Jabuk
Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.07.2014
Prispevkov: 8
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.07.2014 13:41:46
Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo. Najprej vas lepo pozdravljam! Sem nov na forumu, zato nevem ce sem temo odprl v pravem oddelku, zato prosim za razumevanje...
Imam naslednjo tezavo:
Na macbook mid2010 13inch (bel) sem predvcerajsnjim nalozil mavericks in izbrisal vse podatke na disku. Nato sem hotel znova nalozit sistem. Vendar mi v internet recovery pokaze install lion os, ki ga pa nisem kupil z mojim apple id in ga tako ne morem namestiti. Ok, sem rekel, bom doma namestil z original diska pac sistem, ki je prisel z macbookom. Sedaj probavam ze lep cas ampak sem v temi in nevem kaj naj naredim. Ce tisim c ob zagonu, se disk pac vrti ampak pride samo do utripajoce mape s vprasajem. Ce tiscim option, se pokaze samo internet recovery, od kod spet pokaze samo install lion. V levem kotu mi kaze disk in cd. Torej kaj mi je storiti, da bo stvar delala oz. da bom uspesno nalozil os. Upam, da ni kaj strojno narobe Sad

Hvala za pomoc in lep pozdrav!

Pardon za kvaliteto, s telefonom je slikano. Tak zgleda disk utility, ce kaj pomaga...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.07.2014 13:57:10
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje ti ne bere DVDja.

Mal podrgni DVD ob hlače al pa majico, če je še čist nov.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.07.2014
Prispevkov: 8
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.07.2014 14:26:53
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Disk zdaj drugic uporabljam. Enkrat sem ze tako na novo nalozil os in je delalo. Sedaj sem ga zbrisal ampak je vedno isto....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.07.2014 16:25:07
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A maš možnos na kaki drugi mašini preverit, če dela DVD. Al pa dobit kak drug sistemski dvd, da sprobaš, če je vse ok z optično enoto.

Ni pa nujno, da je problem v optični enoti/dvdju. Če prav vidim, se ti mašina pobere iz hitachijevega HDja. Tam maš verjetno neko delujočo inštalacijo. Lahko da ti ta ne dovoli startat iz optične enote.

Drugač pa se da nekako narest, da se ti sistem inštalira preko mreže. Celo iz PCja. Mal pogooglaj, kako to narediš. Fora je v tem, da daš na pc en applov mini app. Mašino pa restartaš v tak mode, da se priklopi na optično enoto na pcju preko mreže.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.07.2014 16:37:09
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej še tale link. Je bil objavljen v eni drugi niti.

http://support.apple.com/kb/ht5911

Tud jaz mal ugibam v tem tvojem primeru, ker se sam pripravljam spucat dve mašini, a še nisem nikoli dajal sistema ma mašino po novem (brez dvdja). Pa ne bi rad preveč eksperimentiral.

Predvsem me bega tist del o installerju, ki ga skopiraš iz Appstora.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.07.2014
Prispevkov: 8
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.07.2014 16:46:50
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj druge mac naprave nimam v blizini, pravtako ne drygega sistemskega diska. Imam pa pc racunalnik, tak da to preko mreze ce bi lahko kako usposobil bi bilo super.
Macbook pa je pac trenutno brez sistema in ce ga zazenem pride samo do mape s vprasajem ki utripa. Probal sem ze miljon kombinacij in vse kar mi uspe pridet je v intrrnet recovery, kjer moras spet cakat nekaj casa da ga zacene, tam pa mi ponudi restore from time machine, web help, install new os, disk utility. Ce dam install new os mi hoce nalozit lion, zadnje pa je bil nalozen mavericks, orginal pa snow leopard, liona nisem kupil... V boot managerjh imam na izbiro samo internet recovery in niv druga. Cd vrti vendar ga ne prikaze. V disk utility ga pa kaze...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 05.07.2014 16:54:09
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole še poglej:
http://support.apple.com/kb/ht1533

Press Option during startup Start up in Startup Manager, where you can select an OS X volume or network volume to start from.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.07.2014 17:19:22
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čakaj malo. Si ti 100% prepričan, da maš pravi DVD ? Ker namreč zraven si dobil 2 ali ne ? En je sistem ,en pa extra neki dodatki, aplikacije ipd...
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.07.2014
Prispevkov: 8
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.07.2014 17:24:08
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da dobil sem dva, en je siv ki ga imam v enoti drugi je bel in gor pise iwork... Zdaj nevem ali ne precita dvdja zaradi pokvarjene enote ali zaradi fuc dvdja. Kaj mi je narediti v enem in drugem primeru in pa kam bi lahko nesel macbook, da mi ga zrihtajo? Ker nimam vec idej. Cel dan danes berem in sedaj tukaj sprasujem in mi neuspe cisto nic drugega kot internet recovery...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.07.2014 17:37:46
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na usb si nardiš instalacijski usb, bodisi mountain lion ali kaj druga. Potem preko app store svojega računa, "nabaviš" mavericks in free updejtaš.

Nevem kako toplo vodo odkrivate tu gori Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 05.07.2014 17:39:21
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam na tisti sliki, ki si jo poslal, ti piše, da maš v superdrive enoti Application install disc. Da nisi res zamešal DVDja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 05.07.2014 17:42:49
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.07.2014
Prispevkov: 8
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 05.07.2014 18:13:50
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse se je razjasnilo in moram priznati, da sem malo smotan. Tako kot si nalepil sedaj in tako kot si rekel ti macata sem probaval bootati napacn dvd. Ko si napisal ce sem 100% da imam pravi dvd sem malo pogooglav in seveda prisel do enake slike, ki si jo nalepil. Torej poleg sem dobil dva siva dvdja in beli cd. Sivi dvd z aplikacijami in trialni iwork sem imel v skatli od macbooka, seveda sem sel tam prvo iskat in nasel ta dva cdja. Ze od prej sem vedal da je pravi sivi in sem pac z njim nadaljno operiral. Pozabil pa sem da je nekje se en sivi dvd, ki ga ni bilo v skatli. Premetal sem pol hise, na koncu pa ga nasel v tortici 20cm proc od mesta kjer sem si cel dan razbijal glavo zakaj ne dela. No sedaj se os instalira. Tako da sedaj smo zrihtali. Hvala vam za pomoc. Very Happy
Pa ker sem se ze prijavil na vas forum, vas vprasam se nekaj: torej odstopati je zacel spodnji del macbooka, kje bi lahko to kupil oz. dal da bi mi zamenjali. Sem gledal da bi sam kupil ampak iz tujine nimam moznosti narocat na kaki slovenski strani pa ne najdem.
Se enkrat hvala! Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 05.07.2014 21:25:17
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dogaja se tudi najboljšim! Važn da zdaj dela. Very Happy

Glede ohišja pa EPL, pa se mal pogovarjaj.

Al pa kontaktiraj na ZS uporabnika No. 1 (on je tam "capo di banda" ... no ja, eden od): http://www.jabuk.si/pbb/profile.php?mode=viewprofile&u=202

Mu reči, da sem ga jaz priporočil. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 05.07.2014 21:26:02
Re: Tezava ob ponovni namestitvi sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za spodnji del je nek apple program za zamenjavo. Zastonj dobis novi del, starega pa posljes nazaj

https://www.apple.com/support/macbook-bottomcase/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani