Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
A1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #141   Objavljeno 29.03.2022 10:48:15
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo si bom sposodil temo; uporablja kdo A1 za net in TV?

Sedaj imajo zelo ugodno akcijo, paket L za 22,5€ za prvo leto in kasneje 45€, brez vezave.

Sedaj imam T2, paket Oranžni diamant in plačujem 75€. TV in net delata odlično,mobilna storitev je v ceni ampak je en uporabljam, ker je zanič.

Nismo prav zahtevni uporabniki, razlika v ceni pa je kar velika in razmišljam o menjavi.

V glavnem, uporablja kdo? Kako ste zadovoljni?

Hvala vnaprej.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #142   Objavljeno 29.03.2022 11:30:43
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bil Telekomov uporabnik, probal a1, odpovedal v enem tednu in nazaj šel na Telekom. Če mene vprašaš greš na slabše. Če ti igra le cena vlogo, potem pojdi, vendar stvari ne delujejo kot na T2 ali Telekomu. Kolker vem lahko vklopiš in brez stroškov odstopiš od pogodbe, če nisi zadovoljen ( ne vem vsaj lansko leto je bilo tako), tako da lahko probaš in vidiš , če ti ustreza

_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #143   Objavljeno 29.03.2022 12:20:27
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kaj je bil glavni razlog, da si takoj menjal? Jaz direktnih izkušenj nimam... sem pa slišal kritike glede TV storitve. Glede internet storitve so imeli dve leti nazaj so ob večernih urah težave z Netflixom (zaradi preobremenitve se je zatikalo in predvajalo slabo kvaliteto). Ampak to naj bi bilo že nekaj časa odpravljeno.

Dva sodelavca sta pravkar v fazi prehoda iz Telekoma na A1... ampak bosta vzela samo internet... brez TV-ja.

Jaz mislim, da pri internetu ne boš imel težav. Če si nezahteven uporabnik, bi pa tudi TV moral biti "dovolj dober".
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #144   Objavljeno 29.03.2022 14:17:04
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Konkretne težave

Imel sem njihov internet, tv in mobitel.

Pri mobitelu mi je šel v nos prenos podatkov, ki je bil komaj 20- 45mb LTE. Pri telekomu konstantno nad 100 na identičnih lokacijah.

A1 ima problem, če imaš na Roterju kabel od tv-ja in od interneta hkrati vklopljeno potem dela samo ena stvar. Tako da bi dejansko moral imeti switch in vsak kabel posebi do tv-ja in posebi za internet. Sedaj na Telkomu imam 2 ruterja in potem še swithe naprej. Zunanja kamera mi ni delovala na njihovem modemu na utp kabel. Rešitve nisem našel. Podporo imajo obupno, ko sem klical kaj se dogaja nikoli nobenih konkretnih odgovorov ampak da me bo nekdo poklical in me ni niče poklical. Na koncu sem jaz klical in sem dobil termin za obisk tehnika, na koncu sploh ni prišel. Vsak dan ko sem prišel sem moral tv- box resetirat da se je prižgal ž lahko da je to zaradi vseh teh kablov- nternet in tv,

Vmesnik mi je obupen, ni tko enostaven kot na telekomu. Tv box nima usb vhoda za gledanje filmov. Skratka ko sem nazaj prešaltal so vse težave izginile. Vse je takoj delalo.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #145   Objavljeno 29.03.2022 14:21:42
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bil sem pri Telekomu 15 let, Telemachu 2 leti in sedaj na A1 3 leto in bistvene razlike med njimi ni, kar se tiče interneta, TV in stacionarnega telefona (T2 ne poznam). Razlika je v uporabniški izkušnji pri TV, Telekomov Neo mi je res všeč kolikor sem ga imel možnost sprobat pri žlahti, ampak tudi A1 ni najslabši. Imam optiko (Telekom) in A1 paket L za 45€, hitrost je 350/40 (izmerjena 336/38 na WiFi) in ne menjam. Drugače pa tako kot ti je napisal Michael, sprobaj in če ne boš zadovoljen odpovej.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #146   Objavljeno 29.03.2022 14:57:38
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael, kateri modem si pa imel? Imam en ruter AVM Fritz od A1 in 2x switch in teh težav nimam, uporabljam 3 TV je in peljan UTP kabel v 2 sobi, kjer mularija šopa PS, mesh wifi po celi bajti in vse deluje bp.

Kar se tiče podpore se strinjam, poden Telemach in A1 ampak tudi Telekom ni več kot nekoč.
TV vmesnik od A1 prejšnji mi je delal nonstop, tegale novega s sicer boljšo uporabniško izkušnjo pa zategne takole 1x do 2x na teden (ne crkne slika ampak ne deluje kakšen ogled nazaj ipd), pa na živce mi gre daljši zagon kot prej. Ampak, da se razumemo, tudi Telekom je imel na optiki popolnoma iste probleme (imel box s) kot A1.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #147   Objavljeno 29.03.2022 15:38:20
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najirad je napisal/a:
Michael, kateri modem si pa imel? Imam en ruter AVM Fritz od A1 in 2x switch in teh težav nimam, uporabljam 3 TV je in peljan UTP kabel v 2 sobi, kjer mularija šopa PS, mesh wifi po celi bajti in vse deluje bp.

Kar se tiče podpore se strinjam, poden Telemach in A1 ampak tudi Telekom ni več kot nekoč.
TV vmesnik od A1 prejšnji mi je delal nonstop, tegale novega s sicer boljšo uporabniško izkušnjo pa zategne takole 1x do 2x na teden (ne crkne slika ampak ne deluje kakšen ogled nazaj ipd), pa na živce mi gre daljši zagon kot prej. Ampak, da se razumemo, tudi Telekom je imel na optiki popolnoma iste probleme (imel box s) kot A1.


Frizla nisem mel, ker na njem mi je vse delalo že na Telekomu. Ne morem se spomnat kater modem je bil- vem da je bil bele barve

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #148   Objavljeno 29.03.2022 22:29:37
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem presedlal iz Telemacha na A1, ker so bili prvi, ki so do nas speljali optiko. Nimam večjih pripomb. Deluje kot pri vsakem drugem, je pa mogoče res malo bolj wild west.

Pol leta sem imel njihov modem v bridge načinu in povezavo vzpostavljal preko svoje routerja, nakar je nehalo delovat. Po približno tednu dni ping-ponganja so tehniki našli in uredili težavo (se da tudi do tehnikov prit, so prijazni, so pa najprej krivili mene, češ da nimam ok routerja nastavljenega). Sicer nisem dobil razlage, ampak se mi zdi da je bila težava, ker so mi sprva dali statični IP na subnetu, ki ga uporabljajo za dinamične ipje in je verjetno bil dodeljen še nekomu drugemu. S tem ko so uredili povezavo so mi umaknili statični IP. Ko sem želel, da mi ga dajo nazaj so očitno ugotovili, da je na napačnem subnetu in so mi dodelili novega. Upam, da bom lahko ta "statični" ip imel več kot pol leta Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #149   Objavljeno 16.10.2023 11:40:09
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #150   Objavljeno 16.10.2023 15:03:23
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A deluje ti tudi?


iTimi je napisal/a:

Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #151   Objavljeno 16.10.2023 15:17:55
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne deluje... opcija v nastavitvah je ze dolgo ...




Ko pa vklopis in zelis poklicati, napise, da ni na voljo, ce das telefon v airplane mode ...




_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #152   Objavljeno 18.10.2023 11:30:02
Re: A1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A1 še ne podpira voWIfi, samo voLTE. Mislim da to podpira trenutno v SLO samo Telekom Slovenije.

iTimi je napisal/a:


_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani