Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Telemach počasna povezava
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2014
Prispevkov: 22
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.01.2015 20:53:07
Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne najdem in ne najdem napake. Pred približno enim mesecem mi je internet pri Telemachu začel delat obupno počasi, pingi so ogromni (med 500 in 1000ms), strani mi odpira tudi do pol minute. Imam paket 30/2. Sprva sem krivil router, ampak sem več dni zapored testiral tudi direktno preko modema, pa je bilo isto. Telemach vstraja, da pri njih ni težava, da mi namerijo pinga 9 in 200 prenesenih paketkov, linija je do modema stabilna in dobra. Probal sem tudi že menjat kablovje na relaciji modem - router, pa ni sprememb. Sicer uporabljam MacBook Pro (Yosemite) in iPad (iOS 8.1.2).

Ima kdo kakšno idejo, kje bi lahko šlo narobe? Vnaprej hvala za pomoč.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2013
Prispevkov: 302
Kraj: Cannot Determine Loaction
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.01.2015 21:25:06
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pokliči na podporo ... In povej težavo ... Če ti bodo (spet) rekli, da težava ni pri njih, reci, da nekaj očitno mora biti narobe, da naj morda pošljejo tehnike preverit težavo.

_________________
Square Eater: https://appsto.re/si/NYe88.i
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.11.2010
Prispevkov: 540
Kraj: Cupertino, California
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.01.2015 21:34:30
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko sem prebral tvoj post, sem mislil, da sem ga napisal sam...


-Daj pritožbo (na mail) na njihovo servisno službo, prilepi printsscreene pinga

-Dobil boš mail, da boš plačal 30€, če bo prišel serviser in ne bo nic ugotovil.

-Poklical te bo serviser in ti bo rekel, da je dobil prijavo, da si javil, da tvoj internet ne dosega željene hitrosti.

-Ti ga boš vprašal po zdravju, saj si se pritožil nad pingom in si tudi poslal slike v dokaz.

-Bo rekel, da bo preveril še pri njih v sistemu...

-Ugotovili bodo napako na omrežju, ki jo bodo popravljali cca dva dneva

-internet bo začuda, začel delovati brez problema (30€ seveda ne boš plačal)


Na to temo, sem se nategoval z njimi cca 2meseca, in so trdili, da je pri njih vse okay. Telemach pač....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2014
Prispevkov: 22
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 27.01.2015 21:42:25
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upam, da se bo tako razpletlo. Hvala Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 27.01.2015 21:49:58
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo jim zateži saj se pogovori snemajo do 2 meseca in naj preverijo pogovor, ko so trdili da pri njih ni težave Cool
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.01.2015 01:52:36
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa spremeni si DNSe na druge, recimo Googlove: 8.8.8.8 in 8.8.4.4 ker Telemach ima nenehno probleme z svojim DNS strežnikom.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2014
Prispevkov: 22
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 31.01.2015 20:15:46
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Pa spremeni si DNSe na druge, recimo Googlove: 8.8.8.8 in 8.8.4.4 ker Telemach ima nenehno probleme z svojim DNS strežnikom.


Bom poskusil, če mi bo uspelo. V Linksys nastavitvah (local network) imam opcije STATIC DNS1, DNS2, DNS3 in WINS. Predvidevam, da pod dns1 vpišem 8888 in pod dns2 8844. Drži?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2014
Prispevkov: 22
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 31.01.2015 20:34:30
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drugače pa, imate popolnoma prav glede Telemacha, katastrofalni so. Pred leti sem bil zadovoljen, nobenih večjih problemov, zdaj v zadnjih dveh letih pa so res nazadovali na vseh področjih. Tehnična pomoč je izpod nivoja, ne glede na čas klica imajo "povečano število klicev", niti pod razno nihče ne pokliče nazaj. Ko že vzpostaviš po kakšnem čudežu kontakt, dobiš v večini primerov zdolgočasenega operaterja, ki se ne obremnjuje kaj preveč. Tudi digitalna TV najmanj enkrat tedensko javlja "ni signala" ali "kodiran program", čeprav ga imam v shemi. Nenehno mi svetujejo reset nastavitev TV sprejemnika, ipd. Parkrat sem se tudi pisno obrnil na njih, vljudno in koektno, ampak ne pomaga. Žal nimam možnosti priklopa na optiko, zato sem prisiljen do nadaljnjega to prenašat.

Za enkrat hvala bogu, da imamo take forume in ljudi, ki so pripravljeni pomagat s svojim znanjem in nasveti. Hvala vsem.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 31.01.2015 20:45:18
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako kot si napisal glede DNS ja. Tudi meni nenehno ven meče TV itd, velikokrat ponoči tudi internet. Klicat jih je tako ali tako brez veze, ker tisti študent tam nima kaj naredit, ker dobro vejo, da je napaka pri njih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.01.2015 21:43:46
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A to je pri Telemachu še vedno isto. Confused

Jaz že 10 let nimam nič z njimi sam štorija je bla pa ista.
Očitno so v tem času zamenjali samo par lastnikov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 28.01.2015
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 31.01.2015 21:53:41
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnje cajte ga res serje ta telemach Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 943
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 01.02.2015 02:31:54
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čudno da imate takšne težave, jaz nimam nobenih problemov s Telemachom, na drugi strani pa ima babica preko ceste hude težave s T2.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 01.02.2015 10:49:45
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse je odvisno od lokacije... nekateri imajo na eni lokaciji probleme z omrežjem, drugi pa drugje. Recimo pogovorno "najslabši" operater v Sloveniji je Telekom... in to ne zato, ker bi ponujali slabše storitve od ostalih... temveč zato, ker imajo največ naročnikov in zato tudi največ takih, ki so na odročnih lokacijah, kjer se dogajajo težave.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 01.02.2015 15:53:00
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je res, ampak kar se telemacha tiče je problem še v mnogih drugih stvareh! Klicni center pogub (ponoči sploh ne delajo), takrat ko pa delajo pa je problem tehnična podpora, ki ima vedno odgovor "Resetirajte modem/sprejemnik", če ne dela pa bo prišel tehnik (tudi takrat ko je napaka na njihovi strani - primer padec DHCP serverja. O izpadih ni vredno obvestit nobenega, če že kdaj objavijo obvestilo je to en dan po izpadu. Tv program včasih ne dela tudi po par tednov, preden oni sploh ugotovijo (aka pokliče tisoč gledalcev). Do uporabnikov so v vseh centrih zelo nesramni. Tv spored ne dela že par let! D3Go je zanič. Pa še bi lahko ... Pred nekaj leti ko sem postal njihov naročnik je bilo veliko boljše (tudi drugi lastnik), odkar pa so jih kupli pa je vedno veče sranje. Ampak če nimaš optike potem ti bolj ali manj ostane samo Telesmeh.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 28.01.2015
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 01.02.2015 17:36:30
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa ne sam, da ponoči ne delajo.. kadar jim vse vn vže, jih tud na telefon ne morš dobit. šalabajzeri
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 01.02.2015 17:37:14
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple, tole se pa ne strinjam povsem s tabo. Recimo, da poznam malce bolj podporo pri Telemachu kot ti, zato naj ti pojasnim par zadev.

Podpora prek telefona dela od 7. ure zjutraj pa do polnoči. Na voljo je tudi spletni klepet, kjer si na vrsti praktično v minuti ali dveh, pa še učinkovit je.

Da so ti rekli, da bo prišel tehnik, ko je DHCP padel dol, skoraj ne verjamem. Ali pa si bil med prvimi, ki si javil napako in vzrok nedelovanja še ni bil znan.

Glede nedelujočih TV programov zopet ne drži, da se čaka na 1000 gledalcev. Če ne deluje, takoj javijo naprej v preverbo in se zadeve začnejo takoj urejat. Vsaj po mojih izkušnjah in po izkušnjah znancev, ki so pri Telemachu.

Glede nesramnosti pa ne vem, ker s poslovalnicami sam nimam izkušenj.

Pri Telemachu smo malo manj kot 10 let in bi lahko na prste preštel, koliko krat je bilo treba urgirat zaradi kakšne napake. Mi smo zadovoljni.

Še to - s Telemachom nimam nobene posredne ali neposredne povezave. Sem le njihov naročnik.

Pa še nekaj: pri vseh operaterjih se najde določen % ljudi, ki imajo težave. Pri vseh. Tudi pri T-2, Telekomu, Amisu, Simobilu in tako dalje.

_________________
iHruska - Original Pear Product Of The Year!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 28.01.2015
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 01.02.2015 17:41:07
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam, ni operaterja, ki bi mel 100% delujoče usluge.. povsod so lahko težave.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 01.02.2015 18:39:32
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ja, klical sem 2x (nisem bil med prvimi ker sem verjetno čakal kake pol ure) in odgovor je bil vedno enak, resetirajte modem, če ne bo delovalo bo prišel tehnik. Na vprašanje zakaj imajo drugi težave je pa odgovor obojekrat da še niso prejeli nobene informacije o nedelovanju. Če mi ne verjameš poglej na twitter, je bilo več 10 ljudi, katerim so vsem odgovorili (po nekaj urah!) da pri njih ne zaznavajo napak. In ja, lahko so težave, logično ker tudi sam poznam zadeve, ni pa opravičila za to, da se o napaki ne opozori na spletni strani, da se ne da opravičila, če pa se že da pa je to 24 ur po tem ko je napaka že odpravljena, da se uporabnikom laže da pri njih ni nič narobe!
Konkretno na analogni shemi program discovery ni na MB Tabor delal več kot en mesec (vmes sem klical 3x sigurno in povedali da bodo napako odpravili), fox na d3go ni delal 3 tedne, spet klical 2x preden se je kaj spremenilo.
Spet, sporeda nočejo popravit že par let (ne dela popolnoma nobenemu tako kot more!). Verjamem, da nekateri nimate problemov, nekatere mogoče take stvari ne motijo. Ampak resno, je tako težko napisat na spletno stran 1.9. bomo izvajali dela na omrežju, zato lahko pride do izpadov. Kadarkoli so izvajali ta dela na omrežju ni niti enkrat bilo obvestila v mojem primeru.
Da sploh ne začnem kako so zahabavali naročnike elektro turnška ko sp prevzeli njihove uporabnike.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.02.2015 00:24:28
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede obveščanja pa se strinjam, da ni obvestil in opravičil in tako dalje. Pač na tem področju je pa kar konkreten minus.

Pa tudi pri prevzemu Turnška so bile težave oz. ponekod še so. Ampak to je pa potem že druga zgodba.

_________________
iHruska - Original Pear Product Of The Year!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 22.04.2013
Prispevkov: 15
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 03.02.2015 08:42:33
Re: Telemach počasna povezava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi pri nas imamo težavo. Dosega cca. 70% plačane hitrosti in pinga 30 namesto 8s.

LP S.

_________________
 mid 2014 Retina MacBook Pro 15, 2.2 Ghz Intel Core i7, 16 GB Ram, 256 GB SSD
 mid 2011 Macbook Air 13,3 2.0 Ghz Intel Core i5, 4 GB Ram, 128 GB SSD
 iPhone 6
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani