Jabuk
Vlomilci
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.03.2012
Prispevkov: 587
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.07.2016 14:35:25
Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo.
V ponedeljek odpotujem za tri tedne. Vlomili so mi štiri leta nazaj, storilec je bil neznan, odnesli so praktično vse. Pišem za kakšen nasvet, ker nočem, da se to zgodi znova. Za tekoče stvari poskrbi sosed, zaliva, odnaša pošto v hišo, kosi travo. Pred enim tednom so vlomili v dve hiši v sosednji ulici. Se niti ne bi kaj preveč sekiral, če ne bi postal res bolj pozoren;sumljivi avti zvečer, ki se počasi vozijo po naselju (itak tuja registrska, sami moški, pravzaprav mulci), opazujejo naokrog, zvonijo in se pretvarjajo, da nekaj prodajajo. Opazil sem jih skoraj vsak dan, intuicija pa ne pravi nič dobrega. Enakega mnenja so tudi sosedje. Tudi sam sem mislil, da sem samo paranoičen, če ne bi v bližini vlomili tudi včeraj. Preventivno sem na okna v prvem nadstropju že po prvem vlomu namestil rešetke, saj so prvič notri prišli ravno zgodi klet.Vredne stvari bom seveda "pospravil" , zanima pa me, kaj mi je še storiti. Pa da ni predrago, ker alarmnega sistema za par stotakov ne želim. Kupil sem tudi nekaj luči s timerji, tako da bodo izmenično svetile in tako vsaj malo dale občutek, da je nekdo doma. Po internetu sem videl, da lahko tudi stare odslužene iNaprave s pomočjo aplikacije (Manything) spremenim v kamero. Kakšne izkušnje? Ima še kdo kakšne ideje, kako se izogniti nepričakovanim obiskom?
Hvala Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.07.2016 14:51:57
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za recimo 100€ se da dobit 3,4 wifi kamere z možnostjo dnevga/nočnega snemanja, potem jih pa povežeš na en računalnik in maš video surveillance. Samo nevem koliko ti bo pomagalo da vlomilce posnameš. Verjetno je še vedno najboljša varianta alarmna naprava.

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.05.2015
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.07.2016 15:12:58
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je to, kar opisuješ res (vlomi v hiše, avti s tujimi registrskimi...) bi jaz sklical sestanek soseske in za kakšen teden uvedbo nočne straže. Seveda brez kakršnega koli poskusa nasilja, samo toliko, da vidijo, da ni več šale in se te ljudi iz vašega kraja prežene za vedno. Mogoče radikalna poteza in za tvoje stanje (odhod v ponedeljek) neprimerna, ampak s kamerami in rešetkami si boš lahko bolj malo pomagal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.07.2016 15:44:37
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tu ni rešitve. V kafič so mi vlamljali najmanj 1 x mesečno. Sem jih posnel, dal policajem .... ništa od ništa.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.03.2012
Prispevkov: 587
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.07.2016 15:54:11
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za razmeroma hitre odzive. Sem tudi sam razmišljal, kaj bi bilo bolj v smislu preprečevanja, kot pa da se ukvarjam s tem, kaj bo potem (kamere itd). Je res, tudi pred štirimi leti ni bilo od policajev nič. Samo popisal, kaj je izginilo; pomojem razen v primeru da bi jim vlomilec iz kombija pred vrata postaje zmetal, ukradenega ne vidiš več... Z uvedbo nočne straže pa je bolj "švoh", ker so odnosi-stereotipno-sosedsko slabi in bi stvar funkcionirala kvečjemu dan ali dva. Še najbolj simpl rešitev je ta, da bi mi prišel v hišo kdo dobesedno živet in spat za ta čas, ampak nikogar, ki mu zaupam, ni doma, poleg tega pa imajo ljudje tudi svoja stanovanja. Mogoče bi bil pa to hit, organizirat eno tako zadevo, da bodo ljudje mal zamenjal domove pa šli drug k drugemu živet, sprememba okolja dobro dene. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.07.2016 16:01:05
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.makeuseof.com/tag/what-is-a-smart-doorbell-and-which-should-you-buy/

Pa še par fake ohišij s kamerami, ki zgledajo kot prave. Obstajajo tudi simulatorji svetlobe televizije.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.07.2016 16:22:22
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vzami en ir senzor, nanj priklopi en močen stroboskop pa močno sireno.
Da ga infarkt rukne, ko vstopi v hišo.

Drugač pa alarme za samomontažo in gsm modulom dobiš za 100-200 eur.
http://marvis-trade.si/2013/05/gsm-alarmna-centrala-mt-lyd-113/

Še največ pa nardiš, če nekje pri vhodu prilimaš nalepko od Sintala.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.08.2014
Prispevkov: 318
Kraj: Aargau, Switzerland-Suisse-Svizzera
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.07.2016 19:13:24
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Splača se ti res namestiti kakšen ugoden alarmni sistem, ki se veže na GSM ali z centralo od Sintala ali Rivala itd. Ampak se ugodni sistemi radi uglašajo kar brezveze...Sem montiral včasih alarmne sisteme in videonadzore in vem, da so z alarmi nižjega cenovnega razreda slabi, senzorje vsaka malenkost sproži, ali obratno, da ga ne sproži.
Še boljša ampak dražja možnost pa je, da hišo zavaruješ pri kakšni zav. pred raznimi vlomi, in zavaruješ komplet stvari kar je pomembno.

_________________
Moja zverina:


- iPhone 6S Plus 128GB
- iPhone 6 64GB (Swisscom)
- iPhone 5S 64GB (Swisscom)
- iPad Air2 128GB + Cellular (Swisscom)
- iPad PRO 256GB + Cellular
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.07.2016 21:11:39
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa najami sintalove varnostnike da ti delajo obhod saj ni drago Smile

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1237
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.07.2016 22:59:41
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoce se najboljse, ce ne pises pod nekim nicknamemom iz istega IP da odhajas v ponedeljek za 3 tedne... malo je potrebno pazit pri teh zadevah... se hujsa varianta je na FB nalimat da gres na dopust...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 17.07.2016 02:54:34
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Pa najami sintalove varnostnike da ti delajo obhod saj ni drago Smile


Pa tudi efektivno ni:)

Izkusnjepress
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 17.07.2016 13:18:05
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ujel jih itak ne bodo.
Sintal je glih tolk, da ti na dopust sporočijo, da so ti vlomili. Devil
Pa da potem nazaj zaklenejo hišo, da ni glih samopostrežba, dokler se ne vrneš.

Jih plačujem dolgo let (20+). Pa ne bom rekel, da nima smisla, ravno tko pa ni neke velke koristi od njih. Smile

Zavarovalnice pa proti kraji nimajo nekih zanimivih produktov.
Na par let mal pregledam ponudbo, pa na koncu vedno ugotovim, da tist dnar, ki bi ga zdajal zavarovalnici raje spravim. In če bi prišlo do kraje, komot kupim, kar bi mi ukradli.

Problem so mi edino podatki. Pa še to mam za prvo silo poštimano.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 17.07.2016 13:31:48
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vedno imaš na voljo tudi house sitting... ampak do ponedeljka je verjetno preveč kratkoročno (razen, če imaš kakšne sorodnike, ki jih lahko za tri tedne naseliš v hišo).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 17.07.2016 14:08:35
Re: Vlomilci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naštimi par LAN/wifi kamer. Naj ti pošljejo email/notification ob aktivnosti in pogledaš kaj je. Če je res kaj, obvestiš soseda in naj pokliče policijo, ko so še tam (oz. naj kamera obvesti soseda in on vse ureja). Cele hiše verjetno ne obdelajo ravno v 5min.

Lahko pa se greš kakšno bolj hardcore varianto, kot npr
Citiram:
Best security though in my opinion is Noise, as that is something that thieves hate for some reason. There is nothing worse to a thief than to walk into a Back yard and hearing a 120 DB sound of a Rottweiler barking down their ass. You swear they will never come back. This was installed by me on a person who wanted to have the "Beware of Dog" sign on their gate but still a thief came in. After the 120 DB Rottweiler Noise was installed NO ONE EVER came back . In 10 years no one ever attempted to come back. It's really a simple system I made using one of those automatic lights and left a non working light ( on purpose for looks) and wired the sensor to an automated talk box LOL. Anyone who trips the light will be in for a surprise. Also added some fake dog poop for kicks.

I also made another system but used inside the house and it is very similar, however it turns on the lights randomly and it runs a dialog recorded by the home owners talking about mundane crap. I took some Microphones to their house and recorded their dialog there. I placed about 4 mics around the house and had them read a scripted conversation and had them walk around so that the mics picked up distances between them. After mixing the tracks that main track was put into a small talk box. This was for someone who was not home often so they needed it look like someone was home. This idea was not mine but came from the Home Alone movie ( Go figure)

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani