Jabuk
Reklamacija garancije imac
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.05.2012
Prispevkov: 22
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.12.2015 20:56:38
Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred mesecem dni sem prvič poslal Imac-a na servis (pro servis) zaradi črt na zaslonu, računalnik ima do sredine decembra dodatno garancijo (plus) od takrat sem ga dobil nazaj (menjana grafična) vendar je bila napaka še zmeraj prisotna. Odnesel sem ga ponovno na servis( ponovno prijavil napako) in sedaj je drugič na servisu vendar bo garancija v tem času potekla. Zanima me ali imam pravico uveljavljati garancijo v kolikor bo imac ponovno nepopravljen?

Cry Težava je da je napaka občasna in jo je teško zaznati po nekaj minutah uporabe, zato sem tudi prvič prevzel računalnik iz servisa.
Je imel kdo podobno izkušjo? Sad

Povprašal sem glede podaljšanja garancije za čas servisa vendar pravijo da to velja le za standardno garancijo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2012
Prispevkov: 120
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.12.2015 21:04:51
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja te dodatne garancije plus/se zgodi itd. imajo čisto svoje pogoje in načeloma niso garancije ampak zavarovanja -tako bi se morala tudi tržiti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.12.2015 00:28:04
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni so pred kratkim zamenjali grafično na iMacu 27 mid 2011 in sedaj velja garancija na grafično 3mesece nevem zakaj pri tebi ne bi bilo tako v končni fazi pa so oni tebi dali nepopravljen iMac??

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 529
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.12.2015 08:01:16
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker na PROSERVISU nimajo pojma, so sami šalabajzerji Angry Embarassed Mad
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.05.2012
Prispevkov: 22
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.12.2015 09:47:02
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja to mi je znano, na menjan kos imam garancijo, stvar je da se napaka še zmeraj pojavlja, torej ni bila grafična kriva kot so oni pogruntali in bojo sedaj ponovno nekaj menjali..
če tudi ta drugi del ne bo rešil težave ali lahko potem reklamiram popravilo? saj v roku garancije (2x v enem mesecu) niso odpravili težave? stvar je da meni garancija oz to zavarovanje poteče če so oni šalabajzerji in ne najdejo težave toliko časa da meni garancija poteče kdo bo potem kril ponovno popravilo izven garancije ? Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 529
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.12.2015 09:49:41
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nesi na EPL Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.10.2011
Prispevkov: 76
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.01.2016 21:33:11
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes kupla v EPLU macbook aira in tudi dodatno zavarovanje (Triglav) poleg garancije, za kar sm plačala 96€ in prodajalec mi dvakrat! zagotovi da to vkljucuje tudi okvare vhodov, pregiba ekrana, mehanskih poškodb in udara strele (kar je bil moj primaren namen nakupa zavarovanja ker zivim na takem obmocju kjer kar naprej seka nekaj)... In zdej doma preberem polico (tam mi jo niti na vpogled niso dali) in vidim, da vse skup nic ne vkljucuje razen tistih par osnovnih zadev, ki so naoisane tudi v garanciji...

A mi oahko nekdo razloži kaj zdej paše notr in kaj ne, ter kako zadevo skenslam, ker so mi žal popolnoma napačne informacije dali Crying or Very sad

Tnx!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.01.2016 21:45:34
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.epl.si/?id=5L69

Glede na znesek predvidevam, da si zavarovala naslednje:

VARIANTA B - Mac, iPad in iPod
zavarovanje podaljšane garancije in nenamernih škod

Pogoji so na voljo tukaj >> http://www.epl.si/images/pogoji.pdf

Sicer pa bo najbolje, da povprasas direktno pri EPL, kako je s tem, kar so ti obljubljali... In to cimprej, dokler je se sveze ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.01.2016 06:35:54
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da zavarovalnica ne krije škode posledic udara strele, če doma ne uporabljaš pravih prednapetosntih zaščit. Se pravi v glavni omarici plus prednapetostni podaljšek.

Če vse to uporabljaš, skoraj ne pride do elektronskih okvar.

Tako kot podaljšek od podjetja Iskra Zaščite, krije do 30.000 eur škode na elektronskih napravah, le v primeru, da uporabljaš njihove prednapetostne varovalke v glavni omarici. Kar pa marsikdo neve..


primer:
Ravnokar sem v fazi končanja kopalnice. Zavarovalnica krije škode pri poplavi, recimo iz pralnega stroja. Sliši se super. Ampak, da ti krije to škodo, rabiš še posebni talni odtok pri morebitni poplavi. Skratka hočem povedati, da se vse sliši super, dokler ne preberš res tistega malega drobnega tiska, ali drugače povedano zahtev za povrnitev stroškov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.01.2016 18:16:06
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pazi to kaj ti kdo zagotavlja, ustno ne velja nič vse je na papirju pa saj kar ne morem verjeti, da odbstajajo tako naivni ljudje oprosti sam res....

Ko prodajalec prodaja obljublja marsikaj samo to lebetanje meni ne pomeni preveč, ker dokler ni podprto z kako verodostojno dokumentacijo biznisa ne bo.


Drobni tisk nujno zlo treba je brat nujno in vedno si vzemi čas in preberi vse, če ti kaj ni jasno vprašaj na zavarovalnico oziroma prodajalca naj ti raztolmači.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 13.01.2016 18:02:22
Re: Reklamacija garancije imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Pazi to kaj ti kdo zagotavlja, ustno ne velja nič vse je na papirju pa saj kar ne morem verjeti, da odbstajajo tako naivni ljudje oprosti sam res....

Ko prodajalec prodaja obljublja marsikaj samo to lebetanje meni ne pomeni preveč, ker dokler ni podprto z kako verodostojno dokumentacijo biznisa ne bo.

Drobni tisk nujno zlo treba je brat nujno in vedno si vzemi čas in preberi vse, če ti kaj ni jasno vprašaj na zavarovalnico oziroma prodajalca naj ti raztolmači.


Tudi pri papirjih je treba pazit.

Vsak pravnik drugače razlaga zadeve ... žal.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani