Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
Apple CarPlay
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 537
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #181   Objavljeno 26.08.2022 14:12:44
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Pa je priklopil iPhone preko kabla v avtu? Ce se prav spomnim, se to pokaze sele, ko prvic prikljucis...

Pa Siri mora biti vkljuceno ...


Ali pa preklikaj tele nasvete na linkih spodaj:

https://stereoupgrade.com/carplay-not-in-settings/

https://discussions.apple.com/thread/250904879

https://developer.apple.com/forums/thread/117243



Pa se preveri, ce ima izklopljene katere storitve, kot so lokacija in podobno ...


Bojda je ja. Bomo ob priliki še to sprobal Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #182   Objavljeno 17.12.2022 19:16:35
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
guardy je napisal/a:
Eno vprašanje. Znanec je dobil službenega Iphona 13 pro, na njem pa v Settingsih ni opcije CarPlay. Sicer če greš v iskanje in iščeš, jo najde, ko pa na to klikneš pa se ne zgodi nič.

Kaka ideja, kaj bi bilo narobe?

Imajo kakšen strikten služben profil, kjer je CarPlay onemogočen/zaklenjen?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #183   Objavljeno 17.12.2022 19:18:42
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Tale apple carplay me dela malo nervoznega spedenam vse se poveže potem pa na zaslonu ni youtuba in netflixa zarad nekih varnostnih bla bla bla neumnosti hahhah Very Happy

kako ste to drugi rešili hvala.

Meni je bilo tudi razočaranje, ko sem na displayu ugledal dokaj konzervativen izbor appov (OK, vsaj Here Maps je gor), med katerimi ni bilo moje najljubše, kjer imam največ glasbe... Pa sem potem ugotovil, da je segment Now Playing, kjer je na voljo, karkoli v tistem trenutku predvajaš. Je pa res, da moraš zaštartati na telefonu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #184   Objavljeno 17.12.2022 22:59:45
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem pred kratkim imel moznost na enem testnem avtu probat apple carplay. Sem ostal cisto hladen. Ni nekaj kar bi clovek rekel, da je to nujno potrebna zadeva.

V svojem avtu si tega ne želim, ker bi bil to korak nazaj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #185   Objavljeno 18.12.2022 09:02:55
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za ubijat ravno ni, je pa uporabno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2016
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #186   Objavljeno 19.12.2022 11:38:37
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
guardy je napisal/a:
Eno vprašanje. Znanec je dobil službenega Iphona 13 pro, na njem pa v Settingsih ni opcije CarPlay. Sicer če greš v iskanje in iščeš, jo najde, ko pa na to klikneš pa se ne zgodi nič.

Kaka ideja, kaj bi bilo narobe?


Znanec nima verjetno nastavljene oz. vklopljene Siri in zato ne ponudi CarPlaya.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #187   Objavljeno 19.12.2022 16:12:50
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To nima veze. Meni je ponudilo CarPlay ob prvem BT parjenju. Ko sem naslednjič potrdil, ker sem hotel prej samo BT sprobat, pa je javil, da moram najprej vklopiti Siri.

A je kdo kje zasledil, če je predvajanje glasbe preko navadne BT povezave v primerjavi s CarPlay (Now Playing) v različni kvaliteti ali ne?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #188   Objavljeno 19.12.2022 23:30:29
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Tudi sam sem pred kratkim imel moznost na enem testnem avtu probat apple carplay. Sem ostal cisto hladen. Ni nekaj kar bi clovek rekel, da je to nujno potrebna zadeva.

V svojem avtu si tega ne želim, ker bi bil to korak nazaj.

Kaj pa te je zmotilo oziroma korak nazaj v kakšnem smilsu?

Meni osebno je top, da imam (tako preko gumbov kot toucha) enostavno upravljiv podaljšek telefona dosegljiv na velikem zaslonu v avtu preko wireless CarPlaya. Predvsem zmaga kombinacija z Wazeom (in po potrebi Google Maps) za navigiranje, saj imaš poleg bolj up-to-date kart na voljo tudi precej boljše informacije o prometu (+ predloge alternativnih poti), večjo fleksibilnosti pri izbiri poti (če se želiš recimo izognit kakšni zapori, gužvi ali plačilu specifičnega tunela/vinjete v tujini), opozorila o radarjih/kontrolah in še nekaj drugih uporabnih reportov od ostalih uporabnikov. Destinacijo je meni osebno ravno tako lažje poiskat na telefonu (ali celo računalniku) preden se sploh odpraviš na pot. Tudi za muziko mi je streaming zakon (z boljšo kvaliteto in lažjim upravljanjem kot preko BT), pa naj bo to Apple Music/Spotify, razni podcasti, kak audio book ali pa zgolj internetni radio namesto FM/DAB (vsaj ne prekine 15x čez tunele iz enega na drug konc slovenije). Še koledar, ki se mi je zdel dokaj brezveze, me je enkrat rešil pri tem, da sem se spomnil na določeno zadevo, sicer bi totalno pozabil. Ščasoma vrjamem, da bu tudi več drugih uporabnih appov (enkrat sem recimo že plačal pakrirnino preko EasyParka, ker mi je bilo hitreje kliknit na ekranu kot potegnit telefon iz žepa), pa tudi Zoom konferencom sem že večkrat joinal iz avta preko CarPlaya (seveda ni videa na zaslonu avtomobila, je pa zvok boljši kot preko BT).

Pravzaprav sem se že na prejšnem (10+ let starem) avtu, v katerega sem vgradil kitajski CarPlay adapter za švoh 200€ (ki je seveda imel svoje omejitve, ampak še vedno svetlobna leta pred čemerkoli, je bilo za ta avto uradno na voljo), dovolj navdušil, da sem šel na trenutnem (malo manj starem, ampak še vedno ravno toliko, da pri novem CarPlay ni bil na voljo) v relativno drag retrofit original navija s tavelikim toch ekranom in CarPlayem, da je zadeva proper integrirana.

Določene (varnostne) omejitve so sicer tudi meni smotane in bi si želel malo več fleksibilnosti pri aplikacijah, ampak mi je jasno, zakaj je temu tako. Zdaj mogoče je drugače, če imaš res latest in gratest infotainment sistem v avtu, kjer se ti karte posodabljajo same (pri mojem izidejo prakrat na leto in potem je treba kopirati vse skupaj nekje dobit, spravit na zunanji HDD/SSD, potem pa cca. ena uro updatea v samem vozilu..), real time traffic preko interneta (pri meni ne deluje, ker nimam uradno aktiviranih connected serviceov, pa tudi po tem kar sem videl google maps/waze še vedno zmaga) in streamanje glasbe preko interneta že v samem sistemu.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #189   Objavljeno 20.12.2022 00:20:11
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zmotilo ga je to, da vozi Teslo, ki nima CarPlaya... in glede na to, da je Teslin OS boljši za uporabo od CarPlaya, se je odločil, da ga niti noče imeti. Dokaj tipičen odziv. So tako zadovoljni s tistim, kar jim Tesla ponuja, da drugega sploh nočejo imeti. Podobno kot začetki iPhona. Bog ne daj, da bi imel uporabnik na izbiro uporabljati kaj, česar originalni app store ne ponuja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #190   Objavljeno 20.12.2022 01:45:01
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Zmotilo ga je to, da vozi Teslo, ki nima CarPlaya... in glede na to, da je Teslin OS boljši za uporabo od CarPlaya, se je odločil, da ga niti noče imeti. Dokaj tipičen odziv. So tako zadovoljni s tistim, kar jim Tesla ponuja, da drugega sploh nočejo imeti. Podobno kot začetki iPhona. Bog ne daj, da bi imel uporabnik na izbiro uporabljati kaj, česar originalni app store ne ponuja.


Nekaj si zadel, nekaj pa tudi ne:) V grobem pa drži.
Se je kar veliko govorilo o carplayu v tesli in priznam, da sem si tega želel, ker sem mislil, da je to nekaj kar je verjetno super, ker je apple pogruntal.
Ko sem to videl v živo sem mal obrvi zavihal, ker sem ostal povsem hladen in si mislil “a to je to”? In ce bi tesla implementirala carplay bi vsaj za mene bil to korak nazaj v primerjavi s stok izvedbo sistema in ga zagotovo nebi uporabljal.

Sploh pa sedaj, ker je apple music uradno podprt v sistemu je pa sploh zmagovalna. Do sedaj sem kar precej spotyfy poslušal, ker je bil podprt in je bil zvok neprimerno boljsi kot apple music preko bluetooth povezave.
Edino kar si še želim je youtube music. Ta je pa verjetno podprt na carplay-u?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #191   Objavljeno 20.12.2022 20:26:17
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Od posodobitve ios-a na 16.2 mi v avtu v apple musicu pod library kaže kot da imam prazno oz. nimam nič in nemorem dostopati do svojih playlist itd. Ima še kdo enako težavo ?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2016
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #192   Objavljeno 22.12.2022 09:35:00
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
To nima veze. Meni je ponudilo CarPlay ob prvem BT parjenju. Ko sem naslednjič potrdil, ker sem hotel prej samo BT sprobat, pa je javil, da moram najprej vklopiti Siri.

A je kdo kje zasledil, če je predvajanje glasbe preko navadne BT povezave v primerjavi s CarPlay (Now Playing) v različni kvaliteti ali ne?


V kodiaqu letnik 2022 je bil ravno to razlog, da CarPlay ni delal. Govorim iz izkušenj. iPhone sploh ni pokazal CarPlaya, dokler ni bila nastavljena Siri.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1081
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #193   Objavljeno 22.12.2022 13:07:17
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
res je. Isto sem jaz nekomu štimal v Passatu. Dokler ni nazaj vklopil Siri Carplay ni šljivil 5%
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.11.2021
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #194   Objavljeno 27.12.2022 09:19:11
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče kdo uporablja Youtube music preko Carplaya in zna uporabit search funkcijo? Pravzaprav a ta funkcija sploh obstaja?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #195   Objavljeno 27.12.2022 09:36:02
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer nimam Youtube Musica. Ampak, če obstaja, obstaja samo v obliki glasovnega upravljanja.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.11.2021
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #196   Objavljeno 27.12.2022 10:04:30
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To glasovno gre verjetno preko Siri, ane? Zna bit to ena od varnostnih ''rešitev''.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #197   Objavljeno 27.12.2022 10:12:28
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V google maps mislim, da se uporablja Googlov asistent. Sicer pa ja... verjetno posiljujejo uporabo zaradi varnosti. Pri Apple music me tudi moti, da ni iskanja... lahko samo preko Siri rečeš, da naj predvaja to ali ono.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.01.2011
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #198   Objavljeno 28.12.2022 17:27:31
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

Ima še kdo težave z Google Maps preko CarPlay? Meni je namreč kar na lepem začela navigacija zaostajati. Najprej komaj opazno potem pa je zaostanek večji in navigacija postane neuporabna. Preklop iz in nazaj v Carplay zadevo v hipu reši ampak potem ponovno začne zaostajati. Maps recimo dela ok.

Hvala za ideje.

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #199   Objavljeno 28.12.2022 18:50:41
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne štekam čisto. Maps dela ok, katera pa zaostaja?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #200   Objavljeno 28.12.2022 21:01:57
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno zaostaja Google Maps... Maps (Apple Maps) pa deluje OK ...





_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani