Jabuk
ibook -slabosti
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.09.2005 15:43:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdanjič sem si malo ogledal ibook 12 in imam nekja vprašanj.
računalnik v trgovini je bil precej umazan - je to stalna praksa?- kako je kaj s praskami in drugače z kvaliteto ohišja?
tuchpad se mi je zdel malo preblizu tipkovnice, tako da sem vedno vlačil po njem, ko sem hotel kaj napisat. Se zdi to še komu problem?
tuchpad se mi niti ni zdel najbolj natančen - včasih sem kazalec kar zgubil.
Kakšna pa je kaj tipkovnica- meni se ni zdela najbolj udobna na prvi "dotik"? Pa še take malenkosti v os x so me motlile: ni ravno povleči in spusti, kljub temu da držiš bckspce ti zbriše samo en znak, nisem našel gumba za raztegnit program čez cel zaslon... se da take pomankljivosti odpravit- narediti osx more windows like? prosim če napišete še kake druge pomanjklivosti...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.09.2005 17:19:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac je tak kakrsen je, in za to ker ni povsem tak kot Windows masina se mu ne rece Windows masina ampak Mac. Te razlike so pa lahko slabost ali pa prednost, kot vzames. Obstaja pa en kup dodatkov s katerimi lahko predelas izgled sistema.
Pa da ti odgovorim na uprasanja:
1. stalna praksa glede umazanije: v trgovini ne vem, odvisno v kateri. Pri meni je to praksa kadar ga nimam casa cistit, kar je zadnje case pogosto. A se stvar hitro umaze? Enako hitro kot vsaka druga bela stvar ce jo tikas z umazanimi rokami. Je pa enostavno ocistit tipkovnico, samo s suho krpo obrises (zdrgnes dol umazanijo) in je (se ne "zazre" v plastiko).
Kvaliteta ohisja je vredu - v primerjavi z vecino PC notesnikov. Drobne praskice dobi pa kar hitro - ampak se jih niti ne vidi ce nisi pozoren. Sicer pa je ohisje iz polikarbonata in ima magnezijev okvir (lahko ga vidis ce odstranis baterijo).
2. meni je touchpad fajn, bolj kot na PowerBooku (tam se mi zdi premajhen). Ce se ti prsti vlacijo po njem med tem ko tipkas, nastavis v nastavitvah da ti izklopi trackpad med tipkanjem. Glede natancnosti - ne bi vedu, definitivno je dobro, ce po njem vlacis le konico prsta, ker je tako tocka bolj natancna. Torej bolj odvisno od tvojega prsta - pa tudi od tega kolko je trackpad cist (ce postane masten in vlazen je tezje vlec prst po njem).
Tipkovnici falijo po mojem samo male tipke (smerne in funkcijske) in return je malo ozek. Ma na use se da navadit.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 106
Kraj: Koper
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.09.2005 19:44:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mislim, meni se zdi ibook najlepsi notebook na svetu, sicer si zdej lastim enega kar postenega IBMa iz titana magnezija ipd. ampak bo v prihodnosti kmalu pristal zraven bratec ibook 12". no ce pride naslednja in hkrati zadnja generacija s PPC procesorjem. drugace bom pa moral pohitet z aktualnim.
kdor bi pa rad imel windows looklike maca brezveze da to kupuje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.09.2005 11:23:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;mqmr je napisal:</dt&rt;<dd&rt;
Pa še take malenkosti v os x so me motlile: ni ravno povleči in spusti, kljub temu da držiš bckspce ti zbriše samo en znak, nisem našel gumba za raztegnit program čez cel zaslon... se da take pomankljivosti odpravit- narediti osx more windows like? prosim če napišete še kake druge pomanjklivosti...</dd&rt;</dl&rt;

Po 8 mesecih uporabe OS X nisem opazil, da bi metodi "povleci-spusti" kaj manjkalo, kvečjemu boljša je pri delu s Finderjem (če želiš vsebino spustiti v podmapo, nekoliko počakš nad mapo, da se odpre njena vsebina, in potem prvotno vsebino spustiš v želeno mapo).

Tretji gumb z leve ti raztegne program čez cel zaslon, oz. pri nekaterih (Safari) ti ga raztegne tako, kot je najbolj optimalno. Če te slednje moti, ce boš navadil zelo zelo hitro, ker celozaslonski prikaz brskalnika nima nikakršne prednosti pred "optimalno" postavitvijo.

So pa še druge, manjše specifičnosti OS X, ki pa so prej pozitivno kot negativno presenečenje.

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.09.2005 15:36:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ali je mogoče pričakovat, da bi se ta slabost (bela barva), v prihodnje spremenila v črno- glede na to da se črni ipodi bolje prodajajo? saj vem da niste jasnovidci, pa vendar!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.09.2005 15:46:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne verjamem.

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani