Jabuk
Mac pro in sound input
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.01.2015 16:39:18
Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok situacija je sledeča:
Razmišljam o nakupu el. kitare, da se naučim špilat.
Doma imam mac pro late 2013.
Na internetu sem videl, da se da preprosto vklopit kitaro preko navadnega zvočnega kabla v računalnik, če imaš line-in ali mic input.
No moj mac nima line-in-a, ima samo mic input, pa še ta deluje samo na slušalkah za iPhone (in podobnih, ki imajo 4-pine). Če vklopiš mikrofon v ta računalnik ne deluje oz. ga ne zazna kot mikrofon ali input, prav tako katerokoli drugo napravo ali inštrument.

Kako rešiti ta problem, ker nebi rad zmetal tone denarja za kake zunanje zvočne kartice, ki mi bodo samo še poslabšale kvaliteto zvoka, ki jo imam trenutno?

Pač imam recimo nekje budget 200€ in s tem bi rad kupil vse:
kitaro, kable in lekcije na garageband-u da se lahko začnem učiti.

Gledal sem tudi na internetu, obstajajo ene USB kitare, samo problem je, ker jih pri nas ne prodajajo, nisem zasledil modela za levičarje (čeprav sem desničar, ne morem igrati navadne kitare in rabim tako za levičarja - zjeban prst + od malega sem vedno igral z levo roko - don't ask me why) in takih stvari nebi rad vlačil po pošti, ker vem kako delajo s paketi pri nas (dobil konzerve za mačka skoraj v prafaktorjih, ker so paket dobesedno metali naokol).
Pred nekaj leti sem se že učil igrati na akustični kitari za desničarje, vendar sem prišel samo do akordov, kjer je treba uporabljati tudi mezinec na levi roki, jaz pa ga ne morem, ker imam fardirbanega od nesreče z motokros motorjem v srednji šoli (tak malo je zvit in praktično ne morem gibati z njim).

Sem odprt tudi za second-hand opcijo, ker res ne rabim kakega profi inštrumenta, ampak samo nekaj da špila in da se lahko na njem učim.

Na koncu še podvprašanje: se je že kdo učil preko garageband-a? Kake so izkušnje?

P.S.: Ne nebi rad šel v glasbeno šolo, ker nimam časa. Jaz bi rad "treniral" ko imam sam čas in voljo. Zato bi rad lekcije na računalniku in program, ki je sposoben dati vsaj nek minimalen "feedback" glede na to kar sem zaigral.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.01.2015 00:09:16
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf .... Confused klasična napaka začetnikov ..takoj na elektriko! Confused

Glede na vse kar si napisal in koliko denarja, ti je bolje da ta denar spraviš in počakaš vsaj še 300 € in kupiš kitaro, zvočno karto in ostalo drobnarijo.


Drugače pa sem mnenja da vsak začetnik mora začeti klasično ali akustično (prej z klasično) ...šele kasneje lahko gre naprej in kupuje ojačevalce, el.kitare ....

Drugače je pa skoraj da nujna ena zunanja zvočna Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.01.2015 01:57:32
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa ti potegne Garage band lekcije iz Appstora?

Pred nekaj časa sem potegnil cel kup brezplačnih lekcij na enem starejšem sistemu.
Zdaj sem pa poskusil še enkrat, in mi stalno piše, da trgovina trenutno ni na razpolago. (Pomoje je problem, ker imam SLO account)

----
Ja, tudi jaz se ukvarjam z idejo, da bi se učil kitaro. Very Happy
Sam jaz imam akustično, ki sem si jo kupil še kot mulc leta nazaj, pa senisem nikoli naučil igrat.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.01.2015 07:48:23
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:
Uf .... Confused klasična napaka začetnikov ..takoj na elektriko! Confused

Glede na vse kar si napisal in koliko denarja, ti je bolje da ta denar spraviš in počakaš vsaj še 300 € in kupiš kitaro, zvočno karto in ostalo drobnarijo.


Drugače pa sem mnenja da vsak začetnik mora začeti klasično ali akustično (prej z klasično) ...šele kasneje lahko gre naprej in kupuje ojačevalce, el.kitare ....

Drugače je pa skoraj da nujna ena zunanja zvočna Smile


Ma sej pred leti sem se že nekaj učil na akustični in jo imam še vedno doma. Ampak ko sem prišel do malo težjih akordov (beri tam, kjer moraš uporabljati tudi mezinec na levi roki) sem obupal, ker imam mezinec neuporaben od nesreče (kriv in zelo malo gibljiv oz. v njem nimam dovolj moči, da bi lahko prtisnu struno ob vrat). Električne kitare so kolikor vem malo bolj "mehke" in tudi zaradi neuporabnosti levega mezinca ne morem igrati kitare za desničarje, tako da kupujem za levičarje.

Drugi razlog zakaj bi rad električno sedaj pa je ta, da živim v bloku in bi se akustična preveč slišala. Električna pa če je ne vtakneš v ojačevalec ni toliko glasna. Jaz bi preprosto kitaro vtaknil v računalnik, računalnik mi naredi vse efekte in gleda kako igram output pa na slušalke. DOkler se ne naučim vsaj malo špilat nebi niti ojačevalca kupoval.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.01.2015 07:49:40
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pa ti potegne Garage band lekcije iz Appstora?

Pred nekaj časa sem potegnil cel kup brezplačnih lekcij na enem starejšem sistemu.
Zdaj sem pa poskusil še enkrat, in mi stalno piše, da trgovina trenutno ni na razpolago. (Pomoje je problem, ker imam SLO account)

----
Ja, tudi jaz se ukvarjam z idejo, da bi se učil kitaro. Very Happy
Sam jaz imam akustično, ki sem si jo kupil še kot mulc leta nazaj, pa senisem nikoli naučil igrat.


Hmmm pa res napiše da ni na voljo. Samo zdej je fora, da je garageband na voljo za 5€ na store-u in piše da so lekcije included, prej je bil zastonj in lekcije posebej za plačati (no artist lekcije so še vedno za doplačat). Mogoče je smo version mismatch.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.01.2015 07:53:22
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:
Uf .... Confused klasična napaka začetnikov ..takoj na elektriko! Confused

Glede na vse kar si napisal in koliko denarja, ti je bolje da ta denar spraviš in počakaš vsaj še 300 € in kupiš kitaro, zvočno karto in ostalo drobnarijo.


Drugače pa sem mnenja da vsak začetnik mora začeti klasično ali akustično (prej z klasično) ...šele kasneje lahko gre naprej in kupuje ojačevalce, el.kitare ....

Drugače je pa skoraj da nujna ena zunanja zvočna Smile


In katero zvočno bi mi priporočal?
Imam sicer še en zelo rahel problemček in to je ta, da imam v praksi še vse USB-je zasedene. Že sedaj moram non-stop izklapljati stvari in preklapljati, da imam lahko vse priklopljeno.
Ja sm še old school, ker imam tipkovnico in miš na žico, ampak mi gre na jetra ideja, da ti lahko med delom zmanjka baterij, doma pa nobene polne med vikendom, ko so trgovine zaprte...
Ena opcija je tudi thunderbolt, samo ne vem koliko bi se konfliktalo to potem z ostalimi napravami. Za en monitor vem da požre celoten bandwidth enega TB bus-a (skoraj 21Gbps), drugi monitor mislim da je nekje na 25%, potem imam pa še zunanji disk gor priklopljen, ki sicer nebi smel požreti več kot 200Mbps. Pa TB so verjetno precej dražje kot USB zvočne...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.01.2015 17:47:21
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma glede zvočne ti težko kaj svetujem, ker tega je malo morje.
Najbolje da se zapelješ do Audiopro v BTC in poveš enako kot si tukaj.
Ti bodo sigurno pomagali....imajo precej tega.

Jaz tudi ne vem kaj bi nabavil, ker moja stara Fast Track Pro je zgleda že zgodovina (ni gonilnikov), kar je žalostno glede na to da še zmeraj dela super.
RME kar hvalijo, še posebej glede gonilnikov.

Tudi jaz se moram zapeljati do btcja pa vprašati kaj bi bilo pametno vzeti.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.01.2015 23:05:43
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:
Ma glede zvočne ti težko kaj svetujem, ker tega je malo morje.
Najbolje da se zapelješ do Audiopro v BTC in poveš enako kot si tukaj.
Ti bodo sigurno pomagali....imajo precej tega.

Jaz tudi ne vem kaj bi nabavil, ker moja stara Fast Track Pro je zgleda že zgodovina (ni gonilnikov), kar je žalostno glede na to da še zmeraj dela super.
RME kar hvalijo, še posebej glede gonilnikov.

Tudi jaz se moram zapeljati do btcja pa vprašati kaj bi bilo pametno vzeti.

Ma ponavad v štacunah nimajo kaj veliko pojma, vsaj kar se tiče ali so stvari podprte ali ne. Omeniš tam da imaš mac-a pa te verjetno 5 minut čukast gledajo, pol pa kupiš eno stvar in doma ugotoviš da ni podprto... Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.01.2015 00:35:47
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa saj to lahko tudi sam preveriš.

Glede na moje izkušnje, je pri MACu vse bolj enostavno, in vse dela tudi brez gonilnikov. Tudi ta moja stara zvočna dela, ampak jo moram kar naprej vsiljevati MACu ....ne vem kaj je fora.

So pa v Audiopro kar strokovni.
Najprej se malo informativno pozanimaj kaj bi bilo najbolj primerno zate, potem pa malo pogooglaj, vrni se nazaj in kupi.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.01.2015 07:42:10
Re: Mac pro in sound input
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:
Pa saj to lahko tudi sam preveriš.

Glede na moje izkušnje, je pri MACu vse bolj enostavno, in vse dela tudi brez gonilnikov. Tudi ta moja stara zvočna dela, ampak jo moram kar naprej vsiljevati MACu ....ne vem kaj je fora.

So pa v Audiopro kar strokovni.
Najprej se malo informativno pozanimaj kaj bi bilo najbolj primerno zate, potem pa malo pogooglaj, vrni se nazaj in kupi.

Jaz imam pa mixed izkušnje s tem, da kar vse "čudežno" dela na mac-u. Imam miško, gonilnik tud za mac-a ampak moram ob vsakem zagonu na novo nastavljat kateri profil naj uporabi... Sej ne rečem, da se ne turdijo, ampak včasih so pa res banalne stvari, ki bi morale funkcionirat.

Bom pa naredu kot si ti reku, najrpej bom šel tja malo povprašat, potem na internet pregledat potem pa nazaj ali kupit ali pa še malo težit... Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani