Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Email težava
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.09.2008 04:49:14
Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nastavljen imam sluzben mail in domac outgoing strežnik. Ko se logiram na brezžicno omrežje drugje, ne pošlje poste. Ali obstaja kakšen outgoing strežnik, ki bi povsod delal?

Hvala in lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.06.2007
Prispevkov: 50
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.09.2008 05:53:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za reševanje teh problemov so najbolj priročni webmaili ( gmail, yahoo, hotmail,... ).
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.09.2008 06:35:23
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iLexy Dee je napisal/a:
Nastavljen imam sluzben mail in domac outgoing strežnik. Ko se logiram na brezžicno omrežje drugje, ne pošlje poste. Ali obstaja kakšen outgoing strežnik, ki bi povsod delal?

Hvala in lp


Odvisno je preko katerega ponudnika posiljas e-posto (torej SMTP streznik) in preko katerega omrezja je povezana brezzicna dostopna tocka...

Glede SMTP streznika ima vecina ponudnikov omogoceno, da ce se avtenticiras, da lahko posiljas preko kateregakoli omrezja...

Torej ce je tvoj ponudnik SiOL, potem pac pri SMTP anstavitvah vpises se svoje SiOL uporabnisko ime in geslo ter izklopis SSL...

Je pa se drug problem, na katerega sem naletel pred kratkim... Nekateri ponudniki sirokopasovnega dostopa blokirajo ves promet preko porta 25, ki ne gre preko njihovega streznika... kao naj bi to bilo zaradi varnosti uproabnikov Confused ... Sta pa taka dva recimo T-2 in Tus Telekom... in baje blokirata samo pri tistih uproabnikih, ki imajo dinamicen IP naslov... (torej tisti, ki imajo staticni IP naslov imajo vse porte navzven odprte)...

V takem primeru je potrebno vpisat SMTP streznik ponudnika in brez avtentikacije...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.09.2008 07:07:34
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
iLexy Dee je napisal/a:
Nastavljen imam sluzben mail in domac outgoing strežnik. Ko se logiram na brezžicno omrežje drugje, ne pošlje poste. Ali obstaja kakšen outgoing strežnik, ki bi povsod delal?

Hvala in lp


Odvisno je preko katerega ponudnika posiljas e-posto (torej SMTP streznik) in preko katerega omrezja je povezana brezzicna dostopna tocka...

Glede SMTP streznika ima vecina ponudnikov omogoceno, da ce se avtenticiras, da lahko posiljas preko kateregakoli omrezja...

Torej ce je tvoj ponudnik SiOL, potem pac pri SMTP anstavitvah vpises se svoje SiOL uporabnisko ime in geslo ter izklopis SSL...

Je pa se drug problem, na katerega sem naletel pred kratkim... Nekateri ponudniki sirokopasovnega dostopa blokirajo ves promet preko porta 25, ki ne gre preko njihovega streznika... kao naj bi to bilo zaradi varnosti uproabnikov Confused ... Sta pa taka dva recimo T-2 in Tus Telekom... in baje blokirata samo pri tistih uproabnikih, ki imajo dinamicen IP naslov... (torej tisti, ki imajo staticni IP naslov imajo vse porte navzven odprte)...

V takem primeru je potrebno vpisat SMTP streznik ponudnika in brez avtentikacije...


ali alternativni port, ki ga nekateri tudi "ponujajo".
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.09.2008 10:29:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vsem za pomoč, v bistvu ma ta probem en kolega in mu nisem znal pomagat, zato sem napisal sem, ker vem, da se eni na te stvari spoznate zelo dobro....sem že posredovala sporočila in čakam kaj mi bo odpisal....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.11.2021 10:28:00
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oj lp imam eno uprašanje danes so mi iz gmaila izginili prav vsi maili kako zakaj nevem tudi v mapah sem imel neke zadeve je to sploh kako možno da bi joh kdo pobrisal oz je to možno kako kdaj dobiti nazaj ali kaka dela na gmailu njmam ideje?

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.11.2012
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.11.2021 13:28:54
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
martininvesna1981 je napisal/a:
Oj lp imam eno uprašanje danes so mi iz gmaila izginili prav vsi maili kako zakaj nevem tudi v mapah sem imel neke zadeve je to sploh kako možno da bi joh kdo pobrisal oz je to možno kako kdaj dobiti nazaj ali kaka dela na gmailu njmam ideje?


Se mi je zgodilo enako pred leti in sem kontaktiral google direktno , po hudih mukah in pošiljanju osebne na google, so spravili nazaj v prvotno stanje... Srečno Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.11.2021 13:44:45
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako si jih kontaktiral kam kako prosim za pomoč bom uredil samo kje najti kontakt lp in hvala

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.11.2012
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.11.2021 17:51:27
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi zame je bila misija nemogoče in trpljenje J Kristusa Smile , poizkusi preko: https://support.google.com/mail/answer/7015314?hl=sl&ref_topic=3394215#zippy=%2Cmanjka-večina-e-poštnih-sporočil

Žal pa se ne spomnim, ker je bilo to leta nazaj.

Enako se mi je zgodilo z brisanje albumov - slik iz clouda, pa sem klical na Support in so obnovili, v nekem času je to možno, ne oklevaj, pa preveč, da ne bo prepozno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.11.2021 23:50:08
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Meni pokaže samo to ko kliknem ali ima gmail kak support email chat karkoli ker tole mi pa tok bedno koliko predračunov sem imel na mailu ipd vse mape vse prazno

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 10.11.2021 01:59:44
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men je tole vse mal čudno ker:
praviš da je vse dobesedno zbrisano.. koš si pogledal ?
nisi nič omenil da si dobil mail da bi kdorkoli iz neznanega IPja, racunalnika dostopal do tvojega maila...

ker če so res čisto zbrisani pa da nisi bil nič obveščen potem je šansa da bi nekdo uporabu neko tvojo znano napravo in vse zbrisal..

Če ti orodje za obnovitev ni vrnu ničesar, poted idin kak support:

google številke mogoče rata Very Happy
https://about.google/locations/?region=europe

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 10.11.2021 08:59:16
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izgleda nebo nič tudi to samo odzivnik in pritiskaš št na koncu ni nič da bi kaj izvedel lahko pozabim na maile malo res čudno sem pa bral po forumih in nisem edini

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 05.06.2022
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 05.06.2022 10:55:05
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ne odpiram nove teme bom tu pisal. Imam tezavo pri prijavi na gmail. Prijavim se lahko edino ko sem na domacem wifiju na iPhone ali racunalnik. Ce vklopim prenos podatkov in se hocem prijaviti mi napise “google ni mogel preveriti ali je ta racun vas”. V sluzbi tudi ne gre prek recunalnika. Imam se en mail in tam se normalno prijavim bilo kje (wifi ali prenos podatkov). Verjetno mi ne prepozna drugega razen domac wifi. Kaj je potrebno spremeniti v nastavitvah gmaila ali samem iPhonu?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 05.06.2022 11:21:21
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V takem primeru ti google vedno ponudi še dodatno preverjanje identitete (preko telefonske številke, že avtenticirane naprave, itd.).

Sicer pa si vklopi 2-factor avtentikacijo in bi moral biti login možen kjerkoli. Pa pazi, da ne boš izgubil dostopa do računa... nekam fizično si shrani backup za 2factor avtentikacijo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 05.06.2022
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 05.06.2022 12:40:45
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi to sem koristil. Se zaracunali so mi vsakic sms kodo. Spremenil sem geslo in je isto. Se sem probal tretjo opcijo prijava prek telefona dobis kodo v aplikaciji in vpises. Ampak pri meni je problem da se lahko prijavim samo prek domacega wifi. Prenos podatkov ne gre in v sluzbi tudi me gre. Zdej mi celo napise da sem se prijavil preveckrat in se zaradi varnosti trenutnk ne morem prijavit. Pa to ze traja od vceraj.

Pisal sem tudi na support googla in so mi odgovorili da je vse ok z racunom.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 05.06.2022 13:16:00
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kdo ti je zaračunal SMS? SMS-i, ki jih pošilja google so načeloma brezplačni.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 05.06.2022
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 05.06.2022 14:34:11
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem kdo je zaracunal, verjetno google.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 05.06.2022 17:28:05
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če google napisal, da sporočilo mogoče ne bo brezplačno, še ne pomeni, da so ti ga zaračunali. Google ti ga gotovo ni zaračunal.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 11.06.2022 10:35:28
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom kar to temo uporabil - zanima me, če kdo uporablja iCloud custom domain za svoj custom email? Gmail konec meseca ukinja brezplačno gostovanje za svoje domene pa iščem drugo ugodno rešitev...

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 11.06.2022 10:52:25
Re: Email težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doctor Satan je napisal/a:
Bom kar to temo uporabil - zanima me, če kdo uporablja iCloud custom domain za svoj custom email? Gmail konec meseca ukinja brezplačno gostovanje za svoje domene pa iščem drugo ugodno rešitev...


Google si je premislil…. In so dodali moznost, da za nekomercialne domene se vedno lahko uporabljas brezplacno… Samo poklikat moras do 27. Junija 2022…

https://www.monitor.si/novica/google-je-popustil-uporaba-lastnih-domen-v-google-suite-za-osebno-uporabo-ostaja-brezplacna/216352/

Oznacit moras “personal use”



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani