Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Apple ID
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 28.12.2020 17:38:12
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Ja, sem zdaj pogledal. Maili od Appla hodijo na @starata.
Za menjavo gesla pa je prišel mail za potrditev na tisti tretji mail.



ja no pol imas:
@starata ... glavni email
@icloud .. je alias .. tvoj @icloud mail ki si ga dal kot alias
@rescue mail pa imas kakršnga mas

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 28.12.2020 20:27:54
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No z moje strani pa, macata, hvala za tole temo, ker sem ugotovil, da bi bil kr problem, če bi mi na službeni poti kdo ukradel telefon IN laptop. Drugih naprav namreč nimam.

Dodana še ena telefonska pod Trusted contacts.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 28.12.2020 21:01:30
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja. Tale Applov security je kar jeba. Je treba prej mislit, preden gre kaj narobe. Pa potem ko zrihtaš, čez par let vse na glavo obrnejo. Pa saj ni Apple nobena izjema.

Bom pa še nadaljeval, ker mi še vedno ni vse jasno.

Recimo mail @icloud ne vem alias česa je.
A to pomeni, da je glavni mail na icloudu nekaj, kar nit jaz ne vem, kakšno ime ima, ime.priimek@icloud.com je pa samo eden od petih aliasov, ki jih lahko naredim na icloudu. To bi mi blo všeč. Ker če se ta alias kompromitira, lahko uporabljam enga druzga, tega pa disejblam za nekaj časa. Tko imam narejeno tudi na drugih mailih.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 28.12.2020 21:16:41
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je tako kot si napisal.

Ampak alias je samo alias, kaj misliš s "kompromitira"? To je pač en dummy email, ki se vse forwardira v tvoj glavni icloud inbox. V ta inbox pa se logiraš z glavnim geslom za iCloud. To je edina stvar, ki se lahko kompromitira. Zato pa imaš še neke backupe. Trusted devices, trusted phone numbers.

Razmišljaj:

1. Nekdo ti ukrade specifičen username in password. What do you do?
2. Nekdo ukrade eno od tvojih naprav in obstaja možnost, da jo bo odklenil. What do you do?
3. Nekdo ti ukrade VSE naprave, ki so v določenem trenutku ob tebi (torej lahko čisto vse naprave). What do you do?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 28.12.2020 21:41:37
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:


Bom pa še nadaljeval, ker mi še vedno ni vse jasno.
Recimo mail @icloud ne vem alias česa je.

.


Enkrat v preteklosti si ustvaril mail @icloud (Mail veš kaj je Very Happy )na glavnem @starata racunu. Npr v iPhunu si sel v iCloud, dal mail toggle na ON in se ti je pojavlo okno za kreiranje maila. Takrat se ti je dodal ta @icloud mail kot alias v tvoj appleID in to vids na appleid.apple.com/account/manage . To pomen da se od takrat lohk logiras v glavni @starata appleID račun tudi z @icloud na appleID strani ali na iCloud.com strani ..pač povsod kjer je appleID login.

-Na icloud.com /preferences / lahko pa dodas se 3 aliase oziroma razlicne maile k jih maš za svašta.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 28.12.2020 22:20:13
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da se kompromitira alias sem mislil, da me začnejo recimo preveč spamat. Si pač naredim nov alias in imam nekaj časa mir pred spamerji. Glavnega maila pa se ne vidi navzven. Ga uporabljam samo jaz za login oz imap oz pop.

S tem se mi vsi filtri in nastavitve na raznih napravah ohranijo, mail account ostane isti, mail naslov pa se zamenja.

Tukaj pri AppleID me pa bega, da ne vem, kaj je glavni mail. V bistvu sploh ne rabim vedet. Saj itak uporabljam samo aliase.

Potem me je pa še dodatno zbegalo, da mi na MBPju piše, da je moj AppleID @icloud.com in ne @starata.com, kot na ostalih dveh napravah. Kar je očitno OK. Pač je tudi AppleID nek alias, pravega pa sploh ne rabiš vedet. GUID al kako že programerji temu pravijo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.01.2021
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 04.01.2021 20:40:21
Tezave z apple trgovino
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Imam sledec problem. Danes sem kupil iwatch se, se povezal nakar sem na mobitelu zelel updejtat aplikacije in ne gre. Popilnoma sem zamenjal apple id ker sem mislil da je problem v tem. Napise mi your account is disabled in app store and itunes.
Prosim vas za pomoc lp

Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 04.01.2021 20:55:39
Re: Tezave z apple trgovino
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drugace kot s klicem na Apple Siupport ne bo slo... Sem ze imel dvakrat podoben problem... ko je kar naenkrat pisalo “account disabled, please contact support”...

Enkrat je bilo hitro reseno... drugic pa se je vleklo ene par dni...

Sicer pri tebi ne oise, da je treba kontaktirat support...

Lahko pa je to, da moras samo potrdit placilno sredstvo, ker so se z novim letom spremenili varnostni mehanizmi... Probaj dodat drugo kartico ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 26.01.2022 17:11:19
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima še kdo danes težave celi dan moram upisobat apple id geslo prav nadležno je že celi dan vsake 5 min

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 26.01.2022 17:24:39
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple ima tezave ze drugi dan.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.09.2011
Prispevkov: 212
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 27.05.2022 07:12:34
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
Zamenjal sem operaterja. Bil na A1 in prešel na Telekom. Imel sem zakupljen iCloud+ oz dodaten prostor. Naročnino imel urejeno preko operaterja oz tel številke. Zdaj pa mi je začelo težiti oz dobivam obvestila da moram urediti plačilo prostora, če ga ne želim izgubiti. Kako to urediti? Ne gre to avtomatsko ko daš od drugega operaterja kartico not ali? Hvaležen bom za bilo kako informacijo.
Hvala.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 27.05.2022 08:32:13
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne gre avtomatsko... Ne omogocajo vsi operateri placevanja direktno preko racuna operaterja ...

Najbolje, ce preko svojega profila (appleid.apple.com) spremenis oz. dodas nacin placila ... in izberes "Mobile Phone billing" ter vpises vse podatke ... V Sloveniji lahko preko mobilnega racuna placujes samo pri Telekomu in A1 ...



Lahko pa isto naredis tako, da gres na iPhonu v Settings, tapnes na svoje ime zgoraj (Apple ID, Media & Purchases) >> Payments & shipping >> Add Payment method in isto izberes Mobile phone ter izpolnis zahtevane podatke ...



Ce je stevilka enaka, poskusi odstraniti nacin placila in ga se enkrat dodaj...

Ce ne bo slo, pa poklici novega operaterja ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.02.2014
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 27.05.2022 10:59:17
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
SmalJo je napisal/a:
Pozdravljeni,
Zamenjal sem operaterja. Bil na A1 in prešel na Telekom. Imel sem zakupljen iCloud+ oz dodaten prostor. Naročnino imel urejeno preko operaterja oz tel številke. Zdaj pa mi je začelo težiti oz dobivam obvestila da moram urediti plačilo prostora, če ga ne želim izgubiti. Kako to urediti? Ne gre to avtomatsko ko daš od drugega operaterja kartico not ali? Hvaležen bom za bilo kako informacijo.
Hvala.

Živjo; pri svojem operaterju preveri,da slučajno nimaš blokirane digitalne vsebine...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani