Jabuk
SD razširitven prostor, katero akrtico kupiti?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.02.2010
Prispevkov: 97
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.11.2015 13:56:01
SD razširitven prostor, katero akrtico kupiti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!
Pred kratkim sem kupil Macbook Air 13 2015, 128gb. Sicer je za to kar ga uporabljam disk dovolj velik, a bi si rad raširil prostor s kakšno kartico. Prebral sem že več reviewov a se ne znam ofločiti, pa sem rekel, da povprašam za vaše mnenje in morda izkušnje.
Trenutno izbiram med 128g karticama PNY StorEDGE http://www3.pny.com/StorEDGE_Flash_Memory_Expansion_Module) in pa Transcend Jetdrive Lite 130 (http://nl.transcend-info.com/apple/jetdrivelite/).

Kartico bi uporabljal predvsem za Dropbox, filme, glasbo itd, nič programov in stoalega. Glede na obljubljene hitrosti branja in pisanja so reviewi različni in kažejo različne podatke, da obljubljenih 95 in 60Mb/s naj nebi dosegli, pa me zanima ali je to res?
Poleg tega mi ej prav tako dokaj pomembno da kartica ne štrli iz računalnika ker je precej po torbi itd...

Vas lahko prosim za nasvet, za katero bi se odločili vi?

LP in hvala vnaprej!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.04.2007
Prispevkov: 121
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.11.2015 14:16:55
Re: SD razširitven prostor, katero akrtico kupiti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgleda da praktično ni razlik med omenjenima opcijama, tako da bo najbolje, da pač kupiš tisto, katero dobiš za boljšo ceno Smile

Sam tega ne uporabljam, poznam pa nekaj ljudi, ki imajo ali Jetdrive ali pa microSD kartico+Nifty in so vsi zadovoljni z delovanjem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.02.2010
Prispevkov: 97
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.11.2015 14:34:44
Re: SD razširitven prostor, katero akrtico kupiti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super, hvala za informacijo! Tudi cena kolikor sem gledal je tam tam, se pa tudi sam nagibam k Jetdrivu:) Ali morda veš kako je z vplivom na baterijo? nekateri pišejo da jim kar precej skrajša čas?Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.11.2015 14:55:43
Re: SD razširitven prostor, katero akrtico kupiti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam Nifty. Ne strli ven in izgleda super. Na sd imam iTunes library. Da bi to drasticno povecevalo kurjenje baterije se mi pa ne zdi. Res pa je da le 5x na mesec kopiram kaj na kartico..
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 31.12.2012
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.11.2015 15:00:08
Re: SD razširitven prostor, katero akrtico kupiti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

jaz imam JetDrive 128 GB na svojem Airu, nič ne štrli ven, lepo se prilega (treba je biti pozoren, da izbereš model za pravi tip prenosnika).

Na začetku sem imel nekaj težav s tem, da je vsake toliko "ejectal" kartico brez razloga, vendar tega nisem opazil sedaj že nekaj mesecev.

Hitrost je bolj slaba, sploh če si navajen na SSD, sklepam pa, da je zgodba enaka pri vseh proizvajalcih. Jaz imam gor photos library in je očitna razlika od prej. Je pa to povsem uporabna zadeva, še posebej če jo uporabljaš zgolj za shranjevanje podatkov.

Da bi to kaj kurilo baterijo, ne vem. V vsakem primeru to ni opazno, je pa res, da ni sem bil pozoren.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.11.2015 19:33:03
Re: SD razširitven prostor, katero akrtico kupiti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimiva zadeva to. Ravnokar gledam nifty in mislim da bom kar nabavil Wink

_________________
You are what you think.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani