Jabuk
Upočasnitev Maca
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2010
Prispevkov: 33
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.09.2014 12:56:23
Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

zopet se obračam na vas, če mi bo kdo znal svetovati oz. pomagati do rešitve.

Specifikacije:
Macbook Pro 15" Retina, 16gb rama DDR3 , processor 2,7 GHz Intel Core i7, Intel HD Graphics 4000 1024 MB, Software OS X 10.9.5 in SSD 500GB prostora..

Po nekaj mesecih se je ta hudič upočasnil. Vse to se opazi pri odpiranju programov kot so Photoshop, Lightroom in Final cut pro X ( Vsi programi imajo originalno licenco ) in pa pozna se, ker se računalnik ne prižge več tako hitro kot se je v prvih mesecih. Trenutno imam frej 320gb od 500gb na SSDju torej prezasedenost ni.
Uspel sem celo kupit CleanMyMac 2 in takrat zbrisat neke stare fajle in nevem kaj vse živo ( Baje top program za to ) a se stanje ni izboljšalo.

Sedaj kake 2 meseca pa so mi začeli štekati še videi na Youtubu.
Prej mi je vse štekalo, ko sem imel še nekih 10- 15% baterije. Sedaj pa stalno se zatika pa za kako tisočinko nazaj rukne pa vrže naprej. Prav tako ni sinhroniziran zvok na nobenem videu. Tudi na najbolj popularnih komadih na Youtubu..
Šteka na vseh resolucijah v vseh velikostih screena..
Med tem, ko filmi katere gledam na macu delujejo normalno hitro ( Ali preko Quick timea ali preko VLCja )..
Uporabljam pa Safari.. Drugih brskalnikov še nisem probal. To sem se sedaj spomnil Idea
Vse zadeve redno updejtam, ko dobim opozorilo. Z zadnjim softwerskim updejtom pa tega pri meni ni rešilo.

Any tips?

Hvala!
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.09.2014 13:08:21
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preveri, da nimaš inštaliranega kakšnega programa, ki ti v ozadju nepotrebno zažira procesor. Kolega je imel enkrat problem, da mu je na retina Macbook pro-ju baterija zdržala kar naenkrat pol manj... kriv je bil nek buggy VPN software, ki ga je potreboval za službo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.10.2014 23:20:02
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj je to normalno da novega macbooka (i7,3GH, 16 GB 1600 MHz DDR3) z moram vedno restartat da dela kot se spodobi?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2010
Prispevkov: 33
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.10.2014 23:29:28
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem vceraj formatiral in na novo postavil vse skupaj Smile
Ni slo drugace. In rama in procesor so mi nekatere aplikscije zrle katere nisem znal odstranit niti nekateri programi ne...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.10.2014 23:32:20
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma pri meni ni tako hudo ...pač opazil sem da ko ga zbudim nekaj ni pri volji Confused

Restart ga pa zdrami ....dela čist drugače
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.05.2012
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.10.2014 07:10:42
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vcasih pomaga da se enkrat instaliras osx, ( ce ne ves,samo alt drzi,ko ga prizges) vse nastavitve bodo ostale enake.
Druga varianta
Ce uporabljas time machine, potem pa uporabi restore od zadnjega dne ko je dobro delal.
Ponoven restore ali pa ponovna namestitev osx, vecinoma pomaga. Velikokrat kaksen program kaj pobrka, ponavadi opazis da je pocasnejsi startup.
Meni je to ze veckrat pomagalo
Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.10.2014 10:41:56
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pocakate decki na yosemite Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.10.2014 10:51:14
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sammy je napisal/a:
Vcasih pomaga da se enkrat instaliras osx, ( ce ne ves,samo alt drzi,ko ga prizges) vse nastavitve bodo ostale enake.
Druga varianta
Ce uporabljas time machine, potem pa uporabi restore od zadnjega dne ko je dobro delal.
Ponoven restore ali pa ponovna namestitev osx, vecinoma pomaga. Velikokrat kaksen program kaj pobrka, ponavadi opazis da je pocasnejsi startup.
Meni je to ze veckrat pomagalo
Lp

Glede na to da nisem nikoli to delal, in da sem čist frišen uporabnika Mac-a .....bi to bilo pametno? Koliko to traja? A lahko kaj zajebem?

V bistvu se prepričan da se nekaj z ruterjem ne razumeta. Od možnih 8 Mbps kaže komaj 1 Mbps? Confused
Po restartu pa dela normalno...? Gre za par mesecov star MBP 3 GHz, Intel Core i7, 16 GB 1600 MHz DDR3

Zraven imam pa še osnovnega MBA (tudi par mesecov star) ki teh težav nima.

A je tukaj kakšen strokovnjak ki obvlada te nastavitve ruterja in živi kje blizu Jesenic?

Nekaj sem tudi sam poskušal nastaviti z pomočjo informacij s spleta, pa še zmeraj nekaj ne štima. Imam pa še tri računalnika priklopljene z kablom (2X windows 8 in ena kišta z XP-ji) ...ne vem koliko to zakomplicira zadevo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.10.2014 11:16:42
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa si že probal na kakem drugem routerju?

Pri kakem znancu, al pa na kakem javno dostopnem WiFiju.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.10.2014 15:33:05
Re: Upočasnitev Maca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, ampak sklepam da je fora v prenosniku/nastavitvah, ker zdaj sem že eneparkrat odprl svojega pro-ja in ženinega air-a in šel na speedtest.

Air vedno dela v redu, mojega pa moram restartat. Confused
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani