Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
5G omrežje
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 27.07.2020 08:38:41
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ozelot je napisal/a:
Kaj pa 5G in vpliv na zdravje? Že odkar obstajajo mobilni telefoni se piše o negativnih učinkih. Sedaj se pa kar naenkrat to predstavlja kot tehnologija, ki nima nekih negativnih učinkov. Ali pač...?


Glede na frekvenco in gostoto energije, ti lahko povem, da ima sonce več negativnih učinkov.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 204
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 27.07.2020 09:21:13
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem zakaj se na vseh protestih ki so proti nevemkajvsem vedno pojavljajo isti ljudje, po možnostih ob urah, ki so namenjene dolevnem času, dejansko stalno enak profil ljudi ... bi se mogoče raje "prijeli dela" ne pa biti proti vsemu samo zato ker so lahko ... pa čudežno imajo vsi telefone v rokah ...

Vsako tehnologijo, ki mi olajša delo in zaradi tega nisem več vezan na točno določeno lokacijo sprejemam z objemom ...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 27.07.2020 10:32:27
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Glede na frekvenco in gostoto energije, ti lahko povem, da ima sonce več negativnih učinkov.


Like
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 27.07.2020 14:23:30
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ozelot je napisal/a:
Ali pa bi bil že skrajni čas, da se končno posvetimo tudi naravi in ne uničimo vsega kar nam je še ostalo? Hm, samo razmišljam.


Da se vrnemo k naravi? Ajde pa se dajmo. Ugasnemo vse kar teče po bakru in optiki, zapremo pipce na bencinskih in živimo vsak od “samooskrbe”.
Po ene 14 dnevih orgazmičnega občudovanja te narave in vsesplošne lepote, bo sosedov mulc, za njim pa še fotr prteku do prve hiše in pobil vse, ker mu je zmanjkalo pive in kokakole. Kmalu bomo VSI začeli hodit v zelje in krompir sosedom na njivo.

Po ene dveh letih lakote in medsebojnega klanja, bomo imeli mestne državice in lokalne poglavarje.

Kar hočem povedat je to da nazaj v naravo pomeni enostavno to, da se odseliš nekam v divjino si tam zgradiš bivak in tam uživaš in se hraniš od malin in gob. Da bo pa cel svet šel 2000 let in več nazaj in živel kot poljedelci in lovci, mislim no ... dajte si kdaj nalit čistega vina in nehat bluzit

Res-poznam žensko ki si je te pojme razjasnila in dočakala penzijo v Sloveniji potem pa spokala v Afriko, si z lastnimi rokami sezidala hiško dol in sedaj dol živi ... ampak še vedno uporablja telefon.

5G - glede na to koliko je bilo napisanega o škodljivosti mobilnih signalov bi morali vsaj 1/2 ljudi že umret. Mislim od uvedbe NMT signala dalje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 27.07.2020 15:43:48
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali zmanjšamo vso portošnjo na 10%,
Ali pa zmanjšamo populacijo na cca. 1 milijardo.

Ker nič od tega ne bomo naredili, se bo zadeva regulirala sama od sebe.
In to razmeroma hitro. Niti niso v igri stoletja. Prej desetletja.
Kdo bo preživel? Ena možnost je tudi tisti, ki se bodo znali preživet sami.

Kaj bi se zgodilo, če za 14 dni pade Internet? Po nekih projekcijah bi že v tako kratkem času začeli ljudje umirat zari problemov z dobavo hrane.

Če kamorkoli v ZDA pade atomska bomba, jim zaradi elektromagnetnega šoka razpade elektro omrežje, ki ga ne moroje vzpostavit celo leto. v tem času bi zaradi lakote pomrlo 90% američanov. Tako krhko je trenutno blagostanje.

Leta 2008 in 2009 sem si hotel ustvarit lastno mnenje o problemih ekologije. Kar precej sem prebral in predebatiral. Poslušal sem ideje različnih eko angažiranih ljudi od eko idealistov, skeptikov in celo eko anarhistov, ki so se udeleževali democtracij v Bruslju in Berlinu.

Zelo logično je zadevo razložil David MacKay v svoji knjigi Sustainable energy - Without the Hot Air. http://www.withouthotair.com/

Vsi vemo, da problem je, rešili ga pa ne bomo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1778
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 27.07.2020 17:11:59
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OMG , kere teme , tole je res krneko nabijanje , isto k uni kretenčki k so 100x neko peticijo podpisoval pa nevem kaj , dejte se umirit mal kda koga zanima kaj vi mislte. Oni bojo dal 5G , pa če usi pocrkamo. K nebojo vec take kolone pred McDrivom , pol se loh pogovarjamo o 5G . lp

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 28.07.2020 10:35:49
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem res mal na hitro in čudno napisal prejšnji post.

Moj point je bil v tem, da iz EKO vidika v realnosti ne bomo naredili nič bistvenega. Problemi so, ukrepali pa ne bomo. Le v primeru, če je to biznis, ki prinaša denar. Green services itd.

5G bo pomemben biznis. Nazaj k naravi zna tudi bit biznis. Glamping v EKO resortu je super, ane. Sicer nima veze z reševanjem eko problemov, je pa biznis.

Ni pa za pričakovat, da bi nek hipijevski revolt proti 5G naredil kak tektonski premik. Še posebej, če bi se zaradi tega morali odpovedati "blagostanju". Pa še nekih merljivih negativnih vpliv ni.

So mnogo bolj enostavni "nazaj k naravi" ukrepi, pa jih ne sprejmemo.

Ameriška vojska je enkrat na teden uvedla v kantinah dan brez govedine in je s tem zmanjšala toplogredni odtis za 10%. Cel svet pa brezglavo sanja o baterijskih avtih. Zaradi ekologije kao. A avti z notranjim izgorevanjem povzročijo 4x manjši toplogredni odtis kot proizvodnja govedine. Biznis pač.

Osebno sem si ustvaril precej visok nivo eko zavedanja, kar cenim kot eno od vrednot. Nimam pa nobenih utvar, da bo človeštvo kakorkoli zmoglo dosečt nevtralen vpliv na okolje.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 31.07.2018
Prispevkov: 11
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 29.07.2020 10:29:28
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
"Glede na frekvenco in gostoto energije, ti lahko povem, da ima sonce več negativnih učinkov." tale komentar pa ga res zmaga. Vsak, ki zna malo s svojo glavo razmišljati lahko hitro ugotovi, da je 5G povsem nenevaren. Google it ,,,simpl ....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 29.07.2020 11:30:37
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj je dobro napisal, kaj te moti?
Sicer pa tudi 5G mmwave frekvence seveda niso popolnoma nenevarne, vse je odvisno od oddajne moči in razdalje (pa seveda časa). Zato obstajajo omejitve, ki so sicer postavljene zelo konzervativno in na varni strani.
Kot vse na tem svetu tudi to ni črno-belo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 29.07.2020 12:15:21
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni črno/belo. Tudi pri RF je marsikaj, kar človeku dvigne obrvi.

Recimo stari standard 433MHz, ki naj bi motil spanje.
O legalni uporabi le tega v EU pa je cel kaos.

Nisem nek strokovnjak, ampak sem testno postavil po celi hiši en kup brezžičnih senzorjev (cca 20), ki delajo na tej frekvenci. Ker se mi je zdelo, da nekaj slabo spimo, odkar imam to šaro v hiši, sem šel googlat in dejansko omenjajo, da to frekvenco povezujejo z motnjami spanja. Moji senzorji pa stalno na 10s pošiljajo odčitke na bridge. Pa fajn domet imajo. Smile

Tko da moje laično mnenje je, da nek efekt sigurno je.
Nisem pa po treh letih še odklopil teh napravic, da bi preveril. če kaj bolje spim. Smile

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 29.07.2020 13:41:47
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
O legalni uporabi le tega v EU pa je cel kaos.


Kak kaos?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 29.07.2020 14:54:47
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Citiram:
O legalni uporabi le tega v EU pa je cel kaos.


Kak kaos?


Ne znam povedat. Nekako v povezavi z radioamaterji. In še določene države (Nemčija se mi zdi) imajo neke dodatne pogoje.

Ampak te predpisi nimajo veze z motenjem spanja, o katerem sem govoril.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 29.07.2020 17:09:42
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko bojo kitajci vn dal 10G bo v SLO infrastruktura izven mest še zmeri 5G Very Happy .. mislm hočm rečt sej na iPhonu bo pisal 10G v ozadju bo pa frekvenca od 5G Very Happy .. najprej rabmo storitve ki bodo omogočale kritje stroškov postavitve takega omrezja + vzdrzevanje pa še kej plusa nakonc Very Happy .. Pa še en navet vsem protestnikom v SLO ... pejte zvet na vas "bogu za ledzama" pa boste v SLO še dolgo "po vaše na varnem" Very Happy Very Happy Very Happy .

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.09.2021
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 11.10.2021 13:47:27
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

Opravil sem test hitrosti na 5G omrežju in LTE. 5G omrežje je bila 150 Mbps, LTE pa 130 Mbps.

Razlika se mi zdi zelo mala. Berem na spletu, da naj bi uporaba 5G omrežja porabila do 20 % hitreje baterijo. Po takšnih rezultatih in informacijah se mi ne zdi smiselno uporabljat 5G omrežja trenutno. Vaše mnenje? Sem kakšno pomembno stvar spregledal?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 11.10.2021 14:39:20
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bistvo 5G naj bi bile nižje latence.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 671
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 11.10.2021 15:20:06
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima mogoce kdo na Telekomu paket 5G in lahko pove kaksne hitrosti se dajo doseci v praksi?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 11.10.2021 15:46:19
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Ima mogoce kdo na Telekomu paket 5G in lahko pove kaksne hitrosti se dajo doseci v praksi?


Nič posebnega. Lokacija: Kamnik



Je pa res, da ni paket 5G ampak Naj B s storitvijo 5G. Ne vem, morda je pipca malo zaprta - čeprav dvomim.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 671
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 11.10.2021 15:48:46
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imas paket 5G?

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/paketi/paketi-naj/paket-naj-5g

Naj bi omogocal do 450/100.



TilenH je napisal/a:
Nič posebnega. Lokacija: Kamnik



Je pa res, da ni paket 5G ampak Naj B s storitvijo 5G. Ne vem, morda je pipca malo zaprta - čeprav dvomim.

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 11.10.2021 16:58:38
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Imas paket 5G?

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/paketi/paketi-naj/paket-naj-5g

Naj bi omogocal do 450/100.


Ne, NajB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 11.10.2021 17:19:53
Re: 5G omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Ima mogoce kdo na Telekomu paket 5G in lahko pove kaksne hitrosti se dajo doseci v praksi?


jst bi rekel da je bistvo 5G da ga uporabljaš ko si na statični lokaciji tko da vse je odvisno od operaterja, lokacije, frekvence, agregacije,število ljudi prkloplenih.. itd.. Četudi veš vse to je spet realno samo realni test ker kaj ti pomaga 1 štuk pred tabo pa komadne stavbe v liniji z Anteno.. Razz Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani