Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Time machine in mrežni disk
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.04.2009
Prispevkov: 341
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.01.2010 20:26:44
Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Time Machine in mrežni disk

Mojstri pozdravljeni !

Prvič se srečujem s Time Machine, rad pa bi, da se varuje na mrežni disk.
Kako v Time machine nastavim kam naj ustvarja kopijo ??

Disk je mrežni WD formatiran na NTFS.

Hvala in LP
Blond
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.01.2010 15:41:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To ne gre. Ne sme biti NTFS ampak Mac OS Extended.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.01.2009
Prispevkov: 124
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.01.2010 16:04:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mihec je napisal/a:
To ne gre. Ne sme biti NTFS ampak Mac OS Extended.

Pa še to ni dovolj. Na mrežne diske, ki niso TimeMachine kompatibilni, torej TimeCapsule, LaCie in mogoče še kak, je potreben ročni postopek - hack, da ročno zmigriraš sparsebundle datoteko na mrežni disk in omogočiš, da je ta disk viden za TM.

Jest se tega raje nisem šel in sem nabavil TimeCapsule.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 215
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.01.2010 22:33:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To pa sploh ni res gre lepo na NTFS ampak najprej moraš narest backup res na HFS+ disk pol pa image lepo skopiraš na NTFS od tu naprej pa lepo preusmeriš na novo lokacijo na mreži torej NTFS.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.04.2009
Prispevkov: 341
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.01.2010 22:39:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to je že dobra informacija ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.01.2010 14:02:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bandric je napisal/a:
To pa sploh ni res gre lepo na NTFS ampak najprej moraš narest backup res na HFS+ disk pol pa image lepo skopiraš na NTFS od tu naprej pa lepo preusmeriš na novo lokacijo na mreži torej NTFS.


Jaz mam na svojem blogu lep post, kako se to naredi (kakšno leto nazaj). Problem je le v tem, da tak backup ni dosegljiv v času instalacije sistema (ker še ni pohekan TM).

Jaz sem si zato kupil WD MyBook World Edition 1TB disk, ki je Time Capsule kompatibilen NAS, tako da dela z macom brez hackov. Ima pa še funkcijo torrent klienta, kar pomen, da mac/pc ne rabi bit prižgan ves čas.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.01.2009
Prispevkov: 124
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.01.2010 15:46:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Točno to. Zato sem jest prodal en NAS, ker bi sicer lahko backupiral nanj, ne bi pa mogel naredit restora v fazi nameščanja OSa iz DVDja.

Skratka, treba je kupit TM kompatibilen mrežni disk, če ne je opravljenega samo polovica dela.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.02.2008
Prispevkov: 284
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.06.2011 21:07:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ne odpiram nove teme.

Zanima me kakšne imate izkušnje z mrežnim diskom priključenim direktno na TV. Nameravam kupit mrežni disk (link spodaj) in me zanima a se to splača in ali je to smiselno.

Omenjen disk bi uporablja izrecno samo za gledanje filmov preko tv. Tako, da mi ne bi bilo potrebno vedno znova disk izkljapljat iz tv-ja in nalagat filmov preko računalnika in potem znova priklapljat tam zadaj za omaro diska.

Prosim za informacije kako to deluje.



http://www.mimovrste.com/artikel/2060109523/tech/zunanji-trdi-disk-wd-my-book-live-1-tb-mrezni-wdbacg0010hch#tech
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.02.2008
Prispevkov: 284
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.06.2011 09:05:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Basty je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme.

Zanima me kakšne imate izkušnje z mrežnim diskom priključenim direktno na TV. Nameravam kupit mrežni disk (link spodaj) in me zanima a se to splača in ali je to smiselno.

Omenjen disk bi uporablja izrecno samo za gledanje filmov preko tv. Tako, da mi ne bi bilo potrebno vedno znova disk izkljapljat iz tv-ja in nalagat filmov preko računalnika in potem znova priklapljat tam zadaj za omaro diska.

Prosim za informacije kako to deluje.



http://www.mimovrste.com/artikel/2060109523/tech/zunanji-trdi-disk-wd-my-book-live-1-tb-mrezni-wdbacg0010hch#tech



A mi noben ne zna odgovoriti na to vprašanje????
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.06.2011 10:38:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Basty je napisal/a:
Basty je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme.

Zanima me kakšne imate izkušnje z mrežnim diskom priključenim direktno na TV. Nameravam kupit mrežni disk (link spodaj) in me zanima a se to splača in ali je to smiselno.

Omenjen disk bi uporablja izrecno samo za gledanje filmov preko tv. Tako, da mi ne bi bilo potrebno vedno znova disk izkljapljat iz tv-ja in nalagat filmov preko računalnika in potem znova priklapljat tam zadaj za omaro diska.

Prosim za informacije kako to deluje.



http://www.mimovrste.com/artikel/2060109523/tech/zunanji-trdi-disk-wd-my-book-live-1-tb-mrezni-wdbacg0010hch#tech



A mi noben ne zna odgovoriti na to vprašanje????

glej, če ima disk podporo upnp/dlna in televizija ali kakšen vmesnik pri tv (box) recimo to podpira in bo v mreži našel ta disk priklopljen na domače omrežje bo šlo! Smile

to je pač primer da ga priklopiš na ruter.
zdaj da bi pa direkt na tv priklopil pa nevem kot mrežnega hm..... Neutral
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.06.2011 10:55:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje boš moral peljat čez router.

Teoretično se da priklopit mrežni kabel direktno iz TVja na disk, v praksi pa je odvisno, kako obe napravi to podpirata.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.02.2008
Prispevkov: 284
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 04.06.2011 11:52:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče se nismo prav razumeli.

Moja želja je priključiti prenosni disk preko usb povezave direktno na tv. TV bi naj prepozna disk in stvari, ki so na njem (filmi in slike) tako omogoča gledanje le-teh. po drugi strani pa bi bil disk priključen direktno na router in povezan z domačim omrežjem.

A bo računalnik, ki je v domačem omrežju prepoznal disk in mi omogočil, da nalagam filme in slike na diske preke mreže in brez USB povezave?

Predvsem me to zanima. Rad bi imel disk ves čas priključen na tv (preko usb-ja). filme pa bi iz domačega računalnika nalagal preko domačega internetnega omrežja.

Hvala za pomoč in odgovore.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.04.2015 11:12:16
Re: Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da še jaz uporabim tole temo...

Pred kratkim sem se odločil, vklopil Time mashine in določil mrežni disk. Dela v redu za enkrat. Prvič je trajal, zdaj pa kar pridno kopira.

Vprašal bi če je kdo tukaj ki ima doma Asus RT-AC87U, ali kateri drugi Asusov router?
https://www.mimovrste.com/usmerjevalniki-routerji/asus-brezzicni-router-rt-ac87u?v=702877

Odločil sem se za maksimalno dober router prav zaradi tega da se izognem težavam z prenosom, a ni mi všeč kako to dela.
Mrežni disk je WD MyCloud https://www.mimovrste.com/nas-naprave/wd-my-cloud-3tb-wdbctl0030hwt-eesn?v=585735

Recimo iTunes in predvajanje glasbe.
To na windowsih ki so povezani z kablom dela fenomenalno, kot da bi imel vsebino na računalniškem disku.
Prenos iz mrežnega diksa v kateri koli player (tudi iTunese) je tekoč brez zatikanja in neverjetno hiter.

Ne morem verjeti da je prek wifija takšna razlika???

iTunesi na MBP-u obtičijo z tistim pisanim krogcem, kot da bi imel 15 let staro mašino?! Confused

Tudi iPhoto sem poskusil tako da bi imel "medijateku" na mrežnem disku (zaradi sprostitve prostora na MBP-u, pa traaaaaaaaaaaaaja v nedogled da odpre to.
Pri iTunesi imam nastavljeno tako da jih ne kopira v iTunes mapo media.

Zdaj .... upam da so kakšne rešitve pri nastavitvi routerja ali MBP-a?

Glavno vprašanje je katere nastavitve v routerju (ali MBP-u) naj pogledam, katere so pomembne (ker jih čist preveč ...jaz sem pa skoraj da laik) pri tem sodelovanju med mrežnim diskom in MBP-jem?
Tako to zgleda https://www.youtube.com/watch?v=yJLYQq_-4pI


Če v nastavitvah ni rešitve, potem je res bedarija da MBP nima mrežnega priključka! Angry

To ni nič kar je zdaj ...katastrofa! Še iPhone hitreje odpira vsebino z diska, kar je absurdno. Mad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 07.04.2015 13:43:12
Re: Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si pisal tudi namesto mene Smile no saj ni smešno Angry
Sam sem "aktiviral" en star MBP, ki je pač še toliko pameten da ima ethernet priključek. Ampak razlika pri speedtestu je ogromna, pri kopiranju na wd mycloud pa zelo majhna. Ne vem če je problem v routerjih ...... se bojim da je tale wd en jajc. Sem malo brskal po netu in je ful komentarjev v stilu tooooo slooooow Smile Preden sem pa kakšen teden nazaj kupil to sranje sem pa na eni (se ne spomnim točno) bolj znanih strani prebral test kao ful speed Smile
Je pa zanimivo, da kakšen film predvaja na tv dost dobro ...... kopiranje na ali z maca pa obup. Tudi kopiranje iz wd na ali z USB diska priklopljenega na wd je katastrofa. Skratka kupte karkoli drugega sam wd ne Smile


Nazadnje urejal/a Goran Tor 07. Apr 2015 13:44; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 07.04.2015 13:43:47
Re: Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Router načeloma ne bi smel imet kaj dosti vpliva na prenos iTunes filov. Prej se mrežni disk ne razume najbolje z iTunsi na macu.

Je pa možno, da imaš probleme s samo wifi povezavo.

Poskusi spremenit protokole pri dostopu do wifi.

Meni iPhone deluje občutno bolj odzivno, če ga priklopim na 5ghz dostop (WPA2) do routerja, kot pa na 2,4ghz (WPA). Edino domet je na 5ghz slabši.

Imam pa ASUS RT-AC68U.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 07.04.2015 13:47:27
Re: Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
...kupte karkoli drugega sam wd ne Smile


Like Like Like

Sami diski so OK. Njihove škatle in elektronika v njih pa revščina.
Sem prvič naletel na težave z njihovimi ohišji pred več kot 10 leti, in od takrat spremljam probleme povezane s tem.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 07.04.2015 15:28:40
Re: Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:

To na windowsih ki so povezani z kablom dela fenomenalno, kot da bi imel vsebino na računalniškem disku.
Prenos iz mrežnega diksa v kateri koli player (tudi iTunese) je tekoč brez zatikanja in neverjetno hiter.



Hmmm ...potem še prek kabla ne bi delal?

WD tudi prek kabla šalje v router. Če bi bil problem z počasnostjo WDja, potem bi tudi Windowsi prek kabla imeli težave?

Prek kabla pa dela kot šus ....res!

Zdaj vidim da vse tiste mape ki sem jih dal v iTunese predvajat, imam podvojene v Public, čeprav jih drugače imam v Public-Toni1-1Muzika-Muzika

In če to grem odpirat, je zgleda noter samo tisto kar so iTunesi že predvajali ....niso vsi mp3ji?

Mogoče kdo ve zakaj to dela?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 07.04.2015 23:23:13
Re: Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se komu sanja v čem je fora glede teh map?

Zdaj sem odprl dva okna finderja. V enem sem imel odprto mapo ki jo ustvari iTunes, v drugem pa mapo kjer se dejansko nahaja ta mp3

mp3 je poimenovan, ima naslov pesmi, ime izvajalca in naslov albuma.
Kliknem odpri z iTunes in zgodi se to da tisti mp3 ki je poimenovan izgine iz tiste mape, in istočasno se pojavi novi mp3 v mapi ki jo je iTunes naredil. S tem da ta novo narejeni mp3 pač ima te podatke: 13 AudioTrack 13, datum spremembe in vrsta datoteke???

MIslim ...... Mad zakaj se to dogaja? Katastrofa! Confused

Mogoče kdo ve?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.04.2015 10:45:32
Re: Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok ...se bom sam sabo pogovarjal... Confused

Tolk časa že uporabljam tale iTunes, pa še zmeraj kot da bi bil na začetku ....bemtiš!

Mislim kdo mu(iTunes-u) da pravico da briše, premika, ureja, preimenuje vse kar imam na zunanjem, mrežnem disku?
Ugotavljam da mi manjka veliko tega. Še dobro da še zmeraj imam navadne zunanje diske in da sem lahko preveril.

V bistvu sem ugotovil da v nastavitvah ne sme biti označeno tisto vzdrževanje mape iTunes. Confused

Groza res...
Goran je napisal/a:

Je pa zanimivo, da kakšen film predvaja na tv dost dobro ...... kopiranje na ali z maca pa obup. Tudi kopiranje iz wd na ali z USB diska priklopljenega na wd je katastrofa. Skratka kupte karkoli drugega sam wd ne Smile

I kateri je preverjen ....daj povej prosim. Nekaj moram kupiti.

Vseeno ..... zdaj, brišem, urejam, kopiram, preverjam, testiram, predvajam, odpiram slike, video na WIndowsih 8 ki je povezan z kablom.
Pa to je neverjetno kako vse lepo dela!? Nobenih težav, kopiranje, brisanje, predvajanje ..ma karkoli, dela vsaj 10X hitreje kot z MBP-jem prek wifija.

Očitno ima veze z problemi ki jih MBP ima z wifijem, ali pa na sploh wd MyCloud ni dovolj kompatibilen z MBP-jem?

Ne vem, res. MIslim da ni samo problem v WD-ju?

Zanimivo mi je da mi veliko podatkov manjka ki jih nisem v tem času uporabljal. Najbrž so se zgubil med prenosom prek wifija.
Ok...razumem da tole kar sem dajal v iTunes-e in potem brisal (iz iTunes-ov) šlo po moji krivdi, ker sem spregledal tiste nastavitve ko on pač pobriše tudi izvorno datoteko.

Logično mi je bilo da ko dam mp3 v iTunes in potem zbrišem da to ostane na disku. Ampak ne .... Surprised iTunes je tudi na disku zbrisal Confused Angry ...kar nekaj. To si pa res ne bi mislil ... On no
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 08.04.2015 11:20:29
Re: Time machine in mrežni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če jst kej vem, ko ti iz eksternega diska importaš v iTunes on kopira fajle v svoj library iz katerega nato pobriše (če brišeš te vpraša ali želiš fajle brisat tudi iz diska). Se motim?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani