Jabuk
IP kamera
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 555
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.11.2015 21:59:31
IP kamera
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

Mogoče ni ravno pravi forum bom pa vseeno vprašal če se kdo spozna.
Za notranji nadzor bi potreboval 4 IP kamere. Za upravljanje ter snemanje bi rad uporabil NAS, zato bi rad kupil kamere, ki so iz tega seznama in so kompatibilne z mojim NASom

http://www.asustor.com/service/ipcam?id=ipcam

Ker o kamerah ne vem nič, bi prosil koga, če se spozna da mi svetuje. Najraje bi ime "dome camera" obliko, če pa je katera druga bolj uporabna bi se odločil tudi za drugo. Izbira je kar velika, od vseh na seznamu pa sem do sedaj poznal samo Axis, ki mi je načeloma OK, samo cena mi ne diši Smile

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.12.2015 20:42:40
Re: IP kamera
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam doma sicer synology nas in tri ip kamere. Kamere so sicer različne (različni proizvajalci in različne ločljivosti), ampak stvar deluje ok. Načeloma ti morajo delati vse ip kamere, tudi, če je ni na seznamu kompatibilnosti, vpišeš pač osnovne podatke o kameri (ip, port, streamlink itd...)
Vedeti pa moraš, da več kamer ( 2M in več) porabi kar nekaj pasovne širine omrežja, zato je priporočljivo imeti router/switch z gigabitnimi vrati...
Pri 16-ih kamerah 2Mpx in 100M switchu se mi je dogajalo, da mi včasih omrežje ni zaznalo prisotnosti določene kamere, čeprav je bila v omrežju. Zamenjava z gigabitnim stikalom je težavo rešila...

Imam pa še tudi 4 Cvi 2Mpx kamere, ki so povezane na cvi snemalnik in v omrežje, tako, da dostopam do njih enako kot do ip kamer...

Preizkušal sem veliko kamer od raznih china-no name (hosafe, sricam, ipcam...), pa do boljših od hikvision, dahue, digitcam.... Najbolj so mi pri srcu slednje tri, še posebno hikvision, ki mi odlično deluje v kombinaciji s pametno instalacijo... Glej po kameri ločljivosti vsaj 2Mpx (1920x1080 oz. fullHD), ker slabše ločljivosti je samo en zmazek....

Lp,

_________________
My old house is now my smart home Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.08.2014
Prispevkov: 318
Kraj: Aargau, Switzerland-Suisse-Svizzera
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.12.2015 17:53:21
Re: IP kamera
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam doma uporabljam Dahua komplet sistem, notranje kamere, garaža, zunanje kamere, odlična kvaliteta. Snemalnik-Dahua, WD Purple diski ni boljšega Smile

_________________
Moja zverina:


- iPhone 6S Plus 128GB
- iPhone 6 64GB (Swisscom)
- iPhone 5S 64GB (Swisscom)
- iPad Air2 128GB + Cellular (Swisscom)
- iPad PRO 256GB + Cellular
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 555
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.12.2015 22:08:57
Re: IP kamera
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Popolnoma pozabil na temo. Kupil sem foscam fi9826w, načelo sem zadovoljen z kvaliteto videa, je pa optičen zoom povsem neuporaben. Naslednjič kupim kaj bolj poznanega.
Vseeno hvala za nasvete.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani