Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
internet in gps pri 3G
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.09.2008 13:44:15
internet in gps pri 3G
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, kako je s tem GPS-om na iPhonu 3G. Nekje sem slisal, da nujno potrebujes za njegovo uporabo internet? A je to res? Ce je, potem stvar ne deluje preko satelitov kot obicajni GPS-i. Ce je tako, potem skoda...

Kot drugo me pa zanima, kako je z uporabo interneta na iPhonu. To mislim tako za 3G kot 2G verzijo iPhona. A mores nujno vzet pri nekem mobilnem ponudniku neomejen dostop do interneta, ali obstaja se kaksna druga varjanta?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.09.2008 13:54:44
Re: internet in gps pri 3G
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
versace je napisal/a:
Zanima me, kako je s tem GPS-om na iPhonu 3G. Nekje sem slisal, da nujno potrebujes za njegovo uporabo internet? A je to res? Ce je, potem stvar ne deluje preko satelitov kot obicajni GPS-i. Ce je tako, potem skoda...

Kot drugo me pa zanima, kako je z uporabo interneta na iPhonu. To mislim tako za 3G kot 2G verzijo iPhona. A mores nujno vzet pri nekem mobilnem ponudniku neomejen dostop do interneta, ali obstaja se kaksna druga varjanta?


GPS sam deluje brez uporabe interneta... vendar pa aplikacija Google Maps crpa oz. nalaga zemljevide sproti preko GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/WiFi,... povezave ...

Deluje pa recimo geotagging pri slikah brez uproabe podatkovne povezave ..

Glede GPRS... Ni nujno, da vzames podatkovni paket, vendar, ce dosti uproabljas iPhone je to priporocljivo...

iPhone brez povezave v svet je kot riba na suhem Wink ... Seveda pa se lahko omejis samo na uporabo WiFi dostopnih tock...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.09.2008 15:46:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm... Kako to mislis, da GPS deluje brez uporabe interneta, potem pa pravis, da zemljevide sproti crpa preko interneta? Torej mores bit priklopljen obvezno na internet, ce hoces, da te stvar vodi do dolocenega cilja. Verjetno ne rabis biti priklopnjen na net samo v primeru, ko ti iphone na mapci oznaci samo pot do cilja in dejanso ne spremlja tvoje pozicije do cilja.

Kako pa zgledajo te WiFi dostopne tocke? A to so dolocena obmocja, recimo okoli kakih fakultet itd, kjer lahko dostopas do interneta brezplacno? A ne rabis potem kaksno geslo ali pa kaj podobnega za to? Ne verjamem da kar prides do taksnega obmocja, kjer je WiFi in ze si brezplacno na internetu.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.09.2008 15:58:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
versace je napisal/a:
Hm... Kako to mislis, da GPS deluje brez uporabe interneta, potem pa pravis, da zemljevide sproti crpa preko interneta? Torej mores bit priklopljen obvezno na internet, ce hoces, da te stvar vodi do dolocenega cilja. Verjetno ne rabis biti priklopnjen na net samo v primeru, ko ti iphone na mapci oznaci samo pot do cilja in dejanso ne spremlja tvoje pozicije do cilja.


Zaenkrat je edina aplikacija za navigacijo tista, ki je ze nalozena na iPhonu - torej Google Maps... in ta sproti nalaga zemljevide, glede na lokacijo... V Sloveniji lahko samo vidis polozaj... ne mores pa navigirati do dolocene tocke, ker ocitno karte nimajo vpisanih naslovov (oz. jih je premalo, da bi bilo uproabno)...

Citiram:
Kako pa zgledajo te WiFi dostopne tocke? A to so dolocena obmocja, recimo okoli kakih fakultet itd, kjer lahko dostopas do interneta brezplacno? A ne rabis potem kaksno geslo ali pa kaj podobnega za to? Ne verjamem da kar prides do taksnega obmocja, kjer je WiFi in ze si brezplacno na internetu.


WiFi dostopno tocko imas lahko doma... To je v bistvu brezzicni WiFi ali WLAN router ... Lahko ap so tudi drugje... (kaksni lokali, sole, letalisca,...) vendar ni nujno, da so zastonj... Pri tistih, ki so zastonj pa se dejansko samo priklopis, ce je potrebno vprasas pri sanku za geslo, ce je nastavljeno... ce pa ni, pa samo uporabljas Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.09.2008 15:59:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Te brezplacne dostopne tocke smo ze zbirali tudi tukaj >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=11202

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.09.2008 20:51:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja a ta Google maps ne mores uporabljat tako, da se ne priklopis na internet? To mislim da samo uporavljas mapo Slovenije. Meni je logicno, da si jo potegnes dol, potem jo imas pa vedno v telefonu in uporabljas. Pa tud to bi mogl delat, da bi na tej mapi oznacu recimo v mestu dolocen cilj, ona pa bi ti narisala pot (brez konektanja na internet!). A je to mogoce?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.09.2008 20:54:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
versace je napisal/a:
Ja a ta Google maps ne mores uporabljat tako, da se ne priklopis na internet? To mislim da samo uporavljas mapo Slovenije. Meni je logicno, da si jo potegnes dol, potem jo imas pa vedno v telefonu in uporabljas. Pa tud to bi mogl delat, da bi na tej mapi oznacu recimo v mestu dolocen cilj, ona pa bi ti narisala pot (brez konektanja na internet!). A je to mogoce?


Ne ni mogoce...

Google Maps je pac "online" navigacija... nekako podobno, kot je Si.mobilo Si.Navigator ali Mobitelova m:navigacija ... drugega zaenkrat se ni...

Ena aplikacija sicer je, ki ti da te mape v pomnilnik... in mislim, da se imenuje Maps Offline...samo kolikor so pisalo, je precej problemov z njo...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 25.09.2008 21:21:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Skoda...Bi mi precej prav prsla taksna offline mapca.

No da se tole vprasam. Kako je kej z baterijo pri tem novem 3g iPhonu? A je dost bolsa kot pri prvem iPhonu? Ker men je nekdo povedal, da pri 3G iphonu baterijo velikokrat sprazni v enem dnevu. A se baterija pri starem iPhonu sprazni potem se prej kot v enem dnevu? To mora bit precej smotano, ker se ti zna velikokrat naredit, da bos nekje zunaj in ti bo baterija crknila. Ravno to me zelo odvraca od nakupa iPhona. Tudi sicer se baterije kolikor vem ne da kar nabavit in zamenjat. Baterija pa seveda postaja vedno slabsa in ce ti ze na zacetku zdrzi komaj en dan, je lahko cez leto ali dve doba baterije ze prekratka.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.03.2008
Prispevkov: 146
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.09.2008 21:51:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvi iPhone mi brez problemov ob zmerni uporabi ( klici, maili pa nekaj interneta ) zdrži 2 dni... Za iPhone 3G pa nevem, ker ga sam nimam, baje da so neke "izboljšave" baterije, jaz mislim pa da je vse nekaj podobnega oz. enako kot pri starem Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 26.09.2008 06:12:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baterija zdrzi ob enaki uproabi in brez 3G priblizno enako ... Ce pa imam vkljucen 3G, pa baterija zdrzi manj... Samo jaz imam vse na ON (WiFi, Bluetooth, Push Mail,...) in se stejem bolj med "heavy" uporabnike... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 26.09.2008 09:11:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstaja program in to je offline maps, ki ga najdeš na Cydia.
Sam sem se dolgo zezal da mi je ratal vzpostavit, sedaj mi pa dela, moraš pa sam na compu narest si mape in jih prenest na iphone, pol pa dela.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.09.2008 13:44:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="Jest"]
versace je napisal/a:
V Sloveniji lahko samo vidis polozaj...


Kako pa vidiš položaj? Meni sicer včasih uspe dobiti tisti velik krog, ampak to je triangulacija, GPS je mali krog, ki pa ga še nisem uspel priklicati. Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 26.09.2008 13:44:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AlexS je napisal/a:
Obstaja program in to je offline maps, ki ga najdeš na Cydia.
Sam sem se dolgo zezal da mi je ratal vzpostavit, sedaj mi pa dela, moraš pa sam na compu narest si mape in jih prenest na iphone, pol pa dela.


Čigave mape pa so to? Slovenije valda ni?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.09.2008 14:31:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="mathjazz"]
Jest je napisal/a:
versace je napisal/a:
V Sloveniji lahko samo vidis polozaj...


Kako pa vidiš položaj? Meni sicer včasih uspe dobiti tisti velik krog, ampak to je triangulacija, GPS je mali krog, ki pa ga še nisem uspel priklicati. Wink


Pa imas iPhone 3G? Ker stari nima GPS-a in prikaze samo s pomocjo triangulacije preko GSM oddajnikov ...

Drugace, ce imas iPhone 3G pa samo zazenes Maps in ti pokaze cez par sekund polozaj z buciko... moras pa biti zunaj ali blizu okna, da ima "pogled" na satelite...


Potek iskanja v slikah ...






_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 26.09.2008 14:32:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mathjazz je napisal/a:
AlexS je napisal/a:
Obstaja program in to je offline maps, ki ga najdeš na Cydia.
Sam sem se dolgo zezal da mi je ratal vzpostavit, sedaj mi pa dela, moraš pa sam na compu narest si mape in jih prenest na iphone, pol pa dela.


Čigave mape pa so to? Slovenije valda ni?


Pojdi na http://maps.google.com ... tukaj vidis, kateri zemljevidi so na voljo Laughing

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.09.2008 15:28:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je kaksna razlika v tekocem delovanju starega in pa novega iPhona? To mislim na premikanje po menijih ipd.? Ker to mi je precej pomembna stvar, da se ne zatika. Sem videl vceraj neko primerjavo novega iPhona in pa Googlovega telefona in je bilo pri slednjem bilo premikanje po menijih precej manj tekoce.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.09.2008 16:58:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest: hvala, sem šel k oknu in dela. Wink

Aha, vidim da MapsOffline4iPhone uporablja Google Maps, torej je jasno kake mape so...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2008
Prispevkov: 560
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 27.09.2008 13:31:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest, a so to slike iz piknika (travnik, gozdiček...) Very Happy

A ni bilo rečeno da TomTom pripravlja nekaj za iPhone? Kako je zdaj s tem? Zanimivo da še nihče ni nič naredil...


http://www.mobile.si/articles/iphone-gps-tomtom.html
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 27.09.2008 13:47:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s3c je napisal/a:
Jest, a so to slike iz piknika (travnik, gozdiček...) Very Happy

A ni bilo rečeno da TomTom pripravlja nekaj za iPhone? Kako je zdaj s tem? Zanimivo da še nihče ni nič naredil...


http://www.mobile.si/articles/iphone-gps-tomtom.html


To so slike od doma Smile ...

TomTom je nekaj napovedoval...samo zaenkrat nic od tega... Sad

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 29.09.2008 20:21:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eno numno vprasanje... a za GPS obstja kak gumb on-off?!?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani