Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
aliexpress.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.06.2014 17:22:07
aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ma kdo kakšne izkušnje s www.aliexpress.com? En mi je danes povedal za to stran. Predvsem me zanima elektronika
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.09.2009
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.06.2014 17:37:44
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kitajc kot kitajc Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.01.2009
Prispevkov: 307
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.06.2014 17:48:04
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni v bistvo to kot nekakšen "kitajski" ebay... Sem že naročil par stvari sicer pa je ok. Ampak je odvisno kaj in katerga prodajalca...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.03.2012
Prispevkov: 73
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.06.2014 18:12:00
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Velikokrat naročal tudi 3d printer za več kot 1k in vse vedno štimalo. Tudi aliexpress ima buyer protection tako, da je približno enako kot ebay.

Če ti pošlje preko china air maila boš čakal približno 1 mesec, malo hitrejši je hongkong air mail, najhitrejši pa DHL -> če ti pošlje v ponedeljek dobiš v petek, samo preko DHLa ti pošlejo običajno večjo količino ali pa bolj vredne izdelke.

Sam naročim iz aliexpressa takrat, ko ne rabim tistega v trenutku ali pa je veliko ceneje kot na ebayu. Na ebayu se tudi preprodajajo isti izdelki iz aliexpressa samo za večji denar.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2009
Prispevkov: 274
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.06.2014 19:47:31
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uporabljam tudi jaz. Potrebno je paziti pri znamkah kot so adidas puma, lahko pošlje neoriginal in če carina odpre kar ni nujno pregledajo tudi glede ponaredka.......stroški za ponaredek uničenje in 60 €.....V glavnem pa dobra stran...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.06.2014 20:30:14
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha no verjetno ne bom kupoval kakšnih čevljev, sej mamo na hrvaškem originale za 100 kun na štantih ob obali
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 08.03.2014
Prispevkov: 17
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.06.2014 11:06:26
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zaenkrat same pozitivne izkušnje, je pa res da sm opravil samo 2 nakupa
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.01.2012
Prispevkov: 269
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.06.2014 08:13:30
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vprasanje glede "originalov".

Sam sem stopil v kontakt z enim prodajalcem za en specificen Samsungov izdelek - ki ima na izdelku vse kot original - pac identicen originalu. Ker je znesek okrog 150€, je velika verjetnost, da bi ga na carini odprli.
Nato mi je ta prodajalec rekel, da lahko brez problema deklarira izdelek po nizji ceni - ce na deklaracijo napise ceno recimo 25€ - kaksna je verjetnost, da bo izdelek "cekirala" carina Smile ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.06.2014 08:37:28
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Carina ti lahko vseeno odpre paket. Če račun ni priložen ti bodo rekli za račun.

Če ti nekdo iz kitajske proda avto in napiše, da si dal zanj 25 USD ne verjamem, da bo carina to sprejela kot veljaven nakup in ti ga bodo ocarinili in obdavčili glede na realno vrednost ali pa ga zadržali. Nisem prepričan kaj od tega.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.06.2014 08:39:12
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede aliexpress.
Sem naročil štiri stvari.
Dve sta prišli, nista bili popolnima takšni kot sem si predstavljal po slikah.
Dve pa nista prišli. Enega izdelka kupec ni poslal, drugega kupca so pa banali iz portala.
Na vrnjen denar od obeh še čakam.

Jaz vem, da ne bom več kupoval.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2009
Prispevkov: 274
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.06.2014 08:43:07
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Paco je napisal/a:
Eno vprasanje glede "originalov".

Sam sem stopil v kontakt z enim prodajalcem za en specificen Samsungov izdelek - ki ima na izdelku vse kot original - pac identicen originalu. Ker je znesek okrog 150€, je velika verjetnost, da bi ga na carini odprli.
Nato mi je ta prodajalec rekel, da lahko brez problema deklarira izdelek po nizji ceni - ce na deklaracijo napise ceno recimo 25€ - kaksna je verjetnost, da bo izdelek "cekirala" carina Smile ?


Če je ta Samsungov izdelek gsm in se prodaja pod drugim imenom je pa identičen po obliki ima verjetno dve SIM gre skoz plačaš le carino in davek.....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.01.2012
Prispevkov: 269
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.06.2014 08:54:37
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pac js poznam par punc, ki so narocle porocne obleke prek Alija...dolocene so dobile tocno to kar so hotele, ena ali dve sta pa dali malenkosti popravt k sivilji (in so prisle mnogo ceneje skozi, kot ce bi si v SLO sposojale obleke).

Js sm narocil pred kratkim dve malenkosti, in cakam kaj in kako bo. Ce bo kul, mam ogledano malo vecjo stvar Smile

Ne, ne, ni telefon (ceprav imam tut tam enega ogledanega Smile ). Sprasujem zato, ker sem izvedel, da v primeru, da je racun/cena za manj kot 30$, naceloma vedno gre mimo carine.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 16.06.2014 09:16:57
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni včasih carina odpre tudi pakete, ki so ocenjeni bistveno manj kot 21 EUR.
Lahko da naključno ali pa ocenijo glede na rentgen.

Če ti odprejo tak paket in je notri telefon, pošiljatelj iz kitajske, zunaj piše pa 30 USD imam občutek,d a ti znajo pojamrat.
Verjetno na forumu ve kdo kako natančno potekajo te stvari na carini.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.12.2006
Prispevkov: 122
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.06.2014 09:28:38
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
princ69 je napisal/a:
Uporabljam tudi jaz. Potrebno je paziti pri znamkah kot so adidas puma, lahko pošlje neoriginal in če carina odpre kar ni nujno pregledajo tudi glede ponaredka.......stroški za ponaredek uničenje in 60 €.....V glavnem pa dobra stran...


he he...Jordanke so VSE fake. niti enega originala.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.06.2014 13:09:44
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A se poštnina obdavči? Če je npr 30€ za express shipping
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 138
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 23.06.2014 13:22:15
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stonhenge4 je napisal/a:
A se poštnina obdavči? Če je npr 30€ za express shipping


obdavči se celotna vrednost računa, tako da če na računi piše:
izdelek ....150€
poštnina....30€
skupaj...=180€

in se potem od tega skupaj obdavči, sicer neumno. Odgovor na tvoje uprašanje je da, tudi poštnina se obdavči.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 01.08.2015
Prispevkov: 1
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 01.08.2015 13:50:49
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IZOGIBAJTE SE NEKUPU PREKO ALIEXPRESS-a, prej ali slej vas bodo peljali v šolo Smile

Moja izkušnja:

Naročila sem uro v vrednosti 180$ + dhl poštnina. Ker je bil v trgovini na voljo samo model brez kamere sem kontaktirala prodajalca in ga vprašala kako lahko naročim model s kamero, za katerega sem vedela, da tudi obstaja. Prodajalec mi je predlagal naj naročim še dva izdelka iz njegove trgovine, ker naj bi bil model s kamero za 100$ dražji od tistega, ki ga ponuja preko aliexpressa. Sledila sem njegovim navodilom in oddala naročilo. Ko je ura prispela sem ugotovila, da je zelo slabe kvalitete in poškodovana. Steklo je bilo počeno in touch screen sploh ni deloval. Takoj sem obvestila prodajalca in aktivirala "dispute" gumb. Hkrati sem poslikala uro. S prodajalcem sva se dogovorila, da mu uro pošljem nazaj. Ko je uro prejel je stisnil gumb "escalate dispute" in se pritožil, da sem počila šipo na uri in da sem jaz odgovorna za poškobde. Hkrati je poslikal in posnel uro kot dokaz da je poškodovana. Seveda niti v sanjah nisem pomislila, da bodo njegovo pritožbo upoštevali, saj je bil ravno to razlog zaradi katerega sem uro poslala nazaj. In čez nekaj dni šok... Dobim mail, da je prodajalčeva pritožba sprejeta in da mi ponujajo 10% vračilo zneska.
Poslala sem vse dokaze, sliko poškodovane ure, vse pogovore, ki sva jih imela s prodajalcem in kljub vsemu so odobrili njegovo pritožbo. Aja, ker pa to še ni bilo dovolj, pa se je prodajalec pritožil še, da mu nisem poslala nazaj tistih dveh izdelkov, ki sem ju naročila samo, da bi dosegla 100$ višjo ceno modela s fotoaparatom. In ne boste verjeli... Kljub dokazom, print screen-om najinih pogovorov, sem dobila mail od njihovega "managment team-a" naj jim pošljem uradno potrdilo pošte, da je izdelek izgubila pošta, kajti v nasprotnem primeru bodo sprostili plačilo prodajalcu.
No toliko o tem... Moj nasvet je nikoli ne naročajte preko aliexpress-a oz. Če že potem vzemite na znanje, da ob prvem problemu boste ostali brez zaščite in pomoči.

Pa da ne boste mislili, da sem edina, še zdaleč ne, če malo pogooglate boste hitro naleteli na miljone takih primerov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.02.2013
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 01.08.2015 14:16:44
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Paco je napisal/a:
Eno vprasanje glede "originalov".

Sam sem stopil v kontakt z enim prodajalcem za en specificen Samsungov izdelek - ki ima na izdelku vse kot original - pac identicen originalu. Ker je znesek okrog 150€, je velika verjetnost, da bi ga na carini odprli.
Nato mi je ta prodajalec rekel, da lahko brez problema deklarira izdelek po nizji ceni - ce na deklaracijo napise ceno recimo 25€ - kaksna je verjetnost, da bo izdelek "cekirala" carina Smile ?


Meni so cekirali eno malo zadevo za 10$. S tem da so mi po vsem na koncu še zaračunali 3eur "carinski postopki"...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 01.08.2015 15:16:33
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce ti odprejo paket pa vrednost paketa ni večja od 22€ in se vrednost ujema na paketu... Jim napišeš, da se ti zdi neupravičeno da bi moral sedaj zato plačati "carinski postopek" ti ga v večini primerov nebodo zaračunali.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.02.2013
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 02.08.2015 17:08:46
Re: aliexpress.com
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je, da so mi po pregledu in poslanih dokazilih (račun) pošto potem poslali domov kot "odkupnina" 3eur in zraven račun, kjer je postavka "carinski postopek". Sem že pisal na reklamacije.

Žal pa so mi pošljko poslali na stalni naslov (kot je na kreditni) in so starši prevzeli ter plačali tiste 3eur.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani