Jabuk
Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.06.2014 10:37:05
Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kateri od "rebootov" iNaprave je najbolj korenit? Oz. kakšne so razlike med respringom (menda jih je več vrst), resetiranjem z držanjem obeh tipk, ugasnitvijo in prižigom...?

Nekako mi ne potegne kakšna *NIX logika tu - sem sklepal, da je recimo respring podoben restartu X serverja in še nekaterih servisov, pa da je ugasnitev naprave dejansko ugasnitev itn. Pa vidim, da po ugasnitvi in ponovnem prižigu so na task managerju nekateri appi (ki jih recimo tudi pred ugašanjem nisi imel prižganih), potem po respringu se je izbrisal čas, ki kaže usage in standby od. zadnjega 100% polnjenja baterija, pri enih respringih je ohranil Uptime...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.06.2014 11:07:11
Re: Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Shutdown je dejansko shutdown... tako kot na PC-ju. Vse se lepo ugasne in prižge iz nule.

Reset (držanje obeh tipk) je tako kot reset na računalniku. Vse se grdo ugasne in prižge iz nule.

Respring ne vem točno, ker je stvar implementacije hackerjev pri jailbreaku. Ampak beseda izhaja iz Springboarda, ki je glavni proces v iOS-u... in primarni respring verjetno ubije ter na novo zažene ta proces in vse stvari, ki se vežejo nanj.

Sicer ne vem, kater task manager si gledal (verjetno kaj vezanega z jailbreakom?). Ker app switcher od Springboarda ti ne pokaže dejanskega stanja odprtih aplikacij.

Bi pa tukaj omenil, da obstajajo določeni procesi in aplikacije na iOS-u, ki se samodejno zaženejo ob ponovnem zagonu sistema. Od 3rd party aplikacij so to lahko recimo voip aplikacije (npr. Skype) in newsstand aplikacije (npr. NY Times). Po novem lahko vse aplikacije, ki uporabljajo background fetch ali remote notificaitione kadarkoli dobijo signal za zagon v ozadju (razen, če so bile na silo ugasnjene). In tukaj si predstavljam, da lahko sistem ob zagonu naprave takoj zbudi aplikacije, ki jih največ uporabljaš. Pri respringu se te procesi verjetno ne zaženejo (kot sem rekel, je to odvisno od implementacije, ki pa tukaj ni stvar Appla, temveč hackerjev).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.06.2014 12:11:40
Re: Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, mislil sem na app switcher (občasno malo pomešam nekatere pojme zaradi različnih poimenovanj med platformami): Če sem pred resetom ali shutdownom (priznam, ne spomnim se več natančno, pri katerem od obeh se to dogaja) v njem aplikacije "zaprl", so se po resetu ali shutdownu prikazale nazaj. Domnevam, da jih zapisuje v kakšno datoteko, in v tistem času po zaprtju ni uspel posodobiti stanja... (Se pa tudi vidijo v kakšnem čisto uradno dovoljenem appu, ki kaže spisek procesov - poleg seveda tistih, ki imajo dovoljenje za delo v ozadju preko background refresh in notifikacij).

Časa uporabe in stanja od zadnjega polnjenja baterije pa verjetno ne zapiše na "disk", če se po kateremkoli restartu pobriše.

Glede shutdown vs. reset sem dobil občutek, da je reset močnejši. Vem, da je bil včasih potreben prav reset, ker shutdown ni popucal težave (denimo kmalu po nadgradnji na sedmico in to na ne-jailbreakani napravi). Mislim, da je celo tako, da je battery usage prikaz časa ohranil tudi s shutdownom, pobrisal pa z resetom (zdaj ne morem preveriti, ker so že "-" namesto številk...).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.06.2014 12:17:27
Re: Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj sem lepo napisal, kaj je razlika med shutdownom in resetom. Shutdown pusti aplikacijam čas, da zaključijo svoje delo, predenj ugasne telefon. Reset pa vse izklopi kakor da bi zmanjkalo elektrike. Razlika je očitna: shutdown si zapomni določene stvari, ki jih pri resetu ni možno shraniti.

Kar se pa tiče aplikacij v app switcherju po resetu telefona pa ne vem točno, kje je problem.

Sta dve možnosti:
1.) Sistem je dejansko po resetu zagnal te aplikacije (iz razlogov, ki sem jih omenil v prvem postu)
2.) Sistem tu kljub temu, da si pobil vse aplikacije, pokaže zgodovino aplikacij, ki si jih uporabljal (to bi znal biti tudi bug)

Skratka... jaz tukaj ne vidim nič kritičnega.

PS: Sicer ne vem, kaj želiš doseči? Prazen ram? V tem primeru ti predlagam, da se nehaš obremenjevati s stvarmi, ki jih uravnava sistem. Free memory is wasted memory.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.06.2014 13:20:45
Re: Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:

PS: Sicer ne vem, kaj želiš doseči? Prazen ram? V tem primeru ti predlagam, da se nehaš obremenjevati s stvarmi, ki jih uravnava sistem. Free memory is wasted memory.

Predvsem dve stvari:
- hotel sem razcistiti pojme;
- in pa danes konkretno sem hotel "popucati" Skype, ker sem ugotovil, da je na iPhone ze par dni offline ("msnp: connection offline"). Ampak za tole bo verjetno treba odinstalirati in nazaj instalirati app. Microsoft ga zadnje case tu ornk serje (glede notifikacij in online statusov, zdaj pa se tole).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.06.2014 16:53:59
Re: Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če misliš na pucanje nastavitev oz. delovanja aplikacije... če ti tukaj reboot telefona ne pomaga, ti bo pomagal samo reinstall.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.10.2011
Prispevkov: 137
Kraj: Domžale
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 30.06.2014 07:25:21
Re: Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Reset (držanje obeh tipk) je tako kot reset na računalniku. Vse se grdo ugasne in prižge iz nule.


meni po resetu telefona še vedno ostanejo appi prižgani kot pred resetom.
enako, če naredim shutdown.

_________________
lp dukedl
iPhone 4 16gb, iOS 6.0, bb 04.12.02, Mobitel (AT&T Factory Unlocked, WildcardActivated)
Nano 3gen 8gb
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 30.06.2014 07:38:02
Re: Shutdown vs. respring vs. reset vs. ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom še enkrat napisal za vse, ki ne razumejo. Če vidijo screenshot aplikacije v app switcherju (ja... tisto je v 99% primerov navaden screenshot), še ne pomeni, da so te aplikacije odprte/aktivne. Druga stvar so pa določene aplikacije, ki jih sistem avtomatično zažene ob zagonu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani