Jabuk
Po izklapljanju routerja in modema se MacOS ne poveže več
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.08.2008 08:47:02
Po izklapljanju routerja in modema se MacOS ne poveže več
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Ker se je včeraj bližala nevihta, sem izklopil računalnik, modem in router (optika). Ko sem vse priklopil nazaj, se MacOSX ni hotel povezati v omrežje, ima le self-assigned IP. Windows XP se povežejo brez problema. Poskusil sem vse, izklopit in ponovno vklopit vse naprave, resetiral sem tudi router, brez uspeha. Kaj še lahko poizkusim?

Hvala in lp
-J
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.08.2008 09:36:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Wireless ali preko LAN? Poskušaj najprej samo problematično mašino priklopit preko kabla na router in resetiraj še 1x. Pingaš lahko z Mac-a, ali ne?

Lahko tudi poskusiš ponovno dodati internetno povezavo v Sys. pref.->Network. Izbriši stare in jih nato ponovno dodaj. Meni je enkrat tudi to pomagalo.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.08.2008 14:09:45
Re: Po izklapljanju routerja in modema se MacOS ne poveže ve
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
St0rMl0rD je napisal/a:
Pozdravljeni,

Ker se je včeraj bližala nevihta, sem izklopil računalnik, modem in router (optika). Ko sem vse priklopil nazaj, se MacOSX ni hotel povezati v omrežje, ima le self-assigned IP. Windows XP se povežejo brez problema. Poskusil sem vse, izklopit in ponovno vklopit vse naprave, resetiral sem tudi router, brez uspeha. Kaj še lahko poizkusim?

Hvala in lp
-J


Jaz sem imel podoben problem včeraj, vendar nisem nič izklapljal. Računalnik se je povezal preko wireless-a in kabla vendar internet povezave kar ni in ni bilo.

Sledil je hard reset routerja (WRT54GL) in ponovna namestitev firmware-a (Tomato). Po tem vse spet dela BP.

Ps. Imam tudi optiko.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.08.2008 19:05:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MacOSX in Windows XP sta oba na PCju, imam dual boot. Sedaj sem hard resetiral routerja, na novo vse nastavil, pred tem še posodobil firmware, ista zgodba...Niti pingati ga ne morem iz MacOSX, medtem ko na XPjih deluje vse super. PC je povezan preko kabla, ne wirelessa. Wireless dela OK na iPhoneu in na drugem PCju (XP)...

LP
-J
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.08.2008 19:22:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
si probal turn off airport in turn on airport? Lahko gres tudi pod network settings pa pol izberes mrezno in advanced pa poglej pod tcp/ip pa se daj enkrat na use DHCP. ali pa rocno vpisi ip.

DNS mas vnesene ali ti jih sam pridobi? probaj rocno visati dns (na routerju ali pa pri mrezni ko nastavis manul ip).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.08.2008 20:31:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem ročno vpisal DNSe in zdaj dela. Hvala fantje! Pa ti tudi, ko si iz Radenec, se javi kaj v MS pa greva na drink, malo mac chat pa to Laughing

LP
-J
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani