Jabuk
Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.12.2015 20:59:10
Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep pozdrav!

Objavljam, ker nisem prepričan, kaj storiti, in bi bil hvaležen kakršnegakoli nasveta.

Zadeva je naslednja:
Včeraj sem pri Simobilu po dolgem čakanju kupil iPhone 6S. Ko sem prišel domov, sem telefon vzel iz škatle, vstavil SIM kartico ter ugotovil, da aparat ne najde omrežja (v zg. levem kotu piše "Searching..."). Poskusil sem z novo sim kartico, ista težava. Tudi ko kartica ni bila vstavljena, tega ni javilo, in je pisalo "Searching...", poskusi aktivacije so bili posledično neuspešni. Telefon sem resetiral, naredil reset preko restore mode-a in tako posodobil iOS. Zadeva ni bila odpravljena.

Ta nakup je bil moj prvi nakup iPhona v Sloveniji (pred tem sem dva telefona iPhone kupil v uradnih Applovih trgovinah v tujini). Danes sem s telefonom in dokumentacijo odšel na Simobil in razložil situacijo. Napotili so me na njihov "uradni" servis Teleray, kjer sem telefon oddal v popravilo in bil odrezavo odslovljen z informacijo, da bo popravljen čez 5-7 dni.

Ker me je podoba Teleraya in odsotnost kakršnegakoli "authorized service provider" indikatorja malce pahnila v dvom glede mojega novega, "out of the box" iPhona, sem šel malce raziskovati o Applovi garanciji in Simobilu... Po prebiranju večih slabih izkušenj in dejstva, da Teleray sploh ni uradni servisni ponudnik za Apple, ne vem, kaj pričakovati.

Zanima me, kaj je najboljše dejanje v tem trenutku? Počakam s popravilom in vidim, če bo vse OK? Grem telefon prevzeti nazaj?

Zahvaljujem se za vse nasvete ter se opravičujem, če načenjam že "zlajnano" temo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.12.2015 21:49:22
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
počakaj in upaj, da dobiš menjan oz. nov aparat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1681
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.12.2015 21:49:24
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri prodajalcu bi moral zahtevati nov aparat oz. vracilo kupnine (stvarna napaka). Prodajalec je verjetno ravnal v okviru garancijskih pogojev.

_________________
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.04.2010
Prispevkov: 68
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.12.2015 22:30:52
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se vedno bi aparat romal na servis da preverijo da ni bilo kaksne mehanske poskodbe
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.12.2015 01:01:53
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisi pa probal še s kako drugo sim, od drugega ponudnika storitev?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.12.2015 06:52:27
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oddaj na servis pa je to to...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.12.2015 07:47:21
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
brunata je napisal/a:
Nisi pa probal še s kako drugo sim, od drugega ponudnika storitev?

Ne, sem sklepal, da tako ne bi delovala, ker tudi "No SIM" ni javljalo.

Hvala za vse koristne informacije; bom počakal, da ga dobim nazaj in videl, če so stvar odpravili. Mi je pa presenetljivo, da Applov izdelek že od začetka ne deluje, kakor bi moral.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.12.2015 07:52:54
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Arca je napisal/a:
Ne, sem sklepal, da tako ne bi delovala, ker tudi "No SIM" ni javljalo.

Hvala za vse koristne informacije; bom počakal, da ga dobim nazaj in videl, če so stvar odpravili. Mi je pa presenetljivo, da Applov izdelek že od začetka ne deluje, kakor bi moral.


Mislis, da so Applovi izdelki imuni proti okvaram? Pa upam, da ne bo argument to, da je iPhone drag... ker realnost je, da so cene "top" modelov med konkurenco kar primerljive (vsaj ob izidu Wink ) Smile ... Tudi najboljsim se zgodi... za to pa imamo na voljo garancijo Wink

Upam, da se to ne bere kot "napad" ... je le napisano moje mnenje, kako zadeve potekajo v realnosti Razz ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.12.2015 08:59:02
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Mislis, da so Applovi izdelki imuni proti okvaram? Pa upam, da ne bo argument to, da je iPhone drag... ker realnost je, da so cene "top" modelov med konkurenco kar primerljive (vsaj ob izidu Wink ) Smile ... Tudi najboljsim se zgodi... za to pa imamo na voljo garancijo Wink

Upam, da se to ne bere kot "napad" ... je le napisano moje mnenje, kako zadeve potekajo v realnosti Razz ...


Seveda, se razume. Cena tu niti ni tak faktor; gre se bolj za tradicijo Appla, ki je zadnje čase pod vprašajem (frame-rate drop pri Plus modelih, kkšne slabe poslovne poteze, ipd.) Seveda podjetje ni imuno na to, so pa pričakovanja za Apple izjemno morda nesorazmerno visoka.

Pisano zgolj iz vidika, da do sedaj s sedmimi Apple izdelki nisem imel še niti ene težave. Sem pa tudi malce presenečen nad garancijo pri Simobilu in nekompatibilnostjo z official Apple servisom...
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.03.2013
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.12.2015 17:40:56
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še moja izkušnja,

do sedaj je bilo vedno vse super, pri 6s plus pa razmajana vibra po cca 2 mesecih je telefon na servisu, ker je ropotal ob vibriranju.
Tako da kvaliteta res nekoliko upada, je pa dejstvo, da je komponent vsako let več.

Še to kupljen pri Simobilu in bp sprejet na pro servisu, medtem ko EPL ni hotel sprejeti telefona.


Nazadnje urejal/a pcivic Sre 16. Dec 2015 17:59; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.12.2015 17:50:27
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pcivic je napisal/a:
Še moja izkušnja,

do sedaj vedno vse super, pri 6s plus, pa razmajana vibra po cca 2 mesecih je telefon na servisu, ker je ropotal ob vibriranju.
Tako da kvaliteta res upada, je pa dejstvo, da je komponent vsako let več.

Še to kupljen pri Simobilu in bp sprejet na pro servisu, medtem ko EPL ni hotel sprejeti telefona.


EPL ni hotel sprejeti, ker ni pooblaščen serviser Simobila Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.03.2013
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.12.2015 18:03:24
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi pro servis ni, vendar očitno manj kompicirajo.

Sicer pa meni je vseeno, samo da ni Teleray
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 16.12.2015 18:07:49
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pcivic je napisal/a:
Še moja izkušnja,

do sedaj je bilo vedno vse super, pri 6s plus pa razmajana vibra po cca 2 mesecih je telefon na servisu, ker je ropotal ob vibriranju.
Tako da kvaliteta res nekoliko upada, je pa dejstvo, da je komponent vsako let več.

Še to kupljen pri Simobilu in bp sprejet na pro servisu, medtem ko EPL ni hotel sprejeti telefona.


In s tem, ko si ga nesel na Pro Servis, si se odrekel pozitivne lastnosti slovenske zakonodaje in ne bos dobil nove 12 mesecne garancije, ce bodo aparat menjali... ampak bos veljala le Applova garancija, kjer velja garancijski rok prvotnega telefona oz. 90 dni, ce je originalna garancija krajsa od tega ... Verjetno je to tudi razlog, zakaj ga EPL ni hotel sprejeti... ker ljudje tega nekako nocejo razumeti oz. jim je tezko razloziti... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.03.2013
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.12.2015 19:11:13
Re: Nedelovanje novega iPhona - Pomoč/nasveti? (Smobil)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To z garancijo mi je povsem jasno, to sem tudi želel od epl-a, da telefon obravnavajo kot kupljen v tujini.

Glede na izkušnje strank Teleraya, niti ne pričakujem, da bi od njih dobil nov telefon in s tem podaljšanje slovenske garancije, lahko pa pri pričakujem precej hujše "cvetke" od njih.

Torej normalen servis mi pomeni precej več kot podaljšanje garancije za 1 leto. Vsak pa se seveda lahko odloči ali nese na teleray in upa na najboljše in ima v najboljšem primeru garancijo še 1 leto, ali pa bolj sigurno varjanto.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani