Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Katero banko izbrati ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.04.2019 00:39:12
Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivjo ,ker nisem nasel teme,sem kar novo odprl ,ker rabimvaso pomoc ! Zanima me za katero banko v sloveniji se je najbol odlociti ,trenutno sm pri NLB in nisem zadovoljen ,to da je najdrazja me se tok ne moti ,njihov odnos mi je pa tema ,sploh po zadnjem obisku ,pa se nebom zdaj spuscal v to ! Ker zelim zamenjati banko ,govorim o normalnem fizicnem racunu....Ze 1teden malo spremljam , tako da sem trenutno dilema med BKS in Intens Sanpaol Bank. NLB me je najbol zmotil ker so skoz neka trganja iz racuna , ki sploh nevem kaj so , a kao premium racun ... itd . Kero banko bi mi vi predlagali , Lon in pa delavska hranilnica , takoj odpade, da povem ze na zacetku ! Hvala v naprej za pomoc .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.04.2019 04:52:56
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je tvoj pogoj, da mora biti banka "slovenska", si že v štartu pogorel. Ker je vse bolj ali manj isti balkanski nateg.

To je nekako tako kot da bi rekel, da iščeš nov email account, ampak mora biti slovenski.


Dokler ima N26 banka takšno ponudbo kot jo ima in evropska monetarna unija deluje tako kot deluje, je res neumno imeti račun pri slovenski banki.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.04.2019 05:34:49
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno tudi kaj potrebujes... Spletna banka, mobilna banka, ...

Sicer pa, ce imas pri NLB premium paket, je vec ali manj vse ze vkljueno, tako da ne vem, kaj vse ti se dodatno zaracunavajo... Kar je se dodatno, je recimo SMS ob spremembi stanja... ampak tega pomoje niti ne rabis, ce imas Klikin, kjer na hitro lahko preveris, ce ti je kdo kaj nakazal... Varnostni SMS ob uporabi kartic je pa ze vkljucen...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.04.2019 06:10:43
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kk mas lahk nlb premium pa neves kaj ti dol trgajo?..
Ce ves da je NLB najdrazja,(tvojim potrebam a cemu) potem ocitno si naredu neko analizo da ze ves kera je najcenejsa..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.04.2019 07:47:06
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
N26 je top, če ne rabiš:
- limita,
- nakupov na obroke,
- kreditov,
- bančnih garancij,
- xml izpiskov, ki jih zna prebrat tvoj računovodja,

In seveda nisi pravna oseba.

Takrat pa rabiš domače banke.

Finance pogosto naredijo pregled ponudbe. Dost tealno.

Cene se zelo razlikujejo. Jaz sem z zamenjavo banke prišel iz 400eur na 150eur letno bančnih stroškov. In to za en mali nikakvi d.o.o.

Potem pa še odnos do strank. Pri NLB sem imel obupne izkušnje s skrbniki. Pri Sparkasse so poslovni, a si nimaš kaj dosti za pomagat z njimi. Pri Delavski pa sploh ne vem, kdo je moj skrbnik, ker ne rabim nobenih dodatnih servisov. So pa bli poceni in njihova spletna banka ima vse, kar rabim.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.04.2019 08:01:41
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
N26 bolj jemljem, kot rezervo in nisem še pripravljen komplet zamenjati. Tudi boon, Revolut je bolj za zabavo.

Od klasičnih bank s poslovalnicami sem najbolj zadovoljen s Sparkasse, ki jo imam že od leta 2005. V preteklosti pa sem že imel NLB in NKBM, ampak sem zaprl zaradi optimizacije stroškov.

Če se kdo odloči me lahko brez problema kontaktira na ZS in oba prejmeva 20 EUR nagrade. https://www.sparkasse.si/sl-si/verjemi-vase-pripelji-prijatelja
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.04.2019 08:04:44
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za poslovno in privat ob N26 (ter Revolut za potovanja) sem najbolj zadovoljen z https://www.intesasanpaolobank.si
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2010
Prispevkov: 169
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.04.2019 10:34:45
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem vzel Unicredit - račun pride 4 € na mesec, prve pol leta brezplačno.
Pa še 40 € sem nazaj dobil s plačili.
So pa vsa domača plačila brezplačna, mobilna in spletna banka.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.04.2019 14:41:04
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predlagam, ti da si najprej pogledaš kaj potrebuješ in to zapišeš v kalkulator na Zvezi potrošnikov. Ne vem če je aktualen, ampak ti pove kaj moraš paziti pri izbiri.

https://www.zps.si/index.php?option=com_osebnefinance&view=banketrrvprasalnik

Se pravi, koliko računov plačas na mesec, koliko imaš trajnikov, koliko dvigov imaš na bankomatih po sloveniji na mesec, potrebuješ kredit, limit ali nakup na obroke ali to uporabljaš? Ravno tako kako kartico potrebuješ, maestro, mastercard in podobno.

Sklepaš depozite, varčuješ v skladih, imaš kredit? Ko boš razčistil katere izmed storitev potrebuješ boš lahko izbral paket. Žal velike banke, kot je tudi NLB delujejo po principu Mercatorja, prideš po bučke, in ti na blagajni vsilijo še čigumije in čike, čeprav ne kadiš.

N26 je odlična alternativa, uporabljam jo že preko leta. Še vseeno pa plačo prejemam na banko v sloveniji. Banke v Sloveniji storitve poskusijo ponuditi v paketu, da imaš en strošek za več storitev in pa seveda, da te vrže v višji/dražji paket, kot to delajo operaterji.

Zadnje čase gledam tale paket https://epristop.unicreditbank.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.04.2019 14:47:36
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zaenkrat še kar vztrajam na NLB saj mi je paket Premium kar všeč (Jest je že lepo povedal kaj vse ta paket nudi). V primeru, da pa konkurenca res ponudi kaj boljšega oz. bom potreboval nekaj kar mi bo druga banka nudila in trenutna ne bom pa preklopil. Ljudje smo različni in zato tudi različna banka ustreza različnim profilom ljudi.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.04.2019 16:21:22
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala lepa za vsa mnenja , zou mi je edin , omenjate banko n26 , ki jo jaz uporabljam tko tko ... Govorim o domači banki . Kot drugo pa nevem zakaj govorite da ima premium račun pri nlb vse , ki grem prav zaradi tega ven ker so lopovi .Premium racun je 13,3€ in pol dobim sporocilo o prelivu , in mi trgajo 0,4€ , ponoru sm cist na banki , in mi pravi zenska , pac da to ne pripada premium paketu , in da se nerabim pizdit zard 0,4€ , sej se mi ne gre za 0,4€ sam kaj mas ti men na 13,3€ se racunat .... Zato grem vn zarad principa , ne pa teh 0,4€ , poščijem se na njih , sam ne dam jim vec ni centa .. Pomojem se bom odlocu za bks , sam zanima me za te trajnike inn to ali to nova banka umesto tebe uredi , ali moram jaz zj vsakmu posebi posiljat da imam novi trr . Hvala za odg in se opravicujem za živčnost.

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.04.2019 16:40:30
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Hvala lepa za vsa mnenja , zou mi je edin , omenjate banko n26 , ki jo jaz uporabljam tko tko ... Govorim o domači banki . Kot drugo pa nevem zakaj govorite da ima premium račun pri nlb vse , ki grem prav zaradi tega ven ker so lopovi .Premium racun je 13,3€ in pol dobim sporocilo o prelivu , in mi trgajo 0,4€ , ponoru sm cist na banki , in mi pravi zenska , pac da to ne pripada premium paketu , in da se nerabim pizdit zard 0,4€ , sej se mi ne gre za 0,4€ sam kaj mas ti men na 13,3€ se racunat .... Zato grem vn zarad principa , ne pa teh 0,4€ , poščijem se na njih , sam ne dam jim vec ni centa .. Pomojem se bom odlocu za bks , sam zanima me za te trajnike inn to ali to nova banka umesto tebe uredi , ali moram jaz zj vsakmu posebi posiljat da imam novi trr . Hvala za odg in se opravicujem za živčnost.


Sam imam tudi premium paket, sem sel gledat iz firbca in nikjer ne vidim strosek priliva. Skratka nobenega odliva s strani NLB ne vidim razen strosek paketa.

Se opravicujem, tvoja trditev drzi, 30 centov

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.04.2019 16:52:52
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Sam imam tudi premium paket, sem sel gledat iz firbca in nikjer ne vidim strosek priliva. Skratka nobenega odliva s strani NLB ne vidim razen strosek paketa.

Se opravicujem, tvoja trditev drzi, 30 centov


Nebi neki govoru kar ni res, ker so me čist razkurl , pa se mi ne gre za te cente sam 13,3€ na mesec ni malo, in pol imas neke lopovske poteze . So me pa pol preprical da sm uzel mladostni paket kao 4€ in pol mi za 4 trajnike usakic uzamejo 0,4€ ( na trajnik) , ma banda prsezem ... to nemors vrjet , a nj se smejem al kaj nej Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.04.2019 16:57:29
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Nebi neki govoru kar ni res, ker so me čist razkurl , pa se mi ne gre za te cente sam 13,3€ na mesec ni malo, in pol imas neke lopovske poteze . So me pa pol preprical da sm uzel mladostni paket kao 4€ in pol mi za 4 trajnike usakic uzamejo 0,4€ ( na trajnik) , ma banda prsezem ... to nemors vrjet , a nj se smejem al kaj nej Very Happy Very Happy Very Happy


Jaz jih imam rad, ker mi stalno podaljsujejo brezplacen paket. Vsakih tok casa jim zrihtam kaksno zavarovanje pa je brezplacno. Se pa strinjam, da je vse skupaj kar dokaj visok strosek za racun fizicne osebe.

Baje je delavska najcenejsa, kaksen servis ponujajo je pa vprasanje...tole je nepreverjena info., ne me drzat za besedo,ker sem tako slisal...

_________________
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 11.04.2019 17:20:00
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje bos ori vsaki banki nasel kaj, kar tebi ne bo vsec Wink... Jaz sem enostavno izklopil za SMS o transkacijah na racunu... Wink Itak, ga ne rabim... ker lahko kadarkoli pogledam... varnostni SMSi o uporabi kartice pa so ze vkljuceni... v prvem sporocilu si napisal, da so skoz neka trganja, ceprav imas premium racun... kar pa ne drzi... ta strosek 0,30 € placas samo enkrat mesecno in je nedovisnomod stevila SMSov... drugih trganj zaenkrat ni bilo Wink

In ja... jaz sem tudi takoj, ko sem videl ta strosek poslal sporocilo preko Klika... pa sem dobil odgovor, da to pac ni vkljuceno... Res je bedarija, ker bi pricakoval, da so take dokaj osnovne zadeve vse vkljucene v premium paket... Ampak se mi ne ljibi sedaj iskat drugo banko, ker vem, da bo drugje pa kaj drugega, kar me bo motilo... NLB so v zadnjem casu res veliko naredili... Klik je Ok... Klikinje tudi Ok... na banko grem pa enkrat na nekaj let... in me zato prav malo briga, kaksni so tam ljudje Wink ... poskusam se izogibat obiskumposlovalnice, kar mimje dosedaj kar dobro uspevalo... Smo vse resili preko sporocil in Klika ter maila ali klica... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 11.04.2019 18:04:13
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Pomoje bos ori vsaki banki nasel kaj, kar tebi ne bo vsec Wink... Jaz sem enostavno izklopil za SMS o transkacijah na racunu... Wink Itak, ga ne rabim... ker lahko kadarkoli pogledam... varnostni SMSi o uporabi kartice pa so ze vkljuceni... v prvem sporocilu si napisal, da so skoz neka trganja, ceprav imas premium racun... kar pa ne drzi... ta strosek 0,30 € placas samo enkrat mesecno in je nedovisnomod stevila SMSov... drugih trganj zaenkrat ni bilo Wink

In ja... jaz sem tudi takoj, ko sem videl ta strosek poslal sporocilo preko Klika... pa sem dobil odgovor, da to pac ni vkljuceno... Res je bedarija, ker bi pricakoval, da so take dokaj osnovne zadeve vse vkljucene v premium paket... Ampak se mi ne ljibi sedaj iskat drugo banko, ker vem, da bo drugje pa kaj drugega, kar me bo motilo... NLB so v zadnjem casu res veliko naredili... Klik je Ok... Klikinje tudi Ok... na banko grem pa enkrat na nekaj let... in me zato prav malo briga, kaksni so tam ljudje Wink ... poskusam se izogibat obiskumposlovalnice, kar mimje dosedaj kar dobro uspevalo... Smo vse resili preko sporocil in Klika ter maila ali klica... Wink


Nlb ima odlicen servis, sedaj sem preko Klikina uredil odjavo v 10s, na chat se je konektala svetovalka iz kontaktnega centra in mi odjavo takoj uredila

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 11.04.2019 21:58:06
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dixidoov je napisal/a:
Zadnje čase gledam tale paket https://epristop.unicreditbank.si/


Tale paket za 4€ je pa res vreden razmisleka, pol leta zastonj, pa še sigurnih 30€ dodatnega bonusa.

Drugače pa sam še dodam, da ima vsak tisto banko s katero je najbolj zadovoljen. Včasih cena paketa ne odraža odnosa do nas strank, tako da je to bolj pomembno. Pa tisti, ki se razburjate nad oderuštvom slovenskih bank malo pomislite na to, da ta denar nekomu v Sloveniji daje kruh.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 11.04.2019 22:12:08
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam skb. Tako osebni kot poslovni racun.
Drugace so ok,..samo cene za poslovni racun so pa ubijalske.
Vodenje 6,5€, uporaba spletne banke 10€/mesec, provizije za placilo 1€, znotraj branke 0,43€, provizija 0,13 za vsak priliv.

Mene pride banka med 45 in 60€ na mesec za poslovni racun...pa sem niko i niša od velikosti.
Pa seveda da dodam. Pri placilu racunov VEDNO placujem racune istega dobavitelja skupno...ponavadi vsaj 3 racuni. Ce tega nebi delal, bi zagoto plačal 80€/mesec.

Men so te cifre kar konkretne, in sem slabe volje vsakic ko pridem na to temo.
Sem pa enkrat delal primerjavo pa klinc ni drugje nič boljse.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.04.2019 00:29:05
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
...
Men so te cifre kar konkretne, in sem slabe volje vsakic ko pridem na to temo.
Sem pa enkrat delal primerjavo pa klinc ni drugje nič boljse.


Te cene so pa polomija. Poglej Delavsko. Jaz imam za pravno osebo pri njih račun. Sicer jačajo cene, sam od tega, kar si ti povedal, so za pol cenejši.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.04.2019 06:38:20
Re: Katero banko izbrati ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da še jaz povem o svoji banki. Imam Abanko, Aračun vodenje plačam 2,4€ na mesec, dodatno imam Abamobi 0,9€ na mesec. Potem še pa ločen račun za VISO katerega plačam 1,5€ na mesec. Ne potrebujem nobenih dodatnih SMSov in ne vem kaj, ker lahko vsak moment pogledam preko telefona kaj se dogaja. In tudi ne vem zakaj bi potreboval kaj več..., no edino če bi imel kakšne miljone na računu. Very Happy Very Happy

_________________
????Apple iPhone 13, 128GB Midnight
⌚Apple watch 6 44mm Blue Aluminium
Airpods Pro
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani