Jabuk
Mscbook pro in external monitor
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.10.2015 19:41:56
Mscbook pro in external monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa da vprašam še tu, ker nikjer ne najdem oz. dobim odgovora. Eni pravijo, da je možno, nekateri ne.

Skratka fora je, da če na moj prenosnik priklopim zunanji monitor na DP (TB), se mi vklopi dedicated grafična, pa četudi nimam nobenega programa vžganega, ki bi jo dejansko rabil (pred vklopom je laufal na integrirani). Ta dedicated, se mi preklemano greje in je recimo v službi ravno ne rabim, ker ne delam nič kaj tako kritičnega. Notri je ta R9 370X in Iris pro (mislim da 5200), ki sta obe dovolj sposobni furati tisti interni zaslon in še enega zunanjega 1920x1080 ali 1920x1200.

Obstaja en program sicer, kjer lahko forsiraš uporabo grafične, ampak mi ne diši preveč, ker potem je treba pa non-stop nekaj na roke nastavljati, pa me zanima, ali obstaja kje še v sistemu kaka nastavitev (preko terminala?), ki bi nastavila sistem tako, da bi uporabljal še vedno integrirano grafično kljub priklopu zunanjega monitorja in preklopil na dedicated grafično šele takrat, ko dejansko laufam kak tak program, ki jo rabi?

Sicer ni zelo big deal, ampak mac je kar vroč tam okoli pantov, ko kaj delam, ko pa še "zakurim" procesor na polno pa mi skoraj vzleti prenosnik z mize Smile
Nekako se mi zdi škoda, da se toliko greje in bi mu rad podaljšal življensko dobo, če se le da.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.10.2015 20:00:41
Re: Mscbook pro in external monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nemoreš. Je fizično prilotan konektor na grafično za monitor.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.10.2015 20:11:03
Re: Mscbook pro in external monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jah nek sem pa bral, da na tanovih naj bi delovalo... bemti Apple Angry
Kaj pa če delaš kako prezentacijo, priklopiš gor projektor pa gr bum po bateriji da kar glava boli... pametno so to naredil.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.10.2015 20:21:09
Re: Mscbook pro in external monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nummy bojda se niti ne da.. oz. je bilo v prejšnih verzijah več problemov kot koristi.. mogoče pa lahko sprobaš z gfxCardStatus v2.2.1 več zveš na..
https://gfx.io/switching.html

ii. integrated only mode limitations.

gfxCardStatus v2.3 and above actively prevents you from switching to Integrated Only mode when any apps are in the Dependencies list (or if you have an external display plugged in). This is because if you were to do this, your discrete GPU would actually stay powered on, even though you've switched to the integrated GPU.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani