Jabuk
Pomoč pri nakupu Iphone 6
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.04.2015
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.04.2015 14:46:31
Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo

Sem nov tukaj in imam nekaj vprašanj. Trenutno imam androidov telefon (HTC One) in čedalje bolj razmišljam o nakupu Iphone 6.
-Ali se splača kupiti iphone 6 sedaj, ali naj raje počakam 6S?
-Ali imate uporabniki iphona 6+ težave z velikostjo; predvsem me tu zanima če je imel kdo zaresne težave z upogibom mobitela, ker meni se vse skupaj zdi le neka anti apple propaganda, vendar me vseeno zanima če je kdo dejansko imel to težavo ob normalni uporabi ter nošnji v sprednjem žepu?
-Ali se splača plačati extra 100€ za 64GB različico ali je 16 dovolj (imam cca 5GB glasbe, ostalo ostane za aplikacije ter fotografije). Poleg tega nisem nek fotografski navdušenec, niti ne rabim ogromno prostora za aplikacije. Koliko spomina je DEJANSKO uporabnega (od teh 16GB)?

L.P.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.04.2015 15:04:37
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da.

Ne. Telefona tako ali tako ni dobro nositi v hlacah, ker negativno vpliva na plodnost.

Da. 16 GB je dandanes premalo. Imam 64 GB 6+ in razmisljam o nadgradnji na 128 GB.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.04.2015 15:09:58
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
-Se še vedno splača kupiti, ja.
-Ne, brez težav. Jaz ga imam stalno v žepu, zvil se ni, pa sem se tudi vsedel na njega. Ja, če ga namerno zvijaš se bo seveda zvil, mediji in youtube pa so v želji po ogledih in klikih to konkretno napihnili. Se galaxy s6 zvije pri enaki obremenitvi, pa tega ni nikjer omenjenega (imaš video na forumu v temi "rumena tema").
-Definitivno 64GB! +Dokup prostora na iCloudu za 1€ mesečno, da lahko imaš res celo zbirko fotografij na telefonu in varnostno sinhronizirano.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.04.2015
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.04.2015 17:22:58
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore. Kot sem že zgoraj omenil tudi jaz ne verjamem raznim medijem, ki so napihovali par primerov upognjenih telefonov (sem tudi gledal tabelo in Iphone 6 zdrži enako obremenitev kot htc one - tega trenutno imam in se ni zvil). 16GB bi bilo verjetno res premalo, zato bom kupil 64GB. Ne vem le še če bi vzel 6 ali 6+, verjetno najbolje, da se naslednji teden oglasim na najbližji center ter si ogledam oba. Glede na to, da sem tudi Htc One kupil, ko je bil že pol leta zunaj in še danes dela zelo dobro (glede na to, da je android). Pri iphonu to po mojem sploh nebi smel biti problem, ker imajo tako ali tako dosti daljšo dobo applove podpore kot katerikoli andoid.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.04.2015 17:27:45
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glasujem za +, kose ga navadiš vse ostalo zgleda kot igračka. Se bom še leta posipaval z pepelom ker sem govoril, da je 5ka perfektna velikost. Res pa, da ta funkcija dvojnega tapa, ki privede zaslon dol, popolnoma sprmeeni izkušnjo v uporabi z eno roko (so potrebne malo večje šape).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.04.2015 13:33:50
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Plus je velik, to ni dvoma. Ampak, kot pravijo, se navadiš in potem ti je 5(s) majhen kot igračka za dojenčka Razz
V žepu se ga da nosit, preden se usedeš ga pač vzameš ven, itak ti že telefon sam "pove", da se ni dobro usesti z njim v žepu (te začne tiščati). Čeprav niti 6 niti plus ni ravno telefon za v žep, je bolje če ga nosiš kako drugače.
Če ne fotografiraš in ne nameravaš imeti par sto aplikacij gor je načeloma 16G tudi za dovolj, a če bi ga jaz danes kupoval bi raje vzel (vsaj) 64. Že zaradi občutka, da imaš dovolj prostora. Npr. če misliš kaj dosti snemati slow motion video, potem je 128 nuja, tisto ti zasede ohoho...
Je pa spet res da ga jaz ne uporabljam kot mp3 player ali fotoaparat, ampak uporabljam zgolj njegove funkcije (GPS, mail, web, določene appse...). Slikam bolj malo, slike pa več ali manj redno dajem dol na PC. Zato mi je (zaenkrat) 16 dovolj.
Pri plusu je uporaben tudi landscape način namizja, kar 6 nima. Pa optični stabilizator slike ima samo plus (kolikor je sploh razlika...)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2677
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.04.2015 13:46:57
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plus je gromozanski, in zelo neuporaben. z eno roko skoraj ne obvladljiv, oziroma zelo štorast. navadna 6tica zmaga. žal mi je dneva ko sem glih zaradi firbca zamenjal 6 za 6+
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.04.2015
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 20.04.2015 14:22:14
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem imel priložnost primerjati oba aparata. 6+ je res nekoliko velik, vendar ne dvomim da se nebi moral navaditi nanj, medtem ko je 6 ravno prave velikosti (ki sem je navajen saj ima tudi moj sedanji M7 4.7 palčni ekran); poleg tega, da je 6+ 100€ dražji. Odločal sem se med 6+ 64GB , ter 6 64GB. 6+ je 100€ dražji, kar nebi bil problem, če bi me res toliko bolj navdušil kot navaden, vendar bom za enkrat vzel navadnega iphone 6 64GB (ter ga nato menjal za 6+ kasneje, če bi mi postal premajhen).
Hvala vsem za pomoč pri izbiri!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2014
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 20.04.2015 20:33:16
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
plus je gromozanski, in zelo neuporaben. z eno roko skoraj ne obvladljiv, oziroma zelo štorast. navadna 6tica zmaga. žal mi je dneva ko sem glih zaradi firbca zamenjal 6 za 6+


No ja... vsak ima svoje mnenje... Wink Moj predhodnik sedanjemu i6+ je bil Note 3, ki je celo za trohico večji od +. Zato se strinjam s "protončkom", ko se enkrat navadiš, ti je potem vse ostalo majhno Very Happy

_________________
iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue
iPhone XS Max 256GB Silver
iPhone X 64GB Silver
iPhone 7 Plus 128GB Jet Black
iPhone 6 Plus 128GB Silver
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.04.2015
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 06.05.2015 09:00:00
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej po branju parih ocen in mnenjev uporabnikov sem naletel še na par vprašanj.
Baterija: z iphone 6 (ne +), se da preživeti čez dan, tudi z malo več brskanja po internetu (večinoma wifi) - to je 2-3 ure?
RAM: naletel sem na komentarje, da ima iphone 6 premalo rama in se safari neprestano ponovno nalaga,poleg tega pa tudi veliko ostalih aplikacij? je to problem ali je bil le hrošč v iosu?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 06.05.2015 09:14:30
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baterija ti bo zdrzala ja Smile na i6 je kr uredu,glede rama pa safarija to se tudi meni dogaja na 6+ ampak nevem ali je to hrošč ali premalo rama.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 15 Pro Max
Macbook Air 13 M3
Apple Airpods Pro
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 06.05.2015 09:44:57
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja, nalagajo se spletne strani ponovno zaradi premalo RAMa če imaš odprtih več večjih strani ja, ampak nič pogosteje kot na napravah z 3GB RAMa in Androidom, tako da boljše izbire tako ali tako trenutno ni.
6+ zdrži 9 ur wifi brskanja brez problema, če vmes še kličeš, SMSaš, imaš vklopljene vse push in lokacijske servise ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.04.2015
Prispevkov: 59
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 06.05.2015 13:47:57
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baterija kamot zdrzi 2 dni pri tamali 6.
Men se ne zatika kaj ,prav nasprotno vse deluje tekoce.
Edino kar je da sem vzel 16 gb to pa je premalo.


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.12.2013
Prispevkov: 134
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 06.05.2015 14:07:36
Re: Pomoč pri nakupu Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni zdrži okoli 15ur Razz

_________________
Apple iPhone X Silver 64GB
Apple iPhone 7 Black 32GB
Apple iPhone 6 Silver 16GB
Apple iPhone 5 Silver 16GB
Apple iPhone 4 White 16GB
Apple iPhone 3G Black 8GB

Apple iPod Touch 2nd Generation 8GB
Apple iPod Classic 3rd Generation 40GB

Apple iPad 2 WiFi 16GB

Apple MacBook Pro (Retina, 13inch, Early 2015) (8GB RAM, 250GB SSD, Intel Core i5 2,7 GHz, Intel Iris Graphics 6100 1536 MB)

iMac (27inch, 2017) (8GB RAM, 2TB Fusion, Intel Core i5 3,8GHz, AMD Radeon pro 580 8GB)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani