Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Brežično polnenje ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1802
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.10.2014 18:02:16
Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sm danes probal,nexusa 5ko,z brežičnim polnenjem! Dokaj zanimiva zadeva,no da me neboste narobe razumeli,polnenje se izvaja preko wirelessa in seveda baze. Ali lahko kaj takega pričakujemo tudi pri applu? Pa če bi konstantno tako polnil telefon,ali lahko škodo narediš bateriji,saj mislim da ni isto kot če ga preko kabla polniš!

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.10.2014 18:56:00
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za iPhone dobiš ovitek, ki ti ommogoči tak način polnjenja. Drugač je pa to že stara stvar in ne dela nobene škode batariji.

Apple bo podobno zadevo uporabljal za polnjenje ure.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1802
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.10.2014 18:58:34
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Za iPhone dobiš ovitek, ki ti ommogoči tak način polnjenja. Drugač je pa to že stara stvar in ne dela nobene škode batariji.

Apple bo podobno zadevo uporabljal za polnjenje ure.


Dobr za ovitek sem vedel,ampak to meni osebno ni bilo ušeč,je res zlo zlo debeu! Sm mislu če je kaj na ta načič kot pri tem telefonu Smile
+1 za iwatch!Very Happy

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.10.2014 19:24:51
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Me zanima kdaj bodo ta način uporabili pri iphonu. Pomojm je problem ker neb mogu bit tolk tanek plus tega bi bil težji.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.10.2014 20:07:53
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno je problem v aluminiju, poleg tega je to nekaj na pol, saj telefona med polnjenjem ne moreš uporabljat in je to bolj šminka kot uporabnost.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.07.2011
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.10.2014 09:26:25
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za iPhone 5, 5c, 5s, 6 in 6+ je na voljo iQi Receiver za brezžično polnjenje, ki se ga namersti pod etui.

http://www.fonesalesman.com/collections/qi-wireless-receivers/products/iqi-mobile-receiver
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.10.2014 10:11:12
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kdo kje zasledil, če brezžično polnjenje applove ure dela po kakem standardu (recimo Qi), al je Apple naredil neko svojo rešitev, da mu ni treba plačevat licenc?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.05.2012
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.10.2014 11:32:50
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dokler je brezžično polnjenje na tako kratki razdalji, kot sedaj, je brezzvezno. smisel brezžičnega polnjenja je da si mobilen, še vedno uporabljaš napravo in polniš.
lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.09.2012
Prispevkov: 212
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.10.2014 12:52:21
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
smisel brezžičnega polnjenja je to da se ti ni treba hecat s priklapljanjem kok je to uporabno nevem..ampak polnjenje na dolge razdalje lahko kar pozabiš, bi stvar preveč sevala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1802
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.10.2014 14:04:23
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja ampak sej to bo napredovalo,da bo neka naprava izšla,s katero boš lahko tudi nemoteno uporabljal svojo iparavo,ko se bo preko WI-FIja polnila! Mene je fasciniralo to pri Nexsusu,sej je šminka,ampak je pa tko fajn zadeva Smile

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.10.2014 14:34:01
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nokia je eksperimentirala s polnjenjem na osnovi signalov iz okolja.
Ne tolk za polnjenje, kot dopolnjevanje. Pač da podaljša čas batarije.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.11.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 09.10.2014 14:44:12
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdej mi pa počas najedate aplovci kar nima iphone je vse brezveze ko pa dobi kakšen tak bonbonček je pa to za vas revolucija in oh in sploh recimo NFC ja kok let so uzadi.Zdej pa preidem k bistvu mam nokio lumio 930 z brezžičnim polnenjem in je super izkušnja vsak večer vtikanje na polnilec ali dock postajo "bljak" kot je dejal Jobs ob predstavitvi prvega iphona za stylus.Zvečer dam na polnilno plato in to je to še bol kul pa se odreže auto polnilec dam gor brez natikanja kabla in to je to.Telefon sem zamenjal za htc one in mi ni žal tut minute od sedaj kopujem le telefon z tem načinom polnenja basta je najbolj praktično.
P.s. Sam uporabljam tudi Apple produkte ampak gledam vse malo širše če ma nek produkt določeno uporabno zadevo jo sprejmen ne pa je brez veze čeprav še nisi nikoli sprobal funkcionalnosti te komponente.
L.p.Klemen
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1802
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 09.10.2014 14:50:42
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
noordung je napisal/a:
Zdej mi pa počas najedate aplovci kar nima iphone je vse brezveze ko pa dobi kakšen tak bonbonček je pa to za vas revolucija in oh in sploh recimo NFC ja kok let so uzadi.Zdej pa preidem k bistvu mam nokio lumio 930 z brezžičnim polnenjem in je super izkušnja vsak večer vtikanje na polnilec ali dock postajo "bljak" kot je dejal Jobs ob predstavitvi prvega iphona za stylus.Zvečer dam na polnilno plato in to je to še bol kul pa se odreže auto polnilec dam gor brez natikanja kabla in to je to.Telefon sem zamenjal za htc one in mi ni žal tut minute od sedaj kopujem le telefon z tem načinom polnenja basta je najbolj praktično.
P.s. Sam uporabljam tudi Apple produkte ampak gledam vse malo širše če ma nek produkt določeno uporabno zadevo jo sprejmen ne pa je brez veze čeprav še nisi nikoli sprobal funkcionalnosti te komponente.
L.p.Klemen


Noben ne pluva inaprave,tko da nevem iz kje si to razbral,tvoje razburjanje je neutemeljeno! Govor je o tem da je fajn zadeva,noben pa ni reku da zato k apple tega nima ,da bomo menjali napravo. Sploh pa žalosno da primerjaš iphone z lumnio,ki je nagrado dobila for "sucking",in pa htc ( o moj bog iz windows mobile na andorid )....Jaz osebno vrjamem v to da bo apple prvi ki bo izbolšal to brezžicno polnenje,in ko bo zunaj da bo prfektno delalo!zdaj pa pustmo času da pokaze Smile

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 09.10.2014 15:42:56
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem uporabljal nekaj časa na Note 2 in moram reči da je več slabih stvari pri tem kot dobrih: nizek tok polnenja cca 500mA, zelo nizka učinkovitost delovanja cca 33%, telefon se ti zelo segreje, zaradi visoke frekvence delovanja se lahko sliši pisanje,

Za to da se polnil med zraku med uporabo, je pa spet neizvedljivo ker pri trenutnih dovoljenih močeh se mi zdi da je max napetost 5mV in če bi hoteli dobiti 5V za polnenje (tudi 4V bi naredilo delo) bi bil to ogromen tok, zaradi česa bi napetost padla. Če bi pa želeli višjo napetost v zraku pa bi to bila idealka za dobit kakšnega raka ali pa da bi prišlo do mutacij celic Smile



No ta moj 1c sem moral zraven pristaviti Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.10.2014 16:29:46
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobro, da je končno nekdo omenil tudi zdravje... Sicer je to pri tech frikih redkost pa vendar... Razvade dostikrat puscajo posledice...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.10.2014 16:34:27
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem imel nekaj časa Lumio 920 z brezžičnim polnilcem in je zadeva odlično delovala. Tedaj sem videl ta posnetek: http://youtu.be/xZo2pA0Qc9U, nakar sem tudi sam stestiral. Premore 2cm razmaka med telefonom in polnilcem, ter napolni se v istem času kot preko kabla.


Nazadnje urejal/a warcanoid Čet 09. Okt 2014 16:41; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1042
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 09.10.2014 16:37:24
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No samo toliko o sevanju oddajnikov v okolici. Če greš recimo na Krim, Nanos, Krvavec...tudi Ljubljana je polna teh oddajnikov vseh jakosti in frekvenc. Pa zaradi tega ni še nihče zbolel doičim od drugih stvari, ki jih človek konzumira tako ali drugače.
Ne strašit ljudi po nepotrebnem z nič znanja o problematiki!!!
Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1802
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 09.10.2014 16:45:15
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
No samo toliko o sevanju oddajnikov v okolici. Če greš recimo na Krim, Nanos, Krvavec...tudi Ljubljana je polna teh oddajnikov vseh jakosti in frekvenc. Pa zaradi tega ni še nihče zbolel doičim od drugih stvari, ki jih človek konzumira tako ali drugače.
Ne strašit ljudi po nepotrebnem z nič znanja o problematiki!!!
Lp


Dobr sej mogoče ni to toliko nevarno od enkrat ! Lahko pa ščasoma če bi veliko ljudi to uporabljalo,seveda pride do posledic na zdravstvenem stanju....

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.09.2012
Prispevkov: 212
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 09.10.2014 17:04:06
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
No samo toliko o sevanju oddajnikov v okolici. Če greš recimo na Krim, Nanos, Krvavec...tudi Ljubljana je polna teh oddajnikov vseh jakosti in frekvenc. Pa zaradi tega ni še nihče zbolel doičim od drugih stvari, ki jih človek konzumira tako ali drugače.
Ne strašit ljudi po nepotrebnem z nič znanja o problematiki!!!


Ja zgleda da tebi tudi marskej ni jasno. Jakost signala od izvora do končne naprave je VEČ razredov nižja. V končno napravo tako malo originalne energije skoraj nič, kar je pa vseeno dovolj za prenos podatkov. Na polnjenje pa kar pozabi ker je BZ, oz je kar ZF Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 09.10.2014 18:13:37
Re: Brežično polnenje ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
No samo toliko o sevanju oddajnikov v okolici. Če greš recimo na Krim, Nanos, Krvavec...tudi Ljubljana je polna teh oddajnikov vseh jakosti in frekvenc. Pa zaradi tega ni še nihče zbolel doičim od drugih stvari, ki jih človek konzumira tako ali drugače.
Ne strašit ljudi po nepotrebnem z nič znanja o problematiki!!!
Lp


Takšno razmišljanje nas je vedno pripeljalo do tega:

Ubiti enega človeka je zločin, ubiti jih milijon je statistika. Ozri se malo okoli sebe ni življenje iŽivljenje... Brez telefona pa računalnika boš lahko preživel če boš imel zdravo okolje v katerem boš bival..
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani