Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Naslednja
Smart home
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.01.2016
Prispevkov: 107
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #461   Objavljeno 23.12.2022 07:45:51
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem imel še opravka z pametnim domom.
Potrebujem konkretni nasvet, ker je ogromna ponudba,da ne kupujem dragih stvari,ki jih ne potrebujem.
V hodniku imam dva stikal za prižig luči. Vsak na svojem koncu.
Kaj potrebujem,da ko odprem vhodna vrata se prižgejo luči v hodniku?
Seveda potem , kako luči ugasniti(pametno)?
Hvala za nasvet in po možnosti linke.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #462   Objavljeno 23.12.2022 08:53:11
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ton13 je napisal/a:
Nisem imel še opravka z pametnim domom.
Potrebujem konkretni nasvet, ker je ogromna ponudba,da ne kupujem dragih stvari,ki jih ne potrebujem.
V hodniku imam dva stikal za prižig luči. Vsak na svojem koncu.
Kaj potrebujem,da ko odprem vhodna vrata se prižgejo luči v hodniku?
Seveda potem , kako luči ugasniti(pametno)?
Hvala za nasvet in po možnosti linke.


Tole verjetno ne bo šlo. Ti imaš najbrž križno vezana stikala in močno dvomim, da je v vsakem stikalu tudi nula, da bi lahko priklopil pametno stikalo.

Skratka, obojega ne boš mogel imeti. Ali pametno ali pa stikalo.

Recimo če daš pametno žarnico, potem ko enkrat izklopiš stikalo, lahko žarnico nazaj prižgeš samo še s stikalom.

Pametnega stikala (najverjetneje) sploh ne moreš dat.


Sem že sam gledal te zadeve in za moj use-case (in zgleda tudi tvoj) ni neke ok rešitve, brez da bi še konkretno prekopaval stene.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.01.2016
Prispevkov: 26
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #463   Objavljeno 23.12.2022 09:02:02
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
motion senzor, ki ti prizge luc?
frend ima neo in motion senzor na balkonu. ko pride se mu prizge luc
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #464   Objavljeno 23.12.2022 09:43:18
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za prižiganje luči ko se odprejo vrata uporabiš senzor za vrata ali gibanje in automacijo, ko zaide sonce ali glede na svetlobo v prostoru.

Jenrej je napisal/a:
Tole verjetno ne bo šlo. Ti imaš najbrž križno vezana stikala in močno dvomim, da je v vsakem stikalu tudi nula, da bi lahko priklopil pametno stikalo.

Skratka, obojega ne boš mogel imeti. Ali pametno ali pa stikalo.

Recimo če daš pametno žarnico, potem ko enkrat izklopiš stikalo, lahko žarnico nazaj prižgeš samo še s stikalom.

Pametnega stikala (najverjetneje) sploh ne moreš dat.


Sem že sam gledal te zadeve in za moj use-case (in zgleda tudi tvoj) ni neke ok rešitve, brez da bi še konkretno prekopaval stene.


Fibaro ima možnost vezave brez nule. Imam tudi tak zvezano.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #465   Objavljeno 23.12.2022 09:55:23
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
janez09 je napisal/a:
motion senzor, ki ti prizge luc?
frend ima neo in motion senzor na balkonu. ko pride se mu prizge luc


Motion senzor je ze OK... samo problem je, ce nekdo ugasne luc preko stikala... takrat zadeva ne deluje vec, ker zarnica (smart) nima vec stroma... zato bi to moral resevati preko pameti v stikalih... samo ne vem, kako bi to slo, ker gre za krizno vezavo, ker sta dve stikali za prizigat luc ...

Jaz imam na hodniku to reseno s senzorjem gibanja (Ikea Tradfri) in pametno zarnico (Ikea Tradfri) in nastavljeno, da se po dolcoenem casu luc sama ugasne... Vendar pa vsi domaci vedo, da ne smejo uporabljati stikala (je samo eno), ker ko nekdo ugasne luc prako stikala, vsa dodana "pamet" odpove Very Happy

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.01.2016
Prispevkov: 107
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #466   Objavljeno 23.12.2022 11:14:10
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Motion senzor je ze OK... samo problem je, ce nekdo ugasne luc preko stikala... takrat zadeva ne deluje vec, ker zarnica (smart) nima vec stroma... zato bi to moral resevati preko pameti v stikalih... samo ne vem, kako bi to slo, ker gre za krizno vezavo, ker sta dve stikali za prizigat luc ...

Jaz imam na hodniku to reseno s senzorjem gibanja (Ikea Tradfri) in pametno zarnico (Ikea Tradfri) in nastavljeno, da se po dolcoenem casu luc sama ugasne... Vendar pa vsi domaci vedo, da ne smejo uporabljati stikala (je samo eno), ker ko nekdo ugasne luc prako stikala, vsa dodana "pamet" odpove Very Happy


Na križno vezavo je težava.
a obstaja pametno stikalo za prižig luči ,da na njega vežem senzor za vrata?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #467   Objavljeno 23.12.2022 11:31:23
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Taki menjalni stikali imam v garaži, ki ima vhod iz notranjosti in drugega od zunaj. Na obeh vhodih imam stikalo in na obeh vratih senzor vrat.
Stikalo pred notranjim vhodom sem zamenjal s tem pametnim, ki ne rabi nule. Stikalo pri zunanjih vratih sem pustil kot je, ker smo ga zelo redko uporabili in skoraj ni nevarnosti, da bi kdo z njim ugasnil luč, kvečjemu prižgal ampak mu sedaj ne pade na pamet, ker se luč prižge ko odpreš ena ali druga vrata. Za vsak slučaj pa sem dal na to klasično stikalo še switchbot bot, da lahko na daljavo popravim napako. In tudi ta switchbot pomaga, da se, ko ga zagledajo, spomnijo naj se ga ne dotikajo Smile
Luč se potem sama ugasne po x minutah, če ni gibanja (sem dodal še en motion senzor).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.01.2016
Prispevkov: 107
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #468   Objavljeno 23.12.2022 13:48:57
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Taki menjalni stikali imam v garaži, ki ima vhod iz notranjosti in drugega od zunaj. Na obeh vhodih imam stikalo in na obeh vratih senzor vrat.
Stikalo pred notranjim vhodom sem zamenjal s tem pametnim, ki ne rabi nule. Stikalo pri zunanjih vratih sem pustil kot je, ker smo ga zelo redko uporabili in skoraj ni nevarnosti, da bi kdo z njim ugasnil luč, kvečjemu prižgal ampak mu sedaj ne pade na pamet, ker se luč prižge ko odpreš ena ali druga vrata. Za vsak slučaj pa sem dal na to klasično stikalo še switchbot bot, da lahko na daljavo popravim napako. In tudi ta switchbot pomaga, da se, ko ga zagledajo, spomnijo naj se ga ne dotikajo Smile
Luč se potem sama ugasne po x minutah, če ni gibanja (sem dodal še en motion senzor).


Tole bi mogoče res delovalo.
Se da to dobiti pri nas ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #469   Objavljeno 23.12.2022 17:32:09
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To sigurno dela ampak moraš prej imeti vsaj aqarin hub. Vse se dobi pri nas, na mimovrste še ceneje kot na amazonu recimo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #470   Objavljeno 23.12.2022 18:26:21
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Taki menjalni stikali imam v garaži, ki ima vhod iz notranjosti in drugega od zunaj. Na obeh vhodih imam stikalo in na obeh vratih senzor vrat.
Stikalo pred notranjim vhodom sem zamenjal s tem pametnim, ki ne rabi nule. Stikalo pri zunanjih vratih sem pustil kot je, ker smo ga zelo redko uporabili in skoraj ni nevarnosti, da bi kdo z njim ugasnil luč, kvečjemu prižgal ampak mu sedaj ne pade na pamet, ker se luč prižge ko odpreš ena ali druga vrata. Za vsak slučaj pa sem dal na to klasično stikalo še switchbot bot, da lahko na daljavo popravim napako. In tudi ta switchbot pomaga, da se, ko ga zagledajo, spomnijo naj se ga ne dotikajo Smile
Luč se potem sama ugasne po x minutah, če ni gibanja (sem dodal še en motion senzor).



Ko sem par let nazaj gledal, teh rešitev še ni bilo (brez nula). Hvala za info! Bom še jaz začel ponovno razmišljat o tem Smile.

Fibaro ima izgleda baterija, ampak kako je pa to pri Aqari rešeno? Nikjer ne najdem podatka o bateriji...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.01.2016
Prispevkov: 107
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #471   Objavljeno 23.12.2022 18:34:26
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
To sigurno dela ampak moraš prej imeti vsaj aqarin hub. Vse se dobi pri nas, na mimovrste še ceneje kot na amazonu recimo.



A se neda prek aplikacije aqara home na pametnem telefonu?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #472   Objavljeno 24.12.2022 12:57:21
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:

Fibaro ima izgleda baterija, ampak kako je pa to pri Aqari rešeno? Nikjer ne najdem podatka o bateriji...


Baterijo imajo senzorji. Ne vem katero napravo z baterijo misliš.

ton13 je napisal/a:
A se neda prek aplikacije aqara home na pametnem telefonu?


Seveda se da prek appa. Ampak brez huba ne bo nič.

Hub1
Hub2
Hub3
Hub4
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #473   Objavljeno 24.12.2022 13:00:21
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran, stikalo mislim, kjer ni nule. Kako se to napaja?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #474   Objavljeno 24.12.2022 13:10:17
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stikalo brez nule pač non-stop spušča nek minimalni tok, ki je potreben za standby. Zato je pa problem, če imaš LED luči, ki že pri minimalnem toku rahlo svetijo. Shelly za ta namen ponuja nek "bypass", ki ga vežeš vzporedno z bremenom... bypass poskrbi, da gre večina standby toka čez njega. Ko je stikalo prižgano, pa večina čez breme.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #475   Objavljeno 24.12.2022 13:17:15
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Stikalo brez nule pač non-stop spušča nek minimalni tok, ki je potreben za standby. Zato je pa problem, če imaš LED luči, ki že pri minimalnem toku rahlo svetijo. Shelly za ta namen ponuja nek "bypass", ki ga vežeš vzporedno z bremenom... bypass poskrbi, da gre večina standby toka čez njega. Ko je stikalo prižgano, pa večina čez breme.


Ampak stikalo brez nule plus križna vezava je potemtakem no-go.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #476   Objavljeno 24.12.2022 14:04:47
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da ima shelly tudi vezavo za to. Shellyja priklopiš enako kot pri enem stikalu (med napajanje in breme). Stikala se pa potem vežejo direktno na shellyja. En shelly ima možnost priklopa dveh stikal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #477   Objavljeno 24.12.2022 18:33:29
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aljo00 je napisal/a:
tukaj Smile

https://mi-store.si/collections/pametni-dom/products/xiaomi-mi-smart-led-ceiling-light-350mm-stropna-svetilka?variant=42224700817603


No pa sem vseeno 350mm 24w nabavil.
Najprej kikakor ni šlo s povezavo v homekit. Po nadgradnji fw v MI home app-u in potem se resetu na tovarniške nastavitve sem le povezav v apple homekit….ampak!
To dela tako počasi z zamikom da skoraj ni uporabno. Traja 2-3 sekunde da spremeni akciji (on/off/jakost). Vse ostalo imam philips hue in dela instantno. Ima kdo te xiaomi luči v homekit-u?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #478   Objavljeno 24.12.2022 22:38:33
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Mislim, da ima shelly tudi vezavo za to. Shellyja priklopiš enako kot pri enem stikalu (med napajanje in breme). Stikala se pa potem vežejo direktno na shellyja. En shelly ima možnost priklopa dveh stikal.


Preden sem kupu to aqaro sem dal shelly z bypassom pa je bilo še vedno neuporabo. Aqara mi zaenkrat nič ne utripa.
Ene par stikal sem pa kar dol pobral, žici povezal skupaj, da luč kao skoz gori, žarnico sem dal pametno, stikalo pa brezžično.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #479   Objavljeno 25.12.2022 07:22:02
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi jaz imam čisto vsa klasična stikala v hiši zamenjana s pametnimi od Aqare. V hodniku imam tri zaporedno vezana stikala, ki sem jih rešil tako, da sem spodaj vezal pametno stikalo, vmes in zgoraj pa odstranil navadna stikala, zvezal skupaj žice in na luknjo prilepil wireless stikala, ter jih v aplikaciji "povezal" med seboj - deluje ko šus in brez zamika že več kot eno leto.. Enako v jedilnici, kjer sta dva stikala.. V vtičnicah pa so Shellyji in tudi delujejo ok..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #480   Objavljeno 25.12.2022 09:20:48
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a imaš nulo v lučeh ali ne.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani