Jabuk
Mail - alternativa
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.09.2010
Prispevkov: 78
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.06.2020 12:41:30
Mail - alternativa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

se pravi iščem alternativo za macOS maill app oz rešitev problema ki se mi dogaja.

Se pravi na svoj apple mail client imam vezan osebni mail in službeni mail. Velikokrat se mi med pošiljanjem novega maila zgodi da pošljem mail iz napačnega naslova. Predvsem je problem ko na službene stvari odgovarjam iz osebnega, ker nisem prestavil tistega naslova FROM na službenega.

Zanima me če obstaja kakšen trik da npr. ko pošiljaš osebni mail je okno drugačne barve oz karkoli da se razlikuje takoj ko pošiljam mail iz osebnega oz službenega maila.

Če se ne da tega v samemu mail app, katerga mi priporočate za nadomestilo. seveda takega da bo integriran tudi na iOS.


Upam da sem dovolj jasno razložil stvar.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.06.2020 12:53:36
Re: Mail - alternativa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz uporabljam za služben mail Outlook, za pripat pa Mail app.
Imel sem pa podbne probleme kot ti, enkrat sem celo vse kontakte mergal in imel potem veliki kaos s tem Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.06.2020 13:38:38
Re: Mail - alternativa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj ko odgovarjas, se FROM ze sam postavi na tisti racun, iz katerega je mail na katerega odgovorjas ali ga posredujes ... lahko pa spremenis ...

Ce pa zacnes pisat nov mail pa je spet tako, da se FROM polje izbere glede na to, v katerem INBOXu si pozicioniran... Ce pa samo kliknes na NEW MESSAGE pa vzame tisti FROM, ki je oznacen kot privzet (default) ...

Druga resitev pa je, da uporabljas razlicne mail kliente za vsak racun ... recimo za privat Apple Mail, za sluzbeni pa recimo Outlook ali Firebird ali kaj tretjega ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.09.2010
Prispevkov: 78
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 10.06.2020 13:52:25
Re: Mail - alternativa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za namige, sem predvideval da bo nekak tak prijem potreben. Katerega pa predlagate da ima dobro integracijo z iOS?

Se pravi osebni bo ostal mail app, zdej pa za službenega sem pa razmišljal thunderbird, outlook... Ima kdo kak drug predlog? za začetek bi rad predvsem takega ki je zastonj. ali se mi splača rajši mal denarja dat pa dobim kakšne fajn funkicje. Nisem nek power user za mail.

Hvala!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.06.2020 13:56:44
Re: Mail - alternativa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz na racunalniku uporabljam Outlook ... na iOS napravah pa privzeti Mail ... in imam vec racunov definiranih (3 x Exchange, 1 x Gmail, 1 x iCloud,...)

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.06.2020 14:13:46
Re: Mail - alternativa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje najbolša rešitev da ne zajebas je pač da imaš dve različni aplikaciji...

je pa Jest dobro opisal delovanje, in je tud ločično da tako dela.. Mail app na iOS ze od vsega zacetka tko dela... Tud če bi neke barve mel, kva pa vem, sam osebno bi še vedno prej pogledal s ket pošilam novi mail ne glede na barvo itd...

jester je napisal/a:

Predvsem je problem ko na službene stvari odgovarjam iz osebnega, ker nisem prestavil tistega naslova FROM na službenega.


kokr vem če ti replajaš nekomu bi mogl avtomatsko nastaviti na mail račun na katerega si dobil ..

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.09.2010
Prispevkov: 78
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.06.2020 16:08:40
Re: Mail - alternativa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi je jasno da dela oz črpa podatke iz mail kateregea odgovarjaš in v temu primeru ni problemov tudi če imaš označen službeni mailbox avtomatsko pošilja iz službenega naslova.
Problem pa je če si v gužvi, sestavljaš nov mail in pozabiš pregledat vse te stvari in ena simpla stvar kot npr. drugačna barva okenca te spomnia da neki ne štima Smile sem pač bolj vizualni tip.

Sej kot ste svetovali si bom uredil drugo aplikacijo za službo in bo težava rešena.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani