Jabuk
Macbook pro (restart problem)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.07.2008
Prispevkov: 150
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.11.2020 14:34:02
Macbook pro (restart problem)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

z starejšim macbook projem (2011) imam težave, da se med delom kar sam resetira in pokaže sivo okno z napisom "your macbook restarted because of a problem......." potem pa se normalno spet postavi. Na macbook je bil pred časom sveže inštaliran macos tako da mi res ni jasno kaj bi lahko bilo? ima kdo kakšen nasvet za rešitev?
že vnaprej se lepo zahvaljujem
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1780
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.11.2020 14:44:02
Re: Macbook pro (restart problem)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz nism neki stručko , ampak me pa zanima kaj si pač določeni ljudje predstaulete , da bo vsak racunalnik delu 10-15-20 let. Tuki je lahko veliko razlogov , edn od teh je ziher da je že skrajni čas ga ga zamenjas. In ja razumem da mas primer ki jim dela vse lepo in prav , ampak smo leta 2020 , mislm da je zivljenska doba 9 let kar velika.

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.07.2008
Prispevkov: 150
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.11.2020 14:55:08
Re: Macbook pro (restart problem)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Jaz nism neki stručko , ampak me pa zanima kaj si pač določeni ljudje predstaulete , da bo vsak racunalnik delu 10-15-20 let. Tuki je lahko veliko razlogov , edn od teh je ziher da je že skrajni čas ga ga zamenjas. In ja razumem da mas primer ki jim dela vse lepo in prav , ampak smo leta 2020 , mislm da je zivljenska doba 9 let kar velika.


heheheh. se strinjam. Jaz imam sicer novega proja, tega pa sem dal sinu na katerem ima dnevno videokonference za osnovno šolo in sedaj je problem ker sem vsega jaz kriv. Wink

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1780
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.11.2020 15:02:52
Re: Macbook pro (restart problem)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macjure je napisal/a:
heheheh. se strinjam. Jaz imam sicer novega proja, tega pa sem dal sinu na katerem ima dnevno videokonference za osnovno šolo in sedaj je problem ker sem vsega jaz kriv. Wink

LP


Moji sestri se je pro 2018 tko ugašal in so na servisu ugotovil da je bilo velik praha notr. Ceprav nam ni jasno od kje. Drgače pa kapa dol določenimi , ki vam ševedno delujejo tok stari računalniki.

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.11.2020 18:27:15
Re: Macbook pro (restart problem)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nemogoče takole na pamet povedat. Najprej si namesti nek software za nadzor sistema in upravljanje ventilatorjev. Splet je postal za tako star hardware kar precej zahtevna stvar in proc se hitro segreje. Če je računalnik v letih in ni bil nikoli očiščen prahu, je povsem možno, da se pregreva, kljub glasnemu ventilatorju. Za upravljanje z ventilatorji priporočam SMC fan control.

Razlogov pa je lahko ogromno, samo nekje je treba začet. Za začetek - bolj specifično določit, pod kakšnimi pogoji pride do restarta. Lahko je tudi SW napaka, disk, ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 357
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.11.2020 20:55:30
Re: Macbook pro (restart problem)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
2011 macbook pro 15 in 17 colski so imeli serijske napake z grafično kartico.

Procentualno gledano jih je zelo veliko že odpovedalo. Simptomi so podobni kot pri tebi, sicer vseeno ni nujno, da je ravno grafična šla (je pa možnost).

Lahko je še RAM oz. kaj čisto tretjega.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani