Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Nasveti za začetnike
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 187
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.03.2008 08:57:34
Nasveti za začetnike
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evo, jaz sem z današnjim dnem postal mac user, pa mam par vprašanj!
-torrent ,keri programi za downloadat, kere strani so specializirane...
-mam english keybord layout, pa me zanima kak mate vi to naštelano, da se znajdete... šđčćž ni panike se navadit, bol mi je problem, ko so vprašaji, pa dvopičja in podobno na drugih mestih...Sad ma kdo slučajno kako fotko od applove slovenske tipkovnice, da pogledam, če že drugač ne gre...
-zakaj mi v safariju skoz podčrtuje besede, ko pišem?
-mam novega mbp-ja, pa me mika, da bi kaki full zajeban špil zagnal gor, da bvidim kak bo strojček mlel, kje bi se kaj zastonj dalo dobit (torrent?)

---glavn pa je, rabim programe archicad, matlab, finalcut, pa še kake dizajnerske igračke, pa seveda zastonjske zadeve, ce se da to kje po kakih torrentih porihtat, al pa kaj podobnega... kje si vi te stvarce rihtate?

to bo za enkrat to.
lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.03.2008 09:32:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za torrente imaš npr. Transmission.
http://www.transmissionbt.com/

ali pa kak Tomato Torrent.

Citiram:
glavn pa je, rabim programe archicad, matlab, finalcut, pa še kake dizajnerske igračke, pa seveda zastonjske zadeve, ce se da to kje po kakih torrentih porihtat, al pa kaj podobnega... kje si vi te stvarce rihtate?


Piratstva ne podpiramo. Si boš moral sam pomagati.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.03.2008 10:24:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih









Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.03.2008 11:00:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Safari problem:
Safari-->edit-->spelling-->check spelling as i type ODKLJUKAŠ.

Torrenti:
Azureus

Za kak page s torrenti pa mal pobrski po forumu, prav tako se najde veliko uporabnih nasvetov z iskanjem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 187
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.03.2008 23:23:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kje se pa da nastavit shranjevanje gesel in podobno... npr, vsakic ko joinam jabuk.si se moram ponovno prijavit.... isto velja za ostale forume ipd.?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.08.2007
Prispevkov: 376
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.03.2008 11:08:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Safari - Preferences - Autofill - Obkljukaš "User names and passwords"
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 187
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.03.2008 22:47:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kake so rešitve za mojo tipkovnico, mam namreč u.s. tipkovnico(hardwear), pa me kr moti, da znaki kot so :;=)('(? niso na mestih, kjer so narisani...
đščćž ni panike, si človek že zapomni, sam ostalo je pa malo nadležno...
se da to kak programsko prilagodit, al pa kaka podobna rešitev, al me edino slov. tipkovnica reši?
lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 85
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.03.2008 23:04:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rešitev za tipkovnico je Ukelele
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.11.2007
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.03.2008 08:29:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstaja kakšen program kot Ukelele za win xp?
Question

Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 187
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.03.2008 10:06:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ukelele??? kaj pa je to? kje se da dobit, ce je to kak peogram, pa ce lahk mogoce malo opises kako deluje?
hvala
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 17.03.2008 10:13:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nverdnik je napisal/a:
ukelele??? kaj pa je to? kje se da dobit, ce je to kak peogram, pa ce lahk mogoce malo opises kako deluje?
hvala


Use Google

http://scripts.sil.org/cms/scripts/page.php?site_id=nrsi&id=ukelele

Ukelele is a Unicode Keyboard Layout Editor for Mac OS X versions 10.2 and later.

Beginning with version 10.2 (Jaguar), Mac OS X supports an XML-based format for keyboard layouts (.keylayout files). These may be installed by copying them to the Keyboard Layouts folder within /Library or ~/Library; then they are enabled via the Input tab of the International module within System Preferences.

However, modifying keyboard layouts—let alone creating entirely new keyboard layouts, such as for a new script—by directly editing the XML text is tedious and error-prone.

Ukelele aims to simplify keyboard layout editing by providing a graphical interface to .keylayout files, where the desired characters can simply be dragged onto keys as needed. (The Character Palette, available in the Input menu if it has been enabled in System Preferences, is a great place to find the characters.)

In addition to simple assignment of single character codes to keys, Ukelele can assign multiple-character strings and can create "dead keys", where a keystroke sets a new state that modifies the output of the following keystroke.

For more information about Mac OS X keyboard layouts, as well as existing layouts available for download, see Input Resources. For some types of layout, particularly with large numbers of dead-key sequences, creating a layout with the text-based tool KeyLayoutMaker may be a useful alternative.

Ukelele is written by John Brownie of SIL and is copyright ©2003-2007. This software is provided under SIL's standard freeware license.

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 187
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 17.03.2008 21:59:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj ze ma kod angleski layout prilagoje v slovenskega, s (ukolele)tem programom? bi lahko to delil?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 18.03.2008 01:23:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem samo y in z zamenjal (in seveda sem tudi tipki fizično zamenjal). Ostale znake sem kar zadržal po Maco-ovsko. Če ti je to zadosti mi daj mail in ti pošljem.
LP
ps: a ve kdo kombinacijo tipk za znak krat (pri PC-ju AltGr Đ)?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 187
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 18.03.2008 10:36:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj tipke je težko fizično zamenjat, moreš računalnik odpirat, al se da kr površinsko?

kak je z garancijo pri takem početju?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 18.03.2008 10:43:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nverdnik je napisal/a:
kaj tipke je težko fizično zamenjat, moreš računalnik odpirat, al se da kr površinsko?

kak je z garancijo pri takem početju?


Tipka ima na zgornji strani pokrovček, ki je pripet na mehanizem pod tipko. S teha mehanizma se ga da sneti tako, da se zagrabi na zgornjem levem robu in se tipka povleče proti sebi. Ko se tipka sname, se spet natačne tako, da se približno namesti na mesto, kjer je bila prej in z občutkom (ni pa treba biti preveč nežen) pritisne nazaj na mesto.

Tak poseg ne posega v pravice iz garancijskega jamstva.

Če želiš zamenjati celotno tipkovnico (s podlago na kateri so tipke vred) - gre za celo tako ploščo- je pa treba računalnik razdreti. Odstraniti zgornji del računalnika, kjer je tipkovnica in tipkovnico odstraniti tako, da se odvije s spodnje strani. Tak poseg očitno posega v garancijska jamstva.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.03.2008 20:38:28
mac začetnik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.
Sem nova uporabnica macbookovega prenosnika in imam nekaj vprašanj. Desna tipka na prenosniku mi ne dela, ko kliknem na ikono zazna samo levo. Še bolj me zanima kam se ponavadi shranuje nove downloadane programe, oz. kam je najbolje da jih shranjujem (msn, itd) in ali mi lahko kdo pove kateri so najbolj priročni oz. dobri programi da si jih downloadam (kot npr. sem jih imela na PC...nero, office, utorrent, winrar,...)

Najlepša hvala za odgovore.


...se morm še mal privadit Laughing
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 21.03.2008 21:54:43
Re: mac začetnik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
supafreak je napisal/a:
Pozdravljeni.
Sem nova uporabnica macbookovega prenosnika in imam nekaj vprašanj. Desna tipka na prenosniku mi ne dela, ko kliknem na ikono zazna samo levo. Še bolj me zanima kam se ponavadi shranuje nove downloadane programe, oz. kam je najbolje da jih shranjujem (msn, itd) in ali mi lahko kdo pove kateri so najbolj priročni oz. dobri programi da si jih downloadam (kot npr. sem jih imela na PC...nero, office, utorrent, winrar,...)

Najlepša hvala za odgovore.


...se morm še mal privadit Laughing


Desni klik na Macu se simulira s ctrl-klik oz. tako, da si v sistemskih nastavitvah pod Keyboard & Mouse -> Trackpad omogočiš možnost simulacije desnega klika z dvema prstoma na trackpadu. Datoteke lahko shranjuješ kamorkoli ti srce poželi (Desktop, Stacksi, ...). Dobri Mac programi za te potrebe, ki si jih naštela so: Roxio Toast, Disco ali LiquidCD (zastonj) za peko, pisarniških zbirk je malo morje (MS Office for Mac, NeoOffice, iWork, Openoffice.org, ...), za torrente priporočam Transmission, glede stisnjenih datotek pa The Unarchiver.

Upam, da sem bil dovolj izčrpen. Če ma kdo kak boljši predlog pa na dan z besedo. Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 22.03.2008 12:02:47
Re: mac začetnik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No najlepša hvala za odgovore!
Downloadane programe mislim da je najboljš shranit v Aplications kjer so že ostali...???

mam še nekaj (vrjetno neumnih) vprašanj Smile

kako se poveča določeno okno. vedno ko ga hočem se pomanjša in ne poveča (kot internetne strani, okna, slike....)

no, to bo zaenkrat vse Wink))))


tnxx



Blackrider je napisal/a:
supafreak je napisal/a:
Pozdravljeni.
Sem nova uporabnica macbookovega prenosnika in imam nekaj vprašanj. Desna tipka na prenosniku mi ne dela, ko kliknem na ikono zazna samo levo. Še bolj me zanima kam se ponavadi shranuje nove downloadane programe, oz. kam je najbolje da jih shranjujem (msn, itd) in ali mi lahko kdo pove kateri so najbolj priročni oz. dobri programi da si jih downloadam (kot npr. sem jih imela na PC...nero, office, utorrent, winrar,...)

Najlepša hvala za odgovore.


...se morm še mal privadit Laughing


Desni klik na Macu se simulira s ctrl-klik oz. tako, da si v sistemskih nastavitvah pod Keyboard & Mouse -> Trackpad omogočiš možnost simulacije desnega klika z dvema prstoma na trackpadu. Datoteke lahko shranjuješ kamorkoli ti srce poželi (Desktop, Stacksi, ...). Dobri Mac programi za te potrebe, ki si jih naštela so: Roxio Toast, Disco ali LiquidCD (zastonj) za peko, pisarniških zbirk je malo morje (MS Office for Mac, NeoOffice, iWork, Openoffice.org, ...), za torrente priporočam Transmission, glede stisnjenih datotek pa The Unarchiver.

Upam, da sem bil dovolj izčrpen. Če ma kdo kak boljši predlog pa na dan z besedo. Smile

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 22.03.2008 13:20:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če misliš programe namestit jih povleči v Applications folder kot si rekla. Kar se povečevanja oken tiče pa je pri Macu tako. Namreč, nekateri programi (npr. iPhoto) sicer omogočajo Fullscreen pogled, vendar to ni ravno v skladu s filozofijo Macov. Večina programov je (za razliko od Windowsov) prijetnih za oko in torej estetsko oblikovanih tako, da "živijo" kot posamezna okna na tvojem zaslonu. Zeleni gumb na vsakem oknu je tam zato, da okno prilagodi velikosti elementov, ki so v njem. Izjema je iTunes, kjer zeleni gum preklaplja med navadnim in Miniplayer načinom. Drugače lahko okna povečaš tako, da primeš z miško spodnji desni rob okna in jih prilagodiš tvojim potrebam. Moram priznati, da je tudi mene na začetku motilo, da nisem mogel imeti vseh oken v Fullscreen (zapuščina Windowsev Wink ), vendar sem se na to kmalu navadil.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.03.2008 13:22:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no, za povečanje okna, sm ze ugotovila, da mac prilagodi sam, ter da desno spodaj povečaš ročno. Zdaj me pa še zanima kako spremeniti črki Z in Y, da je Z zgoraj in Y spodaj, ter da je aftna na alt+V???


hvalaaa
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani