Jabuk
Prenos PDF datotek na Macbooka
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.01.2013
Prispevkov: 104
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.11.2015 22:19:09
Prenos PDF datotek na Macbooka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Skratka..norim že lep čas, ker tole je pa too much.

Kako za vraga preneseš PDFje v iBooks iz iPhona ali iPada na Maca?

Nikakor ne gre. Na Macu je disk izdihnil, zato je bila potrebna menjava in seveda formatiranje. Na vseh napravah je isti račun, icloud je na vseh na ON in vso možno share-anje kar je pač na razpolago (kontakti,slike,notes..).

Skratka, nekaj podatkov smo rešili iz Maca, vseh ne. Fotke do avgusta so bile rešene, naprej ne..Kdaj se bodo pojavile novejše iz iPada in iPhona?

In glavni problem..kako preneseš pdf datoteke iz iNaprave na maca? Čeprav je sharing na ON jih ne prenese. Tudi v Itunes, kjer lahk daš transfer ne naredi nič. Fora je da v iTunesu pod zavihkom iBooks vidim vse PDFje, ampak če bi stisnil sync bi jih pobrisalo, ročno pa se jih tudi ne da prestavit.

Hvala za vso pomoč, imam že poln kufer tega kompliciranja s strani Apple-a.

Torej da povzamem: 1. Zakaj se slike ne prenašajo iz iNaprav na Maca, kljub temu da sem vključil povsod.
2. Kako se prenese PDF datoteke iz appa iBooks.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.11.2015 23:12:52
Re: Prenos PDF datotek na Macbooka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi pdfje poslal na mail.

Pdfje v iBooks meni normalno pokaže v iTunes; kliknem books, in potem spodaj pritisnem Sync. Jih pa ne znam iz iTunsev spravit ven, razen da grem v aplikacijo iBooks na Macu, od tam jih pa lahko skopiram na disk. Pa telefon je priklopljen na kabel.

Za fotke.
Jaz mam še na mašini Aplikacijo ImageCapture. To je sistemski App ki je ostal na mašini od enih starih sistemov. Ne vem, če je še na ta novih sistemih, sam dela pa to, kar bi ti rabil. Telefon priklopiš na kabel, Aplikacija pa vidi v njem fotke in filme in jih lahko skopiraš na disk. To je v bistvu App za kopirat fotke iz fotoaparatov.
http://www.macworld.com/article/2867001/exploring-the-many-miracles-of-image-capture.html

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.03.2012
Prispevkov: 648
Kraj: Sittich
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.11.2015 00:18:48
Re: Prenos PDF datotek na Macbooka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata, hvala za tale info! Sploh nisem vedel, za to aplikacijo. Uporabna, za prenašat fotke, skenirat...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.11.2015 09:18:44
Re: Prenos PDF datotek na Macbooka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:

Za fotke.
Jaz mam še na mašini Aplikacijo ImageCapture. To je sistemski App ki je ostal na mašini od enih starih sistemov. Ne vem, če je še na ta novih sistemih, sam dela pa to, kar bi ti rabil.

še vedno je vgrajen v elkapitan.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.01.2013
Prispevkov: 104
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.11.2015 16:33:19
Re: Prenos PDF datotek na Macbooka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Jaz bi pdfje poslal na mail.

Pdfje v iBooks meni normalno pokaže v iTunes; kliknem books, in potem spodaj pritisnem Sync. Jih pa ne znam iz iTunsev spravit ven, razen da grem v aplikacijo iBooks na Macu, od tam jih pa lahko skopiram na disk. Pa telefon je priklopljen na kabel.

Za fotke.
Jaz mam še na mašini Aplikacijo ImageCapture. To je sistemski App ki je ostal na mašini od enih starih sistemov. Ne vem, če je še na ta novih sistemih, sam dela pa to, kar bi ti rabil. Telefon priklopiš na kabel, Aplikacija pa vidi v njem fotke in filme in jih lahko skopiraš na disk. To je v bistvu App za kopirat fotke iz fotoaparatov.
http://www.macworld.com/article/2867001/exploring-the-many-miracles-of-image-capture.html

Teh pdfjev je okoli 60, pa še precej veliki so nekateri..Res ni lažjega načina?

Sem študiral, da je tole tako banalna stvar, ki bi res bila lahko enostavna za en klik z miško. Verjetno ma Apple posebaj oddelek strokovnjakov, ki se povsečajo, kako naredit stvar čim manj uporabno in zaj.ebano.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.11.2015 16:41:44
Re: Prenos PDF datotek na Macbooka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, v neuporabnosti zmags ekipa, ki razvija Acrobat pri Adobu. Te so res svetovni prvaki.

Drugac pa iBooks verjetno niso delal z namenom, da iz njih izvažaš pdfje. A na macu si jih probal izvozit iz iBooks?

Tukaj je neka debata na to temo:http://apple.stackexchange.com/questions/42571/transferring-pdfs-from-ibooks-to-your-laptop-desktop

Sam trdijo, da ni možno prenašat iz telefona v iTunse. Čeprav meni je uspelo. Pa tudi v iBooks Appu sem videl file in sem ga lahko skopiral na disk.

Drugače znajo pa drugi iOS appi za pdfje dost dobro uporabljat razne cloude, zato iBooks glih ni ideja za ta tip dokumentov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 608
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.11.2015 17:44:13
Re: Prenos PDF datotek na Macbooka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A si probal z iFunbox-om. Načeloma zna to narediti kar ti želiš.
http://www.i-funbox.com

Probaj pa sporoči.

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani