Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.02.2016
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.02.2016 00:31:57
MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

V kratkem bom kupil nov prenosnik.
In ker pa sem do sedaj uporabljal samo prenosnike z Windows-ovim sistemom, pa se za pomoč obračam na vas.

Imam pa kar nekaj vprašanj, upam da ne bodo preveč ne smiselna. Smile

Ker imam namen v celoti zamenjati ekosistem (Že kar nekaj časa si lastim iPhone, iPad ter star iPod classic) Imam namen začeti primarno uporabljati OS X.
Zato je seveda najbolj logična izbira MacBook. (PRO) Ker pa je cena le tega kar zasoljena, sploh zame, kot študenta, pa razmišljam tudi o nakupu nekega bolj zmogljivega prenosnika, ki bi bil po specifikacijah čim bolj podoben Mac-u, da bi ga bi lahko kasneje čim lažje spremenil v Hackhintosh.
O tem razmišljam tudi, ker je vrjetno lažje zamenjati določene komponente, recimo SSD diski, ipd..
Sicer sem že večkrat obiskal spletno stran tonymacx86, in prebližno vem za kaj se gre, a še vedno se moram marsikaj naučiti.
Zato me zanima, če je pa kdo to že počel? Bil bi namreč zelo vesel kakšnega nasveta s prve roke..
(Sem uporabil »Iskanje« a večina postov je starih, in ne za zadnjo različico OS X-a. Prav tako je bilo večina Hackintosh-ev bila custom made stacionarcev).
Ker bom prenosnik uporabljal tako za faks kot tudi za malce bolj resno delo z grafičnimi programi (Photoshop, Illustrator, Corel, Muse, FCPX, ipd..) Bi rad, da je prenosnik čim bolj zmogljiv.
Do sedaj sem vse to uporabljal na 5 let staremu HP-ju, sicer je šlo a je bila stvar zelo počasna, skoraj neuporabna.


Sedaj pa mojih par vprašanj:

- Ali ima navaden MacBook dovolj moči, da poganja ultra wide monitor?
Enako vprašanje le, da me zanima za MacBook Pro?

Gre pa za monitor kot je recimo tale:
http://www.amazon.de/LG-25UM65-P-25-21-Ultrawide/dp/B00I3GJ8RY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1454188793&sr=8-1&keywords=lg+wide+monitor

Zanima me tudi, če bi lahko poganjal tudi kakšnega, ki ima večjo resolucijo. V prihodnosti 4K?
Sicer, če bom kupil Mac-a se bolj nagibam k Pro-ju a me vseeno zanima, če je tega sposoben tudi navaden MacBook?
(Stacionarni PC ne pride v poštev, ker mi je pomembno, da je delo prenosno..)

- Ali je za to opcijo potrebno dokupiti kaj več kot kabel, ki ga potem priključim na monitor?
- Je potrebno stvar dodatno hladiti? Ta dosedanji HP se kar precej segreva, je pa res, da je že kar star..

- Koliko sem gledal po spletu, je lahko Mac med tem, ko je povezan na monitor zaprt, ali se motim? Tega mi do sedaj na HP-ju, ki ga imam povezanega preko HDMI kabla ni uspelo..

Če dokupim tipkovnico ter miško bi v povezavi z monitorjem dobil soliden workstation?

Ima kdo kakšen predlog kateri prenosnik bi bil najboljši za Hackhintosh?

Kje bi lahko najceneje kupil MacBook (MacBook Pro) Računam v roku dveh mescev?

Najlepša hvala za vse odgovore in predloge.

Lp. B.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.02.2016 01:11:30
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
apple hardware je apple hardware, v ceno prenosnika je vštet tudi ekran, tipkovnica, trackpad, ohišje, customer suport itd.. kar je po mojem mnenju velik deal breaker.. vsaj ko 1x sprobaš kak unibody macbook; jaz še nisem videl boljšega prenosnika (cel komplet). sploh navdušen sem nad trackpadom.. 1 2 3 4 5 prstov, tap, click, swipe levo desno, pinch to zoom, ni panike vse šiba z vsemi prsti ene roke.

kar se tiče hackintosha, zadeva deluje, ampak ni to apple izkušnja.

jaz osebno samo apple hw. pač mal dlje šparaš, ampak pomoje se na koncu zelo splača.
svojega refurbishanega macbook pro 13" gonim že skor 5 let. danes sem pa na njemu celo odigral wolfenstein new order, bolj slab framerate, ampak ni panike ker nisem zahteven...

aja pa vprašanje, ali macbook ali mb pro? jaz sem vedno za pro.

so tudi minusi seveda.. ampak o tem naslednjič Idea
hint: apple kabli so zanič.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 01.02.2016 08:51:53
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pazi. Če boš izbral (po mojem mnenju pri tebi takoj odpade) Macbook, potem moraš vedet:
-da imaš "le" 12 colski zaslon (ja vem, da si napisal, da boš imel dodatnega, vendar če že kupuješ prenosnik, potem verjetno vsepovsod vendar le ne boš deležen te možnosti)
-da ima "le" en vhodno/izhodni konektor - in toUSB-C, tako, da če že želiš monitor gor priključit, rabiš obvezno nek pretvornik, potem še da ga polniš, tako da že praktično neko razširitveni dodatek (glej cene..200-300€ komot..), pa še na nek način ne red imaš.. no to je moje mnenje)
-imaš "le" 8 GB ram-a, kateri pa bo čez nekaj let v skrajno zgornji meji, če že ne sedaj. Spet odvisno od dela in zahtevnosti. Vendar predvidevam, da ne boš za 1-2 letni spet kupoval novi prenosnik. Vsekakor sem zagovornik raje nekoliko več pa vzameš 16 GB. Ajde SSD disk je top, ampak vseeno.

Moje mnenje je, da prišparaš še malo (tako ali tako bi naj bila marca predstavitev novih modelov macbook izdelkov) in potem vzameš vsaj macbook pro z 13", či že ne 15". Moje mnenje pa je, MBP 15" + 256GB SSD + 16 GB RAM. Pa si dobrih 5 let miren. Cool


EDIT: kar se tiče hackintosha.. izgubiš prej živce, kot pa ti uspe usposobit, da je zadeva stabilna (!), popolnoma delujoča itd. = hackintosh odpade. Prišparaj še nekaj in kupi pravo MB zverino!

EDIT2: @hhsk, daj povej, kako si zadovljen z 13"? če prav vem, si ti eden izmed teh, ki uporabljate 13"... ker meni se zdi vse kaj je pod 15" premajhno..
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.02.2016
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.02.2016 10:32:40
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, hvala vama za odgovore.

Sem razmišljal v tej smerji, ja. Bi bilo bolje še kak mesec pa kak šiht postrani, da dobim tisto pravo izkušnjo.
Če na koncu tehtam med Pro-jem in Hackintoshem, pomoje razlika v ceni odtehta tisto v živcih! Smile

Ja, prenosnik kupujem vsaj za dve leti. Tako, da bi bilo fajn, da bi mi takrat še vedno poganjal omenjene stvari, dokaj solidno. Gamer pa nisem, če me že zamika, mi je pa "star" PS3 še vedno dovolj. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.02.2016 12:42:36
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kercmar je napisal/a:

EDIT2: @hhsk, daj povej, kako si zadovljen z 13"? če prav vem, si ti eden izmed teh, ki uporabljate 13"... ker meni se zdi vse kaj je pod 15" premajhno..

jah jaz sem se navadil, ubistvu niti ni bilo težko, iz 15" z razmerjem stranic 4:3 laptopa na 13" 16:9.
edino če kak logicx oz. finalcut zalafuam mi manjka mal placa na ekranu.
ampak jaz sem amater, ne počnem nič resnega s prenosnikom, zato me ta stara mejhna mašina še zdej čist zadovolji - ima vse kar rabim..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.02.2016 12:54:31
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bushido je napisal/a:

Če na koncu tehtam med Pro-jem in Hackintoshem, pomoje razlika v ceni odtehta tisto v živcih! Smile
)

niso tukaj samo živci, hackintosh lahko dela čist solidno.. moj ded stacionarn hackintosh uporablja že od 2008.. sicer ma kak problem z aplikacijami, ki uporabljajo opengl, ker so problemi z ati driverji, ampak njemu to skor ni važn, edino google earth bi verjetno več uporabljal, če bi mu delal.. drugo pa bolj kot ne špila bp. pa tudi to bi se verjetno, dalo kako usposobit, samo se nisem kej dosti spuščal v to..

pač apple pcji so apple pcji, v kompletu dobiš marsikaj kvalitetnega, kjer pri drugih proizvajalcih ne dobiš niti približka temu kar nudi apple, dobiš pa zraven tudi kak šrot od kablov..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.02.2016 16:11:06
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
apple hardware je apple hardware, v ceno prenosnika je vštet tudi ekran, tipkovnica, trackpad, ohišje, customer suport itd.. kar je po mojem mnenju velik deal breaker.. vsaj ko 1x sprobaš kak unibody macbook; jaz še nisem videl boljšega prenosnika (cel komplet). sploh navdušen sem nad trackpadom.. 1 2 3 4 5 prstov, tap, click, swipe levo desno, pinch to zoom, ni panike vse šiba z vsemi prsti ene roke.

kar se tiče hackintosha, zadeva deluje, ampak ni to apple izkušnja.

jaz osebno samo apple hw. pač mal dlje šparaš, ampak pomoje se na koncu zelo splača.
svojega refurbishanega macbook pro 13" gonim že skor 5 let. danes sem pa na njemu celo odigral wolfenstein new order, bolj slab framerate, ampak ni panike ker nisem zahteven...

aja pa vprašanje, ali macbook ali mb pro? jaz sem vedno za pro.

so tudi minusi seveda.. ampak o tem naslednjič Idea
hint: apple kabli so zanič.


this. Like

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.02.2016 16:15:44
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bushido je napisal/a:
Ok, hvala vama za odgovore.

Sem razmišljal v tej smerji, ja. Bi bilo bolje še kak mesec pa kak šiht postrani, da dobim tisto pravo izkušnjo.
Če na koncu tehtam med Pro-jem in Hackintoshem, pomoje razlika v ceni odtehta tisto v živcih! Smile

Ja, prenosnik kupujem vsaj za dve leti. Tako, da bi bilo fajn, da bi mi takrat še vedno poganjal omenjene stvari, dokaj solidno. Gamer pa nisem, če me že zamika, mi je pa "star" PS3 še vedno dovolj. Smile


Evo takle ti bom reku. pro bo čist dovolj zate, vzemi 16GB. Pri grafični izberi pa glede na monitor, ki ga boš imel in seveda delo, ki ga boš delal. Če boš imel 4K monitor gor priklopljen ali delaj kaj intensive 3D, potem dedicated grafično, torej 15" model z AMD grafično trenutno. Drugega ni.
Če ne pa lahko vzameš model brez dedicated grafične, kar poceni zadevo za vsaj 500€. Navaden model 100% lahko fura 1440p monitor, grafična je dovolj sposobna tudi za telo s kakim photosohp-om in vsem 2D grafičnim programjem.

Sam sem si kupu 15" z dedicated grafično in mi ni žal. Najboljši prenosnik kar sem jih do sedaj imel. Super ekran, slika za polizat. Trackpad mi je tako všeč, da resno ne vem kako sem lahko prej bil na tistih klumpih od prenosnikov... aja v bistvu sem prej vedno miško fural. No skratka, ker me zadne čase vsake tolko cajta malo boli zapestje (stara poškodba), lepo vržem celo roko na mizo in lepo "drkam" po touchpadu in vse naredim super. Če ne drugega, pejt najprej v štacuno probat and see it for yourself.
Nisem še držal navadnega prenosnika, ki bi imel tako dobro narejen trackpad. Niti blizu ne pride noben, ne tisti za 500€, ne tisti za 3000€.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.02.2016
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 01.02.2016 18:27:30
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Evo takle ti bom reku. pro bo čist dovolj zate, vzemi 16GB. Pri grafični izberi pa glede na monitor, ki ga boš imel in seveda delo, ki ga boš delal. Če boš imel 4K monitor gor priklopljen ali delaj kaj intensive 3D, potem dedicated grafično, torej 15" model z AMD grafično trenutno. Drugega ni.
Če ne pa lahko vzameš model brez dedicated grafične, kar poceni zadevo za vsaj 500€. Navaden model 100% lahko fura 1440p monitor, grafična je dovolj sposobna tudi za telo s kakim photosohp-om in vsem 2D grafičnim programjem.

Sam sem si kupu 15" z dedicated grafično in mi ni žal. Najboljši prenosnik kar sem jih do sedaj imel. Super ekran, slika za polizat. Trackpad mi je tako všeč, da resno ne vem kako sem lahko prej bil na tistih klumpih od prenosnikov... aja v bistvu sem prej vedno miško fural. No skratka, ker me zadne čase vsake tolko cajta malo boli zapestje (stara poškodba), lepo vržem celo roko na mizo in lepo "drkam" po touchpadu in vse naredim super. Če ne drugega, pejt najprej v štacuno probat and see it for yourself.
Nisem še držal navadnega prenosnika, ki bi imel tako dobro narejen trackpad. Niti blizu ne pride noben, ne tisti za 500€, ne tisti za 3000€.


To je govora o zadnjem Pro-ju, ne? Z force touch tehnologijo? Sem pogledal že mali milijon review-ev pa so si vsi domla enotni, vsi hvalijo to.. Pa tudi nasplošno me vleče Apple zaradi same kvalitete izdelave.. Vse druga deluje kot polizdelek, plastično, škripa, poka..

Ne delam toliko zahtevnih 3D stvari, da mi odtehtalo 500€.. Niti nimam namena (Vsaj ne v bližnjih prihodnosti).. Bolj se mam namen posvetit izdelavi spletnih strani, ipd..

Če kupim Mac-a z retina display-om, pa kupim potem tisti monitor, ki sem ga linkal, ki ima malo drugačno resolucijo.. Zna bit to težava? Ali bo slika tudi na monitorju normalno prikazna? S tem mislim, da nebo razvlečena, skrčena ipd..
Bom si pa itak še vse v živo sporbal, predn bom kaj nabavil.. Pač rad bi si naredil neko osnovno izbiro, pa izračun. da mam stvari malo bolj popredalčkane - kaj, koliko, kje, ipd.. Smile

Hvala še enkrat za vse odgovore.

Lp. B.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 01.02.2016 18:47:33
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bushido je napisal/a:
To je govora o zadnjem Pro-ju, ne? Z force touch tehnologijo? Sem pogledal že mali milijon review-ev pa so si vsi domla enotni, vsi hvalijo to.. Pa tudi nasplošno me vleče Apple zaradi same kvalitete izdelave.. Vse druga deluje kot polizdelek, plastično, škripa, poka..

Ne delam toliko zahtevnih 3D stvari, da mi odtehtalo 500€.. Niti nimam namena (Vsaj ne v bližnjih prihodnosti).. Bolj se mam namen posvetit izdelavi spletnih strani, ipd..

Če kupim Mac-a z retina display-om, pa kupim potem tisti monitor, ki sem ga linkal, ki ima malo drugačno resolucijo.. Zna bit to težava? Ali bo slika tudi na monitorju normalno prikazna? S tem mislim, da nebo razvlečena, skrčena ipd..
Bom si pa itak še vse v živo sporbal, predn bom kaj nabavil.. Pač rad bi si naredil neko osnovno izbiro, pa izračun. da mam stvari malo bolj popredalčkane - kaj, koliko, kje, ipd.. Smile

Hvala še enkrat za vse odgovore.

Lp. B.

Ne bo problema z monitorjem. Sam imam doma prilopljen 1920x1080 monitor v službi pa 1920x1200 in vse špila kot mora. Aja pa resolucija na monitorju od prenosnika je 1440xnekaj (scale up). Super fonti za brat, pa še dosti za svoje potrebe gor spravim.

Slika bo normalna, samo poskrbi, da boš povezal z DP-mDP(TB) kablom.

P.S.: Drugače pa najbolj priporočam da greš v trgovino in tam ti bodo še bolj lahko pomagali. Smile

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.02.2013
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 01.02.2016 19:38:46
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst mam 2x hackintosha, vse deluje tko kot mora. Ne vidim težav. Mam pa laptop (nekaj več dela, da spraviš vse v delovanje, DSDT/SSDT) in stacionarni hackintosh (zelo preprosto, samo pomembno je kak hardware zbereš).

iMessage tud dela, airdrop. Edino kar na Hacku ne dela, je find my iCrap Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.02.2016
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 01.02.2016 21:34:48
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Nummy O.K se bom pozanimal. Hvala še enkrat! Smile

Veron je napisal/a:
jst mam 2x hackintosha, vse deluje tko kot mora. Ne vidim težav. Mam pa laptop (nekaj več dela, da spraviš vse v delovanje, DSDT/SSDT) in stacionarni hackintosh (zelo preprosto, samo pomembno je kak hardware zbereš).

iMessage tud dela, airdrop. Edino kar na Hacku ne dela, je find my iCrap Smile


No to je pa zanimivo slišat.. Maš kak novejši laptop? Zanesljivo vem, da deluje praktično vse na HP Probook 4540s.. Sam pa, če se bom lotil Hackhintosha imam v mislih i7 procesor pa ssd diske.. Vglavnem hardware, ki je bolj močan in vsaj podoben, če e še mičnejši, kot pri novemu Pro-ju.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 01.02.2016 21:42:01
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bushido je napisal/a:
@Nummy O.K se bom pozanimal. Hvala še enkrat! Smile

No to je pa zanimivo slišat.. Maš kak novejši laptop? Zanesljivo vem, da deluje praktično vse na HP Probook 4540s.. Sam pa, če se bom lotil Hackhintosha imam v mislih i7 procesor pa ssd diske.. Vglavnem hardware, ki je bolj močan in vsaj podoben, če e še mičnejši, kot pri novemu Pro-ju.


Good luck with that... Saj hackintosh dela, ampak tak... 90%. Pa če apple kaj spremeni konkretno se lahko slikaš s podporo in samo čakaš lahko dokler spet en ne "poheka" da dela.
Sicer pa, ko ti uspe kupit 1,4GB/s SSD povej. Jaz imam tolko branja na mojem pro-ju. In ne to niso gigabiti ampak gigabajti! Velik sreče pri iskanju boljšega SSD-ja, da ne sanjam še o trackpadu in dobremu retina zaslonu, ter tu je seveda še lično alu ohišje in osvetljena tipkovnica. Dobesedno samo eno stvar bi popravu na temu prenosniku: RAM. 16GB je zame premal Devil

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 555
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 01.02.2016 23:08:38
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Omenit velja tudi licenco za OS X. Hackintosh ni ravno legalna stvar. Se pa tudi strinajm z zgoraj napisanim glede kvalitete ostalih komponent, še celo čez kable nimam kaj za rečt Very Happy . Apple izdelki so uporabiška izkušnja v celoti. Sploh si ne morem predstavljat, da bi imel nek grd glasen PC s 14 modrimi ledicami na katerem teče OS X. Podobno kot, da bi na Galaxy Xcover naložil iOS Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 02.02.2016 10:32:59
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš preveč časa in ti ga ni škoda zapravljat za reševanje težav z računalnikom (hackintosh) potem se spusti v to. Ampak v takem primeru ne boš nikoli izkusil tistega kar poznamo ostali pod Apple logo.

Sam ti zgoraj omenjenega ne bi predlagal, ker so ti že pred mano napisali razloge. Če vzameš kvaliteten PC prenosnik (hp elitebook, lenovo thinkpad, dell xps, ...) pa boš plačal zelo podobno ceno kot za MacBook Pro. Pa absolutno naj ima SSD disk (minimalno 256 GB) ter 8 GB rama.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.02.2016
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 02.02.2016 21:53:55
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej tu je potem tista fora.

Tudi drugi ne Apple prenosniki, so tam - tam po ceni. Na koncu potem raje vzamem Apple, pa bom zadovoljen. Vem, da bilo kaj druga bi vzel bi čez čas hotel probat hackintohs.. do sedaj me je to vedno zamikalo..

Ko gledam druge prenosnike z podobnimi specsi so cenovno v istem rangu.. SSD vem, da je nuja ja. Vsi pravijo, da sploh ni primerjave.. sej pravim, zdaj furam že 5 let star HP vse traja zelooooo dolgo.. Tako, da glede SSD-ja sem jaz že odločen.

Glede RAM-a pa je fora v čem? Vem, da je na linuxu neporabljen RAM = "Neuporaben" RAM.. Kje se še to pozna (Razen pri multitasking-u?

Edit: Pa še ena fora je tu, vrjetno bo windows deloval na Mac-u boljše kot OS X na hackintoshu (če bi se odločil za dual boot, oz boot camp al kako točno se temu reče) Ali se motim?

Lp. B.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 02.02.2016 22:04:57
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bushido je napisal/a:
Na koncu potem raje vzamem Apple, pa bom zadovoljen.

Glede RAM-a pa je fora v čem? Vem, da je na linuxu neporabljen RAM = "Neuporaben" RAM.. Kje se še to pozna (Razen pri multitasking-u?


kako boš zadovoljen boš sam vidu..
ampak že vsi testi na netu imajo ponavadi pohvale za apple pcje, zatakne se vedno pri ceni in količini vhodno izhodnih povezav (usb, hdmi,..), ampak kot si sam ugotovil, high end pc katerega koli proizvajalca je v rangu apple cenika, z izjemo rama in diskov kjer so applovi skoraj vedno precenjeni..

pa kot je že nekdo gor omenu, huh, to sem že mal pozabil, ampak ja, apple oprema ne zgleda kot novoletna smrekica, ponavadi samo 1-2 blagi led diodi sporočata stanje.

pri nakupu apple opreme je mogoče treba paziti, da, če kupuješ novo opremo, kupiš to nekje v začetku cikla, ko predstavijo nove zadeve/pridejo na tržišče, kajti ponavadi hw obnavljajo 1x na leto in je tako ta isti najhitrejši jabuk proti koncu cikla že rahlo zastarel, cena je pa še vedno enaka. pomagaš si lahko s to stranjo http://buyersguide.macrumors.com

ram, ja če delaš s programi, ki porabijo dosti rama, potem ga rabiš dosti, čene se pa s ssdjem tudi, ko zmanjka rama in začne swap zapisovat na disk ne pozna tako zelo (amaterska opravila).
problem nastane, ker novejši apple prenosniki ne omogočajo nadgradnje rama, ker je le ta prispajkan na osnovno ploščo..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 07.02.2016 22:10:00
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še mojih 5 centov
Kvaliteta Appla ni več, kar je bila (pri prenosnikih). Je še vedno dobro, ampak napak je po mojih izkušnjah več, kot jih je bilo - predvsem pa boli cena popravil, ko garacije ni več. Crknjena tipkovnica na MBP pomeni 600€ stroška ...
Ampak vseeno: v primerjavi z neapple konkurenco, je slika še vedno v prid applu. Konec koncev: zraven na mizi imam 5 let star MBA (11 palčni tapoceni core 2 duo), ki tudi na el capitanu lahfa hitreje kot nov HP z i5 procesorjem. Še 10 let stari MB white ga z naknadno vgrajenim SSD (in 10.Cool zlahka lovi. In to je zame največji plus: dokler zdrži HW, se praktično ne rabiš sekirat, ali bo stvar še uporabna ob nadgradnjah SW. Dela, in to dovolj hitro. Te izkupnje na win sistemih (razumljivo, ker ni optimizacije) nisem nikoli imel.
Moj prvi mac laptop (še G4) še vedno laufa in dela (čisto uporabno, je pa res, da je nek SSD, ki je bil pri roki, pred časom not padel). Prvi MBP je tudi še v uporabi, mislim, da je gor SL, pa ima že 10 let. Naslednji je po ene 5 letih dokončno crknil (najprej je imel znene težave z grafiko, ubilaga je pa okvara matične, pa ni imelo smisla popravljat), sedanji bo imel kmalu 3 leta, pa je kot nov (razen jebe s tipkovnico). AMpak če se spomnim, kolk konofov sem pobil na win laptopih, tele applove kar dobro držijo.
Skratka, enkrat smo malo računali na firmi stroške menjave win in mac laptopov (kolikor je sploh bilo primerljivih, včasih itak ni bilo konkurence, zato sem tudi šel na apple), so bili razni hapeji in kompaki dražji. Zdaj bi bilo pa verjetno cenovno izenačeno ...

_________________
2013 15" MBP, 2010 MBA 11", 2007 MB 2.0, TC, iPhone SE, iPad Mini Retina, iPad2.
Jebemti, bere se, kot da sem fanboy ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.02.2013
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 15.02.2016 14:08:39
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Madona nekateri pretiravate, predvsem tisti, ki se nikoli niso spravili razumeti DSDT/SSDT (za določen HW imaš že spisane DSDT/SSDT). Enkrat ko jih poštimaš, delajo zadeve tako kot treba, vključno z update-i. Hackintosh ni nobena znanost, je pa res, da je treba zadeve malo razumeti kako delajo, ni primerna za nedeljskega uporabnika.

Edino malo bol previden je potrebno biti (ponavadi počakaš malenkost) pri velikih updatih (čeprav iz Yosemite na El Capitan nisem imel nobenih težav) - iskreno povedano, težave imajo tudi "tapravi" applovi produkti Smile.

Prenosnik imam HP Envy 6, staticonarni PC pa sestavljen po seznamu, ki ga priporočajo na Tonymacx86.com.

Pa glede "kvalitete" apple hardware-a (vključno z iphone-i), zgleda še niste odprl zadeve Very Happy


Nazadnje urejal/a Veron Pon 15. Feb 2016 17:24; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 15.02.2016 15:19:52
Re: MacBook (MacBook Pro) ali Hackintosh? - Nasveti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple "občutek" je samo OSX in iOS ... na kakšni napravi teče je drugotnega pomena.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani