Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 152, 153, 154  Naslednja
Mastercard kartica Revolut
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 10.08.2016 09:52:51
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doctor Satan je napisal/a:
Iz katere države pa je potem ta kartica? Zanima me predvsem zaradi plačila Spotify-ja itd., ki je možen samo iz določenih držav.


Sama plasticna kartica je prisla iz UK ...

Tudi na strani www.revolut.com je naveden naslov v Londonu >> https://revolut.com/contact

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 10.08.2016 10:00:13
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sama plasticna kartica je prisla iz UK ...

Tudi na strani www.revolut.com je naveden naslov v Londonu >> https://revolut.com/contact

Torej bi teoretično lahko plačal Spotify v UK s to kartico? Je kdo že preizkusil? Smile

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 10.08.2016 10:47:03
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je kdo preverjal, ce te kartice štejejo po naši zakonodaji za račun v tujini, ki ga je treba prijavit na DURS?

http://cekin.si/clanek/davki/obvezno-prijavite-bancni-racun-v-tujini.html

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 10.08.2016 11:27:31
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
A je kdo preverjal, ce te kartice štejejo po naši zakonodaji za račun v tujini, ki ga je treba prijavit na DURS?

http://cekin.si/clanek/davki/obvezno-prijavite-bancni-racun-v-tujini.html


To pa mene tudi zanima, odlično vprašanje. Kajti še zmeraj mi ni jasno, za kakšno vrsto računa to gre.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 10.08.2016 12:00:43
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
A je kdo preverjal, ce te kartice štejejo po naši zakonodaji za račun v tujini, ki ga je treba prijavit na DURS?

http://cekin.si/clanek/davki/obvezno-prijavite-bancni-racun-v-tujini.html


Jaz bi rekel, da ne ker Revolut ni banka, pač pa samo ponudnik storitev na predplačniški osnovi.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 10.08.2016 13:08:00
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako je, ja. Revolut, Neteller, Skrill itn. niso banke in pri njih ne dobiš računa (z IBAN številko in vsem), ampak gre samo za finančno storitev oz. elektronsko denarnico. Tako tudi nimaš česa prijavljati. In tudi "vloge" tam gor niso zaščitene oz. zavarovane.

Po drugi strani pa to moraš storiti za npr. Number26 in nemške direktbanke (DKB, ComDirect, IngDiba...) - ker tam pa dejansko dobiš komplet račun z vsem, kar gre zraven.
Sem paše še npr. predplačniška Visa od NKBM (ok, ta gre avtomatsko Smile ), ker ti zraven odprejo še en račun, medtem ko predplačniška Visa Electron od Banke Koper tega nima (pologi gredo preko njihovega poravnalnega računa) in je tu bolj podobna zgoraj omenjenim.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 10.08.2016 15:48:22
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako pa naredite Revolut top-up z bank transfer? A to dela iz recimo NLB Klik-a? A dobite konkretno SEPA številko računa ter sklic?

Kolikor razumem je edini strošek pri prodajalcu, ki je že vštet v ceno nakupa (podobno kot nakup z navadnimi kreditnimi karticami), in se ne plača nič ekstra fee ne pri pologu, ne pri porabi?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 10.08.2016 18:43:00
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V appu imas pod "top-up" moznost izbire in das "bank transfer", nakar ti izpise 8-mestno referencno stevilko, ki jo moras dati v sklic oz. tovrstno polje, na naslednjem zaslonu ti pa izpise vse podatke racuna, na katerega moras nakazati (cela IBAN stevilka, ime banke, BIC...). Pomembno je, da se pri ref. stevilki ne zmotis, ker sicer gre drugam ali pa ostane pri njih (in verjetno moras preko supporta urediti naknadno).

A kdo ve, kako je s predplacniskimi karticami v splosnem - so lahko v sistemu kot "debit" ali so tudi "credit"? Namrec, nasel sem stran https://binlist.net/ , kjer lahko s pomocjo prvih 6 cifer preveris, kam pase kartica. Netellerjevo mi je izpisalo kot "debit", medtem ko mi to isto kartico na Paypalu oznacuje kot "credit" (za razliko od NKBM predplacniske Vise, ki je na obeh koncih prikazana kot "debit).

(Sprasujem, ker Revolut za nakazilo z debetnih kartic ne racuna provizije, pa menda je hitreje kot preko bancnega nakazila.)
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 10.08.2016 20:00:41
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="azrael"]V appu imas pod "top-up" moznost izbire in das "bank transfer", nakar ti izpise 8-mestno referencno stevilko, ki jo moras dati v sklic oz. tovrstno polje, na naslednjem zaslonu ti pa izpise vse podatke racuna, na katerega moras nakazati (cela IBAN stevilka, ime banke, BIC...). Pomembno je, da se pri ref. stevilki ne zmotis, ker sicer gre drugam ali pa ostane pri njih (in verjetno moras preko supporta urediti naknadno)./quote]

Pa obvezno mora biti nakazano iz racuna, ki je na tvoje ime ...




azrael je napisal/a:
A kdo ve, kako je s predplacniskimi karticami v splosnem - so lahko v sistemu kot "debit" ali so tudi "credit"? Namrec, nasel sem stran https://binlist.net/ , kjer lahko s pomocjo prvih 6 cifer preveris, kam pase kartica. Netellerjevo mi je izpisalo kot "debit", medtem ko mi to isto kartico na Paypalu oznacuje kot "credit" (za razliko od NKBM predplacniske Vise, ki je na obeh koncih prikazana kot "debit).

(Sprasujem, ker Revolut za nakazilo z debetnih kartic ne racuna provizije, pa menda je hitreje kot preko bancnega nakazila.)


Saj ti takoj, ko dodas kartico napise, ali je provizija ali ne... Kaksna je Revolut je verjetno vseeno... ker ne vidim smisla, da iz predplacniske kartice polnis drugo predplacnisko kartico Smile ...

Jaz sem polnil preko debetne Vise, ki jo imamo pri SKBju kot bancno kartico na racunu ...

Sem na omenjeni strani vnesel prvih 6 stevilk iz Revolut kartice pa pravi, da gre za VISA kartico izdano v US ... Sad



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 204
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 10.08.2016 21:48:01
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Tako je, ja. Revolut, Neteller, Skrill itn. niso banke in pri njih ne dobiš računa (z IBAN številko in vsem), ampak gre samo za finančno storitev oz. elektronsko denarnico. Tako tudi nimaš česa prijavljati. In tudi "vloge" tam gor niso zaščitene oz. zavarovane.

Po drugi strani pa to moraš storiti za npr. Number26 in nemške direktbanke (DKB, ComDirect, IngDiba...) - ker tam pa dejansko dobiš komplet račun z vsem, kar gre zraven.
Sem paše še npr. predplačniška Visa od NKBM (ok, ta gre avtomatsko Smile ), ker ti zraven odprejo še en račun, medtem ko predplačniška Visa Electron od Banke Koper tega nima (pologi gredo preko njihovega poravnalnega računa) in je tu bolj podobna zgoraj omenjenim.


Glede prijave računov FURS-u - v primeru number26 si nebi ravno upal trditi da je bistvo samo v odprtju računa, kar zanima FURS so podatki o prejetih prihodkih iz naslova obresti na računu, v tem primeru je potrebno poročanje FURS-u - pri omenjeni banki obresti na pozitivno stanje ne prejemaš enako kot ne plačuješ bančnih stroškov in provizij ... tako da ne vem zakaj bi potem tak račun prijavljal FURS-u ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 11.08.2016 09:47:56
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot je meni znano, je poročanje na letni ravni potrebno samo v primeru, če si prejel več kot 1000 EUR obresti v danem letu.
Prijava odprtega računa pa v vsakem primeru - slovenske jim dodaja in briše avtomatsko, tujih pa menda ne (čeprav nekje dobijo info tudi o tem, ampak moraš vseeno sam prijaviti).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 11.08.2016 10:04:31
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Države si med sabo "potalajo" tudi pobrane davke. Recimo slovenija in avstrija:

"Državi zakonsko pripada delež davka na obresti za bančne račune slovenskih rezidentov v tujini. Po določbah zakona o dohodnini velja za rezidenta vsaka oseba, ki ima prijavljeno stalno prebivališče v Sloveniji ne glede na to, ali je državljan Slovenije ali ne. Rezidenti morajo poleg vseh dohodkov, ki imajo svoj vir v Sloveniji, plačati dohodnino tudi od vseh dohodkov, ki imajo svoj vir zunaj Slovenije.

Po evropski obrestni direktivi iz leta 2003 velja za sosednjo Avstrijo, kjer imajo slovenski rezidenti odprtih največ računov, do leta 2011 prehodna ureditev, po kateri Slovenija za davčne namene ni dolžna razkrivati imen slovenskih rezidentov, ki imajo pri njih bančne račune, mora pa Sloveniji vsako leto odstopiti 75 odstotkov davka na obresti s teh računov. V letu 2006 je Avstrija Sloveniji tako nakazala 1.229.652,27 evrov, v letu 2007 že 1.666.626 evrov, za lansko leto pa teh podatkov še ni."

To so sicer stari podatki, ampak po novem je verjetno podobno.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 11.08.2016 10:24:00
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobro, pa potem zdaj pri Revolutu gre za odprtje računa in bodo podatki posredovani v RS?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 11.08.2016 10:38:19
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Dobro, pa potem zdaj pri Revolutu gre za odprtje računa in bodo podatki posredovani v RS?

Ne. Ne dobiš računa - samo storitev - in ga nimaš za prijaviti. Tudi plače ne moreš tja prejemati.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 11.08.2016 10:51:09
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če prav razumem, na to kartico ne moreš prejemat nakazil in tudi številke računa nima. Tko da pomoje tu ni dileme kot pri PayPalu.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 11.08.2016 11:11:38
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
U bistvu je nek elektronski wallet. To je to. Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.10.2008
Prispevkov: 242
Kraj: CE - MB
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 11.08.2016 13:50:14
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz jo recimo z veseljem uporabljam kot brezstično kartico, ker Sparkasse sploh nima te kartice na voljo. -- zdaj samo še MC odjavim in to je to!

- sam upam, da potem ne spremenijo česarkoli tako kot boon... Cry

_________________
Dropbox, syncing documents, music, photos, and video across multiple PCs or MACs has never been so simple!

MacBook (13-inch, Late 2008)
iPhone 5S 64GB
iPad Pro 9,7 128GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.07.2009
Prispevkov: 538
Kraj: Gorenjska
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 11.08.2016 14:21:29
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo dobu kartico naroču 3 augusta dobu dons 11.8
Je pa res je zanimivo pakiranje 👍

_________________
????????⚫⚪
????☯☢????
????????????????
❌⭕❌⭕
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2009
Prispevkov: 274
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 11.08.2016 18:13:51
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes dobil poslano 4.8 ............dodana paypal bom pa poskusil breztično plačevanje tekom tedna...... Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 379
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 11.08.2016 22:34:10
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kdo poskusil dodati debetno Viso od Nkbm v Revoluta? ker sem že 2x vpisoval, tudi pol 3D security pa ne "prime"...

Čudno.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani