Jabuk
ADSL + stacionaren telefon
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.05.2008 21:03:08
ADSL + stacionaren telefon
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam problem z domačim telefonom. V stanovanju imam eno vtičnico ( z dvema ženskima priključkoma ) za navaden telefon. V eno je priklopljen SiOLov Modri ADSL, v drugo pa stacionaren žičen B&O telefon.

Problem je, da ko sta oba priključena mi, če dvignem slušalko v telefonu šumi/hrešči - nekako podobno kot na starih modemih. Če iz vtičnice izključim kabel za ADSL modem dela seveda normalno, zvok je super. Nekako se mi ne da vsakič ko mi zvoni telefon izklopljat ADSLja, zato me zanima če pozna kdo rešitev?

Sem gledal še ADSL modem - črni Sagem - in ima poleg priključka za telefonski kabel še dva identična, nad enim piše PHONE 1, na drugem PHONE 2. Sem probal vklopit telefon v oba, in ko se pokličem se z moje strani sliši da zvoni, vendar telefon ne zvoni. Bi moral mogoče kaj nastavit kje na modemu?

Kakšna ideja preden začnem gnjavit na SiOL/Telekom?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.05.2008 21:12:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa imas to ze stalno tako? So ti Telekomovci tako zmontirali... ali si sam zmotniral...

Ker naceloma je taka vezava napacna...

Iz vticnice bi moral it kabel na razcepnik (splitter) in na tem splitterju sta dve vticnici...ena gre na ADSL modem, druga pa na telefon ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.05.2008 21:35:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha... no se mi je zdelo, da mora biti tista siva škatlica dobra za nekaj Very Happy

Sem jo priklopil in je boljše, vendar se še vedno sliši neko šumenje v ozadju ampak bolj potiho in bolj "creepy"?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.05.2008 11:55:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naj ti zamenjajo spliter.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani