Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 26, 27, 28  Naslednja
Smart home
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #401   Objavljeno 19.01.2022 19:46:58
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bob je napisal/a:
zdravo mojstri,

postavljam razstavo, ki ima več tem, vsaka z svojo lastno zvočno opremo in sem pomislil, da bi morda lahko celoten audio del rešil z večimu homepod mini-ji povezanimi v My home.
Situacija je takšna, da bi npr. playlisto z večimi datotekami hotel predvajati v določenem vrstnem redu na točno določenem zvočniku, morda še pavza vmes in spet vklop preko senzorja gibanja ob sprožitvi v naslednjem prostoru..

ima kdo izkušnje s tovrstno uporabo oz. idejo kako to najzanesliveje izvesti?

lpb


Verjetno bi šlo.
Ne rabiš homepodov za to. Je dovolj da imaš napravo, ki zna airplay predvajat.
Da si prihraniš nekaj dela lahko narediš en shortcut in ga potem kopiraš.

Shortcut:
- določiš playback destination na eno od naprav
- izbereš kater posnetek naj predvaja
- vzameš duration od trenutnega posnetka
- počakaš toliko sekund kot traja posnetek
- zaženeš naslednji shortcut

Zadnji shorcut zažene prvi shortcut.


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #402   Objavljeno 19.01.2022 20:52:53
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne najdem pa možnosti proženja shortcuta preko HomeKit senzorja.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #403   Objavljeno 20.01.2022 20:20:43
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow, hvala! bom potestiral v kratkem in poročam če se izide..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #404   Objavljeno 30.03.2022 05:38:49
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lp katero zadevo uporabit za odpiranje garažnih vrat pred leti sem na amazonu kupil shelly 1 sedaj mislim da me po 3 letih eden zapustil se v slo dobi kaka ugodna varianta hvala za info

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #405   Objavljeno 30.03.2022 06:30:31
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce je crknil, nabavis drugega... Shelly je pomoje najcenejsa varianta ...

Sam imam ze nekaj let iSmartgate Lite ... in deluje BP ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #406   Objavljeno 30.03.2022 07:39:12
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men ma kar swichbot pritisne tipko in deluje bp.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #407   Objavljeno 30.03.2022 09:36:08
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sonoff, dela ze 5 leto. Je tudi najcenejši
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #408   Objavljeno 30.03.2022 17:09:06
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meross Smart WLAN Garagentoröffner funktioniert mit Apple HomeKit, bis zu 3 einzelne Türen, APP-Steuerung, Kompatibel mit Siri und Alexa, Google Assistant, kein Hub erforderlich, 2.4 GHz https://www.amazon.de/dp/B095LMGJV5/ref=cm_sw_r_cp_api_i_X1PNVW4TCR7VP2V9G1K6?_encoding=UTF8&psc=1 najrajši bi shelly k je čist simpl tole sem gledal

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #409   Objavljeno 03.05.2022 12:20:50
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mogoče kaka ideja za rgb led trak, za kak dober denar, pa da je kompatibilen z apple home?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.07.2022
Prispevkov: 4
Kraj: et
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #410   Objavljeno 11.08.2022 23:19:52
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabolcna-pita je napisal/a:
Glede na to, da smo na Apple forumu bom predlagal HomeKit kompatibilne naprave.

-senzor za odprta vrata/okna https://www.fibaro.com/en/products/door-window-sensor/
Deluje na baterije, v več barvah
-senzor za sobno temperaturo in vlago sam bi se odlocal med tema dvema
https://erasmus-home.com/si/oddam-stanovanje/

https://www.shopsy.si/Shopsy-Davcna-Blagajna/
https://www.elgato.com/en/eve/eve-room
-termostat za radiator tudi v tej kategoriji bi se odločal med dvema:
https://www.tado.com/si/products/si/products/smart-radiator-starter-kit
https://www.netatmo.com/en-US/product/energy/valves
-pametna stikala za luci
Tukaj smo evropejci kar podhranjeni glede na američane izbral bi pa verjetno tega, ki ga lahko uporabis tudi v vtičnicah je pa samo Bluetooth, tisti ki nima HomeKit podpore je pa WiFi...
https://kuhinje-erjavec.si/moderne-kuhinje/
Je pa še tale
https://www.telprom.si/
-kaksna kamera
Kamer je pa malo morje Razz


Natnemo ima res dobre produkte, jaz sem njihov temperameter izbral
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #411   Objavljeno 07.10.2022 15:11:13
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako na iOS 16 dodas neko sceno v homekitu, da se bo pojavila kot bljižnica v Control centru?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.04.2009
Prispevkov: 250
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #412   Objavljeno 08.10.2022 14:47:05
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo.

Jaz mam pa eno malo "čudno" vprašanje. Smo v fazi izgradnje novega doma, pa imam zeljo, da bo čim bolj pameten.. Je pa problem, ker mora bit tolk enostavno, da ga bo brez tezav uporabljala tudi punca, ki ni ravno tech freak. Zato bi rad imel vse v enem app-u ali pa max 2-3.. več bo ze problem pa prej minus kot plus..

Nekako smo se odločili, da mora biti vse podprto s strani Google Home app-a, ker je to najlazje za vse..

Iščem pa rešitev za naslednje probleme

1. Avtomatski prizig luči od kjerkoli, torej, da lahko prizgem luči tudi, ko sem v tujini.. Par let nazaj sem bil pri enem kolegu, ko je imel to urejeno.. nisem pa siguren, če je šlo preko centralnega appa (homekit, google home, alexa,..)
To mi eventuelno znese tudi preko drugega appa, čeprav, če je opcija bi imel raje vse na enem mestu..

2. Pametni termostat

3. Pametna ključavnica

Vesel bom vseh idej in prelogov..

lp.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #413   Objavljeno 08.10.2022 15:11:10
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glavna stvar (vsaj v mojih očeh) pri smart home je to, da izbereš stvari, ki lahko delajo tudi brez clouda... in da zadevo tako zastaviš, da je možno stvari preprosto zamenjat. Je bilo že nekaj primerov, ko je šla firma v 3PM in so stranke ostale brez delujočih naprav, ko se je "cloud" ugasnil. Ali pa pride nekdo večji (npr. google/apple/you name it), kupi podjetje in ukine podporo za stare produkte. Skratka... moje mnenje. Lokalni home assistant (bodisi na NAS-u, računalniku ali RPi doma)... in izbrati hardware, ki ga lahko na home assistant povežeš lokalno (brez cloud integracije). Pa če je možno, naj bodo naprave take, da se jih da še vedno uporabljat s fizičnimi gumbi, itd. Hišo boš uporabljal desetletja... tehnologija pa zastara v parih letih.

Jaz za stikala uporabljam Shellyje povezane na Home assistant.

Termostat imam Lyric od Honewella (s home assistantom je sicer povezan preko clouda, a ga lahko uporabljaš fizično tudi brez interneta).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #414   Objavljeno 08.10.2022 18:31:59
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To, kar je mikro napisal se tudi meni zdi bistveno. Dodal bi, da bi moral imeti centralni hub tudi web vnesnik. Da nisi odvisen samo od aplikacije, ki po upgrejtu OSa neha delat.

Moja izkušnja je, da se v zelo kratkem času naveličaš vseh bonbončkov. Familiji je pa tvoj smart home samo eno veliko napotje. Zato mora biti vsaj osnovna funkcionalnost zagotovljena tudi brez pametnega telefona. Shelly podpira kar precej te logike. Recimo da se naprave pogovarjajo med sabo tudi lokalno. Čeprav pade web poveazava, še vedno določen del medsebojne komunikacije ostane.

Če tega ni, se ti hitro zgodi, da pride tašča zalivat rože, ko si na morju. Pametna hiša pa spusti rolete, ker bo nevihta. In taščo zapre na balkon, dokler ne gre nevihta mimo. Ni izmišljen primer.

Hočem rečt, da eno je smart home za zabavo, drugo pa resna uporaba. Če recimo termometer ne pošilja temperature grelcu, je lahko kar štala.

Jaz sem se bolj igral z odčitavanjem električnih števcev in shranjevanjem viškov iz solarja. Neke vrste dump presežkov proizvodnje. Teoretično čist enostavno. V praksi pa en kup problemov. Tko da kot projekt za zabavo super. Za profi uporabo pa ornk kompleksna zadeva. Je pa že to dost, da spoznaš porabo v objektu, na osnovi česar močno zoptimiziraš porabo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #415   Objavljeno 09.10.2022 14:14:23
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem začel s homekitom, ker sem že imel apple tv, 2 homepoda, vse to so hubi.
Potem sem najprej kupil dve eufy kameri in philips starter kit (hub in tri žarnice), philips motion senzor, dva fibaro motion senzorja in še eve motion senzor. Vsi senzorji razen philipsa se mi sedaj valjajo v predalu, ker niso vredni pol k…. Greš mimo senzorja in se luč prižge šele ko se vračaš Smile
Potem sem “odkril “ aqaro. Sedaj imam precej njihove robe, senzorje gibanja, senzorje vrat, notranji kameri, senzor prisotnosti, senzor izliva vode …. Pri senzorju gibanja je potrebno izbrati P1 varianto, ker starejši model spet zazna gibanje šele po 30s ali več, P1 lahko nastaviš da “vidi” gibanje po 1s.

Če bi danes zaćel s pametnim domom bi se odločil za aqaro. Deluje od vse krame najbolj zanesljivo. Tudi lokalno, net lahko izklopiš. Vse aqara naprave imaš tudi v homekitu. In zanimivo je, da če v homekitu klikneš na prižgi luč se ti zna vrtet in vrtet in potem javi da se naprava ne odziva in nato odpreš aqarin app in klikneš isto luč in se prižge v hipu.

Trenutno pa uporabljam home assistant. Žal moraš za to pobrisati vse naprave iz aqariniga appa in s tem tudi iz homekita in jih namestiti v homeassistant. Za home assistant sem se odločil predvsem zaradi ključavnice danalock (z-wave), ki jo lahko instariram v homeassistant. Imam sicer tudi homekit verzijo, ki pa je zaradi dosega bluetootha v homekitu povsem neuporabna.
Ključavnico, precej dobro ima tudi aqara ampak se jo ne bi upal sam namestiti tako da se zanjo nisem odločil.

Thread, kao neki izjemnega. Imam par nanoleaf žarnic, eve door senzorjev ….. delajo kot semafor: dela, ne dela, dela …… da sem ojačal/podaljšal domet thread signala sem kupil še dve eve thread vtičnici ampak rezultat je enak. Sicer daleč boljši kot pri BT verzijah naprav ampak jih philips hue in aqara v zanesljivosti prehitit na celi črti. Posebi iz philipsa se precej youtuberjev dela norca, predvsem zaradi cene ampak če nimaš dnarja se tega ne pejt.

Precej zanesljiva zadeva ampak žal s slabo podporo homeassistantu in brez podpore homekitu (zaenkrat) je tudi Switchbot. Imam nekaj switchbot botov, dve kameri in ključavnico, ki pa sem jo dobil dva dni nazaj in še ni montirana.

Evo, mam glih cajt Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #416   Objavljeno 09.10.2022 14:19:58
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem mal kritiziral Eve pa mam slabo vest Smile Eve radiatorski ventil dela odlično. Boljše kot recimo meross ampak slednjega lahko dodaš v home assistant, eve pa ne, zato imem eve samo enega, ostali so meross. Bom pa iz firbca nabavil pravkar “izdani” ventil od aqara, ker verjamem da bo tudi ta deloval zanesljivo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #417   Objavljeno 10.10.2022 08:18:58
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej si bticino.
Deluje zelo surovo, preko bus kablov.
Po moje dolgoročno najbolj sigurna in stabilna stvar.
Kar nekaj sodelavcev že ima, tudi jaz se pravkar lotevam inštalacij.

Pri nas je tale prodajalec:
https://pametni-dom.comfort-el.com
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #418   Objavljeno 11.10.2022 06:09:39
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bucika je napisal/a:
Zdravo.

Jaz mam pa eno malo "čudno" vprašanje. Smo v fazi izgradnje novega doma, pa imam zeljo, da bo čim bolj pameten.. Je pa problem, ker mora bit tolk enostavno, da ga bo brez tezav uporabljala tudi punca, ki ni ravno tech freak. Zato bi rad imel vse v enem app-u ali pa max 2-3.. več bo ze problem pa prej minus kot plus..

Nekako smo se odločili, da mora biti vse podprto s strani Google Home app-a, ker je to najlazje za vse..

Iščem pa rešitev za naslednje probleme

1. Avtomatski prizig luči od kjerkoli, torej, da lahko prizgem luči tudi, ko sem v tujini.. Par let nazaj sem bil pri enem kolegu, ko je imel to urejeno.. nisem pa siguren, če je šlo preko centralnega appa (homekit, google home, alexa,..)
To mi eventuelno znese tudi preko drugega appa, čeprav, če je opcija bi imel raje vse na enem mestu..

2. Pametni termostat

3. Pametna ključavnica

Vesel bom vseh idej in prelogov..

lp.


Zaenkrat še ne gre, da bi bilo vse od enega proizvajalca ali en protokol, kombiniraš Home Assistant + zigbee in zwave naprave
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #419   Objavljeno 11.10.2022 16:40:38
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse to gre s homekitom, homeassistant, googla in amazona pa ne poznam. Seveda moraš pa izbrati naprave, ki so kompatibilne s posameznim sistemom. Najenostavneje je v homekitu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.04.2009
Prispevkov: 250
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #420   Objavljeno 12.10.2022 12:20:52
Re: Smart home
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fantje, hvala vam za izčrpen feedback! Sem mislil, da je to easy 1,2,3.. Pa vidim, da temu ni tako. Še dobro, da sem prej vprašal! Naslednji teden se lotim malo bolj podrobno raziskave, pa nakupov. Hvala še enkrat! Very Happy
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 26, 27, 28  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani