Jabuk
TC ali NAS ali extHDD
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.11.2013 19:13:44
TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

malo sem brskal in ne najdem podobnega zapisa (če že obstaja, me prosim napotite tja. hvala)

Imam Minija, iMaca, MBA, iPhone, iPad in aTV2. Na računalnikih se kopičijo knjižnice (glasba, filmi, risanke, serije, fotke) in fajli povezani z delom. Rad bi spravil vse skup na en kup od koder bi vsi/večina strojev streamala. Najpomembneje mi je strimanje glasbe na iMaca in Minija (+ en aiport express v kuhinji) in pa streamnje videa na aTV2. In seveda backupiranje (po možnosti raid1 ali kaj podobnega) fotk, domačih filmov in dela.

Kaj nabavit, da bo delovalo najbolje. Gre to na en kos opreme ali bo treba nabaviti več njih?

hvala za predloge. In ne, ne grem v nabavo mini serverja oz. še manj PCja


hvala hvala

S

_________________
-------------------------------
long live and prosper
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.11.2013 20:07:28
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najbolj gladko deluje Airport disk, z diski formatiranimi v Mac OS Extended. vse Apple naprave uporabljajo native AFP protokol za share in deluje najhitreje z najmanj problemi.

na AP imam na USB hub-u tri diske, eden je TimeMachine, drugi Mac OS Extended za fajle, tretji FAT32 za otroške risanke (da ga lahko s sabo vzamemo na dopust in dela na raznih playerjih...).
naprave se na FAT32 povezujejo s SMB (Samba) protokolom: diske se poveže veliko počasneje in dokaj pogosto ( Devil ) zašteka... druga dva z AFP protokolom mi še nista zablokirala.

z iPhonom do diskov dostopam s programom Remote files,na Apple TV pa imam ATV Flash. deluje gladko!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.11.2013 20:23:33
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čeprav sem 100% Apple človek bi ti v tem primeru priporočal Synology NAS, na pm ti ga pa še zrihtam.

http://www.synology.com/products/index.php?lang=enu

Zbereš kok diskov bi dolgoročno mel, kupiš škatlo, dodajaš diske, menjaš diske, sw omogoča res vse, je time machine aware...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 154
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.11.2013 20:28:33
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kenz76 je napisal/a:
najbolj gladko deluje Airport disk, z diski formatiranimi v Mac OS Extended. vse Apple naprave uporabljajo native AFP protokol za share in deluje najhitreje z najmanj problemi.


Tukaj misliš timecapsule? Ker sam imam TC zadnjo verzijo in sem hotel narediti podobno zadevo kot si jo opisal ti, vendar sem po nakupu zasledil, da se disk na TC ne da (tudi poizkusil sem preko disc utility) "spravit" na particije...

Ker sem sam imel pred tem WD My book world edition, pa mi je ATV2 ter MBP ter macmini delal "prefektno"... Sedaj je bilo potrebno vse "risanke" filme ipd.. spravit na prenosni disk ter priklopit na siolbox, ker mi ATV2 seveda ne deluje na TC...

Mi je kar malo žal, da sem šel v nabavo Time Capsule zadeve.. Ali pa je ne vem "urediti" pravilno?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.11.2013 20:32:43
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mnova25 je napisal/a:
Tukaj misliš timecapsule?


Nope je kr prav napisal, AirPort Extreme in USB diskovje zunaj tega... to je aka "home made TimeCapsule" Surprised
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.11.2013 21:12:44
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@kenz76 lejga kolega iz zadnje klopi Wink ne morem verjet kje se najdeva … tole mi boš pa na pivu razložil.

_________________
-------------------------------
long live and prosper
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.11.2013 21:14:17
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@No.1 tnx. o Synology sem že resno razmišljal, a je vredno dnarja? Milsim, zadeva ni poceni, že sama škatla je 300 EUR+

_________________
-------------------------------
long live and prosper
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.02.2012
Prispevkov: 42
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 14.11.2013 22:09:43
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
synology je zakon zadeva! sam imam postavljen primer DS212 torej 2 diska in vse postavljeno kot mora bit... streaming in vsi backupi delajo BP, podpira dlna tako da tudi na vse 3 TV-jih dobiš "menu" preko katerega potem predvajaš komplet musko, slike, filme itd... dela tudi FHD brez problema... definitivno priporočam! je pa TM aware tako kot je že nekdo povedal... hrkati pa imam tudi backupe win mašin gor...

novejši model ti podpira do 6 hd kamer! tako da zanimivo če rabiš nadzor...
lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 14.11.2013 22:21:41
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sveder je napisal/a:
@No.1 tnx. o Synology sem že resno razmišljal, a je vredno dnarja? Milsim, zadeva ni poceni, že sama škatla je 300 EUR+


Splača, ker je ni da ni... pa tut hitrost, možnost razširitve... sam imam enega doma, drugega pr ženi v firmi... vredno denarja, možnosti pa niti ne izkoriščam vseh, seveda pa jih je morje a na njih nisem nit pomislil, ko sem NAS izbiral in izbral sem odlično

Drgač začneš pr DS-112J SYNOLOGY ALLin1 SERVER 119€... seveda pa se je pametno v štartu odločiti koliko diskov bi dal not in ali so to 2,5" ali 3,5" pol pa dalje, da sploh vidiš kaj bi, kolk pride in kaj dobiš, da primerjaš sploh s čim drugim.

Sam imam serijo 4 in zaenkrat 2 diska not, tretji čaka na stopnicah za vgradnjo Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 14.11.2013 22:27:41
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mnova25 je napisal/a:
Tukaj misliš timecapsule? Ker sam imam TC zadnjo verzijo in sem hotel narediti podobno zadevo kot si jo opisal ti, vendar sem po nakupu zasledil, da se disk na TC ne da (tudi poizkusil sem preko disc utility) "spravit" na particije...

Ker sem sam imel pred tem WD My book world edition, pa mi je ATV2 ter MBP ter macmini delal "prefektno"... Sedaj je bilo potrebno vse "risanke" filme ipd.. spravit na prenosni disk ter priklopit na siolbox, ker mi ATV2 seveda ne deluje na TC...

Mi je kar malo žal, da sem šel v nabavo Time Capsule zadeve.. Ali pa je ne vem "urediti" pravilno?


tudi na TC lahko priklopiš še dodatni USB disk - le formatiraj ga v MacOS sistem, da bo gledko in hitreje delovalo... Wink
TC disk pa uporabiš za TimeMachine. se ga pa tudi da razbiti v particije, obstajajo tutoriali in menda ni tak problem. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 14.11.2013 22:28:46
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sveder je napisal/a:
@kenz76 lejga kolega iz zadnje klopi Wink ne morem verjet kje se najdeva … tole mi boš pa na pivu razložil.


Like
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 15.11.2013 10:14:21
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je kaj vredno svojega denarja, je to sigurno Synology.
Cena pa, kot je že No.1 napisal od 120€ naprej.
Jaz imam 3 (enega na remote lokaciji) s po najmanj 2 diskoma notri. Ko ti diski začnejo odpovedovat, boš vesel, da imaš RAID konfiguracijo (1 ali 5). Če pa varnosti ne nucač pa pač združiš več diskov v en volume, če hočeš.
Dela pa brezhibno z vsemi verzijami OS X (10.5, 10.6, 10.7, 10.8 in 10.9).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 15.11.2013 10:32:39
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ales13 je napisal/a:
i na vse 3 TV-jih dobiš "menu" preko katerega potem predvajaš komplet musko, slike, filme itd...


To na aTV Flash al orig aTV?

_________________
-------------------------------
long live and prosper
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 15.11.2013 11:52:23
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ales13 je napisal/a:
synology je zakon zadeva! sam imam postavljen primer DS212 torej 2 diska in vse postavljeno kot mora bit... streaming in vsi backupi delajo BP, podpira dlna tako da tudi na vse 3 TV-jih dobiš "menu" preko katerega potem predvajaš komplet musko, slike, filme itd... dela tudi FHD brez problema... definitivno priporočam! je pa TM aware tako kot je že nekdo povedal... hrkati pa imam tudi backupe win mašin gor...

novejši model ti podpira do 6 hd kamer! tako da zanimivo če rabiš nadzor...
lp


v tem primeru je Synology absolutno boljši. Airport ne podpira DLNA protokola. Sad zato TV-ji in druge multimedije ne znajo brat Air diskov...
če imaš pa vse naprave , je pa ok. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 15.11.2013 11:59:06
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A imate kaj problemov glede predvajanja filmov z DLNA.
Nisem še kaj dost probaval, samo to kar sem, mi filmov TV sploh ni videl.

(res pa je, da iz Symbian telefonov, ki so kao lahko DLNA serverji)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.02.2012
Prispevkov: 42
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 15.11.2013 21:16:21
Re: TC ali NAS ali extHDD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sveder je napisal/a:
To na aTV Flash al orig aTV?



original TV-ji sam dlna support rabijo...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani