Jabuk
Renault navigacija
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 30
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.01.2014 21:38:21
Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Odločam se za nakup iphone 5s in bi želel preveriti eno zadevo...
Imam laguno 3 z originalno navigacijo in bluetooth sistemom. S samsungom galaxy s4 mi zadeva deluje bp, pošljem kontakte v avto in jih potem lahko izbiram na displayu, kličem preko navi kontrolerja, ob odhodnem in dohodnem klicu se mi izpišeta ime in številka klicatelja.

Sem pa sedaj zadevo preizkusil s kolegovim 5s in deluje zadeva zelo okrnjeno. Kontaktov ne morem poslati v avto (ios seveda ne omogoča pošiljanja kontaktov kot .vcf, predhodno shranjene pa odstrani, ko sparim nov telefon) in tako ne morem uporabljati klicanja z navi kontrolerjem. Klic lahko sprožim samo na telefonu.

Zanima me, če se je kdo srečal s podobno težavo (berem, da imajo tudi drugi avtomobili probleme s tem) in kako jo je odpravil.? Ima kdo mogoče nameščen jailbreak in aplikacijo AirBlue, ki naj bi znala pošiljati kontakte iz imenika? To mi je zelo pomembna funkcija, ker sem res veliko v avtu in na telefonu in sem se zaradi tega pripravljen še naprej mučiti s S4.

Hvala za odgovore.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.01.2014 21:49:49
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmm meni z Mazdo CX-5 deluje vse ok, edino ime klicocega mi vcasih ne izpise, ceprav je shranjeno v imeniku avtoradija. Poskusi oovprasat na servisu ce je kak update za firmware tvojega avtoradija.

Lp

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.01.2014 22:04:17
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na R MediaNav dela bp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.01.2014 22:24:00
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čudni problemi. Mam 6 let star avto ...... z vsemi mobiji od nokije do sedaj I5 se je zadeva sinhronizirala in nisem nič ročno nikamor pošiljal Surprised
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.01.2014 22:47:33
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mam Nissan connect pa ni nobenih problemov (od 3gs do 5s), ko prijavis telefon se vse sinhronizira, klicat se da tudi preko Siri, vedno se vse izpise,....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.01.2014 22:53:46
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Na R MediaNav dela bp


oba nova r link in media nav delujate ok z iphonom! preverjeno! za starejse sisteme pa nevem .
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.01.2014 22:55:01
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz lahko tudi potrdim, da iPhone sinhronizira imenik z BT avtoinstalacijo pri Hondi Civic in KIA Ceed. Verjetno tvoj radio ne podpira čisto klasične BT sinhronizacije (PBAP protokol)?? http://support.apple.com/kb/ht3647
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 30
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.01.2014 23:37:22
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma ja, tale carminat dvd ima malo neumno to rešeno... Ne pobira sproti kontaktov iz telefona ampak jih moraš poslati preko bluetootha v avto. Se vidi, da je že malo zastarela zadeva (pa je bilo pri novem doplačila 2 jurja za to, avto je star pa4 leta)... No, rešitev je ta, da iphone spariš z avtom, izbereš iz menija navigacije opcijo, da želiš poslati kontakte v avto in jih pošlješ iz enega drugega telefona, ki ni iphone. Tako sprejme kontakte kljub temu, da ta telefon ni sparjen z avtom in jih lahko kasneje uporabljaš z iphone.

Bom pač vsake toliko časa dodal svoj exchange account na kak drug telefon in jih poslal v avto na tak način.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 30
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 30.01.2014 21:47:10
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, tale moj scenarij je neuspešen, ker navigacija v avtu zaklene povezavo na mac adreso trenutno sparjenega telefona in v tistem času ne sprejema podatkov od drugih telefonov. Imamo kakšno rešitev, da lahko pošljem iz iphone-a kontakte v vcf obliki preko bluetootha? Če je zaradi tega potrebno delati jailbreak ga pač bom...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.01.2014 07:12:51
Re: Renault navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če boš jailbreakal poizkusi z AirBlue Sharing ali iFile, mislim da bi s tema šlo poslat
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani