Jabuk
Kopiranje folderjev v finderju
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.07.2008 17:55:54
Kopiranje folderjev v finderju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A se samo meni zdi, da je takšno delovanje čudno?

Imaš en folder poimenovan XXX. Nekje drugje imaš en folder poimenovan XXX. In sedaj želiš da ju združiš. In odvržeš enega na drugega, os ugotovi da so nekako enake zadeve notri, in vpraša ali prekrije. odgovoriš YES. Ali si sedaj dobil folder, ki vsebuje vse kar sta vseboval aprejšnja dva? NE. Enostavno je en XXX folder zamenjal z drugim, fileti v prejšnjem so pa šli neznano kam.

Kako sedaj zmergeam oba folderja?

http://prehodnamaca.blogspot.com/2008/07/kopiranje-folderjev-deluje-malce-udno.html
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.07.2008 18:17:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če imaš ti dve mapi z istim imenom in različno vsebino in ti dve mapi daš na isto mesto (npr. Desktop), ti računalnik ne bo gledal kaj je v mapah ampak bo gledal imeni map, ter zamenjal s tisto katero si zadnjo postavil na isto mesto, če bi pa potegnil iz ene mape datoteke in jih povlekel na drugo, ti bi pa zamenjal in dodal neobstoječe datoteke .

v primeru, da bi iz mape 1. XXX povlekel na mapo 2. XXX datoteko z novejšim datumom, ti bi računalnik vseeno ponudil zamenjavo a vseeno opozoril, da jo zamenjuješ s starejšo različico ...


Nazadnje urejal/a macuser Pet 25. Jul 2008 08:05; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.07.2008 19:41:22
Re: Kopiranje folderjev v finderju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jeanmark je napisal/a:

Kako sedaj zmergeam oba folderja?



Tudi sam sem se enkrat ujel na to foro. Kopiranje v windows sistemu je narejeno tako, da datoteke samo doda, folder pa ostane isti. Pri osx-u pa ga pač zamenja in pobriše/zamenja prvotne datoteke. Potrebno je pač vsebino mape prenesti v drugo mapo.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 27.07.2008 08:25:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser je napisal/a:
če imaš ti dve mapi z istim imenom in različno vsebino in ti dve mapi daš na isto mesto (npr. Desktop), ti računalnik ne bo gledal kaj je v mapah ampak bo gledal imeni map, ter zamenjal s tisto katero si zadnjo postavil na isto mesto, če bi pa potegnil iz ene mape datoteke in jih povlekel na drugo, ti bi pa zamenjal in dodal neobstoječe datoteke .

v primeru, da bi iz mape 1. XXX povlekel na mapo 2. XXX datoteko z novejšim datumom, ti bi računalnik vseeno ponudil zamenjavo a vseeno opozoril, da jo zamenjuješ s starejšo različico ...


Ej, to sem že jaz napisal.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 27.07.2008 08:26:06
Re: Kopiranje folderjev v finderju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
laku je napisal/a:
jeanmark je napisal/a:

Kako sedaj zmergeam oba folderja?



Tudi sam sem se enkrat ujel na to foro. Kopiranje v windows sistemu je narejeno tako, da datoteke samo doda, folder pa ostane isti. Pri osx-u pa ga pač zamenja in pobriše/zamenja prvotne datoteke. Potrebno je pač vsebino mape prenesti v drugo mapo.


Kjer pa naletiš znova na isti problem, če imaš precej razvejano strukturo. Sam sem rešil potem kar s shell ukazom cp.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani