Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Mimovrste
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1034
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 13.02.2021 16:39:09
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima rezerve še veliko ali preveč, ki je ne bo nikoli dosegel vsaj s takim načinom dela. O Amazonu imam do sedaj samo velik + in to v vseh poglededih. Z njimi pa....

Mogoče bo postal Mogoče pa tudi NE vsaj s takimi izgovori in zavlačevanjem in načinom dela.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 13.02.2021 16:54:18
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da še sam delim opažanja za mimovrste. Preden sem Philips Hue kit sploh kupil, sem gledal na mimovrste, lep čas, ker sem čakal, če nabavijo zalogo za “Bridge”. Žarnice e14 so nabavili, ker sem jim pisal, če obstaja možnost nabave, glede na to, da imajo en kup njihovih izdelkov, osnovnih žarnic in pa sprejemnika ne. Minilo je nekaj dni in me obvestijo, da je žarnica na voljo. Tisti dan sem gledal, je bila cena 63 evre in nekaj centov. Ker sem čakal še “Bridge”, sem večkrat na teden preverjal zalogo žarnice. In glej ga zlomla, cena je bila vsak dan višja. Na zadnje, ko sem gledal je bila že 72 evra in nekaj centov. Mislim, p..., kot na borzi. No, sprejemnika še kar ni na zalogi.
Pa še druga stvar, a je kdo opazil, da imajo kao popuste, prečrtane neke redne cene in navedba cene s popustom? No, cena s popustim je v bistvu realna prodajna cena, vse ostalo prečetano je namerno dvignjena cena oziroma zavajanje. Dolgo let nazaj sem tako nasedel pri nakupu prenosnega diska WD. Pa tretja stvar, saj na zalogi ni 40% artiklov.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 13.02.2021 17:01:58
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Da še sam delim opažanja za mimovrste. Preden sem Philips Hue kit sploh kupil, sem gledal na mimovrste, lep čas, ker sem čakal, če nabavijo zalogo za “Bridge”. Žarnice e14 so nabavili, ker sem jim pisal, če obstaja možnost nabave, glede na to, da imajo en kup njihovih izdelkov, osnovnih žarnic in pa sprejemnika ne. Minilo je nekaj dni in me obvestijo, da je žarnica na voljo. Tisti dan sem gledal, je bila cena 63 evre in nekaj centov. Ker sem čakal še “Bridge”, sem večkrat na teden preverjal zalogo žarnice. In glej ga zlomla, cena je bila vsak dan višja. Na zadnje, ko sem gledal je bila že 72 evra in nekaj centov. Mislim, p..., kot na borzi. No, sprejemnika še kar ni na zalogi.
Pa še druga stvar, a je kdo opazil, da imajo kao popuste, prečrtane neke redne cene in navedba cene s popustom? No, cena s popustim je v bistvu realna prodajna cena, vse ostalo prečetano je namerno dvignjena cena oziroma zavajanje. Dolgo let nazaj sem tako nasedel pri nakupu prenosnega diska WD. Pa tretja stvar, saj na zalogi ni 40% artiklov.


Nakup Philips Hue izdelkov priporocam na https://www.svet-svetil.si/philips-hue-pametna-razsvetljava/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2011
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 13.02.2021 18:15:28
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTimi je napisal/a:
Nakup Philips Hue izdelkov priporocam na https://www.svet-svetil.si/philips-hue-pametna-razsvetljava/


Joj, ne no. Tam pa res niso ugodni.
Svoje Hue sem vse na Amazon.de kupil. Tam je bila dobra in ugodna cena.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 13.02.2021 20:29:30
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo za primerjav, ni philips... Smile

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hdd/wd-14tb-ultrastar-dc-hc520-512e-sata-3-6gbs-512mb-7200

https://www.enaa.com/trdi-diski-hdd/hgst-wd-14tb-sata-3-6gb-s-512mb-7200-ultrastar-dc-hc520-512e-wuh721414ale6l4-0f31284

https://www.senetic.si/product/0F31052

---- EDIT ----
senetic ima ceno z ddv spodaj!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 13.02.2021 20:46:37
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDavid4 je napisal/a:
Piši jim na Mail bo zadeva hitreje urejena, vsaj moja izkušnja je bila taka... nekako hitreje so uredili vračilo.


Zakaj? Piši jim, da so ti v skladu z zakonom bla, bla dolžni desetino zneska in zamudne obresti. Dokler jim boste dopuščali, da vas izkoriščajo bodo to počeli brez vesti.

O Mimovrste pa samo to, od kar imajo novega lastnika, češkega tajkuna, so vesoljna leta od tistega kar so bili. Jaz pri njih kupujem zelo redko, prej pa redni gost.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 16.02.2021 13:49:57
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amacar je napisal/a:
Na slo-techu je par ljudi jamralo, da niso prejeli nakazil iz unicredit na vivid.



Tole dobil od Mimovrste danes:

Citiram:
Pozdravljeni,

preverili smo v računovodstvu, kjer so nam odgovorili, da je banka iz neznanega razloga znesek vrnila na naš račun.

Danes je bilo ponovno urejeno vračilo.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 19.02.2021 08:49:32
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uh ta Mimovrste, res nikoli več.

Še vedno ni nakazila. 45 dni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 19.02.2021 10:35:18
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni niso vrnili denarja ze od 17. decembra. vrnil kabel (razdelilni) ker ni dal signala naprej. stvarna napaka. njihov izgovor: servis se vedno ni preveril stvarne napake.

jaz jih bom v ponedeljek prijavil na trzno, varstvo potrosnikov, ter vse druge naslove kar jih najdem cez vikend.

sem klical (do sedaj) ze trikrat. cetrtic ne bom.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 19.02.2021 12:14:20
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
smt je napisal/a:
meni niso vrnili denarja ze od 17. decembra. vrnil kabel (razdelilni) ker ni dal signala naprej. stvarna napaka. njihov izgovor: servis se vedno ni preveril stvarne napake.

jaz jih bom v ponedeljek prijavil na trzno, varstvo potrosnikov, ter vse druge naslove kar jih najdem cez vikend.

sem klical (do sedaj) ze trikrat. cetrtic ne bom.

8 dni je bil njihov rok za ugoditev oziroma pisni odgovor, tko da jih komot prijaviš. Globa je pa 1200 EUR.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 19.02.2021 18:57:02
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vedno hujsi so pri mimovrste. Skoda. Bilo so OK. Skrenili so s prave poti, ze pred casom.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.08.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 19.02.2021 21:52:39
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTimi je napisal/a:
Nakup Philips Hue izdelkov priporocam na https://www.svet-svetil.si/philips-hue-pametna-razsvetljava/


Philips HUE BRIDGE

Svet-svetil.si 70,75 €
amazon.de 45,90 €

Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1026
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 19.02.2021 22:08:30
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V čem pa je točno problem v tako počasnem reševanju zadev. Imajo takšno gnečo z novimi naročili, premalo ljudi ali kaj? Ker berem povsod podobne zadeve od počasnega pošiljanja, do raznih reklamacij?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 20.02.2021 00:30:51
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko sem jaz reševal vračilo denarja, sem med pogovorom dojel, da so oni zgolj posredniki pri nakupu. Roba je pri dobavitelju. Količine niso usklajene. Oni prodajajo robo, ki je dobavitelj nima več na lagerju, in potem rešujejo zmedo.

Če je pa vračilo, pa pomoje glih tko zadevo predajo dobavitelju, ki je spet nek posrednik in preda robo naprej. In vsak od teh bi se izmuznil odgovornosti, če bi šlo. To ne bodo rešili drugače, kot da prenesejo riziko na dobavitelje. Te pa naj se zavarujejo po svoje. Denar bodo morali vračat. Še posebej pri internetno trgovini.

A ne velja za internetne trgovine, da lahko v enem mesecu vrneš blago brez razloga?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 20.02.2021 09:12:17
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem imel pred dobrim letom z njimi manjši problem. naročili smo nek kavni avtomat, okoli 600 evrov, v uporabi je bil dobre dva, tri dni in je šel rakom žvižgat. Ok, ga dam nazaj na mimovrste. Po določenem času me kontaktirajo po meilu, da je zadeva fuč. Ok, jim rečem, pač bi vzel novega in je to to. Tukaj pa se je vse ustavilo. Novega nisem mogel vzet, le vračilo denarja in ponovno naročanje. Nikakor ni bilo to mogoče. Tako sem po dobrem tednu dobil denar nazaj.
Čudno mi je bilo da zamenjava ni bila mogoča, le ponovni nakup.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 20.02.2021 11:20:41
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
internerni nakupi, pravica vracila artikla 14 dni. pri mimovrste imam vip, to pomeni 60 dni cas za vracilo.

stvarna napaka: kupec odloca kaj: ali enak nov artikel, ali vracilo denarja, ali popravilo. kupec, ne prodajalec.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 22.02.2021 10:48:39
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vračilo izdelka na Mimovrste, vrednost 600 EUR, danes je 50. dan od vračila. Še vedno izgovori, da imajo težave z informacijskim sistemom.

Naredil prijavo na Tržni inšpektorat.

Vsekakor nikoli več ne kupujem tam, pa sem redno kupoval.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 22.02.2021 11:22:23
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mimovrste je postal katastrofa. vecina ni na zalogi. Zamuja dostava, ... Cene pa so tak vecje kot drugje.

Sam kombiniram AMZN De in Ebay. Pa direktne trgovine proizvajalcev.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1624
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 22.02.2021 12:54:30
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst na mimovrste oddal prednaročilo za apple watch 6 44mm nike do danes nisem prejel maila ali karkoli da so zadevo dobili. Trdili so mi pa da dobim do 24.12. Pred 10 dnevi naročil 2 pisala pilot pisalo na zalogi dobil v petek komaj grozni so.

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1427
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 22.02.2021 13:14:28
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Neb blo svoh ce bi admin tole debato od mimovrste prenesu na https://jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=66644&highlight=mimovrste

Dons klicem na mimovrste ker mi je spletna stran najdla isti izdelk 2krat , s tem da tm kjer je 10Eur dražji je na zalog, cenejši pa ne.

Slike artikla so iste, samo malo drugače je opisan. No una na drug stran ni mogla ugotovit v čem je fora tko da mi je priporočila da narocim cenejsega k ni na zalog haha

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Razdruženo: Pon 22. Feb 2021 15:39.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani