Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Naslednja
Mastercard kartica Curve
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #481   Objavljeno 26.03.2021 23:59:55
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Še kaka ideja?

Mogoce ideja, ker ne vem kaj se zgodi ob posiljanju, ampak je za poizkusiti. Spodaj imas zavihek send. Tam izberi gbp in osebo kateri posiljas (lahko tudi meni in ti vrnem preko revoluta), v naslednjem koraku lahko izberes s kot ti trga (izberes te njihove tocke). Nisem pa sel do konca (ker nimam tock), tako da ne vem ce slucajno na koncu javi, da je 5gb prenizek znesek. Ce bo kdo testiral mi lahko na ZS pise za kontakt, pa pretestirava.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #482   Objavljeno 27.03.2021 14:48:06
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amacar je napisal/a:
Mogoce ideja, ker ne vem kaj se zgodi ob posiljanju, ampak je za poizkusiti. Spodaj imas zavihek send. Tam izberi gbp in osebo kateri posiljas (lahko tudi meni in ti vrnem preko revoluta), v naslednjem koraku lahko izberes s kot ti trga (izberes te njihove tocke). Nisem pa sel do konca (ker nimam tock), tako da ne vem ce slucajno na koncu javi, da je 5gb prenizek znesek. Ce bo kdo testiral mi lahko na ZS pise za kontakt, pa pretestirava.


To bi blo za probat ja.
Na curve cash imam 40,55£. Rab bi dobil na revolut in potem po speltu narocil nekaj pri kitajcu. Seveda bom uporabil virtualno, ki jo imam ponavadi freez-ano razen ob nakupu.

Kitajcu res nebi rad dajal curve kartice.

Zanimivo, da je vcasih slo tako nakazilo z zahtevkom na revolutu. Ocitno vcasih ni bilo potrebno vpisat poštne številke.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #483   Objavljeno 27.03.2021 15:58:07
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj ce imas toliko, potem lahko naredis top-up na Revolut? Ali tudi to ne gre vec? Vcasih je slo... samo problem je, ker mora biti znesek visji od 10 GBP... kar pa pri tebi ni problem...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #484   Objavljeno 27.03.2021 23:40:37
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako je, pri tebi potem ni problema. Postno stevilko smo pa ze vcasih vpisovali pa je slo bp.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #485   Objavljeno 28.03.2021 08:55:42
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ojo...mi je kar nerodno Rolling Eyes
Top-up je slo brez težav Smile

Sem v rovolutu kar izbral apple pay, ker imam curve tut notri in nisem rabil nic vpisat kartice, kar je sploh super Smile
Zdej morm samo se funte konvertirat v eur.

Super, hvala @jest in @amacar!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #486   Objavljeno 26.07.2021 18:28:41
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če prav razumem lahko v Curve dodaš katerokoli tudi SLO bančno kartico? Kaj je potem sploh prednost njihove kartice razen premium accountov pri katerih dobiš v mesečnem strošku še dodatne stvari?
Je potem pri plačilih kakšna provizija?

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #487   Objavljeno 26.07.2021 18:53:29
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doctor Satan je napisal/a:
Če prav razumem lahko v Curve dodaš katerokoli tudi SLO bančno kartico? Kaj je potem sploh prednost njihove kartice razen premium accountov pri katerih dobiš v mesečnem strošku še dodatne stvari?
Je potem pri plačilih kakšna provizija?


Ce kot bancno kartico smatras Maestro, potem je odgovor NE ... Dodas lahko samo MasterCard, Visa, Diners in Discover... Kje je izdana ni vazno... torej delujejo tudi slovenske kartice ...

Prednost njihove kartice? Pac placujes samo z eno kartico... najvecja prednost,ki pa jo jaz vidim je, da lahko polacujes preko Apple Pay ... Black ali Metal, ki so placljive, pa meni osebno ne prinesejo nobenih dodatnih vrednosti, zaradi katerih bi placeval mesecno narocnino ... Dobis pa zraven se neko zavarovanje in kao boljsi cutomer support ... in visji limiti so...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #488   Objavljeno 26.07.2021 18:54:35
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doctor Satan je napisal/a:
Če prav razumem lahko v Curve dodaš katerokoli tudi SLO bančno kartico? Kaj je potem sploh prednost njihove kartice razen premium accountov pri katerih dobiš v mesečnem strošku še dodatne stvari?
Je potem pri plačilih kakšna provizija?


Da imas lahko 99 fizičnih kartic (MasterCard in Visa) v eni kartici. Funkcija Back in time, kjer lahko zamenjas placilo s kartico in zamr najpomembneje Apple Pay
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #489   Objavljeno 26.07.2021 19:47:25
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce kot bancno kartico smatras Maestro, potem je odgovor NE ... Dodas lahko samo MasterCard, Visa, Diners in Discover... Kje je izdana ni vazno... torej delujejo tudi slovenske kartice ...

Prednost njihove kartice? Pac placujes samo z eno kartico... najvecja prednost,ki pa jo jaz vidim je, da lahko polacujes preko Apple Pay ... Black ali Metal, ki so placljive, pa meni osebno ne prinesejo nobenih dodatnih vrednosti, zaradi katerih bi placeval mesecno narocnino ... Dobis pa zraven se neko zavarovanje in kao boljsi cutomer support ... in visji limiti so...


Če prav razumem so vse transakcije brezplačne? Bega me namreč FX rates do 500€/mesec.
200€/mesec dviga na bankomatu v SLO al po celem svetu?
Mogoče kdo ve če se da dodat kartico recimo Mastercard v 2 različna Curve accounta, oz. se prijavit v isti Curve account na dveh telefonih?

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #490   Objavljeno 26.07.2021 21:27:59
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doctor Satan je napisal/a:
Če prav razumem so vse transakcije brezplačne? Bega me namreč FX rates do 500€/mesec.
200€/mesec dviga na bankomatu v SLO al po celem svetu?
Mogoče kdo ve če se da dodat kartico recimo Mastercard v 2 različna Curve accounta, oz. se prijavit v isti Curve account na dveh telefonih?


Limit 200GBP mesecno velja za dvige na bankomatih kjerkoli po Evropi (ali po pa je mozno, da velja po celem svetu). Ko presezes ta znsek je dodatna provizija ...

FX rates pridejo v postev takrat, ko placujes v drugi valuti in Curve dela konverzijo v EUR ...

Glede zadnjega pa nevem ... se nisem nikli poglabljal v to... verjetno pa pise kje v splosnih pogojih ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #491   Objavljeno 26.07.2021 21:34:25
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iste kartice se ne da dodati v dva Curve računa, prijave v isti račun pa nisem testiral, ampak bi rekel, da se tudi ne da.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #492   Objavljeno 27.07.2021 06:39:44
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Limit 200GBP mesecno velja za dvige na bankomatih kjerkoli po Evropi (ali po pa je mozno, da velja po celem svetu). Ko presezes ta znsek je dodatna provizija ...

FX rates pridejo v postev takrat, ko placujes v drugi valuti in Curve dela konverzijo v EUR ...

Glede zadnjega pa nevem ... se nisem nikli poglabljal v to... verjetno pa pise kje v splosnih pogojih ...


Za Curve je primarna valuta GBP?
Konverzija je torej takrat ko plačuješ v EUR in dela Curve konverzijo iz primarnega GBP ali ko ne plačuješ v EUR in dela Curve konverzijo iz tvoje primarne valute EUR?

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #493   Objavljeno 27.07.2021 06:58:56
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doctor Satan je napisal/a:
Za Curve je primarna valuta GBP?
Konverzija je torej takrat ko plačuješ v EUR in dela Curve konverzijo iz primarnega GBP ali ko ne plačuješ v EUR in dela Curve konverzijo iz tvoje primarne valute EUR?


Valuta je odvisna od tega, kje je kartica izdana. Imam zaenkrat se tako, ki je izdana v UK (UK BIN)... Ker mi ta potece avgusta 2021 sem videl, da imam ze novo izdano in fizicna je na poti. Tukaj pa je kot kaze prizveta valuta EUR, ker ima slovenski BIN ...

Limiti, ki mi jih kaze v aplikaciji s to novo kartico:



Za vsako dodano kartico lahko nastavis, katera je primarna valuta



Provizijo placas le, ce palcujes v drugi valuti, kot je tvoja primarna valuta... Dokler placujes vse v EUR je po celi EU torej brez dodatne provizije (tudi recimo v drzavah, kjer uradna valuta ni EUR)...

Enostavno probaj Razz ... lahko uporabis tole povezavo z mojo kodo >> https://www.curve.com/join#ABETG in dobis 5 GBP dobroimetja...

EDIT:

Sem ravno gledal in Curve uproabljam ze od jeseni 2016 in sem v tem casu z njo "zapravil" dobrih 41.000 € Exclamation

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #494   Objavljeno 27.07.2021 07:24:11
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest, če se ti ljubi napisat (ali pa komu drugemu) na kratko: imaš n26, imaš Vivid, za kaj točno uporabljaš Curve?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #495   Objavljeno 27.07.2021 08:03:14
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Valuta je odvisna od tega, kje je kartica izdana. Imam zaenkrat se tako, ki je izdana v UK (UK BIN)... Ker mi ta potece avgusta 2021 sem videl, da imam ze novo izdano in fizicna je na poti. Tukaj pa je kot kaze prizveta valuta EUR, ker ima slovenski BIN ...

Limiti, ki mi jih kaze v aplikaciji s to novo kartico:

Za vsako dodano kartico lahko nastavis, katera je primarna valuta

Provizijo placas le, ce palcujes v drugi valuti, kot je tvoja primarna valuta... Dokler placujes vse v EUR je po celi EU torej brez dodatne provizije (tudi recimo v drzavah, kjer uradna valuta ni EUR)...

Enostavno probaj Razz ... lahko uporabis tole povezavo z mojo kodo >> https://www.curve.com/join#ABETG in dobis 5 GBP dobroimetja...

EDIT:

Sem ravno gledal in Curve uproabljam ze od jeseni 2016 in sem v tem casu z njo "zapravil" dobrih 41.000 € Exclamation


Pri primarni valuti, govorimo o Curve izdani kartici ali karticam, ki jih imaš vezane na Curve? Ker sem npr. včeraj odprl račun in imam Irsko Curve kartico (sem pogledal po BIN številki).

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #496   Objavljeno 27.07.2021 09:20:03
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Jest, če se ti ljubi napisat (ali pa komu drugemu) na kratko: imaš n26, imaš Vivid, za kaj točno uporabljaš Curve?


Uporabljam jo predvsem za placevanje z Apple Watch ali iPhone preko Apple Pay s povezano NLB Mastercard ali SKB Viso ...

N26, Revolut in Vivid imam samo tako za obcasno uporabo...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #497   Objavljeno 27.07.2021 09:22:45
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doctor Satan je napisal/a:
Pri primarni valuti, govorimo o Curve izdani kartici ali karticam, ki jih imaš vezane na Curve? Ker sem npr. včeraj odprl račun in imam Irsko Curve kartico (sem pogledal po BIN številki).


Primarna valuta na karticah, ki so podrejene Curve kartici ...

Na binlist.net moras vpisat prvih osem stevilk... Ce vpises samo prvih sest, ti napise, da je izdana v UK ali na Irskem... Vsaj tako je pri moji novi ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #498   Objavljeno 27.07.2021 18:03:31
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S temi BIN številkami se je meni zgodilo tudi že to, da sem na treh sajtih dobil tri različne rezultate... Verjetno neažurnost oz. najbrž se bloki številk občasno prenašajo med "providerji", ko en propade ali ga prevzame drug, pa nekaj časa traja, da posodobijo vsi svoje baze.

Najzanesljivejši način, kako ugotoviš, ali je BIN slovenski, je ta, da probaš dvigniti gotovino na bankomatu NKBM ali NLB... Če ti zateži, da bo pobral 4 EUR provizije... potem ni slovenski. Very Happy

Dodatna prednost pri Curve je poleg Apple Pay za vse zame še ta, da se uporaba bankomata ne šteje v kvoto, ki jo ima npr. N26, saj je knjižena kot online transakcija. Tako da je rezerva za vsak slučaj. Pa tudi to, da razširiš sprejemanje Diners kartice, ker gre skozi Curve Mastercard. Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.06.2019
Prispevkov: 113
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #499   Objavljeno 27.07.2021 20:24:13
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:

Najzanesljivejši način, kako ugotoviš, ali je BIN slovenski, je ta, da probaš dvigniti gotovino na bankomatu NKBM ali NLB... Če ti zateži, da bo pobral 4 EUR provizije... potem ni slovenski. Very Happy

Tudi bankomati Gorenjske banke po novem računajo, če s Curvom hočeš dvignit Zip it

Pa je omejitev pri dvigovanju, samo da je 200 funtov dnevno, ne pa X€ mesečno kot pri Revolutu
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #500   Objavljeno 28.07.2021 08:14:37
Re: Mastercard kartica Curve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je curve spremenil cashback tudi za osnovno kartico ? Jaz že več kot pol leta dobivam cashback v tistih treh trgovinah ko sem jih izbral na začetku in naj bi veljalo samo 1 mesec če se nemotim.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani