Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.11.2015 18:52:39
Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S 1.12.2015 bo telekom (mobitel) podražil mobilne storitve. Vsaj tako sem zasledil na 24kur.com. Na telekom strani ne najdem nobenega obvestila.

Ve kdo kaj več o tem?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.11.2015 18:58:25
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.telekom.si/info-in-obvestila/obvestilo-o-spremembi-narocnin-nekaterih-mobilnih-narocniskih-paketov

Obvestilo o spremembi mesečne naročnine nekaterih mobilnih naročniških paketov
Obveščamo vas, da bomo s 1. 12. 2015 spremenili mesečne naročnine nekaterih mobilnih naročniških paketov. Naročnikom teh paketov v obdobju od 1. 11. 2015 do 31. 12. 2015 omogočamo 50-odstotni popust na menjavo paketa.

Večini paketov se spremeni cena za 1 EUR (z DDV), za 2 EUR (z DDV) pa se spremeni cena za Drugo številko (Druga številka na Neomejenem C/Poslovnem Neomejenem C, Druga številka – družina na Neomejenem D in Druga številka – Modri na paketu Modri). Cena se ne spremeni za: Džabest Na polno (ostaja cena 22,95 EUR), Druga številka v povezavi s paketi Penzion (7 EUR), Enotni paket (3,93 EUR), Enostavni 1000 (17,95 EUR), SIM 2 Brezskrbni (10 EUR) in Gluhi plus (18,95 EUR).

Naročniki, ki se s predlagano spremembo ne strinjajo, imajo do 30. 11. 2015 pravico odstopiti od naročniške pogodbe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Pravica do odstopa od naročniške pogodbe ne vpliva in ne posega v zapadle oziroma neplačane ter pogodbeno dogovorjene obveznosti naročnika. Prav tako imajo naročniki možnost izbire, da pred iztekom obdobja vezave vrnejo terminalsko opremo, ki so jo kupili po akcijski ceni, in zahtevajo vrnitev kupnine, poravnajo uporabnino za čas uporabe ali pa terminalsko opremo obdržijo in plačajo sorazmerni del njene celotne vrednosti.

Dodatne informacije so na voljo na prodajnih mestih Telekoma Slovenije in na brezplačni telefonski številki 080 8000 ali 041 700 700.


http://www.telekom.si/Documents/Cenik-mobilni-paketi_od-1-12-2015.pdf

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.11.2015 19:34:01
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi zdi da so nedolgo nazaj tudi višali, nevem če pametna poteza sedaj ko telemach raste Smile

_________________
You are what you think.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.11.2015 19:39:33
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je nekako nelogicno ... sploh glede na to, da se "hvalijo" z rekordnim dobickom >> http://www.mobile.si/articles/telekom-q3-2015.html Wink Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.11.2015 19:44:37
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je verjetno že kaj v ozadju, če ne pač golo obiranje naročnikov Smile No ja, vsaj niso edini, so še druge opcije. Cool

_________________
You are what you think.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2013
Prispevkov: 56
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.11.2015 19:54:47
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem pred enim kupil telefon po akcijski ceni (vezava za 2 leti).

Morda kdo ve, če lahko tudi jaz prekinem pogodbo ?
A v tem primeru odplačam samo preostalo št. obrokov za telefon ali še kaj več ?

Tnx & LP Andrej

_________________
LP Andrej
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.11.2015 20:11:59
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko to ali pa vrnes telefon it ti dajo denar z odbito amortizacijo, kaj to pomeni v praksi pa ne vem.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.11.2015 21:18:41
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Res je nekako nelogicno ... sploh glede na to, da se "hvalijo" z rekordnim dobickom >> http://www.mobile.si/articles/telekom-q3-2015.html Wink Rolling Eyes


Dobičkom od prodaje česa? Makedonskega operaterja in ostalih nasedlih investicij na Balkani. 2015 bo pa pušiona. Rolling Eyes

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.11.2015 21:37:55
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dreja je napisal/a:
Jaz sem pred enim kupil telefon po akcijski ceni (vezava za 2 leti).

Morda kdo ve, če lahko tudi jaz prekinem pogodbo ?
A v tem primeru odplačam samo preostalo št. obrokov za telefon ali še kaj več ?

Tnx & LP Andrej


Saj vse pise... Le do konca je treba prebrati Wink

Naročniki, ki se s predlagano spremembo ne strinjajo, imajo do 30. 11. 2015 pravico odstopiti od naročniške pogodbe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Pravica do odstopa od naročniške pogodbe ne vpliva in ne posega v zapadle oziroma neplačane ter pogodbeno dogovorjene obveznosti naročnika. Prav tako imajo naročniki možnost izbire, da pred iztekom obdobja vezave vrnejo terminalsko opremo, ki so jo kupili po akcijski ceni, in zahtevajo vrnitev kupnine, poravnajo uporabnino za čas uporabe ali pa terminalsko opremo obdržijo in plačajo sorazmerni del njene celotne vrednosti.


_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2013
Prispevkov: 56
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 03.11.2015 07:57:32
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore.
Sem si prebral, vendar mi jasno, katera cena (redna ali akcijska) je mišljena kot celotna vrednost.
("plačajo sorazmerni del njene celotne vrednosti".)

Akcijska cena za 2 letno vezavo in 24obrokov je bila 24x10 (240) eur, redna cena 350 eur.
Katera od teh dveh se potem šteje kot celotna vrednost ?

Hvala in LP Andrej

_________________
LP Andrej
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.11.2015 08:35:03
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dreja je napisal/a:
Hvala za odgovore.
Sem si prebral, vendar mi jasno, katera cena (redna ali akcijska) je mišljena kot celotna vrednost.
("plačajo sorazmerni del njene celotne vrednosti".)

Akcijska cena za 2 letno vezavo in 24obrokov je bila 24x10 (240) eur, redna cena 350 eur.
Katera od teh dveh se potem šteje kot celotna vrednost ?

Hvala in LP Andrej


Pomoje da redna cena... Ker akcijska cena velja le v primeru, da uporabljas njihove storitve do konca Smile ... Sicer pa klic na 080 8000 bo resil vsako nejasnost in tudi izvedel bos verjetno tocen znesek, koliko moras se poplacati, ce zelis prekiniti NR ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.11.2015 09:10:54
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dejansko me ob tokratni podražitvi, pa čeprav je samo za 1-2 EUR, mika, da bi šel drugam... sem že parkrat razmišljal, pa je bilo vedno kaj vmes da nisem...

kar me zanima je to...

- ima Simobil mogoče kaj podobnega kot Mobitel aplikacijo Komunikator? Precej sem v tujini (izven EU), pa tale aplikacija super deluje ko kličem na slovenske številke in gre vsa poraba iz paketa. Pogosto sem na Kitajskem, pa mi razni Skypi in podobno dostikrat ne delajo (temu se reče Great Chinese Firewall), poleg tega moram ekstra plačevati za klicanje na fiksne ali mobitel številke... imam pa tam SIM kartico s prenosom podatkov, tako da tisto ni problem... preko Komunikatorja sem tudi dostopen če me kdo kliče na slo cifro...
- obstaja na Simobilu kaka opcija pošiljanja SMS preko aplikacije? (npr. podobno kot je na iosu par aplikacij za mobitel, ali pa še celo Komunikator od Mobitela)
- obstaja na Simobilu opcija druge SIM kartice, da bi npr. eno imel v ajfonu eno pa v ipadu, download bi pa šel iz enega računa...


Nazadnje urejal/a Matty Tor 03. Nov 2015 09:12; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2012
Prispevkov: 120
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 03.11.2015 09:11:32
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz vem, da bi moral plačati več kot če bi po obrokih odplačeval. Je pa vprašanje kaj sedaj v tem primeru, ko so spremenili pogoje, če lahko npr. pač odplačam obroke samo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.11.2015 09:19:21
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matty je napisal/a:

- ima Simobil mogoče kaj podobnega kot Mobitel aplikacijo Komunikator? Precej sem v tujini (izven EU), pa tale aplikacija super deluje ko kličem na slovenske številke in gre vsa poraba iz paketa. Pogosto sem na Kitajskem, pa mi razni Skypi in podobno dostikrat ne delajo (temu se reče Great Chinese Firewall), poleg tega moram ekstra plačevati za klicanje na fiksne ali mobitel številke...


Si.mobil je imel SIP storitev imenovano Si.naIP ... ampak so jo zal ukinili ... Sad ...


Matty je napisal/a:

- obstaja na Simobilu kaka opcija pošiljanja SMS preko aplikacije? (npr. podobno kot je na iosu par aplikacij za mobitel, ali pa še celo Komunikator od Mobitela)


Mozno je preko brskalnika >> http://klapa.simobil.net

Matty je napisal/a:

- obstaja na Simobilu opcija druge SIM kartice, da bi npr. eno imel v ajfonu eno pa v ipadu, download bi pa šel iz enega računa...


Tega nisem se nikoli potreboval ... tako da ne vem, ce imajo... se mi zdi, da nekaj sicer je... samo to ni to ...>> https://www.simobil.si/pomoc-in-informacije/-/pomoc/dodatna-kartica-sim

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.11.2015 09:22:20
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ziggy89 je napisal/a:
Jaz vem, da bi moral plačati več kot če bi po obrokih odplačeval. Je pa vprašanje kaj sedaj v tem primeru, ko so spremenili pogoje, če lahko npr. pač odplačam obroke samo.


V bistvu ne... lahko edino odplacujes obroke + narocnino... Stevilko preneses drugam, pri Telekomu pa dobis drugo nadomestno stevilko ... Samo dvomim, da se ti to izplaca... Wink

Kot sem ze napisal... Za tocne stevilke bo najbolje poklicati direktno operaterja (ali pa obiskati eno od prodajnih mest), ker le oni imajo vse podatke glede tvojega NR na voljo... Ostali tukaj lahko le ugibamo kaj in kako Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 03.11.2015 10:21:57
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matty je napisal/a:
dejansko me ob tokratni podražitvi, pa čeprav je samo za 1-2 EUR, mika, da bi šel drugam... sem že parkrat razmišljal, pa je bilo vedno kaj vmes da nisem...

kar me zanima je to...

- ima Simobil mogoče kaj podobnega kot Mobitel aplikacijo Komunikator? Precej sem v tujini (izven EU), pa tale aplikacija super deluje ko kličem na slovenske številke in gre vsa poraba iz paketa. Pogosto sem na Kitajskem, pa mi razni Skypi in podobno dostikrat ne delajo (temu se reče Great Chinese Firewall), poleg tega moram ekstra plačevati za klicanje na fiksne ali mobitel številke... imam pa tam SIM kartico s prenosom podatkov, tako da tisto ni problem... preko Komunikatorja sem tudi dostopen če me kdo kliče na slo cifro...
- obstaja na Simobilu kaka opcija pošiljanja SMS preko aplikacije? (npr. podobno kot je na iosu par aplikacij za mobitel, ali pa še celo Komunikator od Mobitela)
- obstaja na Simobilu opcija druge SIM kartice, da bi npr. eno imel v ajfonu eno pa v ipadu, download bi pa šel iz enega računa...



rešitev za viber je vpn. sam sem v emiratih uporabljal to. Wink

_________________
You are what you think.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2010
Prispevkov: 454
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.11.2015 19:35:18
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
V bistvu ne... lahko edino odplacujes obroke + narocnino... Stevilko preneses drugam, pri Telekomu pa dobis drugo nadomestno stevilko ... Samo dvomim, da se ti to izplaca... Wink

Kot sem ze napisal... Za tocne stevilke bo najbolje poklicati direktno operaterja (ali pa obiskati eno od prodajnih mest), ker le oni imajo vse podatke glede tvojega NR na voljo... Ostali tukaj lahko le ugibamo kaj in kako Smile ...


Se pravi je tale odstop od pogodbe isti k**** kot če prekineš kadar koli in odplačaš penale oz. razliko med redno in akcijsko ceno...
Bol smiselno bi bilo da če odstopiš od pogodbe, ko oni podražijo in plačaš samo obroke telefona (se pravi samo telefon po akcijski ceni), penalov pa nerabiš odplačat...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.07.2010
Prispevkov: 409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 03.11.2015 20:02:45
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To si lahko privoscijo samo v Sloveniji, ko sem dobil Siol tv pred leti semvse gledal za 30€ na mesec sedaj enako samo malce popredalckano gledam za skoraj 60€ jah takle imamo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.04.2009
Prispevkov: 764
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.11.2015 20:03:36
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Tega nisem se nikoli potreboval ... tako da ne vem, ce imajo... se mi zdi, da nekaj sicer je... samo to ni to ...>> https://www.simobil.si/pomoc-in-informacije/-/pomoc/dodatna-kartica-sim


kaj pa to Paket 2. SIM : https://www.simobil.si/mobilni-internet/akcije-in-uporabne-informacije/paket-2-sim
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.11.2015 09:38:05
Re: Telekom (Mobitel) podražitev mobilne telefonije!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Folk bi moral narediti ornk galamo na vseh moznih medijih in druzbenih omrezjih ter totalno raztrgati TeSlo. Tako kot se recimo zdaj dogaja zaradi Microsoftove odlocitve, da za OneDrive izvede prikrite podrazitve in zmanjsa pakete. Rolling Eyes
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani