Jabuk
iPhone 5 Lock Button ne deluje /popravilo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.10.2010
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.05.2016 13:06:22
iPhone 5 Lock Button ne deluje /popravilo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!
Že nekaj časa imam težavo z Lock gumbom - namreč ne dela.
Ko sem se spravil menjat ekran, sem rekel, pa bom poskusil popravit še gumb. Ko sem končal s popravilom, sem iphona lahko prižgal z gumbom, torej sem ga popravil, a le za silo - gumb je deloval, samo če sem ga pritisnil na skrajni levi strani, pa še to precej močno. Še enkrat sem ga odprl in poskusil zamakniti gumb, če bi morda bolje prijel. Zdaj gumb stoji bolje in tudi klik se sliši (kar se prej ni, tudi ko je za silo deloval), pa sem predvideval da bo končno deloval normalno. No, ni. Zdaj sploh ne dela. Ima mogoče kdo kakšno idejo kako popravit to zadevo? Namreč kabel predvidevam da še deluje (Glasnost +, - in mute delujejo normalno), majhen črn gumbek je še na kablu za Lock button, pa tudi kovinski "spacer" je še na Lock gumbu. Torej vse kar more biti prisotno za delovanje. Je mogoče res kriv le položaj gumba? Namreč prestavil sem ga vsaj že 4x, od tega je 1x deloval (zgoraj omenjeno) za silo. Zdaj ko pa stoji normalno, lepo se pritisne, klik, vse - pa ne dela.
LP, M
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.04.2007
Prispevkov: 121
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.05.2016 13:46:17
Re: iPhone 5 Lock Button ne deluje /popravilo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem slabo leto nazaj zadevo rešil z menjavo kompletnega kabla.

http://www.ebay.de/itm/130945784939
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.05.2016 14:34:19
Re: iPhone 5 Lock Button ne deluje /popravilo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rabiš komplet novi kabl (volume, mute, lock flex)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.10.2010
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.05.2016 16:45:00
Re: iPhone 5 Lock Button ne deluje /popravilo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej je crknu ravno tisti del pri gumbu. Problem je tudi v tem, da gumb ne stoji naravnost. Na eni strani je bolj ugreznjen, kot na drugi. A je kakšna varianta, da je mogoče poškodovan sam Lock gumb? Bolj natančno, tist kovinski distančnik, ki se zarotita za 90° in nazaj?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.05.2016 12:49:09
Re: iPhone 5 Lock Button ne deluje /popravilo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MiheeX je napisal/a:
Torej je crknu ravno tisti del pri gumbu. Problem je tudi v tem, da gumb ne stoji naravnost. Na eni strani je bolj ugreznjen, kot na drugi. A je kakšna varianta, da je mogoče poškodovan sam Lock gumb? Bolj natančno, tist kovinski distančnik, ki se zarotita za 90° in nazaj?


Če gumbek ne "poka" ko stisneš, potem je na flexu tista pikica premaknjena/ odpadla. Odpri telefon, Vzami ven matično in kamero, odšraufaj lock gumb, in ga nagni, ampak ti ga ni treba odhaklat iz haklčka. Nagni ga samo tolko, da dobiš dejanski alu gumb ven s tem 90° distančnikom, in ga preglej, če je potrebno ga zravnaj.. ob tem pa boš tudi videl, če je mogoče črna pikica na flexu kaj premaknjena, morda zaradi tega gumb "visi" v eno stran. Če je temu tako, pol vzami stari lock flex, in prenesi črno pikico iz starega lock flexa in ga zalepi z pikico sekundnega lepila (ampak res pikico - najboljše da konico igle za odpirat sim namočiš v sekundno lepilo in se samo dotakneš flexa na sredini tam ko bi mirala biti pikica) na novi lock flex, počakaj da se posuši, potem pa samo vstavi nazaj alu gumbek in zašraufaj. Potem bi moral gumbek lepo "pokat" in delat.. če pa včasih dela-včasih ne dela, pol pa moreš menjat celoten flex kabl..
pa obilo zabave Very Happy

P.S.
aja, upam da si zalepil konec flexa na alu ploščico pod gumbom (z doublesided salotejpom), da se ti ne premika spodaj, ker če se ti premika, se bo prej ali slej uničil.

evo pa še slikovno ti dodam Very Happy bol nazorno bo težko..






Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.10.2010
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.05.2016 14:54:54
Re: iPhone 5 Lock Button ne deluje /popravilo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najprej hvala za odgovore Smile
Na žalost sem ta postopek že velikokrat ponovil haha. Črna pikica je na mestu in tudi gumb zdaj lepo "poka", ravno zato mi ni jasno zakaj ne bi delal. Potem bo očitno res treba menjati flex kabel Sad
Če se dokopljem da kakšnega starega fotkiča, poslikam kako zgleda odprta zadeva Smile
update: evo fotke






Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani