poleg tega je Spatial Audio čisto druga stvar kot navaden virtual surround, tako da ne vem kaj tebi igra thxslo ..

Meni osebno niso vredne svojega denarja, ampak da bi pa se srali po njih za brezveze pa ... Ja, kot vsi ostali Applovi dodatki so tudi te slušalke izključno namenjene njihovem vrtu, kaj je novega? S tem prideju tudi bonbončki in dobre stvari, pa je komu to vredno.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani