Jabuk
MacBook Pro požira RAM
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.09.2014 11:11:01
MacBook Pro požira RAM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo. Zadnje čase se mi je začelo dogajat nekaj čudnega z mojim MBP. Imam recimo 10GB prostora na disku, tako kaže Finder ko naredim PRAM reset. Po 2 dneh uporabe teh 10GB pade na 200MB, zaradi česar računalnik nenormalno šteka... Ko naredim spet PRAM je spet 10GB in spet dela 2 dni nakar se zgodba ponovi..

+ tega mi disk utility napiše Macintosh HĐV z Đ. To je tudi nekaj novega kar sem zdajle vidla wtf?

Kaj naj naredim? Zakaj se to dogaja?

Hvala za pomoč
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.09.2014 16:03:21
Re: MacBook Pro požira RAM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgleda se ti RAM zafila in potem uporablja swap na disku. Iz tvojih besed predvidevam da imaš navaden 5400rpm HDD (počasn disk). Koliko imaš RAM-a ?


Po vsakem restartu (vklop in izklop računalnika, ali restart) računalnika bi morala dobiti ta prostor nazaj in se sprazniti RAM, razen če imaš kljukico zraven, ko te vpraša če se vsa okna in programi odprejo po vnovičnem zagonu.

Tako nekako na hitro. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.09.2014 11:27:43
Re: MacBook Pro požira RAM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Načeloma imam 200GB.. Zafila se pa skoraj takoj ko se prižge, potem pa opominja da mi zmanjkuje prostora..

Ampak to prej ni delal, od aplikacij imam samo Safari skos prižgan.

Kaj naj sploh potem naredim, kako to spucam? Ker nisem nič takega nalagala itd, nobenih aplikacij novih, tako da mi sploh ni jasno da kar naenkrat to počne...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.09.2014 11:57:33
Re: MacBook Pro požira RAM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zbriši par stvari na disku... sistem zgleda potrebuje več kot 10Gb prostega diska za normalno delovanje. Recimo že ko računalnik daš v sleep, ti celotno vsebino rama zapiše na disk (če ti slučajno zmanjka baterije/elektrike). In potem so še razni cachei in podobne reči... skratka, malo si popucaj disk.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 30.09.2014 10:45:15
Re: MacBook Pro požira RAM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čeprav unix ni nagnjen z fragmentaciji fajlov, manj kot 10% prostora na disku močno upočasni delovanje sistema ravno iz tega naslova.
Cachiranje je normalno, ko zmanjka rama, začne disk uporabljati kot ram (poglej Activity monitor -> SWAP size). Ker ti diska zmanjkuje, mora še ta swap razbijat po sektorjih na disku in posledično se ti zgodi najslabše možno, da se ti najpomembnejši/najboljuporabljan file razsuje po disku in fizično glava na disku išče koščke, za to se vse začne odvijati z-e-l-o-o-o počasi.

možne rešitve:
1) zagotovi dovolj prostora na disku
2) na vsake par dni naredi shut-down (ne sleep)
3) začni zapirat programe
4) nadgradi ram
...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani