Jabuk
Dovoljenje za vozilo - DVVT
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.08.2013 17:17:57
Dovoljenje za vozilo - DVVT
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav.

Ker se odpravljam na Hrvaško z avtom od mame (nima enakega priimka, enako prebivališče..), me zanima če rabim tako imenovani DVVT ? Na AMZS pravijo da ja, nekje sem bral da ga ne smejo več zahtevati, nekje sem bral da sedaj ni več potrebno saj imajo to v bazah shranjeno in dokler ni prijavljen kot ukraden.

Enkrat sem se že peljal na Hrvaško na vikend v enakih pogojih in niso ničesar zahtevali.

Če ga potrebujem, potem me zanima če je dovolj na A4 list lepo napisano pooblastilo s podatki od lastnika + njegov in moj podpis in podobno. Ker 20eur za neki papir na AMZS je resnično predrago.

http://www.amzs.si/si/434/DVVT_Dovoljenje_za_vozilo.aspx

Hvala za odgovore.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2010
Prispevkov: 814
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.08.2013 17:29:55
Re: Dovoljenje za vozilo - DVVT
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Pozdrav.

Ker se odpravljam na Hrvaško z avtom od mame (nima enakega priimka, enako prebivališče..), me zanima če rabim tako imenovani DVVT ? Na AMZS pravijo da ja, nekje sem bral da ga ne smejo več zahtevati, nekje sem bral da sedaj ni več potrebno saj imajo to v bazah shranjeno in dokler ni prijavljen kot ukraden.

Enkrat sem se že peljal na Hrvaško na vikend v enakih pogojih in niso ničesar zahtevali.

Če ga potrebujem, potem me zanima če je dovolj na A4 list lepo napisano pooblastilo s podatki od lastnika + njegov in moj podpis in podobno. Ker 20eur za neki papir na AMZS je resnično predrago.

http://www.amzs.si/si/434/DVVT_Dovoljenje_za_vozilo.aspx



Hvala za odgovore.



Glede na to, da so v EU rabis samo pormetno dovoljenje in avto ne sme biti registriran v bazi ukradenih vozil pa se lahko voziš Wink

lp

_________________
.: Poceni apple hardware :. ZS Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.08.2013 17:37:15
Re: Dovoljenje za vozilo - DVVT
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za potrditev moje domneve. Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 943
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.08.2013 12:01:15
Re: Dovoljenje za vozilo - DVVT
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem se peljal z botrcinim avtom na morje danes. So me ustavili tako pri Zagrebu pri cestninski in v Senju. Ni bilo nobenih problemov. Pa nimama istega priimka in nič.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani