Jabuk
iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.09.2011
Prispevkov: 212
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.08.2020 09:12:09
iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni. Zanima me vaše mnenje kako bi se oz. za kateri telefon bi se odločili. Prednosti in slabosti .
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1449
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.08.2020 09:31:48
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dva popolnoma druga sistema, ne moreš primerjati sploh.

Prvo se odloči kateri OS želiš potem pa dalje Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1676
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.08.2020 10:35:07
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na jabuk forumu spraševat o Samsungu je mal mim. Tukaj večina fura iphona. Boš moral na kakšen forum od Samsunga še pogledat in sam primerjati slabosti in prednosti obeh. Kaj izbrati je pa odločitev posameznika, ki je velikokrat odvisna od tega kaj preferiraš pri aparatu.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1796
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.08.2020 12:03:54
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone je iPhone Very Happy Very Happy IOS je IOS Smile top sistem , ki sem ga uporabljal 10 let .Je pa za moje pojme zaspal , zato sm pred pol leta prešaltal na samsung note 10 . Zdaj sem si uzel samsung s20 ultra in lahko rečem da sem prezadovoljen. So nekatere stvari definitivno , ki bi jih zamenjal z iosom , ta neka eleganca ki jo ima ios , in pa stabilnost aplikacij , ki je android kriv za njih . Zelo zanimiv članek sem zadnič gledu na netu , ki je meni odprl pogled na te stvar. Zakaj so aplikacije na iosu bolj stabilizirane kot na androidu. Človek je reku , Apple je to leto naredil 3 naparave nove z ios ( iphone 11, 11pro,11pro max ) . Android pa je v enem letu prisoten na 1000 različnih telefonih novih firm telefonov. Zato je lažje za ios se z eno naparavo ukvarjat in stabilizirat aplikacijo , kot pa na andoridu , k ma vsak in drgacno obliko,resolucijo itd itd.Upam da ste me razumeli kaj sm želel povedati. Jaz zaenkrat ostajam na androidu , mogoče se pa še kdaj srecam z iosom v prihodnosti.

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 528
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 23.08.2020 20:44:13
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
iPhone je iPhone Very Happy Very Happy IOS je IOS Smile top sistem , ki sem ga uporabljal 10 let .Je pa za moje pojme zaspal , zato sm pred pol leta prešaltal na samsung note 10 . Zdaj sem si uzel samsung s20 ultra in lahko rečem da sem prezadovoljen. So nekatere stvari definitivno , ki bi jih zamenjal z iosom , ta neka eleganca ki jo ima ios , in pa stabilnost aplikacij , ki je android kriv za njih . Zelo zanimiv članek sem zadnič gledu na netu , ki je meni odprl pogled na te stvar. Zakaj so aplikacije na iosu bolj stabilizirane kot na androidu. Človek je reku , Apple je to leto naredil 3 naparave nove z ios ( iphone 11, 11pro,11pro max ) . Android pa je v enem letu prisoten na 1000 različnih telefonih novih firm telefonov. Zato je lažje za ios se z eno naparavo ukvarjat in stabilizirat aplikacijo , kot pa na andoridu , k ma vsak in drgacno obliko,resolucijo itd itd.Upam da ste me razumeli kaj sm želel povedati. Jaz zaenkrat ostajam na androidu , mogoče se pa še kdaj srecam z iosom v prihodnosti.


Še vsi smo se vrnili nazaj na iphona- večkrat Very Happy Sej samung je kul pa to, ampak kot si sam zapisal konsistenca, updati, varnost,stabilnost aplikacij, nevem kaj ma sicer android tok boljš kot iphone razn kuuuupp gimmyck stvari?
razn itunsov - Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1796
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.08.2020 00:16:59
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
karlosSLO je napisal/a:
Še vsi smo se vrnili nazaj na iphona- večkrat Very Happy Sej samung je kul pa to, ampak kot si sam zapisal konsistenca, updati, varnost,stabilnost aplikacij, nevem kaj ma sicer android tok boljš kot iphone razn kuuuupp gimmyck stvari?
razn itunsov - Very Happy


Tole pa nevem če bi se glih strinjal. Android je zlo zlo napredoval. IOS 14 je pa šel kr mal v android vode zdaj. Mislm lej sej stvar posameznika , ampak mene so trenutno dobil. Upam pa da se kda spet srečam z iphone, ker sm biu kar dolgo. Je pa res na s20 ultra odzivnos na telefonu nevrjetna in ni nekega stekanja če sm iskren , clo zadne case mi je ios bolj zezal kot android. Edina stvar ki me moti je mogoce to ,da se dolocenih aplikacij ki so res brezvezene , neda zbrisat ,lahko samo onemogočis in pa icloude je malo cudn.

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1676
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 24.08.2020 08:37:10
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Tole pa nevem če bi se glih strinjal. Android je zlo zlo napredoval. IOS 14 je pa šel kr mal v android vode zdaj. Mislm lej sej stvar posameznika , ampak mene so trenutno dobil. Upam pa da se kda spet srečam z iphone, ker sm biu kar dolgo. Je pa res na s20 ultra odzivnos na telefonu nevrjetna in ni nekega stekanja če sm iskren , clo zadne case mi je ios bolj zezal kot android. Edina stvar ki me moti je mogoce to ,da se dolocenih aplikacij ki so res brezvezene , neda zbrisat ,lahko samo onemogočis in pa icloude je malo cudn.


Boš za kakšno leto povedal kako dela. Vsak nov Premium aparat bi moral delat v piko. Mislim, da se največ težav pokaže pozneje (odzivnost aplikacij in samega sistema), baterija itd.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 528
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 24.08.2020 08:40:05
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst sam nerazumem zakaj so današnji mobiteli tolk velki, npr; samsun s20...kako to sploh držiš v roki al pa maš v žepu.. vsi taboljš mobiteli so veliki za popizdit. Android ma flagship edin samsung s10e, ki je še nekoliko manjši. Praktično ne najdeš več nikjer velikosti iphona 8..
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 24.08.2020 09:08:04
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone 12 naj bi izšel v treh velikostih... ena naj bi bila po velikosti med iPhone 5/5s/SE in iPhone 6/6s/7/8/SE2. Če so napovedi resnične, bo to moj naslednji telefon.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 528
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 24.08.2020 09:12:49
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
iPhone 12 naj bi izšel v treh velikostih... ena naj bi bila po velikosti med iPhone 5/5s/SE in iPhone 6/6s/7/8/SE2. Če so napovedi resnične, bo to moj naslednji telefon.


že res . ampak to so samo apple naprave Very Happy androidi se pa sam širijo in večajo..
iphone 12ka naj bi bil malo večji od iphone 8. nekje 5.2"
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 24.08.2020 09:57:54
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zaslon bo večji... fizično bo pa manjši telefon:
https://www.macrumors.com/2020/07/07/iphone-12-size-comparisons/

Za androide je pa meni osebno čisto vseeno... zaradi mene lahko delajo 10" telefone.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.06.2018
Prispevkov: 25
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 24.08.2020 12:11:45
Re: iPhone 11 pro max vs Samsung s20 ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Boš za kakšno leto povedal kako dela. Vsak nov Premium aparat bi moral delat v piko. Mislim, da se največ težav pokaže pozneje (odzivnost aplikacij in samega sistema), baterija itd.


Sem maja 2019 preklopil na Android (Galaxy S10) in lahko iskreno povem, da po dobrem letu deluje enako, če ne bolje, kot ob nakupu. Samsung se je res zelo popravil kar se tiče posodobitev - obvezali so se izdajati updejte za vsaj 3 leta. In to konkretne updejte, ne samo "bug fixes". To še ni povsem Applovsko, je pa že blizu. Sam pa itak ne vem, kdaj sem nazadnje imel telefon 3 leta.

Sicer nisem pristranski v nobeno stran - že dolgo sledim ciklu, da furam 2 leti Android, potem pa 2 leti iOS. Enostavno zato, da probam nekaj svežega. Ampak v tej generaciji me je Samsungov One UI toliko navdušil, da resno razmišljam, da bi pretrgal cikel in kupil še drugega Samsunga zapovrstjo.

Apple ima občutno prednost, če imaš celoten Apple ekosistem. Če pa hočeš integracijo z Windowsi, pa je Samsung bomba - pogooglaj "Microsoft Your Phone". Deluje po istem principu integracije kot iOS in macOS.

V kolikor pa primerjaš samo telefone, brez eksternalij, pa je po moje povsem vseeno kaj vzameš. Stvar okusa. Oba sistema sta si z vsakim letom bližje in oba telefona bosta še par let sposobna poganjati vse, kar jima boš navrgel.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani