Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.02.2015 13:11:39
UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

ker se odločam za nakup MBPro-Retina me zanima, če obstoječi lastniki na Yosemite kaj opažate ti. UI Lag?

Primer:
https://www.youtube.com/watch?v=6TLbzxjJSiI

Kolikor spremljam, se še kar veliko ljudi buni glede tega problema, in nekateri pravijo da so z patchi odpravili to težavo, drugi pa pravijo da se še kar ponavlja.

Prosil bi da sporočite kateri MbpR imate, načeloma pa imam v mislih za MbpR 13" - Intel Iris.

Prav tako bi prosil, če mi lahko kdo sporoči v primeru da nima laga pri "best for retina resoluciji" če jo nastavi na največjo (za večji WorkSpace) in preizkusi zalaufati par page-ov in par aplikacij, saj bom večino časa delal pri večji resoluciji.
V trgovina pa imajo še stare (mislim da ta prve retine) tak da na tistih vem da zadeva šteka.

P.S: vem da obstaja nekaj že odprtih tem glede tega problema ampak so vsepovsod nekje na sredini navedene in sem zaradi preglednosti raje odprl specifično temo samo za ta problem.

Hvala.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.02.2015 13:21:18
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imam točno tak macbook in imam nastavljeno best for retina in je brez laga. deluje ok.

v kolikor pa nastaviš na zahtevnejšo resolucijo pa se malo opazi.

_________________
You are what you think.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.02.2015 13:34:34
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj vi2 blebetata ? Kaka zahtevna resolucija ?

Native resolucija more laufat brez problema na retini. Ni dobene potrebe po spremembi resolucije lol.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.02.2015 13:38:58
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa ne laufa.... opazi se pri scrollanju itd... da malo šteka

_________________
You are what you think.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 23.02.2015 13:46:00
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pol pa fukni v kanto, zanič. Bzv potem imeti retino, ki je ne poganjaš pri polni resoluciji, ki jo je display zmožen.


Jaz bi si lase iz glave pipal, da bi dal tolk keša, pa dela tak slabo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 23.02.2015 14:07:31
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Piši Timu Cooku:
http://www.ceoemail.com/s.php?id=9905&c=Apple

Ali pa še bolje, vitezu Jonatanu Ive, ki po novem dela UI-je:
http://www.ceoemail.com/s.php?id=b-79154

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 23.02.2015 14:20:40
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest imam točno ta model in nimam nobenih lagov. Resolucije pa nikol ne spreminjam, je tako kot je bla iz štacune.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 23.02.2015 15:44:37
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Pol pa fukni v kanto, zanič. Bzv potem imeti retino, ki je ne poganjaš pri polni resoluciji, ki jo je display zmožen.
Jaz bi si lase iz glave pipal, da bi dal tolk keša, pa dela tak slabo.


Toliko, da ti odgovorim je to "common" problem. Drugače predvidevam da deluje normalno pri retina resoluciji ko "simuliraš" 1200px workspace (al tu nekje). Ko pa začneš večati resolucijo na 1920, pa začne štekati.

Kapiram da si jezen, prav zaradi tega tudi jaz ne bi rad zagonu 1,5k€ da mi šteka zadeva. Če pa ne moreš koristiti tiste resolucije razen default, pa za mene tak ali tak ni razlike med MBPr in MBA, saj obadva nudita isto resolucijo. Tisto "sharp" sliko pa si lahko kam vtaknejo, če ob koncu dneva zaslona prikazujeta enako resolucijo =).

MBPr me mika zaradi tega, ker bi z 13" lahko brez problema razvijal rešitev na večjem workspace-u (1080p ali več), brez potrebe po dodatnih ekranih (prenosljiv workspace). Samo če bo zaradi tega štekalo, bom raje počakal na nove MBPr, ki upam da bodo imeli boljšo grafično kartico, ki bo zmožna handle-at takšne resolucije.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.02.2015 15:56:05
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem jezen? Very Happy meni je vseeno kako tebi dela na retini, meni je ok na mojem mbp15 early2011. Smile

Ampak tale prve generacije retine majo presvoh grafiko za kaj takega.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.02.2015 16:02:26
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Jaz sem jezen? Very Happy meni je vseeno kako tebi dela na retini, meni je ok na mojem mbp15 early2011. Smile
Ampak tale prve generacije retine majo presvoh grafiko za kaj takega.


Hehe sem mislil, ker si tak napisal =). Kakorkoli, zanimivo je da nimajo vsi teh problemov in da baje ta lag prihaja z Yosemite, medtem ko pri prejšnjem ni opaziti tako velikega lagga.

Drugače pa ja, se strinjam da je malo švohna int. grafa. Sam glede na to da z Iris int. grafo lahko brezhibno igraš nekaj starejših 3D igric, ne vidim razloga zakaj ne bi moglo tekoče (60fps) izvest nekaj preprostih transparentnih 2D animacij. A ni blo včasih tako, da so vsi MBP-ji imeli ločeno grafično kartico? - Mogoče je čas, da to ponovijo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.02.2015 16:11:26
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Loceno grafiko imajo samo nekatere 15ke sedaj, prej so pa melo 15ke in 17ke loceno.

13ke pa nikoli, samo intergrirano.


Raje kupi novi model retine pa bo ok. Jaz bo celo pocakal letos na prenovo in potem se odlocil za nakup. Dejstvo pa je tudi da yosemite ni zdaj ravno optimiziran , ce sploh je kaj.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.02.2015 18:05:18
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, bom raje še počakal malo.

Verjetno bo tako ali tako pred jesenjo ali pa jeseni prišel že novi rMBP.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 23.02.2015 18:13:19
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii je napisal/a:
Ok, bom raje še počakal malo.

Verjetno bo tako ali tako pred jesenjo ali pa jeseni prišel že novi rMBP.


... pri katerem si bodo spet "izmislili" kaksen "fancy izraz", ki bo dvigoval prah in zaradi katerega se bodo eni sekirali, ker povsod pisejo o tem... drugi bodo pa mirno uproabljali brez da bi sploh opazili kaksen problem Very Happy Rolling Eyes Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 23.02.2015 18:25:41
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac pro late 2013, enak "Lag" že od prve verzije yosemite. D500 grafični notri, 32GB RAM.

Pa tak ko samo preklapljaš med okni se niti ne opazi tako zelo, ampak resize oknov in scroll-anje je pa pain in the ass počasno.
Drugi problem, ki ga imam pa je safari (vsaj tam vem za ta bug), ko kje kak text vpisujem imam grozen input lag, včasih tudi par sekund. Edini dve stvari, ki mi trenutno malo bremzata uporabljati OS X in zadnje čase ko visim na netu laufam kar windows-e.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.10.2013
Prispevkov: 49
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.02.2015 19:54:59
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz opažam ta LAG, na MBPr mid 2014. Meni so to ne zdi sprejemljivo za novo napravo...

Me pa včasih zadeva precej moti Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 23.02.2015 20:34:31
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam Late 2013 Retino in je začelo laggat takoj ob posodobitvi na Yosemite. Prej nikoli.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 23.02.2015 20:45:38
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz nimam rMPB da bi sprobal, ampak se da komu stestirat možne rešitve in poročat o rezultatih?

https://david.gyttja.com/2013/01/21/fix-lagging-display-performance-on-retina-macbook-pro/

https://discussions.apple.com/thread/6634401
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.05.2012
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 23.02.2015 21:43:53
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii je napisal/a:
Toliko, da ti odgovorim je to "common" problem. Drugače predvidevam da deluje normalno pri retina resoluciji ko "simuliraš" 1200px workspace (al tu nekje). Ko pa začneš večati resolucijo na 1920, pa začne štekati.

Kapiram da si jezen, prav zaradi tega tudi jaz ne bi rad zagonu 1,5k€ da mi šteka zadeva. Če pa ne moreš koristiti tiste resolucije razen default, pa za mene tak ali tak ni razlike med MBPr in MBA, saj obadva nudita isto resolucijo. Tisto "sharp" sliko pa si lahko kam vtaknejo, če ob koncu dneva zaslona prikazujeta enako resolucijo =).

MBPr me mika zaradi tega, ker bi z 13" lahko brez problema razvijal rešitev na večjem workspace-u (1080p ali več), brez potrebe po dodatnih ekranih (prenosljiv workspace). Samo če bo zaradi tega štekalo, bom raje počakal na nove MBPr, ki upam da bodo imeli boljšo grafično kartico, ki bo zmožna handle-at takšne resolucije.

Ce imas display na default, delas pri polni resoluciji in nicesar ne simuliras razen ce programi niso pisani za tako resolucijo. Napravi en screenshot pa poglej velikost: 2560x 1600. To ni simuliranih 1200px. Simuliras ko nimas na default resoluciji, ker pomanjsujes nekaj kar ni temu namenjeno.
Zakaj hudica pa bi na 13 inch monitorju pomanjseval, ja kupi vecji laptop.
Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 23.02.2015 22:09:35
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Delaš pri polni resoluciji ampak samo pri programih, ki to podpirajo. Tvoj workspace pa je identičen kateremukoli drugemu poceni prenosniku. Le simuliraš "jasno, ostro" oz. z drugimi besedami "retina" sliko vmes - videl boš pa čisto enako količino vsebine spletne strani naenkrat kot katerikoli drugi 13" ali 15" prenosnik za 400€, ki ima 1280 resolucije =).

Tudi če boš nastavil na večji workspace (1680x1050 ali 1080p) ali z kakim programom forsiral 2560x1600 in naredil screenshoot boš prejel isto sliko velikost 2560x1600, hehe.

Prava resolucija je tudi 2560x1600, saj ti ekran to podpira in bi bil workspace večji (posledično ikone, fonti verjetno zelo zelo majhni) kjer bi dejansko vsaka pika zasedla svoj prostor - le retina prikaz ne bi bil oz. pri manjših resolucijah, bi bil le delni. In če lahko simuliraš 1200 resolucijo na 2560 ekranu, ne vem zakaj bi bilo narobe simulirat 1680 ali HD resolucijo na 2560x1600 ekranu.

Na ta način lahko jaz (ker še zaenkrat zelo dobro vidim) imam večji workspace, vidim več stvari, zalaufam več programov na enem ekranu, brez da bi mi zmanjkalo prostora.

Da pa bi kupoval 15" prenosnik za nekaj kar lahko naredim na 13" pa je tudi nesmisel, še posebej, ker je 13" cenejši in manjši - posledično bolj portabilen. WorkStation-PC z 2 ekranoma pa že tako ali tako imam.

Long story short. Rad bi imel čimvečji workspace na čimmanjšem prenosniku. Pa da ne bi blo laggy as hell =)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.05.2012
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 23.02.2015 22:50:17
Re: UI Lag - Vaš experience? - MbPro Retina (Late 2013 dalje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa saj nocem vecji workspace, default je ravno prav velik. Prilagojen normalnim ocem ki dobro vidijo. Ce zelis majckene ikone, droben tekst in premajhna okna, potem te razumem. Vendar to sem imel na osem kilskem 17 inch 1920x1080 laptopu in tega si ne zelim vec. Sedaj imam kristalno jasno pisavo, fotografije, ki so prikazane bolje od kateregakoli tiska.
Ne razumes, ni nobene simulacije, neglede na resolucijo ekrana, obstaja neka logicna velikost teksta in oken in tudi ko bodo ekrani 15000x 10000 bo se vednonormalen workspace tak kot sedaj, retina gor dol ultra super 8k retina gor dol. Za vec preglednosti, rabis vecji ekran in ni druge resitv,e ali pa mazohisticno pomanjsuj vse kar se da, ce se zato pocutis bolje, ok
Lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani