Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 177, 178, 179  Naslednja
Nakup Mac-a
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3341   Objavljeno 15.12.2020 11:30:10
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fubu je napisal/a:
Sad Berem, berem pa zgleda da nikjer ne bom mogu pridet do Macbook Pro-ja M1 512gb do prvega januarja? Kaj mislite?


Zamudil si. Bili so na zalogi v Nemciji 512 disk in 8 GB rama. To je bilo kar hitro na zacetku, sedaj ne vem ce jih se imajo.

Pri nas se ne splaca tega kupit. Enostavno predrago. Vcasih so imeli izgovore za visko ceno - slovenska navodila, potem davek... sedaj jim je pa ze zmanjkalo pocasi izgovorov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3342   Objavljeno 15.12.2020 11:48:41
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Marca jih bo kolk boš hotu.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3343   Objavljeno 15.12.2020 15:31:06
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Macbook Air M1 modeli 256GB in 512GB na voljo v Big bangu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3344   Objavljeno 16.12.2020 11:48:59
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fubu je napisal/a:
Sad Berem, berem pa zgleda da nikjer ne bom mogu pridet do Macbook Pro-ja M1 512gb do prvega januarja? Kaj mislite?


V Big bangu je ta model na zalogi.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3345   Objavljeno 17.12.2020 10:02:17
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
V Big bangu je ta model na zalogi.


Jeeeee!! Naroču, najlepša hvala Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3346   Objavljeno 17.12.2020 16:02:06
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za poznavalce eno vprašanje. Namen imam vzeti M1 Macbook pro, a sem v dilemi ali vzamem z 8gb Ram ali 16gb ram. Zanima me kaj pridobim v praksi če vzamem 16ko. Gledam mal po youtubu in pravijo, da je na M1 8gb kot na windovsih 16gb. Res občasno odigram kakšno igro za zabavo in me zanima ali se bo to kaj poznalo ali ne.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3347   Objavljeno 17.12.2020 16:07:15
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam z 8gb, Aplikacije optimizirane za M1 delajo tekoce. Je pa res, da imma mac-a zelo organiziranega, vedno pociscenega nesnage, uporabljam le safari, ... Ce imas moznost vzeti 16gb je boljse za prihodnost. Je pa za osnovo 8gb dovolj.

Figma, Affinity produkti, ... delujejo.

Iger ne igram na mac-u, tako da ne vem.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3348   Objavljeno 17.12.2020 16:56:27
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
Za poznavalce eno vprašanje. Namen imam vzeti M1 Macbook pro, a sem v dilemi ali vzamem z 8gb Ram ali 16gb ram. Zanima me kaj pridobim v praksi če vzamem 16ko. Gledam mal po youtubu in pravijo, da je na M1 8gb kot na windovsih 16gb. Res občasno odigram kakšno igro za zabavo in me zanima ali se bo to kaj poznalo ali ne.

Sem bil tudi v dilemi ... sedaj čakam na dobavo s strani EPLja konfiguracijo s 16GB in 1TB diska.

_________________
 MBP13 M1, 16GB, 1TB, macOS BigSur /27" iMac 3.4GHz i7, 16GB, 2TB SATA+256GB SSD, AMD Radeon HD 6970 2GB /Apple TV 3rd Generation /Apple Watch Series 6 GPS 44 mm Space Gray /iPod classic 160GB /iPod nano 16GB /iPad 9 64GB /iPad Air 2 64GB /iPad Air 32GB /iPad 3 32GB /iPad 2 16GB /iPad 16GB /iPhone 12 Pro 512GB /iPhone X 256GB /iPhone 7 128GB /iPhone 6S 128GB /iPhone 6 128GB /iPhone 5S 64GB /iPhone 5 64GB /iPhone 4S 64GB /iPhone 4 32GB /iPhone 3GS 32GB /iPhone 3G 8GB /iPhone
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3349   Objavljeno 17.12.2020 17:06:28
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno bom tud vzel 16ko. Ni mi problem počakati na dobavo. Kako dolgo so ti pa rekli v EPL-u, ker sem sam spraševal v iStylu. Gledam kot dolgoročni nakup in bom verjetno vzel močnejšega.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.06.2019
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3350   Objavljeno 17.12.2020 17:20:55
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
Za poznavalce eno vprašanje. Namen imam vzeti M1 Macbook pro, a sem v dilemi ali vzamem z 8gb Ram ali 16gb ram. Zanima me kaj pridobim v praksi če vzamem 16ko. Gledam mal po youtubu in pravijo, da je na M1 8gb kot na windovsih 16gb. Res občasno odigram kakšno igro za zabavo in me zanima ali se bo to kaj poznalo ali ne.


8gb deluje OK, ampak 16gb je definitivno boljši nakup, če misliš imeti dolgo in ti ni problem čakati.

Pri igrah ne bo razlike. Če so igre edini pomislek, se ti splača za razliko v ceni kupiti xboxa, bo izkušnja boljša, kot na macu Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3351   Objavljeno 17.12.2020 19:44:26
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi Mimovrste ima na zalogi nove Macbooke M1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3352   Objavljeno 17.12.2020 21:08:18
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
Verjetno bom tud vzel 16ko. Ni mi problem počakati na dobavo. Kako dolgo so ti pa rekli v EPL-u, ker sem sam spraševal v iStylu. Gledam kot dolgoročni nakup in bom verjetno vzel močnejšega.

Tega noben ne ve, baje enkrat januarja Exclamation

_________________
 MBP13 M1, 16GB, 1TB, macOS BigSur /27" iMac 3.4GHz i7, 16GB, 2TB SATA+256GB SSD, AMD Radeon HD 6970 2GB /Apple TV 3rd Generation /Apple Watch Series 6 GPS 44 mm Space Gray /iPod classic 160GB /iPod nano 16GB /iPad 9 64GB /iPad Air 2 64GB /iPad Air 32GB /iPad 3 32GB /iPad 2 16GB /iPad 16GB /iPhone 12 Pro 512GB /iPhone X 256GB /iPhone 7 128GB /iPhone 6S 128GB /iPhone 6 128GB /iPhone 5S 64GB /iPhone 5 64GB /iPhone 4S 64GB /iPhone 4 32GB /iPhone 3GS 32GB /iPhone 3G 8GB /iPhone
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2007
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3353   Objavljeno 18.12.2020 16:37:15
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je morda kdo kaj preverjal pri E4Y glede cen in dobavljivosti M1 MBP (16gb ram, 512gb disk)? Pri EPL in iStyle sem danes naletel na tako "freh" odnos, da me je minilo do vsega. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3354   Objavljeno 18.12.2020 16:55:40
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
EPL in iStyle imata kot kaže hude probleme. Nobene zaloge nimata, očitno prodajajo samo še po naročilu in predhodnem plačilu. Npr ta teden je precej modelov Macbook M1 na zalogi pri Big bangu in Mimovrste.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3355   Objavljeno 18.12.2020 17:03:23
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce narocis kaj posebmega moras dat 10% avansa. Jaz sem narocil Aira, dal 10% in ostalo, ko je prisel...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3356   Objavljeno 18.12.2020 18:44:11
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
EPL in iStyle imata kot kaže hude probleme. Nobene zaloge nimata, očitno prodajajo samo še po naročilu in predhodnem plačilu. Npr ta teden je precej modelov Macbook M1 na zalogi pri Big bangu in Mimovrste.


Ja pa še dostava je kar primerna.

Naročil v sredo v Big Bangu, danes zjutraj mi ga že poštar pripeljal.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.06.2019
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3357   Objavljeno 22.12.2020 09:49:13
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Par ugotovitev po cca. 1 mesecu uporabe Macbook Pro 13 M1 (8gb 256 model).

Način uporabe:
Večinoma priklopljen na zunanji 4k ekran, odprta 3 chrome okna, vsak po 10-20 tabov, večino časa v ozadju teče kak video. Uporaba web based aplikacij kot je gmail, google docs/sheets, notion, Canva, Google Analytics... Lokalno vedno odprt Mail.app, discord, slack, občasno photoshop in Safari. Veliko video in audio klicev. V prostem času igram Heartstone, drugih iger ne igram veliko, sem jih pa nekaj sprobal.

Dobre strani:
- Avtonomija je neverjetna. Imel sem že računalnike z dobro baterijo in varčnimi Ryzeni, ampak tole je na drugem nivoju.

- Tišina. Ni kaj za dodati, ventilatorja ne slišiš skoraj nikoli, veliko večino časa je izklopljen, ko je na cca. 1500 rpm ga ne slišiš. Sem si naložil app in ročno nabil ventilator na 100%, da sem se prepričal, če dela OK Smile Tukaj ni primerjave s prejšnjo generacijo, ki požene ventilator že pri kakšnem bolj zahtevnem youtube videu ali celo z varčnimi Ryzeni.

- Overall zadeva dela izjemno hitro. Single core performance se pozna pri tem kar delam. Večina aplikacij, ki jih uporabljam je web based in tukaj se hitrost res pozna (razlike med Safarijem in Chromom v praksi ne opazim).

- Glede ohišja, tipkovnice, trackpada ne bi izgubljal preveč besed ker v M1 ni nič novega. Tipkovnica je solidna, ampak sem že videl boljše, trackpad je top, robovi okrog ekrana so za leto 2020 skoraj komično debeli Smile O pomanjkanju portov škoda govorit, obstajajo tanjši prenosniki z USB A porti, card readerji itd.


Slabe strani oz. težave:
- Kamera sukcs. Ne vem zakaj škrtarijo in ne dajo not kamere iz iPhona.

- 256gb SSDja je enostavno premalo. Tolažil sem se s tem, da video itak streamaš, fotke imaš na cloudu itd. Realnost je taka, da imam sicer še pol SSDja prostega, ampak na račun tega, da lokalno nimam sinhroniziranih vseh fotk, nimam vseh lokalnih backupov datotek za službo in firmo, redno čistim disk. Da se preživet, bi se pa spodobilo, da bi Apple dal not vsaj 512gb v osnovni model.

- 8gb rama ni dovolj. Enako, tolažil sem se, da ARM boljše upravlja z ramom, da imaš na voljo hiter swap itd. Ampak realnost je, da se zadeve občasno upočasnijo, ko imaš odprtih več stvari hkrati. Spet, da se preživeti, zadeva je še vedno daleč pred Intel Macbook proji, ampak, če bi bilo možno bi izbral 16gb model.

- Še vedno opažam težave z zunanjim monitorjem. Priklop je buggy, včasih dela včasih ne. Če želim delati z zaprtim macbookom je vedno loterija, ali se bo monitor zbudil ali ne. Mogoče je problem v monitorjih, ki sem jih sprobal, ampak z drugimi računalniki delajo OK.



Tega proja bom dal naprej v družini in trenutno zase za delo izbiram drug prenosnik. Edina resna dilema, ki jo imam je ali vzamem Proja ali Aira. Nisem vezan na Mac OS, ne uporabljam iPhona ali drugih Apple naprav tako, da bi načeloma prišli v poštev tudi Windows prenosniki. Ampak trenutno ne vidim niti ene pametne alternative. Mogoče bom počakal do Januarja, če bo kaj več znanjega o Ryzen 5xxx mobilnih čipih, ampak po vsej verjetnosti bom vzel Aira s 16/512.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3358   Objavljeno 22.12.2020 10:17:32
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kamera je res boga za leto 2020. Verjetno bo nova z redesignom v 2021.
Meni je 256gb dovolj, ker imam vse v cloudu. vse delovne file imam na google docs, ...
8gb rama je meni k, tu in tam opazim da malo zasteka Safari, ko imam odpretih vec kot 20 tabov. Sicer dela ok. 16gb bom pa sigurno vzel mac mini, ko bo v Eu na zalogi. MBP bo ostal za na pot.
Sam imam neke glitche ko gre iz sleepa, da mi Benq monitor kaze cudno sliko a se po par sekundah popravi. Kolikor gledam na YT ima Benq tezave z M1. Sem pa opazil da je veliko odvisno od monitorja. Eni imajo tezave z LG, drugi Samsung, ...

Vse kar je ql pa je to, da so dev hitro podprli M1 in lahko uporabljam normalno vse appe, ki jih rabim. Ko bo Adobe vse uredil bo se lepse.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3359   Objavljeno 22.12.2020 10:31:19
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam 16Gb rama 512Gb SSD. Ne uporabljam zunanjih ekranov. Edina pripomba je to, da se občasno vidi, da stvari za ARM še niso 100% izpiljene. Ampak to bo šlo skozi čas samo na boljše.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3360   Objavljeno 22.12.2020 11:20:14
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iKst_2 je napisal/a:
Par ugotovitev po cca. 1 mesecu uporabe Macbook Pro 13 M1 (8gb 256 model).

Način uporabe:
Večinoma priklopljen na zunanji 4k ekran, odprta 3 chrome okna, vsak po 10-20 tabov, večino časa v ozadju teče kak video. Uporaba web based aplikacij kot je gmail, google docs/sheets, notion, Canva, Google Analytics... Lokalno vedno odprt Mail.app, discord, slack, občasno photoshop in Safari. Veliko video in audio klicev. V prostem času igram Heartstone, drugih iger ne igram veliko, sem jih pa nekaj sprobal.

Dobre strani:
- Avtonomija je neverjetna. Imel sem že računalnike z dobro baterijo in varčnimi Ryzeni, ampak tole je na drugem nivoju.

- Tišina. Ni kaj za dodati, ventilatorja ne slišiš skoraj nikoli, veliko večino časa je izklopljen, ko je na cca. 1500 rpm ga ne slišiš. Sem si naložil app in ročno nabil ventilator na 100%, da sem se prepričal, če dela OK Smile Tukaj ni primerjave s prejšnjo generacijo, ki požene ventilator že pri kakšnem bolj zahtevnem youtube videu ali celo z varčnimi Ryzeni.

- Overall zadeva dela izjemno hitro. Single core performance se pozna pri tem kar delam. Večina aplikacij, ki jih uporabljam je web based in tukaj se hitrost res pozna (razlike med Safarijem in Chromom v praksi ne opazim).

- Glede ohišja, tipkovnice, trackpada ne bi izgubljal preveč besed ker v M1 ni nič novega. Tipkovnica je solidna, ampak sem že videl boljše, trackpad je top, robovi okrog ekrana so za leto 2020 skoraj komično debeli Smile O pomanjkanju portov škoda govorit, obstajajo tanjši prenosniki z USB A porti, card readerji itd.


Slabe strani oz. težave:
- Kamera sukcs. Ne vem zakaj škrtarijo in ne dajo not kamere iz iPhona.

- 256gb SSDja je enostavno premalo. Tolažil sem se s tem, da video itak streamaš, fotke imaš na cloudu itd. Realnost je taka, da imam sicer še pol SSDja prostega, ampak na račun tega, da lokalno nimam sinhroniziranih vseh fotk, nimam vseh lokalnih backupov datotek za službo in firmo, redno čistim disk. Da se preživet, bi se pa spodobilo, da bi Apple dal not vsaj 512gb v osnovni model.

- 8gb rama ni dovolj. Enako, tolažil sem se, da ARM boljše upravlja z ramom, da imaš na voljo hiter swap itd. Ampak realnost je, da se zadeve občasno upočasnijo, ko imaš odprtih več stvari hkrati. Spet, da se preživeti, zadeva je še vedno daleč pred Intel Macbook proji, ampak, če bi bilo možno bi izbral 16gb model.

- Še vedno opažam težave z zunanjim monitorjem. Priklop je buggy, včasih dela včasih ne. Če želim delati z zaprtim macbookom je vedno loterija, ali se bo monitor zbudil ali ne. Mogoče je problem v monitorjih, ki sem jih sprobal, ampak z drugimi računalniki delajo OK.



Tega proja bom dal naprej v družini in trenutno zase za delo izbiram drug prenosnik. Edina resna dilema, ki jo imam je ali vzamem Proja ali Aira. Nisem vezan na Mac OS, ne uporabljam iPhona ali drugih Apple naprav tako, da bi načeloma prišli v poštev tudi Windows prenosniki. Ampak trenutno ne vidim niti ene pametne alternative. Mogoče bom počakal do Januarja, če bo kaj več znanjega o Ryzen 5xxx mobilnih čipih, ampak po vsej verjetnosti bom vzel Aira s 16/512.



Super povzetek, hvala!
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 177, 178, 179  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani