Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
iphon bujenje
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 29.05.2006
Prispevkov: 19
Kraj: mb
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.09.2008 20:27:46
iphon bujenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lp.
jaz bi pa vprašal, če morda kdo pozna kakšno alarm budilko, ki bi se vklopila tudi, ko je telefon čisto izključen.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.10.2007
Prispevkov: 123
Kraj: Izola
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.09.2008 20:36:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako to misliš ćisto izključen.
Če je normalno izključen z tipko off budilka dela odlično, vsako jutro me budi iPhone in še ni zatajil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2008
Prispevkov: 396
Kraj: Novo mesto / Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.09.2008 20:39:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ga popolnoma izključiš (tiščiš off tipko), se budilka ne vklopi, to on sprašuje.

_________________
Lp
Bench
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.09.2008 20:40:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hoby je napisal/a:
Kako to misliš ćisto izključen.
Če je normalno izključen z tipko off budilka dela odlično, vsako jutro me budi iPhone in še ni zatajil.


on misli čisto izključenega, ko se uporabi funkcija slide to power off. Sem že spraševal na forumu pa nobenega odgovora.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.09.2008 20:40:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tut mene vsako jutro zbudi, mam ga pa v sleep oz. standby. če je pa izklopljen iphone pa nevem, če bo budilka delovala!

EDIT: ja nej proba sam če dela alpa ne o_O


Nazadnje urejal/a kopacev Čet 04. Sep 2008 20:41; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2006
Prispevkov: 748
Kraj: Vulcan
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.09.2008 20:41:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Očitno nihče od nas ne ve, da obstaja. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2008
Prispevkov: 396
Kraj: Novo mesto / Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.09.2008 20:41:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ga dam v sleep pa na Avion mode pa ne vem če mi pokuri kaj batarije, bi rekel da ne.

_________________
Lp
Bench
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.09.2008 20:47:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bench je napisal/a:
Jaz ga dam v sleep pa na Avion mode pa ne vem če mi pokuri kaj batarije, bi rekel da ne.


meni ne gre za to ali kuri baterijo temveč zato, ko je telefon v sleep varianti zagotovo seva in to ni glih dobr, če še spiš ob njem.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.09.2008 20:48:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se zdi, da ne pokuri prav dosti. Samo zadnjih nekaj dni počnem isto.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2008
Prispevkov: 396
Kraj: Novo mesto / Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.09.2008 20:49:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
icy je napisal/a:
Bench je napisal/a:
Jaz ga dam v sleep pa na Avion mode pa ne vem če mi pokuri kaj batarije, bi rekel da ne.


meni ne gre za to ali kuri baterijo temveč zato, ko je telefon v sleep varianti zagotovo seva in to ni glih dobr, če še spiš ob njem.


Če je v Airplane mode dvomim, da kaj seva, ker izklopi antena - prav tako kot na Avionu ne sme biti motenja frekvence.

_________________
Lp
Bench
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.09.2008 20:52:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bench je napisal/a:
icy je napisal/a:
Bench je napisal/a:
Jaz ga dam v sleep pa na Avion mode pa ne vem če mi pokuri kaj batarije, bi rekel da ne.


meni ne gre za to ali kuri baterijo temveč zato, ko je telefon v sleep varianti zagotovo seva in to ni glih dobr, če še spiš ob njem.


Če je v Airplane mode dvomim, da kaj seva, ker izklopi antena - prav tako kot na Avionu ne sme biti motenja frekvence.


no pol je to OK in bom skušal uporabljati omenjeno varianto dokler ne bo kaj drugega Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 105
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.09.2008 09:19:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da obudim malo tole temo.

A ima kdo kak nasvet kako izklopit vibro pri alarmu?
Namreč, čez dan pride vibra prav v žepu, ker ne slišim zvonenja, mi pa čisto pokvari jutro, ko mi zdrdra po omarici Neutral Sad
Seveda dnevno premikanje stikalc vibra on/off ni tako zaželjeno.

Any ideas ?

lp
Rok
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.12.2007
Prispevkov: 128
Kraj: Prebold
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.09.2008 10:08:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
icy je napisal/a:
Bench je napisal/a:
Jaz ga dam v sleep pa na Avion mode pa ne vem če mi pokuri kaj batarije, bi rekel da ne.


meni ne gre za to ali kuri baterijo temveč zato, ko je telefon v sleep varianti zagotovo seva in to ni glih dobr, če še spiš ob njem.



"Mal offtopic! Se opravičujem, ampak morm!"

Sam neki, kaj si ti predstavljaš kot sevanje?
Sevanje reaktorja v Černobilu in elektromagnetno (EM) sevanje je neki zelo različnega!
Gama žarki (sevanje jedrskega reaktorja) so škodljivi, za razliko od elektromagnetnega sevanja ki ni škodljivo (vsaj ne v taki meri kot ga oddaja iPhone).
Tudi če izklopiš iPhone ti okoli glave elektromagnetno še vedno seva veliko stvari, v bistvu ZELO veliko stvari.
Si se kdaj vprašal, kako pride zvok do radija? Nekje stoji ogromni oddajnik, ki oddaja elektromagnetno sevanje, in JA seveda tudi mimo tvoje glave gre ta signal 24ur na dan. Televizija je naslednjo EM sevanje. Električna napeljava v hiši tudi oddaja EM sevanje.
Sama zemlja je en ogromen oddajnik EM sevanja (kompas je dokaz, da je prisotno) in to polje je močnejše od vsega ostalega EM sevanja. Postavi kompas zraven mobitela. Se kaj zgodi? NIČ. Torej če te EM polje zemlje ne ubije, te tudi iPhone ne bo!
Pa tudi če tvoj sosed telefonira, gre EM sevanje njegovega telefona mimo tvoje glave!
Res je pa da vso to EM sevanje nima ravno nekega zdravilnega učinka in prej škoduje kot pa koristi. Je pa človeško telo zelo prilagodljivo in se prilagodi zunanjim vplivom.
Edini popolni beg pred EM sevanjem je faradejeva kletka.

Če ne verjamete, si pa kupite napravo za zaznavanje elektrosmoga in sami preverite, koliko EM sevanja šviga okoli vaše glave!

LP, Jernej
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 19.09.2008 11:28:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Guli je napisal/a:
icy je napisal/a:
Bench je napisal/a:
Jaz ga dam v sleep pa na Avion mode pa ne vem če mi pokuri kaj batarije, bi rekel da ne.


meni ne gre za to ali kuri baterijo temveč zato, ko je telefon v sleep varianti zagotovo seva in to ni glih dobr, če še spiš ob njem.



"Mal offtopic! Se opravičujem, ampak morm!"

Sam neki, kaj si ti predstavljaš kot sevanje?
Sevanje reaktorja v Černobilu in elektromagnetno (EM) sevanje je neki zelo različnega!
Gama žarki (sevanje jedrskega reaktorja) so škodljivi, za razliko od elektromagnetnega sevanja ki ni škodljivo (vsaj ne v taki meri kot ga oddaja iPhone).
Tudi če izklopiš iPhone ti okoli glave elektromagnetno še vedno seva veliko stvari, v bistvu ZELO veliko stvari.
Si se kdaj vprašal, kako pride zvok do radija? Nekje stoji ogromni oddajnik, ki oddaja elektromagnetno sevanje, in JA seveda tudi mimo tvoje glave gre ta signal 24ur na dan. Televizija je naslednjo EM sevanje. Električna napeljava v hiši tudi oddaja EM sevanje.
Sama zemlja je en ogromen oddajnik EM sevanja (kompas je dokaz, da je prisotno) in to polje je močnejše od vsega ostalega EM sevanja. Postavi kompas zraven mobitela. Se kaj zgodi? NIČ. Torej če te EM polje zemlje ne ubije, te tudi iPhone ne bo!
Pa tudi če tvoj sosed telefonira, gre EM sevanje njegovega telefona mimo tvoje glave!
Res je pa da vso to EM sevanje nima ravno nekega zdravilnega učinka in prej škoduje kot pa koristi. Je pa človeško telo zelo prilagodljivo in se prilagodi zunanjim vplivom.
Edini popolni beg pred EM sevanjem je faradejeva kletka.

Če ne verjamete, si pa kupite napravo za zaznavanje elektrosmoga in sami preverite, koliko EM sevanja šviga okoli vaše glave!

LP, Jernej


mi je čisto jasno, da je okoli nas veliko različnih faktorjev, ki sevajo, vendar potencirati stvari pa tud ni glih OK, ali pač.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 19.09.2008 12:50:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No tudi gama žarki so elektromagnetno sevenje. Razlika je samo v jakosti in frekvenci valovanja. Gama žarki imajo zelo veliko energijo in zelo nizko valovno dolžino. Za primerjavo Radio SLO 2 se imenuje val 202 ravno zaradi tega, ker oddaja pri frekvenci (nekje nad 90MHz), katere valovna dolžina je 202 metrov. Valovna dolžina gama žarkov pa je v rangu 10 picometrov.

Zaenkrat ni dokazov, da bi elektro magnetno valovanje 900MHz in 1800 MHz (v katerem delujejo mobiteli) bilo škodljivo zdravju. Sploh ne pri takšni oddajni moči. Zaenkrat so le namigi, da bi naj bi raka povzročalo em valovanje zelo nizkih frekvenc. Recimo, če živiš pod visokonapetostnem daljnovodom (50 Hz), ne bi bilo slabo, če bi začel razmišljati o selitvi. Čeprav tudi to ni bilo 100% dokazano. Obstaja več študij, ki so pa dale različne razultate, odvisno od tega kdo jih je financiral Smile

Sicer pa, kakšna je razlika, če nosiš telefon cel dan v žepu, ali pa ga imaš ponoči na nočni omarici. V obeh primerih je približno pol metra oddaljen od glave. Pri tem pa komunicira z oddajnikom, ki je par km stran.

Citiram:
Edini popolni beg pred EM sevanjem je faradejeva kletka.


Tako je. Vsi paranojiki si takoj povijte glave z alu folijo Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.03.2008
Prispevkov: 121
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 27.02.2009 17:01:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je mogoče kaj novega glede budilke, pri ugasnjenem telefonu? Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 878
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 27.02.2009 17:31:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jeronimo je napisal/a:
Je mogoče kaj novega glede budilke, pri ugasnjenem telefonu? Rolling Eyes

V cydii nisem nič zasledil, v appstore pa tega ne boš najdu.
Torej ne.
In že zaradi zgradbe procesorja v iphonu, mislim da ni možno.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 27.02.2009 19:25:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tega pri iphonu nikoli ne bo. To je tako, kot da bi si želel budilko pri ugasnjenem računalniku. Če bios tega ne podpira (pri računalniku), se računalnik sam od sebe ne more prižgati. In isto velja za iphone...

PS: Telefon dajte v airplane mode + sleep in je praktično ugasnjen.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.09.2008
Prispevkov: 69
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 27.02.2009 21:16:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ob toliko sevanjih ki so v zraku...mislim da telefon ki ga cel dan nosiš blizu prašnikov, učinkovitost katerih baje manjša, ni tako strupen kot pravijo nekatere študije.
Pa tudi 20cm od glavie ga ni potrebno imeti...jaz ga imam za varovalo če je kakšen blackout in bi zatajila budilka in je telefon vsaj 3m stran od glave pa ni problem da ga ne bi slišal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 2252
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 14.09.2009 12:32:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kje sploh vklopis budilko? jest ne najdem, edino e na koledaju vklopim kot sestanek
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani