Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
iPad Pro 2020
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 01.04.2020 19:53:28
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Jaz ga dobim jutri . so me prej klicali . A mi poves prosm a se prodajajo že uni magnetni ovitki za novega ipada. Govorim glese kamere , ker sta zdaj 2 in nevem ce lahko uporabljas oviteh od 2018 modela. Bi pa imel tistega magnetnega.


Mislim, da za nove modele še ni. Videl sem v bigbangu, da ga imajo za nov model(brez tipkovnice) ampak pise, da je dobava sele po 15. aprilu. Smart Keyboard pa mislim, da ni za 2020 pri nas se nikjer. Star sicer baje magnetki zagrabijo ampak ti pokrije skor celo kamero, pa še uleže se ne optimalno tako, da itak ni ok. Jst bom verjetno tak počakal na magic keyboard ker zgleda izjemno. Sem pa danes se narocil Pencil 2, ki je nekako obvezn pripomocek.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 01.04.2020 20:15:51
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem za foro skonektal na navadnega 9,7" ipada tipkovnico in miško, da sem probal kako zadeva dela. Me mika, da bi si omislil ipad proja namesto macbook air.

S tipkovnico ni težav, podpora za miško je pa buggy. Logitech MX Anywhere 2 miška se sicer skonekta, ampak scrollanje je zelo leseno, praktično neuporabno. Wireless trackpad (prejšnja verzija pred magic) se tudi skonekta, ampak tam pa skrolanje z gestami sploh ne dela.

Ali te stvari na Projih delajo OK ali je to normalna izkušnja?

Mogoče jaz delam kaj narobe? V settingsih sicer ne vidim nobenih dodatnih nastavitev.

Pa še nekaj me zanima. Je mogoče na vidiku kakšna boljša podpora za eksterne monitorje. Če sem prav videl trenutno dela bolj za silo, na eksternem monitorju ni full screen? Je kak workaround za to?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 01.04.2020 20:43:40
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Podpora je le za določene miške /trackpad. Fullscreen ni.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 02.04.2020 06:37:50
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
S tipkovnico ni težav, podpora za miško je pa buggy. Logitech MX Anywhere 2 miška se sicer skonekta, ampak scrollanje je zelo leseno, praktično neuporabno. Wireless trackpad (prejšnja verzija pred magic) se tudi skonekta, ampak tam pa skrolanje z gestami sploh ne dela.

Ali te stvari na Projih delajo OK ali je to normalna izkušnja?

Mogoče jaz delam kaj narobe? V settingsih sicer ne vidim nobenih dodatnih nastavitev.

Z applovo miško in trackpadom dela baje brezhibno, vsaj tako je bilo videti na YouTube posnetkih glede tega. Wink

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 02.04.2020 11:04:14
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo z MM2 in novo verzijo Trackpada. MM1 in prejšnja verzija Trackpada nista podprti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 02.04.2020 13:23:56
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem sprobal z MiMouse pa zgleda da deluje cist ok.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 02.04.2020 17:36:01
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baje dela stara Magic Mouse samo po starem nacinu. Z novim updajtom pe se miska obnasa kot na računalniku. Imam pa prvo verzijo MiMouse doma in bom testiral.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 02.04.2020 17:47:55
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=64200&postdays=0&postorder=asc&start=620
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 02.04.2020 23:45:03
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vprasanje , ali ima ipad sevednl ios ali ne več ? Ker zj sm neki gledu da baje od 2019 ima ipadOS . je kakšna razlika zdaj v tem . Meni ga sevedno niso dostavili , zato sprasujem, ker sem imel zelo dolgo nazaj ipad , ko je imel identicen ios kot telefon.

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 03.04.2020 00:11:46
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma kao svojega ampak je razlika tako majhna, da ti zdele sred noči težko naštejem razlike. Je pa drgač vse na apple.com Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 03.04.2020 02:47:09
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse je enako. Razlike so minimalne. Najbolje bo, da si na youtube pogledas katere dodatne bombončke ima ipad. Imaš pa zelo veliko nesrečo z dostavo oz. nwm kaj dela pošta glede na to, da sma ga vzela pri istem trgovcu.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 03.04.2020 05:20:06
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu so bile ze od nekdaj razlike... le od nekega trenutka dalje so se odlocili, da drugace poimenujejo...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 03.04.2020 12:13:04
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
Vse je enako. Razlike so minimalne. Najbolje bo, da si na youtube pogledas katere dodatne bombončke ima ipad. Imaš pa zelo veliko nesrečo z dostavo oz. nwm kaj dela pošta glede na to, da sma ga vzela pri istem trgovcu.


Ga dobil danes zgodaj zjutraj. Po parih urah uporabe , matr je mašina tole + kar sm presenečen sem nad zvokom

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2010
Prispevkov: 339
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 03.04.2020 12:31:22
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa se je kdo od vas že odločil, da recimo proda (ne kupi novega) macbooka PRO-ja in uporablja samo še Ipada? Jaz bolj kot razmišljam, težje bi to naredil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 03.04.2020 12:47:18
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni še tako daleč. Vsako leto so bližje, ampak jst ostajam še pri obeh. Je pa odvisno kakšne so tvoje potrebe...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 03.04.2020 12:50:34
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se mene tiče je iPad še vedno samo igrača. Kul igrača, ampak za moj način uporabe popolnoma neprimerna. Vsi iPadi, ki jih imamo pri hiši se uporabljajo za večinoma brezvezne stvari.

1. Multitasking v resnici ni multitasking. Ko delam s PCjem, imam odprtih več browserjev, več različnih programov, drag&dropam iz enega appa v drugega, v backgroundu mi teče browser z videom, glasbo, podcastom...

2. Podpora za zunanje zaslone je zaenkrat očitno še vedno zanič. Na 13" lahko delaš za silo ampak z dodatnimi zasloni se produktivnost konkretno poveča.

3. Form factor je večino časa zame manj udoben kot laptop. Ko dodaš ovitek ali celo kak foli keyboard, je teža in velikost primerljiva z laptopom. S tem, da laptop dosti lažje stoji na različnih površinah, lažje nastaviš kot zaslona.

Sicer mislim, da vedno več ljudi menja PCje za iPade ampak mislim tudi, da je njihova uporabniška izkušnje večinoma slabša.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 03.04.2020 13:05:21
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Sicer mislim, da vedno več ljudi menja PCje za iPade ampak mislim tudi, da je njihova uporabniška izkušnje večinoma slabša.

S tem se pa popolnoma strinjam. Definitivno iPad ni suveren substitut za prenosnik. Vrsta razlogov je za to, nenazadnje tudi OS. Prav tako zelo pogrešam FCPX za iPad po zgledu Adobe Photoshopa ali Premiere Rush. Res da se da z LumaFusion baje narediti vse (jaz ga še nimam), ampak FCPX za iPadOS bi bil špica, ker bi lahko na iPadu recimo začel in na iMacu dokončal nek projekt. Verjetno gre prenašati v FCPX tudi iz LumaFusion, samo ne vem, kako gladko to deluje. Skratka, odvisno, za kaj potrebuješ kaj, ampak zame je prenosnik še vedno prenosnik, iPad pa pač iPad. Vsak ima svoje prednosti in slabosti, tako, da je vsak zame še vedno potrebno oboje. Prenosnika sicer nimam, ker namesto tega uporabljam iMaca, za kar pa potrebujem prenosno napravo, mi zadostuje iPad, brez katerega pa ne bi mogel narediti stvari na Macbooku recimo (konkretno uporaba Pencil).

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 03.04.2020 13:23:50
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
1. Multitasking v resnici ni multitasking. Ko delam s PCjem, imam odprtih več browserjev, več različnih programov, drag&dropam iz enega appa v drugega, v backgroundu mi teče browser z videom, glasbo, podcastom...

In kaj od tega na iPadu ni možno? Imaš lahko odprta dva browserja side by side, drag & dropat stvari iz enega v drugega ter imeti hkrati v backgroundu app z videom/glasbo/podcastom. Res da je vse to bolj štorasto kot na pravem računalniku... ampak je čisto pravi multitasking.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 03.04.2020 13:54:08
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni možno imeti odprtih več browserjev. Ni možno imeti odprtih več kot 2 aktivnih appov.

Multitasking je izjemno štorast. Primeren je za kak split screen pogled, to je pa načeloma to.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 03.04.2020 13:56:43
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
In kaj od tega na iPadu ni možno? Imaš lahko odprta dva browserja side by side, drag & dropat stvari iz enega v drugega ter imeti hkrati v backgroundu app z videom/glasbo/podcastom. Res da je vse to bolj štorasto kot na pravem računalniku... ampak je čisto pravi multitasking.


Več namizij, več oken na namizjih, več tabov v oknih, drag and drop med večimi hkrati odprtimi okni (je možno na padOS, ampak veliko bolj zamudno).

Lahko sestaviva nek average workflow. Npr. odpreš Pages, odpreš Safari, poiščeš sliko v Safariju, drag&drop v Pages, nato eno sliko iz Files obdelaš in daš v Pages. Štoparica in primerjaš. Razlike bodo ogromne. Pa to je nekaj enostavnega, predstavljaj si, da rabiš še kak ZIP fajl odpret.

Multitasking na iPad-u obstaja samo v marketinškem gradivu. Težko bi se strinjal, da temu lahko rečeš pravi multitasking.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani