Jabuk
Notifications vs. Background App Refresh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1661
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.12.2014 16:50:43
Notifications vs. Background App Refresh
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi zna kdo razložiti, kakšna je razlika za komunikacijske aplikacije, če jih imaš vklopljene v Notifications ali pa v Background App Refresh? Na primer: če recimo pustim Skype in Facebook Messenger samo v Notifications, ampak ju izklopim v Background App Refresh, bodo obvestila o sporočilih še vedno letela noter?

To mi je sicer jasno, da Notifications služi temu, da dobiš sporočilo, zvočni signal in številke na ikoni (glede na nastavitve), pa Background App Refresh temu, da se lahko app v ozadju osveži (npr. seznam novih člankov v medijski aplikaciji), ampak v prej omenjenem primeru pa ne čisto.

Že večkrat sem namreč opazil, da je bil med bistvenimi porabniki baterije naveden "Skype (Low Signal)" ali pa "Messenger (Low Signal)", četudi ju cel dan nisem tikal. Verjetno je to povezano z Background App Refresh nastavitvijo, čeprav ne vem, kaj ima "low signal" zraven (zlasti ker je bilo v dometu wifija in/ali operaterja ob dobrem signalu).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1661
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.02.2016 21:58:09
Re: Notifications vs. Background App Refresh
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem iskal ključne besede in na svoj stari post naletel. Very Happy Imam eno povezano vprašanje in sicer kako lahko nekaterih appi delujejo v ozadju tudi če nimajo nastavitve v Background App Refresh (ali pa je ta izklopljena)? Runkeeper je bil recimo en tak primer: Zdaj dela brez tega, vmes pa je bila ena ali več verzij, ko ni beležil lokacije, če nisi imel tega vklopljenega.
Potem je tu recimo My Data Manager, ki tudi občasno kaj na to temo zajamra, ampak po mojih izkušnjah vseeno deluje brez tega oz. logira porabo podatkov dokaj pravilno.
V čem je potem sploh fora background app refresha?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10440
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.02.2016 22:03:37
Re: Notifications vs. Background App Refresh
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na kratko.. background app refresh pomeni, da se sistem aplikacijo v ozadju sam zažene in ji da možnost, da osveži podatke (brez interakcije uporabnika).

Za več podrobnosti pa veselo branje:
https://developer.apple.com/library/ios/documentation/iPhone/Conceptual/iPhoneOSProgrammingGuide/BackgroundExecution/BackgroundExecution.html
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1661
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 24.02.2016 09:36:22
Re: Notifications vs. Background App Refresh
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OK, si bom pogledal gradivo.
Samo to dvoje? A potem to ni povezano s tem, da app teče v ozadju tudi po tem, ko ga minimiziraš (primer: Skype ipd. komunikacijske aplikacije, ko laufaš audio/video klic, pa "minimiziraš" oz. prižgeš npr. browser ali kakšen drug app, da bi nekaj pogledal - se klic potem ne prekine, tudi če nima odobren background?)?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10440
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.02.2016 22:42:14
Re: Notifications vs. Background App Refresh
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko boš prebral, boš videl, da obstajajo različni tipi background aktivnosti na iOS-u.

Če jih nekaj na pamet naštejem:
- audio app je lahko v backgroundu, ko predvaja glasbo
- gps app je lahko v backgroundu, ko aktivno posodablja lokacijo
- voip app je lahko v backgroundu za zagotavljanje dosegljivosti
- newstand app lahko v backgroundu nalaga nove izdaje revij/časopisov
- bluetooth app lahko v backgroundu komunicira z accessoryji
- VSAK app je lahko še nekaj časa aktiven v backgroundu po tem, ko ga zapreš
- itd...

Background app refresh se konkretno nanaša na "fetch" in je namanjen posodabljanju najbolj uporabljanih aplikacij v ozadju. Ideja je, da bi imel vedno najnovejše podatke, ko odpreš app brez potrebe po čakanju.

Različni background načini so med seboj neodvisni... seveda pa se lahko tudi dopolnjujejo. Npr. push notificationi sami ne zahtevajo nobene background aktivnosti appa. Lahko pa ustrezen push notification aplikacijo zbudi v backgroundu... ampak mora imeti app v tem primeru dovoljenje za "fetch backgrounding".
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1661
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.02.2016 10:07:43
Re: Notifications vs. Background App Refresh
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, potem mi je bilo približno jasno, da recimo Skype klic spada v "Long-Running Tasks". Bil pa sem prepričan, da je BAR predpogoj, da karkoli od opisanega sploh deluje v ozadju; če zdaj vse skupaj prav razumem, pa je to odvisno od appa (seveda če je ta "pravilno" napisan, glede na navodila) in večina stvari deluje tudi brez tega.

Skratka če mi je vseeno za tisti dve sekundi, ko Skype osvežuje stanje prijavljenosti uporabnikov ali da se novičarski app naloži in prikaže zadnje novice, potem je BAR komot na OFF? Vse, kar je opisano v dokumentu (razen, kot rečeno, osveževanja vsebine/prikaza v ozadju), pa deluje ne glede na to?

Citiram:
Lahko pa ustrezen push notification aplikacijo zbudi v backgroundu... ampak mora imeti app v tem primeru dovoljenje za "fetch backgrounding".

A tole recimo pomeni, da če Viber nima vključenega BAR, bom prejel samo notifikacijo, ko mi nekdo pošlje sporočilo, ne bo pa mi zvonilo, če bo kdo poskusil klicati?

Še nekaj - če je app na zaslonu in ugasneš iNapravo, to v iOS9 tudi pomeni, da je šel tak app v ozadje? Enkrat je bilo pri enem napisano (mislim, da je nekaj snemalo ali uporabljalo senzorje), da je treba pustiti app na zaslonu in ga ne "minimizirati", tudi če ugasneš...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani